Autor Wątek: Fanatyzm gier Gothic  (Przeczytany 37614 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Styczeń 2008, 09:47:57 »
Ja UWIELBIAM Gothica i jestem jego wielkim fanem.
Fanatyk to któs(wg mnie) który nacodzień chodzi w zbroi straznika miejskiego:P
Chodzi po miescie z mieczem i tłucze przechodniów.
Ja nie jestem fanatykiem tylko fanem i wielbicielem.

A ADANOS JEST NAJPOTʯNIEJSZYM BOGIEM!!(oprócz tego naszego Boga)

Offline Bezimienna_

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Luty 2008, 12:30:50 »
czy jestem fanatyczką? w pewnym stopniu na pewno :D no bez przesady, Beliara czy Adanosa nie czczę i nie modlę się nad opakowaniem Gothica (xD). na forach nie wstawiam sygnatur z Gothica, nie mam takich nicków i avatarów, debilnych opisów na gg też nie... ale BARDZO lubię tę grę. ten klimat... lubię sobie wyobrażać, że jestem gdzieś w tamtym świecie dlatego, że zawsze szukam jakiejś ucieczki od naszej szarej codzienności, co czasem nie jest najlepszym rozwiązaniem. i dlatego lubię w Gothica grać. umiem sporo opowiadać jak to coś mnie spotkało w grze :D oczywiście z umiarem - powstrzymuje mnie to, że może niekoniecznie ktoś chce tego słuchać.
gram tylko w weekendy (teraz ferie  ), bo wiem, że w tygodniu nie mogę sobie pozwolić na kilkugodzinną grę (bo mniej niż godzina grania nawet się nie opłaca). po prostu mam za dużo obowiązków (i tak niekoniecznie robię to, co muszę  ), żeby znów zagłębiać się w tamten świat i nagle brutalnie sobie przerywać, bo "muszę coś zrobić".
Gothic 1 przeszłam jeden jedyny raz (+2 razy do momentu dołączenia do którejś z gildii), Gothic 2 przechodzę teraz, Gothic 3 mam zamiar kupić po przejściu Gothic 2 i Noc Kruka (niestety trzeba będzie jeszcze bardziej kompa podrasować).
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2008, 12:36:42 wysłana przez Bezimienna_ »

Forum Tawerny Gothic

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Luty 2008, 12:30:50 »

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Luty 2008, 21:37:54 »
To nie prawda Gothic czyli RPG jest najlepszą i najpotężniejszą grą w jaką grałem kiedyś myślałem że to tempa nudna i pozbawiona emocji gra myślałem że to idioci w nią grają ale myliłem się byłem ślepy przez 3 lata myślałem że nie ma gorszej gry od Gothica chyba że Tibia . Ale okazało się że to najlepsza gra jaka kiedy kolwiek  powstała Gothic NR 1 tibia to bóg jeszcze większy niż Innos czy Beliar Gothic rządzi i w ogóle kocham tą gre mam nadzieje że wyjdzie czwórka bo mi ślinka cieknie aaaaaaaaaaaaaaaaaa      

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Luty 2008, 21:39:18 »
To nie prawda Gothic czyli RPG jest najlepszą i najpotężniejszą grą w jaką grałem kiedyś myślałem że to tempa nudna i pozbawiona emocji gra myślałem że to idioci w nią grają ale myliłem się byłem ślepy przez 3 lata myślałem że nie ma gorszej gry od Gothica chyba że Tibia . Ale okazało się że to najlepsza gra jaka kiedy kolwiek  powstała Gothic NR 1  to bóg jeszcze większy niż Innos czy Beliar Gothic rządzi i w ogóle kocham tą gre mam nadzieje że wyjdzie czwórka bo mi ślinka cieknie aaaaaaaaaaaaaaaaaa      

Offline Tukan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Marzec 2008, 10:50:26 »
Ja o sobie nie powiem, żebym był fanatykiem. Może zacznijmy od typowego stwierdzenia na zwyczajnej lekcji języka polskiego(nuda) czyli: "Co autor miał na myśli?" Inaczej kogo możemy nazwać fanatykiem?

Słownik języka polskiego: "Osoba ślepo oddana określonej ideologii"
Encyklopedia: "Fanatyzm (od łacińskiego "natchniony', "zagorzały"), zjawisko społeczne i postawa społeczna (religijna, ideologiczna, polityczna) przejawiające się w ślepej wierze w przyjęte poglądy religijne, społeczne, polityczne. Fanatyzm charakteryzuje się skrajną nietolerancją wobec przedstawicieli innych ideologii, religii, poglądów społecznych czy politycznych. Przeciwieństwem fanatyzmu jest tolerancja."

Czy to, że kupuje się koszulki i spędza po 7,8 h przed kompem można nazwać fanatyzmem. Ja bym powiedział, że osoba, która tak robi, bardzo lubi Gothica i  wszystko co z nim związane. Skończyć to się może ewentualnie wadą wzroku tudzież zawaleniem semestru w szkole. Ale takie sytuacje wynikają z czego innego... uzależnienia.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Czerwiec 2008, 18:08:07 »
Nie obrażę się jeśli ktoś powie, że jestem fanatykiem :P. Dla mnie Gothic to jest najlepsza gra świata, w którą najchętniej grywam. Gothica I przeszłem z 8 razy, Gothica II 2 razy, Noc Kruka niemniej niż 7 razy, zaś Gothica III 4 razy i nie zamierzam na tym poprzestać :-[. Jestem też wielkim fanem innych gier (np. Wiedźmina) ale to Gothic jest u mnie pierwszy na liście. Ale niewykorzystuję oczywiście elementów z Gothica, czyli min. nie poszukuję ÂŚniącego na tym świecie ;D.

Offline Anarchy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Czerwiec 2008, 18:40:23 »
A ja uważam, że przesadnością jest ten temat. Jak już ktoś napisał, popatrzcie na Japońców. Tam ludzie umierają przed takimi grami jak WoW.  Rozumiem, że uważacie osoby, które mają nicki z gry za dziwne, uzależnione itd., ale przydałoby się, abyście i wy popatrzyli na siebie. Co do tych, którzy uważają, że gothic to gra poważna. To mnie naprawdę rozbawiło! Poważna? A co w tym poważnego? W pewnych momentach gra wydaje się jakby faktycznie była dla 3-latków. Ale, jak już piszę coś od siebie, to dodaję klasyczne "ale to tylko moje zdanie'.

Offline xardas145

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Czerwiec 2008, 15:38:42 »
No jeśli chodzi o trzylatka grającego w Gothic'a, to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Pega wyznaczyła minimum wiekowe jakim jest 12 lat dla 1,2 i dodatku, natomiast dla trójki jest to aż 16 lat. Niki typu "xardas", "Gorn" itd na forach z tematyką Gothic'a to nie jest nic złego, bo to tworzy ten "klimat", lecz np. na www.uwaga.onet.pl to przesada. Po pierwsze nikt nas nie potraktuje poważnie, a po drugie mimo tego że masz załóżmy 24 lata(tak jak ja) wszyscy wezmą ce za 14- letniego gówniarza(bez obrazy). A opisy gg to już totalna żenada...

Offline RedRum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Sierpień 2008, 20:32:00 »
Ja na przykład dotknołem klawiatury z włączonym gothiciem z ciekawości kiedy miałem 5 lat
i nic nie wiedziałem o tej grze  więc ją wyłączyłem .

Jak miałem 9 lat to mi wujek zainstalował G1 to grałem bez kodów i przeszłem .
i niemiałem takiej chęci powiedzieć ,niech żyje innos, .

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Sierpień 2008, 11:18:57 »
Ja pierwszy raz zagrałem Gothic jak miałem 7 lat i w wieży Xardasa bałem się jak dziecko.Myślałem że wyskoczy na mnie potwor ale potem było spoko.Jak ktoś gra w Gothic godzinami i nosi koszulki nie musi być fanatykiem tylko fanem.Fanatyk to według mnie ktoś kto mówi ''Beliar cię za to ukaże''nie dla jaj tylko na serio,ktoś kto kogoś walnie z pięści za nic bo na przykład obraził go i będzie myślał że ludzie mu będą kibicowali i go jeszcze okradnie albo wbije mu nóż.Ten kto mówi że jest fanatykiem nie powinien się chwalić bo w końcu może się uzależnić.

McSloniu

  • Gość
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sierpień 2008, 23:22:40 »
No mnie denerwuja ludzie, którzy np w opisach na gg mają bzdury typu: "Adanos zesłał na mnie swoja łaske". Co do tych sygn z gothica to mysle, że są dozwolone, ale tylko w forach o gothicu a znam ludzi co mają niki gothicowe np. na forach o filmach, muzie czy młodzieżowych. To drobna przesada, bo nie każdy rozumie co znaczą te niki. Rozumiem, że można się interesować Gothicem, ale bez przesady..
.

Tez tego nie lubie. Można się wczuć np. w Gothicu jestm bezimiennym paladyne, walczącym w imie Innosa, ale w życiu: ''Jestem Damian i jestem fajny''  :D Gra i rzeczywiste życie to 2 inne rzeczy. Lubie Gothica to moja ulubiona gra ale.... cytat ''BEZ PRZESADY'' Dobrze powiedziane.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2008, 23:24:23 wysłana przez McSłoniu »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Sierpień 2008, 18:06:24 »
Mnie równierz denerwuje, jak ktoś uważa Gothica za nie wiadomo co. Gra, ma być zwykłą przyjemnością, odpoczynkiem od życia realnego, a nie jakąś misją. Normalnie, jak widzę w jakimś temacie tekst w stylu "Niech Innos będzie z wami", to normalnie mnie bierze. Fakt - to jest forum o Gothicu, ale nie przesadzajmy. W niejednym wątku można zobaczyć posty sług Beliara, członków Wodnego Kręgu, albo Paladynów. Po prostu Gothic jest fajną grą, ale niektórzy traktują ją zbyt poważnie. Oczywiście, niby to wszystko żarty (chociaż niektórzy zapewne modlą się do Innosa, żeby udało im się dostać do zamku w GD), ale każdy żart w nadmiarze przestaje być żartem.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2008, 18:10:00 wysłana przez Eregrin »

Offline Alkenui

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Grudzień 2008, 00:04:30 »
Hehe, to z kolei jak ja i moja klasa byliśmy w Muzeum Wojska Polskiego (to był okres, kiedy połowa klasy grała Gothica :P). Idziemy sobie, aż w końcu trafiamy do pomieszczenia z bronią z XI-XIII wieku. Padają takie teksty:
- Ololol, zobaaa, Krush Varrok!
- O wow, Urizel...
- Lol, Hełm Ejnara?

Ja się tam tylko biernie przyglądałem (z politowaniem)

Co do Wypowiedzi poprzednika, to znam taką historię, która się stała w Stanach w roku 1999. 17 - latkowie zabili bodaj 20 uczniów i nauczycieli ze swojej szkoły, bo mieli fazę na Doom'a i chcieli zasmakować tego jak na realu, to dopiero schiza.

Co do Gothica, to fajnie mieć taki mały fanatyzmy. Mamy kilku gościów, co palą, to mówimy, że palą Czarnego Rhobara xDD (albo Zielonego Nowicjusza w sumie)

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Grudzień 2008, 15:02:27 »
Znam przypadek fanatyka gothica, który zabijając pająka na lekcji w-f krzyczał, że zabija polną bestie i dostaje następny level. Może sobie robił jaja, ale wyglądało to dość prawdziwie.

Lord_Mud

  • Gość
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:53:12 »
To że ktoś lubi gothica i przeszedł wszystkie cześci gothica po kilka razy. To nie znaczy że jest się fanatykiem, chociaż moi koledzy mają odmienne zdanie. Fanatykiem jest ktoś, kto wyznaje bogów z gothica, daje opisy w gg i naszej klasie typu ,,niech adanos was chroni,,. Ja sam używam czasami gestykulcji z gothica. No i co z tego. Z takim gestami raźniej się mówi. czasami i przydaje się w szkole np. jakieś przemówienie . Takie gestykulacje się czasami się przydają. Przynajmiej mi bo dostałem 6 z wosu. Czasami powiem jakiś tekst z Gothica, ale nie takie jak np. Innosie daj mi siłe. Fanacyctwo z umiarem, czasami przydaje się, ale gdy tego umiaru nie ma to masz z****** życie

Offline sebix92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Marzec 2009, 14:12:17 »
Mnie tacy ludzie bardziej śmieszą niż denerwują. Zwykle można takie zachowania jak tu opisujecie zaobserwować wśród małych dzieci, które zwyczajnie bawią się w gothica. Jeden jest "orkiem", drugi "magiem wody" trzeci "najemnikiem". Sam nie raz sobie takie jaja robiłem w szkole dawno temu a fanatykiem gothica nie jestem po prostu lubię tą grę ale nie wpływa ona na moje życie.

Offline paul16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Wrzesień 2009, 15:46:54 »
Ja też nie uznaję się za fanatyka gry Gothic ale za fana tak, każdą część przeszedłem kilkanaście razy.Dialogi w grze są po prostu świetne.Nie modlę się do Innosa,ani nie chce zabijać w realu.Teraz niestety muszę powiedzieć dobrze że nie gram na razie w nic, a dla tego że mam dziewczynę i nie miał bym dla niej czasu. ;D

Offline MarVolO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy!
Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Czerwiec 2011, 19:03:53 »
Gothic dla jednych jest grą wielką, dla innych badziewem. Ale to samo jest też z dr.Housem - ludzie też dość często cytują jego zdania. Ja sam lubię obydwie te produkcje no ale bez przesady. Te cytaty z gier, które stają się zasadami życia i postępowania - to już jest choroba ale też dowód, że ludziom brakuje wzorów do naśladowania. Tych REALNYCH wzorów....

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:41:52 »
Hmm... Gothic jest jedną z Tych gier, które potrafią wywołać na człowieku wielkie wrażenie i bardzo długo pozostają "modne".
Jest jednak duża różnica między fanem, fanatykiem, nałogowcem, "psychopata" i "dzieckiem neo".
Oto moja opinia:
Fan Gothic- Wielbi tą grę, ale potrafi przyznać, że np. "Wiedźmin 2 ma lepszy system walki od Gothic 3." Fanatyk by nie potrafił tego przyznać. Fan nie pobiję kogoś gdy ten powie "Wiedźmin rządzi!"

Fanatyk Gothic- Jeśli powiesz, że jakaś gra jest lepsza fanatyk może cię zabić, są to ludzie bezgranicznie wierzący w wyrzszość Gothic'a nad wszystkim innym.

Nałogowiec- Człowiek ciągle grający w daną grę, i "żyjący nią".

Dziecko Neo- Za przeproszeniem deb.l, który niedawno zaczął grać i teraz podnieca się wszystkim co tę grę przypomina.

To była moja opinia, naturalnie można się z tym niezgodzić.
Osobiście miałem okres w życiu, gdy byłem fanatykiem, ale mi po pewnym czasie przeszło. Dalej oczywiście pozostaje wielkim fanem Gothic, ale jestem też  równie wielkim fanem Wiedźmina
.

//Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni, ale byłem już zmęczony itp. , itp.

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Maj 2013, 19:35:48 »
Najbardziej irytujący są ludzie, którzy uważają gry Gothic za nie wiadomo co. Przełom, powiedzmy sobie szczerze – gra Gothic jest produktem przeciętnym. Ta gra nie jest żadnym cudem, ani przełomowym produktem i nim nie będzie. Bez urazy, dla wszystkich zagorzałych fanów i fanatyków gry, ale seria Gothic nigdy nie dorówna poziomem klasycznych cRPG'ków taka jest prawda i nie ma się czym podniecać jak to niektórzy czynią.

Wiesz Thoro dlaczego jestem fanem, bardzo wielkim fanem Gothica, a od takiego Elder Scrolls Morowind się odbiłem z łoskotem i nie grałem w żadną z kolejnych części?
Bo ten świat żył. Działo się zdecydowanie więcej niż w rozległym TES'ie. Ujęcie kamery w Gothicu sprawiało, że czułem że gram w naprawdę coś nowego. Fabuła wciągająca od pierwszych sekund i eksploatacja świata w którym co chwila napotykałem na coś nowego. I to "coś" czyni grę dla wielu produktem doskonałym, pomimo wielu błędów i bugów.


A co do cytowania postaci z gier, to nie rozumiem MarVolO czemu pominąłeś filmy? Dlaczego cytowanie postaci z gier, czy życie według ich filozofii (wiele postaci z gier ma filozofie życiową z gruntu rzeczy zbliżoną do zasad mnichów - pomagać, nie zabijać) jest chore?
Brak autorytetów w świecie prawdziwym, to być może i problem, ale z drugiej strony dlaczego jeśli idol to tylko Jan Paweł II, czy inna wielka postać? Dlaczego autorytet z automatu można przypisać osobą "wielkim", a gdy ich nie ma, mówi się o ich braku?
Autorytetów jest tysiące, setki tysięcy - problemem jest to, że niektórzy chcieli by się utożsamiać chyba bardziej ze sławą danej osoby niż jego poglądami, czy czynami.
Dlaczego tysiące ludzi którzy żyją według kodeksu moralnego, są prawi i honorowi nie mogą być autorytetami? Heniu zza rogu, który dzień w dzień przeprowadzą starszą panie przez jezdnie nie może być autorytetem dla innych?
Hm....???

Forum Tawerny Gothic

Odp: Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Maj 2013, 19:35:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything