Autor Wątek: Komp się restartuje  (Przeczytany 1638 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« dnia: 06 Lipiec 2007, 10:34:34 »
Elo otóż gdy gram se w gothica (sejw wczytał się normalnie) po jakiś 10-15 minutach komp restartuje się z niewiadomych powodów. Dzieje się tak od przedwczoraj :), a gram od jakiś 2 miesięcy. Czy można jakoś temu zaradzic

mam Pentium 4 3 GHZ
1GB RAM
Raderona X1300 Pro

(szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, jakby gdześ był to sorka)

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Komp się restartuje
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2007, 10:48:11 »
Jest to spowodowane przegraniem się procesora. Sprawdź czy Ci wiatrak nie padł a najlepiej dokup jeszcze jeden.

Forum Tawerny Gothic

Komp się restartuje
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2007, 10:48:11 »

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2007, 11:41:42 »
Wiatrak chodzi jak powinien. Tak w ogóle chyba masz racje. Czytałem w instrukcji  że temp. proca nie powinna przekraczac 38 stopni. Czasam dochodzi do 42. Jednak gdy grałem wcześniej tak się nie dzało. Dopiero teraz. A temperatura zawsze była taka sama.

Offline MacFlay

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:41:52 »
Możliwe również, że zasilacz nie trzyma napięć, lub uszkodził ci się RAM.
P.S: 42 stopnie procka to ja mam w spoczynku,a podczas gry potrafi osiągnąć 55-58stopni i nic mu nie jest, więc twoja temp. jest w porządku.
EDIT do postu niżej:
Ja też mam 1gb i się nie wywala, a to, że nigdy nie miałeś problemów z zasilaczem, nie oznacza, że nie musisz ich mieć teraz. Dla pewności sprawdź RAM memtestem.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2007, 12:57:59 wysłana przez MacFlay »

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:55:40 »
Z zasilaczem nigdy nie miałem problemów. Temp. utrzymuje się w okolicah 35 - 36 stopni (w stanie spoczynku). Restartuje się tylko wtedy gdy gram w Gothica 3. A ram jest w porządku. Może mam go za mało ? Wszędzie piszą , że trzeba miec 1,5 GB żeby Gothic chodził normalnie. Wcześniej wyskakiwał mi komunikat, że ilośc pamięci wirtualnej jest za mała. Ale nigdy sie nie restartował, tylko wywalał do systemu. HEEELP :X

LOL problem z restartowaniem rozwiązany :) Zaistalowałem GameXP. Gothic 3 działa szybciej i nie wywala podczas grania. Ale teraz, jak wczytuje sejwa wskakuje komunikat (oczywiście na niebieskim tle ;), cytuję: "Pojawił się problem i system Winows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodeniu komputera" (nazwa błędu PFN_LIST_CORRUPT). Ja już nie wiem co mam robic. Ręce opadają. Może zwyczajnie mój komp jest do d*py, albo ja się nie nadaję?
PS: Co to jest ten Ram MemTester, ściągnołem go, rozpakowałem i co dalej ? Wiem, że jestem niekumaty ale jak sie nim posługiwac? Z nazwy wnioskuję, że służy do testowania pamięci RAM :))

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2007, 09:26:11 »
Zacina  się dzwięk gdy resetuje  się komputer ? Temperatura procesora jest jak najbardziej poprawna na Core 2 Duo moim temp dochodzi nie raz do 60 stopni  Miałem kiedyś taki sam problem i polegał on na wiatraczku na karcie graficznej który był uszkodzony   .
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2007, 09:27:56 wysłana przez Resio »

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Komp się restartuje
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2007, 11:23:36 »
Co ma do tego dźwięk ?, ale tak zacina się. Co do wiatraczka właśnie słyszę jak chodzi. Tak w ogóle od jakiegoś czasu wszystko ucichło nie restartuje się od paru dni ale patrz wyżej. Wyskakuje komunikat

Forum Tawerny Gothic

Komp się restartuje
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2007, 11:23:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top