Autor Wątek: Fanatyzm gier Gothic  (Przeczytany 37616 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thoro

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« dnia: 10 Wrzesień 2006, 19:23:34 »
W zasadzie identyczny temat, poruszałem kilka dni temu na podobnym forum. Wszyscy mieli poglądy zgodne z moimi, tak więc dyskusja do najciekawszych nie należała. Może tutaj będzie inaczej, tak więc zaczynamy.

Tak więc co sądzicie o przesadnym utożsamianiem się z grami Gothic? Również kreowanie swojego internetowego image'u, czyli obwieszanie się różnymi grafikami powiązanymi z tą grą nie jest zbyt mądrym pomysłem. Niemniej jednak, to wszystko jestem w stanie znieść.

Najbardziej irytujący są ludzie, którzy uważają gry Gothic za nie wiadomo co. Przełom, powiedzmy sobie szczerze – gra Gothic jest produktem przeciętnym. Ta gra nie jest żadnym cudem, ani przełomowym produktem i nim nie będzie. Bez urazy, dla wszystkich zagorzałych fanów i fanatyków gry, ale seria Gothic nigdy nie dorówna poziomem klasycznych cRPG'ków taka jest prawda i nie ma się czym podniecać jak to niektórzy czynią.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:10:28 »
No mnie denerwuja ludzie, którzy np w opisach na gg mają bzdury typu: "Adanos zesłał na mnie swoja łaske". Co do tych sygn z gothica to mysle, że są dozwolone, ale tylko w forach o gothicu a znam ludzi co mają niki gothicowe np. na forach o filmach, muzie czy młodzieżowych. To drobna przesada, bo nie każdy rozumie co znaczą te niki. Rozumiem, że można się interesować Gothicem, ale bez przesady...

Forum Tawerny Gothic

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:10:28 »

Thoro

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:19:40 »
Przecież nikt Ci nie zabrania, używać nicków z gry, grafik czy innych dodatków. Poprostu to już świadczy o poczuciu wartości i typie danego człowieka. Zawsze uważałem i będę uważał, że jest to dziecinne. Rozumiem, że niektórzy ludzie mają ograniczoną wyobraźnię i poprostu wolą używać, np. gotowych nicków jednak głupoty typu xardas_mistrz_miecza to lekka przesada i idiotyzm. A wszelkie epitety typu "niech adanos będzie z tobą" to żenada na całej linii.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:34:36 »
No cóż, fanatyzm serii Gothic stoi na porządku dziennym i wygląda na to, że tak pozostanie. Wielu użytkowników for o tematyce Gothica i cRPG utożsamia się właśnie z tą grą nie tylko przez nick danej postaci z gry(sam kiedyś taki miałem, ale zmieniłem), ale także przez umieszczanie avatarów, sygnatur i podpisów bezpośrednio z gry. A gdy ktoś skrytykuje w jakimś stopniu samą grę bądź wytypuje jej wady i minusy, od razu jest przez takiego fanatyka zmieszany z błotem za subiektywną ocenę jego ukochanej gry. Dziwią mnie tacy ludzie i takie zachowanie nie powinno w ogóle się przytrafiać.

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2006, 21:27:37 »
Ogólnie rzecz biorąc tak to jest kiedy 12-13 latek dostanie kompa(albo już ma, co nie dziwne), a rodzice na odczepne: "A niech gra, siedzi cicho". Potem pałętają się nieucywilizowane stadka xardasków i bezików. Nie ma się czemu dziwić, dziecko(12 lat to dla mnie dziecko, niestety) zawsze szuka jakiegoś sposobu utożsamienia się z bohaterem, który często jest dla nich realny. Nad tym powinniśmy ubolewać. Gorzej jak już taki licealista używa tekstów jakoby to Innos był z nim, a Adanos go chronił. Takim to naprawdę potrzeba fachowej opieki. Co do nicków, to często wynika to z braku jakiegokolwiek polotu, choćby na tą minutkę, a potem musimy chronić się przed zgrajami bohaterów, którzy za zszarganie dobrego imienia gry gothic gotowi są na nas spuścić ognisty deszcz :]
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 11:47:27 wysłana przez Rajca »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2006, 23:54:20 »
Są gusta i guściki cieszcie się że polskie dzieci mają fanatyczne podejście do Gothica a nie do religii jak to robią ich koledzy ze wschodu. Niech sobie dadzą ten opis dla poprawy samo oceny lub niech wpiszą sobie co tam chcą w tym nicku wole to niż bieganie z AK-47 i strzelaniem do niewiernych.  

Taka jest ludzka mentalność i nie da się tego ukryć seria Gothic nie jest jedynym przykładem spójrzcie na Japończyków siedzących przed kompem do utraty przytomności bądź mordujący z imię swoich itemków...nie jest jeszcze tak źle do tej pory nie nastąpił żaden zgon spowodowany grą w Gothic'a.

Spójrzcie również na inne fora...tak jest wszędzie tacy fanatycy występują przy każdej grze jak już wspominałem są gusta i guściki. Jedni umieją wytknąć błędy swojej ulubionej grze inni nie widocznie dla nich nie są to aż tak widoczne błędy lub nie dorośli do tego by to zrozumieć.

Omawianym fanatykiem po części był każdy z nas...oczywiście przez pewien czas był zauroczony tą grą. Jednak otrząsnął się z tego i umiał obiektywnie spojrzeć na całą sprawę. Oczywiście z tego się wyrasta więc to tylko kwestia czasu lub udostępniania internetu tak zwanym "dzieciom neo".

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:24:48 »
Najwięcej fanatyków Serii Gier Gothic można spotkać właśnie w necie, jak i nie tylko  
Na wielu forach, ogólno tematycznych, o tematyce "informatycznej", czy to forum muzyczne, praktycznie wszędzie można obaczyć temat "Gothic III" lub coś w tym stylu. Nawet na forum Ogame  ...sojusze na ogame, "Paladyni"...etc etc etc jest tego wiele.

Każdy ma prawo lubieć czy kochać Gothic'a. Tego nam nie wolno zabraniać. Natomiast, istnieje granica dobrego smaku, która wiele razy jest przekraczana. Dla przykładu ostatnio natknąłem sie na GS z postem w którym to matka kazała iść do Kościoła pewnemu userowi a on "grzecznie odpowiedział : Wolę Beliara".

Ludzie, to tylko Gra, wymysł Ludzki, jeżeli ktoś wprowadza na serio do życia, to może sie skończyć katastrofalnie... Co więcej, jeżeli ktoś nawet zaczyna wierzyć w tych trzech Bogów, to powiem tyle, powinien sie leczyć.

Z wyrazami szacunku...

Thoro

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:46:31 »
Cytuj
Dla przykładu ostatnio natknąłem sie na GS z postem w którym to matka kazała iść do Kościoła pewnemu userowi a on "grzecznie odpowiedział : Wolę Beliara".

Bodajże dwa lata temu miała miejsce podobna sytuacja. W jakiejś gazecie (nie pamiętam jakiej), ukazał się artykuł o "poglądach religijnych" pewnej rodziny. Mianowicie wyznawali oni wiarę, opartą na bóstwach z gry Gothic. Co więcej - nawet Innosa z betonu się dorobili .

ÂŻal...
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2006, 21:46:48 wysłana przez Thoro »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Wrzesień 2006, 19:56:18 »
Moim zdaniem Gothic jest dobry ale nie aż tak by popadać w rodzaj fanatyzmu. Gothic to po prostu dobra gra i tyle, jest wiele dobrych gier.

Cytuj
Bodajże dwa lata temu miała miejsce podobna sytuacja. W jakiejś gazecie (nie pamiętam jakiej), ukazał się artykuł o "poglądach religijnych" pewnej rodziny. Mianowicie wyznawali oni wiarę, opartą na bóstwach z gry Gothic. Co więcej - nawet Innosa z betonu się dorobili

Takie coś jest po prostu chore.

Thoro

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrzesień 2006, 21:04:29 »
Patrząc na zachowanie niektórych... fanatyków, można smiało powiedzieć że te osoby wręcz żyją Gothicem i jego światem. Nie ma się czego dziwić ich reakcji na negatywne komentarze na temat gry którą żyją.

Offline alles3

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień 2006, 08:22:51 »
ÂŚwiat jest różny...
Jak lubisz Gothic tylko dla tego, że ma ciekawą fabułę to nikt nie zmusza Cię wcale do czegoś więcej. Jestem zagorzałym fanem i słowa jakie padają w poście poczynającym ten temat są dla mnie jak nóż w plecy, tak samo kiedy czytam inne posty użytkownika (założyciela tematu).
Gothic zawsze (bynajmniej dla mnie) będzie czym więcej niż grą - zacząłem w niego grać tylko i wyłącznie przez przypadek mając 7 czy 8 lat, dlatego zawsze będzie moją ucieczką od świata codziennego, jego problemów i szarej rzeczywistości...

Thoro

  • Gość
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień 2006, 15:20:38 »
Alles3, ale przecież nikt Ci nie zabrania gustować w tej grze, jednak wszystko ma swoje granice. Niektórzy, prócz tej gry nie widzą świata a na jakie kolwiek negatywne opinie o grze odpowiadają ze złością i bluzgami jak dzieci ograniczone umysłowo. To chyba o czymś świadczy.

Nigdy nic nie miałem i nie będę miał do zwykłych, dojrzałych fanów gry którzy poza nią widzą coś więcej. Jednak dzieci, które wychwalają Gothica ponad wszystko nigdy nie zrozumiem.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Wrzesień 2006, 19:57:21 »
Cytuj
ÂŚwiat jest różny...
Jak lubisz Gothic tylko dla tego, że ma ciekawą fabułę to nikt nie zmusza Cię wcale do czegoś więcej. Jestem zagorzałym fanem i słowa jakie padają w poście poczynającym ten temat są dla mnie jak nóż w plecy, tak samo kiedy czytam inne posty użytkownika (założyciela tematu).
Gothic zawsze (bynajmniej dla mnie) będzie czym więcej niż grą - zacząłem w niego grać tylko i wyłącznie przez przypadek mając 7 czy 8 lat, dlatego zawsze będzie moją ucieczką od świata codziennego, jego problemów i szarej rzeczywistości...

Nie wiem dokładnie czy to mozliwe, ale jeśli w tak wczesnym wieku gra się w gre o takiej fabule może później mieć odbicie w przyszłości. Jest po prostu zbyt poważna. Podam ci przykład z mojego życia. Jak byłem mały to co dzień oglądałem "Czarodziejke z Księżyca" (wiem że obciach). Później jej nie było a mi do dziś zostało zainteresowanie Japońskimi kreskówkami i komiksami. W każdym razie nie jestem fanatykiem i traktuje to tylko jako hobby. Nie można sie fanatycznie wpatrywać w jedna rzecz, bo zapominamy, że mamy też inne zainteresowania. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że wyznajesz Beliara, albo inaczej fanatycznie oddajesz cześć tej grze? Gothic to tylko produkt zrobiony, bo jest na niego zapotrzebowanie a nie osobisty dar dla każdego z graczy.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2006, 19:58:48 wysłana przez MenThor »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Wrzesień 2006, 09:00:26 »
Gothic jest moją ulubioną serią, to był pierwszy cRPG w którego grałem (RPG również). Bardzo polubiłem tę grę, przedtem grałem tylko w jakieś strasznie prymitywne gierki, no może poza Heroes III. Jak mój brat stryjeczny pokazał mi G1, to pomyślałem: "Co to jest?" - wydawało mi się że Gothic to szajs, jednak po 30 minutach gry nawet mi się spodobało. Dzisiaj jestem wielkim fanem serii, a Gothica uważam za świetną grę, nie przeciętną produkcję. Nie jestem jednak człowiekiem który zaraz zacznie walić sobie nicki z gry, czy grać i grać tylko w tę grę. Jedyne co robiłem to rozpowszechniałem grę wśród swoich kumpli, i bardzo wielu których zachęciłem ma oryginalne wersje gry. w Gothica już nie gram (co można zobaczyć choćby w mojej sygnaturze), po prostu mi się znudził, jednak można zobaczyć również, że RPG u mnie przeważa, chociażby WoW - 66h zliczonych przez Xfire, a zainstalowałem go w trakcie grania w niego. Myślę że liczba godzin spędzonych przed WoWem (obecnie już w niego nie gram) spokojnie przekroczyłaby 200.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik 2006, 16:47:18 »
Rozumiem, że można sobie w sygnaturce napisać coś typu ,, Niech Innos będzie z tobą``, ale przenosić Gothica do świata realnego? To już przesada. Ja lubię Gothica, ale jeśli ktoś w mojej obecności powie, że to kiepska gra to nie obrażam się i wbrew pozorom nie atakuje ``obrażacza``  A człowiek, który nie potrafi odróżnić świata realistycznego od gry... Powinien przestać grać...

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad 2006, 19:52:54 »
Cytuj
Nie wiem dokładnie czy to mozliwe, ale jeśli w tak wczesnym wieku gra się w gre o takiej fabule może później mieć odbicie w przyszłości. Jest po prostu zbyt poważna.
Potwierdzam te słowa MenThor! Mój kuzyn widział jak ja z moi bratem gramy w Gothic'a dzieńi noc praktycznie bardzo mu sie spodobało, (od samego patrzenia) chciał pożyczyć, a z racji, ze Gothic działa bez płyty to mu ją dałem. Po miesiącu czy dwóch przyjeżdżam do niego po odbiór gry. Zastał mnie mała niespodzianka, brat mojego kuzyna siedzi przy komputerze i strasznie szybko klika myszką i coś stuka na klawiaturze. Zdejmuję buty podchodzę bliżej i patrzę: Gothic I, toczył walkę z jakimś szkodnikiem z NO - nie było by nic dziwnego gdyby nie to, że ten w/w brat mojego kuzyna miał 3 LATA i co chwilę woła kogoś aby mu pomógł albo wpisał kod na nieśmiertelność. Teraz biega jak oszalały i krzyczy "Teraz mnie wkurzyłeś" (odgłos wyciągającego się miecza) i pięśćmi... Jednak jeżeli chcesz go złapać robi ten charakterystyczny krok kopacza z uniesionymi trochę łokciami wołając "Hę... muszę już iść!" i biegnie jakbygo diabeł gonił   Niewiem czy ma mi być go żal czy też jego matki, która mimo jego młodego wieku pozwoliła mu grać w to...


Pozdrawiam,
Sir William

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad 2006, 20:19:00 »
To jest nie tyle fanatyzm, tylko skrajny przypadek. Trzy latek grający w Gothica ! Jak ktoś już powiedział, jest to przypadek ''a niech se gra przynajmniej spokój jest'', i co potem z takiego dziecka wyrośnie. Jak ja miałem 3 lata rodzice nie pozwalali mi się nawet tykać klocków lego (bali się że połkne :] )nie mówiąc już o kompie. Całe szczęście że gothic nie jest jeszcze taką ostrą gierką, ale jest w nim sporo przemocy, i może pare wulgaryzmów, jednak nie dość że to odbija się na psyhice dziecka, to już w wieku 3 lat uzależnia się od kompa, ale na ten temat nie będe się rozpisywać, jest od tego inny temat.
     Ja to tam od żadnej gry się nigdy nie uzależniłem, jeśli o to chodzi to jakoś zawsze to kontrolowałem, jednak na pewno mogę powiedzieć że w pewnym stopniu jestem uzależniony od netu. Oczywiście nie do tego stopnia że nie wyobrażam sobie dnia bez niego( neostrada 512, co chwile wywala:), no ale jak już jest to czemu nie korzystać.

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Listopad 2006, 16:27:20 »
Więc ja będe raczej irytujący w twoich oczach. Jestem wielkim fanem gothica, mam plakat, album, poradnik, edycje kolekcjonerską G3 i złotą dycję G2, uczestniczę w życiu 5 for internetowych poświęconych gohicowi, noszę na szyi medalion z wizerunkiem śniącego, na przerwach w szkole rozmawiam z kolegami tylko o tym nieszczęsnym gothicu i jedyne czego jeszcze nie zrobiłem to nie umieściłem w statusie GG zdania,,Adanos zesłał na zimię bestię" :D . Więc nie wiem czy w twoich oczach jestem irytujący czy jaki, no i prawdę mówiąc nie zgadzam się z twoim zdaniem.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Listopad 2006, 16:34:44 »
Ja powiem tak. Gothic, jest najlepszym cRPG'iem, jakim grałem. Ale nie jest grą marzeń, ani grą ostatnich wieków. Brakuje tej grze jeszcze bardzo wiele. Twórcy się starają i wychodzimy im to bardzo dobrze, jednakże, Gothic na chwile dzisiejszą nie jest grą idealną.

Co do ludzi..Hmm mnie to nie interesuje co mają w opisach, czy z kim o czym rozmawiają, niech robią co chcą, bo to wolny kraj, jednakże zdarzają się wyjątki które trzeba tępić, bynajmniej ja, jeżeli wynajdą moje gg.

Offline Nekromanta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2007, 13:06:04 »

Ja się nie zgadzam z tym co piszecie bo ja terz lubie urzywać takich nazw choćby dla tego, że może ktoś się zainteresuje Gothicem i zacznie w niego grać ja lubię tę grę i jestem z nią bardzo związany dlatego nie gram w inne gry no chyba w TWIERDZE 2 bo to jest Strategia a ja je bardzo lubię ale i tak wolę gothica bo

POLÂĄCZONO

sory nacisnołem ENTER.
Bo jest fajna fabuła postacie przebieg gry i za karzdym razem podoba mi się coraz bardziej, moi koledzy nie umią przejść żadnej gry bez kodów tylko pierwsze ich pytanie to"Masz Kody Do..." bardzo mnie to denerwuje i zawsze im muwię że gra jest tak zrobiona że da się ją przejśc bez kodów, a oni swoje tylko włączą Gothica to zaraz B-marvin-b-F2- chg, chf i tak dalej po prostu zero zabawy może dla nich bo zaraz idą do miasta orkowego(w Gothic I) albo do Górniczej Doliny(Gothic II) i się zaczyna wpadają na pierwszego lepszego -kil i tak dalej i to jest dla nich gra. poprostu wstyd i chańba bo to nie jest prawdziwe granie tylko dziecinna zabawa          
Ja tak Nie Robię I Gardzę Karzdym Kto Tak Czyni      



Dozobaczenia ÂŚmiertelni    

Forum Tawerny Gothic

Fanatyzm gier Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2007, 13:06:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything