Autor Wątek: Metal-jako rodzaj muzyki  (Przeczytany 19809 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Kwiecień 2008, 17:42:12 »
Metal...a za co można lubić ten rodzaj muzyki? na pewno za to, że utwory metalowe nie są sztuczne jak techno czy hip-hop. Wokaliści na koncertach nigdy nie śpiewają z nagrania, co się często zdarza w innych rodzajach muzyki. Mnie poprostu kręci jak na gitarze zagrają jakiegoś pożądnego rifa czy solówkę. Uwielbiam dźwięk perkusji. Lubię też jak wokalista wrzeszczy w niebogłosy. taki już jestem i tyle.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Czerwiec 2011, 09:12:55 »
Metal moją muzyką. Słucham przeróżnych gatunków: power, black, death, heavy, doom, progressiv, thrash, folk.
Mój ulubiony gatunek to folk metal, a jego przedstawiciel to Ensiferum, genialny zespół.
Ulubiona płyta: Ensiferum - Victory Songs.

Black Metal:Mercyful Fate, Burzum (niektóre płyty), Dimmu Borgir, Gorgoroth, Mayhem.
Death Metal:Cannibal Corpse (brutal death metal), Children of Bodom (melodic death metal), Norther (tak jak poprzedni).
Doom Metal: Depressed Mode (death/doom), Katatonia.
Folk/Viking Metal: Bathory, Korpiklaani, Folkearth.
Heavy Metal:Black Sabbath, Dream Evil, Iron Maiden, Monstrum, Ozzy Osbourne, Dio, Scars On Broadway, Quiet Riot.
Power Metal:Crystal Viper, Dark Moor, Dragonforce, Gamma Ray, Hammerfall, Helloween, Rhapsody Of Fire, Sabaton, Serenity, Stormwitch.
Progressive Metal: Threshold.
Rapcore (co prawda, to nie odmiana metalu, ale wliczam to w moją listę): Rage Against The Machine.
Thrash Metal: Acid Drinkers, Megadeth, Metallica, Pantera, Slayer, Stormtroopers Of Death.
Został jeszcze KAT, nie wiem, gdzie go dać, jak dla mnie to black metal.

Metal najbardziej lubię za to, że jest czysty, za jego niecenzuralne treści, piękne opowieści epickie i rozwalające głowę brutalne teksty \m/
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2011, 09:25:30 wysłana przez Aneuthanasia »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Czerwiec 2011, 09:12:55 »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Czerwiec 2011, 13:07:54 »
Został jeszcze KAT, nie wiem, gdzie go dać, jak dla mnie to black metal.

Głupota. Black metal to nie teksty, tylko muzyka. KAT to thrash, ewentualnie heavy.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Czerwiec 2011, 13:24:30 »
No to zwracam honor, wybacz :)

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Lipiec 2011, 10:58:57 »
Ogólnie rzecz biorąc, metal jest gatunkiem bardzo 'szerokim' można by rzec. Każdy mógłby spośród setek podgatunków znaleźć coś, co by mu pasowało. Ja jestem fanem szeroko pojętego metalu, poczynając od klasycznego heavy i thrashu, przez power, speed, folk, black, death i wiele innych. Lubię też hard rock i jemu podobne twory. Uwielbiam przytłaczający, mocny dźwięk gitary podpiętej do porządnego pieca z gruboziarnistym przesterem. Uwielbiam dźwięk perkusji, bębnów, czyli tego, co razem z niesamowitym dźwiękiem basu, nadaje utworom rytmu. Rozpływam się słuchając wirtuozyjnych solówek i dostaje porządnego kopa energii, gdy słyszę porządne, chwytliwe riffy. Co do wokali - tutaj lubię słuchać zarówno tych bardziej uzdolnionych śpiewaków z wysoką skalą głosową i nienagannymi umiejętnościami, ale takich, co potrafią też krzyknąć i zaśpiewać zadziorniej (Bruce Dickinson, Hansi Kursch). Lubię także tych, którzy do mikrofonu podchodzą na spontanie, bez żadnych umiejętności (James Hetfield za wczesnych lat, Dave Mustaine) i śpiewanie wychodzi im niezgorzej, a także tych, którzy do mikrofonu wyją bulgotem prosto z przepony - growlem.

Do moich ulubionych zespołów bez wątpienia należą Blind Guardian - zespół, który na przestrzeni lat ewoluował po prostu niesamowicie i kawałki z pierwszych płyt różnią się wszystkim (nawet wokalem, bo i on się rozwijał) od tych nowych. Mimo to jedna rzecz się nie zmieniła. Nadal kawałki są epickie, bosko zagrane i umiejętnie zaśpiewane. Szczególnie lubię zastosowanie overdubbingu (nagrywanie kilku ścieżek wokalnych i nakładanie ich na siebie), tworzy to po prostu niesamowity efekt takiego jakby chórku, a w połączeniu z potężnym głosem Hansiego Kurscha wychodzi mieszanka niesamowita.

Megadeth - uwielbiam za szybkie, techniczne kompozycje, mocne, ostre riffy i wirtuozyjne solówki. Ich muzyka daje mi porządnego kopa. Taka ciekawostka - nagrali theme do Duke Nukem! Co do wokali - no, o ich wirtuozerii nie będę się wypowiadał, Dave Mustaine nie grzeszy specjalnymi umiejętnościami, ale często wokal ma bardzo dobry wydźwięk i po prostu rozkłada.

Korpiklaani - skoczne, szybkie i klimatyczne piosenki. ÂŚwietnie wkomponowane instrumenty etniczne, jojkowanie wokalisty i ten pozytywny wydźwięk każdego utworu, to to, co najbardziej przyciąga mnie do tego zespołu. A niektóre utwory są po prostu niesamowicie klimatyczne.

Mógłbym jeszcze wymieniać wiele zespołów, ale jakoś już mi się nie chce ich opisywać, więc wymienię tylko nazwami.

- Black River
- Metallica
- Slayer
- Anthrax
- Exodus
- Gojira
- Heathen
- Gama Bomb
- Edguy
- Agalloch
- Finntroll
- Obituary
- Death
- Demons & Wizards
- Iced Earth
- Iron Maiden
- Airbourne

I cała masa innych, dobrych zespołów. :)

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Luty 2012, 15:55:56 »
Cytuj
Do moich ulubionych zespołów bez wątpienia należą Blind Guardian - zespół, który na przestrzeni lat ewoluował po prostu niesamowicie i kawałki z pierwszych płyt różnią się wszystkim (nawet wokalem, bo i on się rozwijał) od tych nowych. Mimo to jedna rzecz się nie zmieniła. Nadal kawałki są epickie, bosko zagrane i umiejętnie zaśpiewane
co do BG zmieniali sie zmieniali^^ ale jedno zostaje niezmienne. Zachowali swój unikalny styl. nie ważne którą płyte włączysz i tak słychać że to oni ;)
czy to Another Stranger Me, czy Valhalla


Osobiście skupiam się na 2 gatunkach:
Power Metal i Folk Metal + wszelkiego rodzaju symfonika która w chyba każdym gatunku ucieka epickością ;P

Co de zespołów których słucham, jest ich troche mało zamknąłem się w kilku zespołach i jakoś nie moge zie zagrać za nic nowego xd

Korpiklaani, Alestorm,
Blind Guardian, HammerFall, Manowar, Sabaton,
Orbita Wiru
System of a Down
Rammstein ;)

Nie przepadam tylko za jednym... Growl ;P
jeżeli jest połączony z jakaś symfoniką, albo jest akcentem w piosence czy jest czymkolwiek złamany to jest całkiem fajny, ale jednostajne piosenki śpiewane growlem jakoś do mnie nie przemawiają ;P
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2012, 16:00:33 wysłana przez Czarny Szermierz »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Luty 2012, 23:08:26 »
Czarny jak tak lubisz folk to polecam Falconera i Eluveitie, a także niemiecki In Extremo. Co do metalu symfonicznego to mógłbym wiele wymieniać. Klasyki takie jak Nightwish, Sonata Arctica, Epica, czy Lacuna Coil. Ten ostatni katuję dość często. Znam jeszcze parę innych, jak choćby Sentenced lub Katatonie, które niedawno mi Dyum pokazał. Poza tym nie próbowałeś np. Apocalyptici?

Jak coś to znajdziemy wspólny język, bo ja też wręcz nie cierpię growla. Po prostu dla mnie takie darcie się nie pasuje do emocji jakie niesie ze sobą brzmienie metalu. To czego szukam nie jest w głosie wokalisty zwykle, a odpowiednim dźwięku instrumentów, który potrafi wywołać u mnie dane uczucie, pobudzić do czegoś i przywołać wspomnienia, czy wrażenia jak żadna inna muzyka.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Luty 2012, 08:03:24 »
Pod przypływem natchnienia postanowiłem sprawdzić jaki gatunek gra slipknot
od razu metal-archives.com bo wikipedii w tych sprawach nie ufam :x
a tu zonk Slipknota tam nie ma czyżby nie grali metalu?? xd

Cytuj
Czarny jak tak lubisz folk to polecam Falconera i Eluveitie, a także niemiecki In Extremo. Co do metalu symfonicznego to mógłbym wiele wymieniać. Klasyki takie jak Nightwish, Sonata Arctica, Epica, czy Lacuna Coil. Ten ostatni katuję dość często. Znam jeszcze parę innych, jak choćby Sentenced lub Katatonie, które niedawno mi Dyum pokazał. Poza tym nie próbowałeś np. Apocalyptici?
przemyśle twoje propozycje ;P
tylko że mój problem nie polega na tym że nie moge nic znaleść tylko nie moge sie za nic zabrać xd
już od raku mam zamiar zabrać sie za Iron Maiden'a a tu dupa xd
macie konta na last.fm?


Cytuj
Jak coś to znajdziemy wspólny język, bo ja też wręcz nie cierpię growla. Po prostu dla mnie takie darcie się nie pasuje do emocji jakie niesie ze sobą brzmienie metalu. To czego szukam nie jest w głosie wokalisty zwykle, a odpowiednim dźwięku instrumentów, który potrafi wywołać u mnie dane uczucie, pobudzić do czegoś i przywołać wspomnienia, czy wrażenia jak żadna inna muzyka.
co do growlu na scenie brzmi całkiem nieźle, ale mnie pasuje mnie już jak go mam w głośnikach ;P

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Luty 2012, 12:55:01 »
Ja growl uwielbiam i kropka. Co nie znaczy, że potępiam inne formy ekspresji wokalnej, bo tak nie jest, jeśli są dobre, to kładę je na tą samą półkę, co dobre growle.

Iron Maiden to klasyk, bez wątpienia i bardzo dobry zespół. Mam całą dyskografię na kompie i choć ostatnio już rzadziej ich słucham, to i tak lubię do nich wracać. Nie powinieneś się zawieść, bo niezasłużone zespoły nie wspinają się na takie wyżyny. A wokale Bruce'a są genialne. Zresztą wcześniejszych wokalistów też, szczególnie te Blaze'a Bayleya, choć nagrane z nim albumy przez fanów są zaliczane do najsłabszych (ja się z tym osobiście nie zgadzam).

http://www.lastfm.pl/user/Dyum97

Forum Tawerny Gothic

Odp: Metal-jako rodzaj muzyki
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Luty 2012, 12:55:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything