Autor Wątek: Piractwo  (Przeczytany 35654 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hagen13

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2007, 10:01:59 »
Przyznaję się bez bicia, że jestem piratem. Bardzo lubię spędzać czas przy komputerze grając na nim w gry i słuchając muzyki. Jednak musiałbym przez długi okres czasu zbierać pieniądze, żeby mieć oryginalne gry. Muzyki i tak bym nie kupował, ponieważ jak już poprzednicy mówili, na płycie z przykładowo 15 utworami może być tylko 3-4  takich, które na prawdę mi się spodobają. Filmy oglądam tylko w TV, albo pożyczam jakiś od kolegów, ale rzadko. Gry ściągam, gram dość dużo. Gdyby większość gier kosztowała góra 40 zł, kupowałbym. Ale cóż, nie stać mnie, nie będę z tego powodu rezygnował ze swojej pasji. :)

Pozdrawiam


Leviatan
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2007, 22:52:03 wysłana przez Leviatan »

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Piractwo
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2007, 11:04:59 »
Ja jestem piratem. ÂŚciągam tam od czasu do czasu jakieś gry czy muze. Myśle że to nie jest zła rzecz (chodzi mi o to że jeżeli ktoś kupuje) no bo kogoś może nie stać na jakąś gre (czasem tak bywa), albo szkoda mu kasy i kupuje sobie gre piracka.

Forum Tawerny Gothic

Piractwo
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2007, 11:04:59 »

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipiec 2007, 11:17:57 »
No dobra. Zaczne tak, to jak by była historia ale co tam   .
Kiedy byłem mały (4-7 lat) grałem w takie gry jak Commandos. I z łatwością przechodziłem każdą misję. Wtedy były to oczywiście piraty. Nie wiedziałem o istnieniu "oryginałów" i myślałem, że nimi są piraty. Mając 7 lat pojechałem do TESCO. Tam kupiłem pierwszego oryginała. Od tamtej pory kupuje oryginały, stopniowo wyrzucając piraty. Dziś pozostała mi już tylko piracka wersja Age of Empires 2, ale ona też niedługo zostanie wywalona, ponieważ planuje kupno oryginału. A więc kiedyś byłem piratem, nie wiedząc o tym. Ciekawostką może byc to, że na forum Gram.pl (Nie Tawerna!) zostałem zbanowany za piractwo. Oczywiście była to pomyłka :). Gra mi się wyłączała i coś się pokazywało itp. Więc kiedy o tym napisałem uznali mnie za pirata. A to oryginał z Cyber Mychy ( A może pirat, tylko, że wygląda jak oryginał?). Mam kolege-pirata i on nie myśli, że to złe. Bawi się w Robin Hooda. Zabiera bogatym-daje biednym. Ale to przez takich ludzi jak on mamy takie drogie gry. Oryginały są lepsze. Co prawdą kosztują, ale satysfakcja i duma kiedy koledzy z wielkimi oczyma pokazują 20 oryginałów na półce jest bezcenna. Po za tym to lepiej wygląda. Nie piratujcie    !

Pozdrawiam,
Ciastek.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Piractwo
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Sierpień 2007, 00:52:51 »
Nie jestem przeciwnikiem piractwa, sam ściągam różne programy, muzykę czy filmy, a gry raczej pożyczam od kumpli albo kupuje. Jeżeli kogoś nie stać to trudno żeby komp służył mu tylko do grania w pasjansa, albo sapera. Sam nie znam osby, która ma oryginalne oprogramowanie.

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Sierpień 2007, 09:32:52 »
Jestem również "Małym Piratem" pod względem ściągania muzyki i programów komputerowych. Dlaczego jestem piratem: Dlatego iż programy, którę chcę kupić po prostu nie ma ich w sklepie. Chcaiłęm kiedyś sporządzić sobie wizytówkę. Penetruję wszystkie sklepy komputerowe, a Business Card Desinger Plus 8.0 jak nie ma tak nie było. Dobra koniec z kupywaniem programów. Wpisuję w goggle nazwę ów programu i siup jest!!!!!! Później ściągnąłem juz wiele innych progrzmów np. Crystal Player, AVS DVD Player, Rad Video Tools. Pzdr. EnzoFerrari

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Piractwo
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sierpień 2007, 23:10:22 »
No cóż ja też piracę lecz w ten mniejszy sposób, ściągam jedynie filmy, muzykę i programy. Filmy ściągam tylko dlatego, że jestem jestem zamiłowany w filmach komediowych oraz filmach akcji, a także przygodowych.  Płyt muzycznych nie kupuję gdyż często jest na nich wiele utworów, których wprost nie da się słuchać i co najwyżej dwa, które lubię słuchać, więc to dlatego ściągam muzykę, a jeśli mowa o programach komputerowych to zwykle są w gazecie PC-Format, ale ja wolę CD-Action, a mój stan majątkowy najwyższy nie jest xD.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Piractwo
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Październik 2007, 15:22:13 »
Cytat: XAR_DAS
Ech, jestem DUÂŻYM PIRATEM   .
Oryginalnych gier mam zaraz...(nie licząc z gazet) 5!
Piratów zaraz.... Około 35 !
A więc jestem piratem , aloe nie mam kasy na to by kupować gry za 100 zeta, kiedy mogę mieć zadarmo. Muzykiu natomiast zbyt duzo nie słucham, ale tak też ściągam.
Taaak, gry też przepalam, wiem, nielegalne, ale jak mówiłem nie mam kasy.
Ahhh, nie mogę tego two worlds przepalić,  

Duży pirat ?? No coś ty :P 35 gier to mały pikuś w porównaniu z niektórymi ludźmi którzy cały czas coś ściągają. Ja nie za bardzo lubię ściągać ;P Chociaż przyznam że mam kilkanaście kopii ale i oryginałów też mam trochę ;)

Offline spider_TJ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Listopad 2007, 09:42:27 »
Dawno dawno temu byłem piratem i czerpałem z tego korzyści. Jednak coś sprawiło że już nie ściągam gier z sieci troche zdziwiła mnie odpowiedz kolegi gdy mu powiedziałem że mam orginanalnego gothica 3 "co ty idiota jesteś wydać ponad pół stówy na grę" ale ja kilka lat temu powiedziałbym to samo. Wkurzają mnie ludzie którzy mówią "kupuję piraty bo mnie nie stać na orginały, jak by ktoś powiedział"samochód taż byś ukradł bo cię nie stać na nowy?" jak cie nie stać na grę to poczekaj aż trafi do jakiejś taniej serii

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Piractwo
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Listopad 2007, 09:52:43 »
Ja też mogę powiedzieć , że jestem trochę piratem . ÂŚciągam muzę , cracki do gier ( bardzo rzadko ) i filmy.
Nie jestem bogaty , że mogę sobie kupić co zechcę więc ściąganie to dla mnie dobry sposób. Zastanawiam się więc czy to na pewno piractwo?? Dużo ludzi ściąga różne pliki i chyba nic w tym złego.

Pozdrawiam .

Respev

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Listopad 2007, 15:09:05 »
Cytuj
, że jestem trochę piratem . ÂŚciągam muzę , cracki do gier ( bardzo rzadko ) i filmy.
Jestem trochę złodziejem. Włamuję się do domów, kradnę auta (bardzo rzadko).

Cytuj
Nie jestem bogaty , że mogę sobie kupić co zechcę więc ściąganie to dla mnie dobry sposób.
Nie jestem bogaty. Nie mogę sobie pozwolić na Mercedesa, więc go kradnę. To dla mnie dobry i szybszy sposób, niż przejechanie 6km do salonu i kupno auta.

Cytuj
Zastanawiam się więc czy to na pewno piractwo??
Zastanawiam się czy to na pewno kradzież.

Cytuj
Dużo ludzi ściąga różne pliki i chyba nic w tym złego.
Dużo ludzi kradnie auta i chyba nic w tym złego.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2007, 15:09:44 wysłana przez Respev »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Piractwo
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Listopad 2007, 15:46:37 »
Ja na szczęście ściągać gier czy craków do nich nie muszę  . Mój wujek hurtowo znosi do siebie mnóstwo gier. Nie jest to do końca legalne, że wiele z nich od niego pożyczam... Jeżeli chodzi o programy jest lepiej, trzy systemy na kompie robią swoje, a w końcu triale można ściągać za darmo, dysk jest wspólny więc np. Alcohol 120% zamiast 21 dniową wersję testową przeobraża się w 9 tydoniowego triala, potem już z górki...
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2007, 15:47:32 wysłana przez Zhai »

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Piractwo
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń 2008, 00:14:57 »
Ja sam zaliczam się do piratów. ÂŚciągam muzykę, filmy oraz gry. Czy jestem ubogi że nie mogę kupić płyt? Raczej nie, po prostu taki sposób jest wygodniejszy. Wolę ściągnąć film niż czekać na niego na DVD czy czekać aż pojawi się w kinie. A co do gier, ich ceby czasami bywają na prawdę astronomiczne!

Offline Vessen

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Styczeń 2008, 13:23:13 »
Ja ściągam mało przeważnie tylko muzykę, programy może zdarzyło mi się, że ściągnąłem 1 grę.Mam kolegę co potrafi spiracić wszystko nawet kapcia. . Pewnego dnia wtargnie do niego Grom i karzą mu pokazać ile skopiował, ściągnął.Otwiera szafę i się wysypuje cała góra płytek.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2008, 13:25:09 wysłana przez Vessen »

Offline hiena

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Styczeń 2008, 08:43:05 »
Ja jestem piratem, teraz mniejszym niż kiedyś ale jestem...
ściągam muzykę, gry i filmy z torrentów, więc mam pewność, że ściągam to co chce.

Kiedyś zgrywałem gry na płyty i sprzedawałem kolegom ale z powodu braku klientów zrezygnowalem, gdyż to zbyt ryzykowne zajęcie, a mało zarabiam.

Sprzedałem tylko jedą grę, a po zatym ludzie w moim wieku nie kupują gier od kolegów, wąlą sobie załatwić od innych kumpli za darmo lub samemu ściągnąć.

Respev

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Styczeń 2008, 09:28:05 »
Cytuj
Pewnego dnia wtargnie do niego Grom i karzą mu pokazać ile skopiował, ściągnął.Otwiera szafę i się wysypuje cała góra płytek.
Po pierwsze - piractwem komputerowym zajmuje się policja, a konkretnie wydziałdo spraw przestępczości gospodarczej, a nie grom, który jest oddziałem specjalnym, który wysyłany jest np. do miejsca ataku terrorystycznego -,-' Po drugie, policja nie ściga osób prywatnych, które tylko i wyłącznie ściągają pliki.

Cytuj
A co do gier, ich ceby czasami bywają na prawdę astronomiczne!
Na przykład jakie? No cholera, widziałeś grę na PC droższą niż 130zł? Poza tym, gry komputerowe to produkty, które nie są potrzebne do życia. Nie masz pieniędzy - nie kupujesz. Jeśli nie masz pieniędzy na Mercedesa za 250k złotych, to go też ukradniesz?

Offline Selena

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Wrzesień 2008, 22:27:50 »
To zależy, jezeli mam pieniądze to kupuje a jak chce coś sprawdizc to ściągam jezeli przypadnie mi do gustu do kupuje oryginał, jak nie to wywalam.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Wrzesień 2008, 20:21:05 »
Oczywiście jak większość społeczeństwa posiadającego tak wspaniałe i innowacyjne urządzenie jakim jest komputer jestem piratem. Przyznaję, że prawie całe składowisko piosenek na moim komputerze jest ściągnięte z neta (piosenek mam dokładnie 1227, z czego większość jest piracka). Ale mam także kilka oryginalnych płyt z muzyką i dużo pożyczonych piosenek zgranych na komputer.

Filmy także ściągam, ale zdecydowanie rzadziej, ponieważ większość pożyczam od kuzyna, który ma ich naprawdę mnóstwo i można znaleźć u niego prawie każdy film jaki się szuka (każdy z nich jest oryginalny).

A jeśli chodzi o gry komputerowe, to raczej ich nie ściągam (chyba, że chcę sprawdzić czy gra jest fajna a nie mam jej skąd pożyczyć). Raczej pożyczam od kumpli, a jeżeli chcę mieć jakąś grę na 100% i wiem, że nie będę żałować jej zakupu to kupuje (w sumie na dzień dzisiejszy mam 11 oryginalnych gier, nie licząc tych z gazet oczywiście). Ostatnio mało gram w gry na kompie, więc też mało je ściągam i kupuje.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Wrzesień 2008, 21:04:22 »
Niestety, tak zwanych 'piratów' trochę w swej kolekcji gier i innych plików mam. Zajmują one ok 1/5 całości, więc nie jest najgorzej (znam ludzi, którzy nie mają w swych zasobach ani jednego oryginalnego krążka! :o ). Ogólnie staram się unikać nielegalnego oprogramowania, o ile stać mnie na oryginał. W przeciwnym wypadku przechodzę na ciemną stronę^^, właściwie ostatnimi czasy opracowałem taką taktykę, że gdy wychodzi jakaś nowa gra to łapię za pirata. Czekam z rok, aż cena spadnie i kupuję oryginał :D .
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2008, 21:05:07 wysłana przez Pawel_ADP »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Wrzesień 2008, 21:15:04 »
Ja też niestety mam piraty. Dlaczego? Ponieważ najpierw sprawdzam czy gra mi działa na kompie (niektóre wymagania da się obejść więc zawsze warto testować). Ostatnio ściągałem G2NK. Musiałem go ściągnąć bo płytkę miałem z CD-P i mi się porysowała (płytka oczywiście), a niedawno miałem formata (musiałem bo system się rozkraczył). Miałem też grę pod tytułem rFactor. Musiałem ją zdobyć ponieważ była potrzebna do ligi (liga się rozwaliła po miesiącu ale to szczegół). I co miałem zrobić. Oczywiście nie mam tej gry na dysku (napisałem powyżej dlaczego). Piractwo nie jest złe jeżeli masz reguły. Jeżeli je łamiesz to oznacza że już kradniesz (oczywiście tak też kradniesz chyba że te gry później kupujesz).

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Wrzesień 2008, 23:28:00 »
Cytuj
. Piractwo nie jest złe jeżeli masz reguły.
CZyli jeżeli masz reguły, to meżesz ściągać do woli i wtedy jest OK?

Cytuj
Ahhh, nie mogę tego two worlds przepalić, 
TW było w jakiejś gazecie za 7 złotych (oryginał). To chyba lepsze niźli piracenie co? Nowiuśka gierka za cenę butelki denaturatu? Taniocha.

Cytuj
Taaak, gry też przepalam, wiem, nielegalne, ale jak mówiłem nie mam kasy.
A ja nie mam kasy by polecieć w kosmos, więc podpieprzę sobie krążownik NASA, a co!

Cytuj
wole tracić kasę na co innego(np. na kreatynę ^^)
A nie lepiej kreatynę też ukraść i można ulokowac kasę w banku.

Cytuj
jak cie nie stać na grę to poczekaj aż trafi do jakiejś taniej serii
ÂŻeby się z niego dzieci śmiały? Lepiej spiracić.





Forum Tawerny Gothic

Odp: Piractwo
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Wrzesień 2008, 23:28:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything