Autor Wątek: Fanatyzm gier Gothic  (Przeczytany 37612 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń 2007, 23:55:58 »
Cytat: Arkhan
Mało tego, kiedyś wyczytałem na GS że w jakimś czasopismie była w zmianka o tym że pewna rodzina zaczęła wierzyć w Bogów i mistyczne moce z gry Gothic, zaczeła praktykować magię oraz stosowac w swoim życiu treści przekazywane z gry  
A ja gdzieś wyczytałem że w Warszawie powstaje kościół Adanosa i co? Za dużo to do topicu raczej nie ma.

@topic
Czy też się czepiacie i np. tworzycie topic "Fanatyzm filmów Matrix" gdzie wypowiadacie się o tym jak ludzie mają nicki Neo, Trinity, a w sygnaturkach mają sceny z tego filmu? Taka jest po prostu moda że tak powiem, i nie widze w tym nic dziwnego. W ogóle nie rozumiem że niektórzy z was dziwią się z ludzi którzy w necie używają nicków z Gothica, a sami w sygnaturce mają gdzieś ukryty nick Gorn_902 :P
Co do tego że ktoś w RL wypowiada się że wierzy w Beliara to jest po prostu chory psychicznie, brutalnie mówiąc. Niestety ostatnio jest wiele takich przypadków, ale wynikają one z opieki rodziców, która jest w niektórych przypadkach znikoma. Przykład: W chinach dziecko zginęło przez to że grało jakieś 80h non stop w World of Warcraft. Kogo wina? Rodziców. A kogo pozwano do sądu? Firmę Blizzard gdyż oni stworzyli tą grę i to ich wina !! Ehh..

@down
Faktycznie, nie zrozumiałem dokładnie tematu gdyż teraz dopiero dowiedziałem się co to dokładnie jest fanatyzm :] Ale w drugim akapicie wypowiedziałem się na jego temat.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 10:58:52 wysłana przez slimaczek »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Styczeń 2007, 23:09:34 »
Cytat: slimaczek
Czy też się czepiacie i np. tworzycie topic "Fanatyzm filmów Matrix" gdzie wypowiadacie się o tym jak ludzie mają nicki Neo, Trinity, a w sygnaturkach mają sceny z tego filmu? Taka jest po prostu moda że tak powiem, i nie widze w tym nic dziwnego. W ogóle nie rozumiem że niektórzy z was dziwią się z ludzi którzy w necie używają nicków z Gothica, a sami w sygnaturce mają gdzieś ukryty nick Gorn_902 :P
My nie czepiamy się fanów ponieważ to jest normalna rzecz przecież nikt nie zrobi ci krzywdy umieszczając sobie w avatarze bezimiennego bądź wypowiadając się dobrze o swojej grze. Chyba nie zrozumiałeś do końca tematu poruszamy tutaj kwestie fanatyzmu ludzi, którzy już przesadzają np. modląc się do bogów z gry, zabijającym zwierzęta za expo bądź takim które gotowe są poświęcić życie za swoją grę i tu nie koniecznie swoje życie bo nie raz byłem świadkiem tego, żęe jakiś fan Gothic'a "rzucił" się na osobę, która zaniżyła jej ocenę. Prawdziwy fan dostrzega dobre i złe strony Gothic'a fanatyk widzi tylko same plusy i jest jej całkowicie oddany gdyby gra potrafiła mówić gość byłby na jej usługi.

Z serii IsentoR uczy i bawi:
Cytuj
Fanatyzm – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów. Jego przeciwieństwem jest tolerancja. Ciężkim przejawem fanatyzmu jest oszołomstwo.

Forum Tawerny Gothic

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Styczeń 2007, 23:09:34 »

Offline Darken

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Styczeń 2007, 21:45:08 »
Zgadzam się z tym że Gothic to nic przełomowego choć jestem z tych co wzieli by bazzoke i rozwalili kraj bo prezydent powiedział że Gothic to głupia gra.Ale gdy by Gothic niemiał w sobie iskry najlepszej gry to nie pisalibyśmy tyle tematów o gohicu

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Luty 2007, 21:30:29 »
Ja uważam że ludzie fanatycznie wielbiąvy gothic to świry!! Mają niepokolei w głowie i niesą szczegulnie rozgarnięci  . Niepotrafią napisać złorzonego postu tylko wszędzie wtrącają słowa: ,, Gothic'', ,, Bezi'' itp.Ja lubie gothic ale niejestem jakimś fanatykiem  .

Ps.
Przepraszam za krótkiego posta.

Pozdro
Tristram

Offline Xoulus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 3
  • Satan ;)
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec 2007, 13:57:26 »
Ja lubie gothica ale nie jestem zadnym jego wielkim fanem jest wiele gier, które są o wiele lepsze. Gre można lubić ale wyznawanie bóstw w niej istniejących to przesada. U mnie w klasie każda osoba krytykuje tą gre ale nie mam zamiaru za to nikogo zrównać z błotem ani pobić. To, że ktoś ma w opisie jakąś wypowiedź z gothica jest całkim normalne, ale gdyby ta gra nie powstała na pewno znalazła by się inna, w którą wiele ludzi by grało z takim samym zapałem co w Gothica.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2007, 14:01:16 wysłana przez Sebol »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Marzec 2007, 14:16:12 »
Ja lubię Gothic'a i napewno nigdy bym się nie dowiedział o nim, gdyby nie mój kumpel. Kiedyś jeszcze chyba w 5 klasie, zapytał się mnie czy chce Gothic'a. Pamiętam wtedy czytałem o Gothicu 2 w Clicku. Powidziałem, że tak i się zaczęło. Gra mnie od razu wciągneła i grałem w nią. Gdy przeszedłem Gothica 1, próbowałem zdobyć GII i zdobyłem w zimę rok temu. ( albo dwa lata temu.. sam już nie wiem... ) Potem, gdy już miałem neta, pobrałem Gothica II Noc Kruka i przeszedłem, a potem zaczęło się wyszukiwanie stron o Gothicu i info o GIII. Aktualnie skończyło się w Trelis w Myrthanie. Mam za słabego kompa i nie gram w G III. Co do gothica to jest gra dobra. Ciekawa, fajnie się gra i w ogóle. Narazie Gothic jest najlepszą grą tego typu, gdyż nie sięgałem po inne tytuły. A tak na marginesie od Gothic;a nie jestem uzależnony    i raczej nie bedę, ale nie powiem z jakiego powodu.... Pozdro 4 ALL

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Marzec 2007, 15:13:51 »
Ja powiem szczerze że mnie Gothic wciągnął. I to nieźle. Ale znowu bez przesady...rozmowy na temat gry to tylko czasem z kumplami poruszamy, nie jestem od gry uzależniony itp. Ale ciekawi mnie jej świat. Biorę idział na forach o grze bo porpsru lubię o tym podyskutować.
A co do fanatyków gry to powiem że mają prawo byc fanatykami    poprostu jednych wciąga np. historia, inni interesują się wszystkim co ma związke z Władcą Pierścieni a ktoś jeszcze inny dogłębnie analizuje zachmurzenie w pólnocnej Kanadzie. Ludzie mają różne zainteresowania i nie widzę nic złego jeśli ktoś naprawdę się grą interesuje. Ale do granic - żeby sie nie uzależnić.

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Kwiecień 2007, 18:25:34 »
Mi się poprostu nudziło i pomyślałem ,że spojrze co to jest ten "Gothic II".I wtedy się nieźle zaczeło.Po I zaczołem pykać w II ,potem w III ,a jeszcze później w NK [tego ostatniego nie skończyłem].Teraz znowu gram w GI i zara w GI.Można powiedzieć ,że Gothic mnie holipnie wciągnoł ,ale co w tym złego?Z jednym kolegą ciągle o tym prawie gadam i trudno.Lubię gothica i może za parę lat już nie będę lubił.Kiedyś ,parę lat lubiłem inną rzecz ,a tera już mniej :D

Offline Xam

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Kwiecień 2007, 15:15:41 »
Wiecie gre Gothic przeszedlem 74 razy, Gothic 2- 5 razy zas Noc Kruka 3 razy. W Gothica 3 niestety nie mialem okazji zagrac, choc mam Edycje Kolekcjonerska. Jestem fanem Gothica i lubie w niego grac. Co nowa gra to odkrywam cos nowego ale wyjatkiem jest Gothic1, ktorego mape znam juz na pamiec. Ludzi ktorzy uwielbiaja Gothica nie nazywam fanatykami, poniewaz oni by mogli tak nazwac mnie. Biore udzial w dubbingu do MT i jestem z tego zadowolony. Czesto zdaza mi sie w niektorych sytuacjach zyciowych powiedziec kilka tekstow z Gothica. Dla tego nie zgadzam sie z fanatyzmem- bo go nie ma. Istnieja tylko zagozali fani a nie fanatycy. Fanatyk to taka osoba, ktora dla gry zrobila by wszystko a o czym takim nie slyszalem (wyjatkiem jest Tibia, poprzez ktora ludzie zabijaja sie w prawdziwym zyciu)

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Kwiecień 2007, 16:02:36 »
Post Thora: Klik

Cytuj
QUOTE
Dla przykładu ostatnio natknąłem sie na GS z postem w którym to matka kazała iść do Kościoła pewnemu userowi a on "grzecznie odpowiedział : Wolę Beliara".


Bodajże dwa lata temu miała miejsce podobna sytuacja. W jakiejś gazecie (nie pamiętam jakiej), ukazał się artykuł o "poglądach religijnych" pewnej rodziny. Mianowicie wyznawali oni wiarę, opartą na bóstwach z gry Gothic. Co więcej - nawet Innosa z betonu się dorobili biggrin.gif.

ÂŻal...

Cytuj
Wiecie gre Gothic przeszedlem 74 razy, Gothic 2- 5 razy zas Noc Kruka 3 razy.

Wiesz, wybacz, ja staram się ludzi pochopnie nie oceniać. Ale to jakobyś przeszedł GI mnie osobiście dobiło, rozłożyło na łopatki itd. Bo, albo kłamiesz, albo co gorsza mówisz prawdę, 74 razy -,-

Cytuj
Istnieja tylko zagozali fani a nie fanatycy. Fanatyk to taka osoba, ktora dla gry zrobila by wszystko a o czym takim nie slyszalem (wyjatkiem jest Tibia, poprzez ktora ludzie zabijaja sie w prawdziwym zyciu)

Oj już tak nie uogólniaj, nie mamy tu do czynienia z konkretną słownikową formułką. A dla mnie i wielu innych, dzieciaki chwalące Innosa, biadolące ciągle o grze itd to mali fanatycy.

Cytuj
Czesto zdaza mi sie w niektorych sytuacjach zyciowych powiedziec kilka tekstow z Gothica. Dla tego nie zgadzam sie z fanatyzmem- bo go nie ma.

Mówisz poważnie?
A co do fanatyzmu, owszem On jest.

//OT:

Pisz poprawniej i składniej, zwracaj na to uwagę!
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2007, 16:03:51 wysłana przez Rajca »

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Maj 2007, 21:58:29 »
Chciałbym zwrócić panów uwage na to, że Gothic poprostu bardzo wciąga!
Ja też jak np. Grałem w GII i sav'y robiłem.
To jak chciałem pożyczyć kuzynowi Delta Force Helikopter w Ogniu to chciałem zrobić sav'a.
Moim zdaniem, co zresztą juz na to zwróciłem uwagę, jest to, że ludzie traktują wirtualne życie Bezimmiennego jak własne życie. Ja też zresztą grając w Gtohic' a zauważyłem, że teraz Polna Bestia nie stanowi dla mnie problemu. Więc powiedziałem: "I dzięki Innosowi za to". Teraz to w ogóle zdrowy psychicznie jestem bo już 2 miechy nie gram w GII. To moim zdaniem normalne, ale grając w DF: HWO zauważyłem, ze nie chce robić sav'a czy coś podobnego z gry. Poprostu GII tak bardzo wciąga, że traktujemy wirtualne życie bezimiennego jak swoje życie. Ja naprzykład wole sobie napisac "Niech żyje Polska!!!" czy sprzęt mojego kompa.

Pozdrawiam,
Ciastek

PS: Oj przepraszam Pan Rajca napisał już to co ja.
" Statdka xardasków i bezików" post Pana Rajcy wymiata :) Nieźle się uśmiałem xD
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2007, 22:01:13 wysłana przez Galeria_Ciastek »

canis

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2007, 11:59:06 »
Cóż niestety tak jest ... Przykład fanatyzmu może być jedna z osób w mojej klasie, nie powiedziałby zdania bez wspomnienia o Gothicu. A jak jest jakaś prowadzona rozmowa o Gothicu to wtedy się zaczyna ho ho (no nie będę mówił...). Każdy miał pewien... chwilowy zawrót głowy Gothic’iem, lecz są osoby które żyją tym światem a na niektóre osoby mówią ÂŚcierwojad albo inne takie...  ale dopóki nie robią niczego złego to niech i tak pozostanie. Każdemu Tutaj obecnemu (no przynajmniej na pewno większości) gra Gothic się bardzo podoba i każdy ma trochę tego ... fanatyzmu w sobie ale bez przesady. trzeba umieć znaleźć różnicę między grą a światem realnym  

Pozdrawiam Canis  

Offline milten ak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2007, 19:40:07 »
Witam !!!
Wiem iż mogę być najlepszym przykładem fanatyka ale cóż ... mój nick ma oddawać imię mojego ulubionego bohatera w Gothicu lecz ten nick nie tylko wykorzystuję ten nick na tym forum bo jest to ogólny nick we wszystkim grach filmach książkach itp ...

70 % osób z tego forum to napewno fanatycy tej gry uważają oni iż Gothic to świetna gra i nic jej nie przebije . Tak jak pisał mój poprzednik ( szacuneczek canis ) :

Cytuj
trzeba umieć znaleźć różnicę między grą a światem realnym


U tych FANATYKÓW to może i jest jakaś obsesja . Powracając do Gothica :
- Szczerze uważam że jest to fajna gra z fajną fabułą i muszę przyznać że jest to dobra gra znacznie lepsza od wielu wielu innych ale trzeba do nich podchodzić z umiarem . Mam nadzieję że mój post pomoże w tej dyskusji na forum !!!

                   dzienks i pozdroks Milten ak

 PS. g1 przeszedłem 19 razy g2 32 razy nk 25 razy i g3 5 razy ale to juz było dawno

Leviatan

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Grudzień 2007, 10:56:01 »
Jestem wielkim fanem gier z serii Gothic. Długo oczekiwałem trzeciej części tejże gry i zakupiłem ją równy miesiąc po premierze. Lubię czasem pogadać z kolegami o Gothicu, modach itd, ale żeby modlić się do bóstw z gry to już jest... no powiedzmy, że przesada to za mało powiedziane. Gothic się nudzi, jednak nie do tego stopnia, bym od razu przestał być fanem, lubię czasami z braku zajęcia pograć sobie w Gothica. Ale nie uważam się za maniaka, który wszędzie wypisuje teksty typu "Chwała Innosowi" i inne takie. Owszem, gdy gram wczuwam się w postać, z przyjemnością ratuję tamtejszy świat przed orkami.... ale u mnie jest tak w każdej grze. Po prostu przyjemniej mi się gra, gdy wczuję się w rolę prowadzonej postaci. Mówiąc krótko: jestem fanem, ale nie fanatykiem, którym byłem kiedyś. Nie interesuje mnie, że w G4 nie będzie już bezimiennego.... ta gra nie jest mi potrzebna do życia, więc po prostu ją oleję. No, ale też w sumie troszkę by było fajniej, gdyby bezimienny jednak był, ale ileż można ciągnąć tą samą fabułę i bohatera? Czyli na moim przykładzie widać też jak wyrasta się z fanatyzmu.

Z poważaniem

Leviatan.

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Styczeń 2008, 15:46:20 »
Może gothic nie jest najlepszą grą, ale mi się podoba.
Oczywiście śmieszy czasami mnie to, że niektóży traktują gothica zbyt poważnie i z realistyką.
Np. mój kolega tak przzwiązał się do gothica, że czasami dziennie potrafi siedzieć 7 godzin na kompie.
Według mnie to lekka przesada.

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:31:36 »
Ja przeszedłem Gothica II Noc Kruka wiele razy. Każdą postacią kilka razy. Czy można mnie uznać za fanatyka? Możliwe że tak. I jestem z tego dumny!!!

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:47:31 »
Gothic to nie jest przełomowa gra, ale jest ona jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier cRPG na rynku. Co do fanatyzmu, dla mnie normalnym jest to, że ktos ma rożne tapety, motywy itp. w stylu gothica, ale przekroczeniem normalności są właśnie opisy typu "Innos mnie zesłał, abym chronił lud" lub kupienie 10 takich samych koszulek z napisem Gothic i noszeniu na zmianę to jest już choroba. Ja osobiście jestem gdzieś na przełomie między normalnością a nienormalnością   , ale dalej już się nie posunę.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2008, 22:49:41 wysłana przez Nakiel »

Offline Zigur

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:51:04 »
Czy można mnie nazwać fanatykiem? Z pewnością tak, przeszedłem bwiem Gothic 1 około 70 razy i znam tą gre na pamięć krok po kroku.
PS: Teraz uczę się dialogów (tych głównych przynajmniej )

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Styczeń 2008, 23:20:17 »
Ja tam wyrosłem z gothica,fajna gierka swego czasu też byłem fanatykiem (czasem mi się gothic śnił po nocach) ale teraz obojętne mi czy zabijam bandytę czy gorna to tylko gra fajna ale gra, po za tym zigur tobie radziłym znaleść sobie jakies hobby wychodzić z kumplami to najlepsze na wyleczenie się z tego fanatyzmu. Powiedzmy sobie szczerze co nam w życiu da jakis gothic po za godzinami zabawy, zaniedbywaniu kumpli,szkoły itp.
A wracając do fanatyków którzy wyznają beliara   (już samo zdanie jest śmieszne) to już jest poważna choroba psychiczna tak samo jak "niby" przechodzenie gothica 70 razy, trzeba się z tego leczyć!

Jeśli chodzi o mnie przeszedłem gothica 5 razy, Gothic 2 7 razy Noc Kruka raz no a trójki nawet nie zamierzam (nie że mi się nie podoba, za dużo kasy na sprzęt potrzeba).

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:06:36 »
Ja bardzo lubie Gothic'a,w Avatarach umieszczam "Portrety" NPC'ów z Gothic'a i często na forach używam jednego z imienia z tej gry.I nie uważam to za "Fanatyzm"ale Ci co zrobili ten posąg Innosa z betonu XD XD XD żal.pl !(są nawet gorsi od wyznawców Spagetti xD)albo ten dzieciak "Wole Beliara" XD Musze go poznac.




Forum Tawerny Gothic

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:06:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything