Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 291583 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #520 dnia: 31 Marzec 2009, 19:32:27 »
Zaś Bóg jest idealny. Nieprawdaż?

Jeśli bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to my również powinniśmy być idealni. Nieprawdaż?


Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #521 dnia: 31 Marzec 2009, 19:35:48 »
Cytuj
Tyle, że nic co stworzył człowiek nie jest idealne. Np twój komunizm to za przeproszeniem jedno z największych ch***stw. Zaś Bóg jest idealny. Nieprawdaż?

Sadystyczny okrutny morderca, patrzący na nas z góry z piwkiem w ręcę i śmiejący się z głupoty swoich sług (kościoła) bóg, według ciebie jest idealny?

Cytuj
Wszystkie teorie idzie obalić (nawet że 2+2=4)

Powiedz jak a staniesz się cudotwórcą.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2009, 19:38:26 wysłana przez Rahtar »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #521 dnia: 31 Marzec 2009, 19:35:48 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #522 dnia: 31 Marzec 2009, 19:49:02 »
Cytuj
Tyle, że nic co stworzył człowiek nie jest idealne. Np twój komunizm to za przeproszeniem jedno z największych ch***stw. Zaś Bóg jest idealny. Nieprawdaż?
Chcesz pogadać ze mną o komunizmie? Zagadaj na gadu. Bóg jest idealny - bo na papierze i w mowie możesz tworzyć miliardy idealnych rzeczy.

Cytuj
Zaś Bóg jest takim rodzicem świata, ale nie możemy go ogarnąć. Dlaczego? Ponieważ nie jest istotą ziemską. Jest czymś ponad to.
Boga "nie możemy ogarnąć", bo ktoś sobie kiedyś napisał, że "nie możemy go ogarnąć". Ot sama istota religii.

Cytuj
Ludzie nie wiedzą, czy Bóg miał początek.
Swój początek pisany - miał w zwojach Tory - a więc uznać należy, ze od wtedy "istnieje".

Cytuj
Ci bogowie byli jakby ulepszoną (t.j. boskie moce, nadludzka siła itp) wersją człowieka. Zaś Bóg, Allach, Jachwe (tyle imion dla jednego Boga) jest czymś (kimś?) zupełnie innym.
Nie zmienia to faktu, że dzisiejszy "wymyślny" Bóg jest ewolucyjną wersją bogów pierwotnych - tj. takich, przez których tłumaczono sobie np. pioruna. Dzisiaj wiadomo - udowodniono to naukowo - czemu występuje piorun, więc Bóg - jego wyobrażenie - musiało ewoluować w takiego, który to zaspokaja nasze duchowe potrzeby. Zresztą mamy wiele gatunków Boga - Bóg Spinozy, apateistyczny, deistyczny, panteistyczny itd. itd.

Widzisz jak piękną nauką jest ewolucja? Ona nie stosuje się jedynie do świata zwierząt. Ona - jako dialektyka - występuje w całym świecie materialnym - społecznym i ekonomicznym.

Cytuj
Co do Boga to jest pewien problem.
Ooo i to ogromny. Ta postać literacka wprawia w bycie idiotami miliardy ludzi. I pozwala nieźle zarobić - niczym Harry Potter - Rowlingowej.

Cytuj
Może przejdziemy na inne religie chrześcijańskie. Np. anglikanizm. bo robi nam się z tego tematu onet
Akurat anglikanizm jest religią bardziej zrytą - bo połączył trwalej Kościół z państwem.
Ale nie czepiaj się protestantyzmu, bo był on kamieniem milowym w zmianie wielu religijnych idiotyzmów. Chociaż sam się na idiotyzmie opierał i sam idiotyzmu stworzył - to jednak prezentuje podejście cokolwiek zdrowsze. A najzdrowsze prezentował luteranizm.

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #523 dnia: 31 Marzec 2009, 21:22:59 »
Cytuj
Tyle, że nic co stworzył człowiek nie jest idealne. Np twój komunizm to za przeproszeniem jedno z największych ch***stw. Zaś Bóg jest idealny. Nieprawdaż?
A mogłeś zobaczyć boga, że opiewujesz jego zajebistość? Nigdy czegoś nie widziałeś, a wyrażasz (fachową?) opinię o tym. Co do komunizmu to się zgodze. Na papierze ładnie, pięknie, ale w rzeczywistości tak ładnie to to nie jest.
Cytuj

Cytuj
PS. Mówiliście wcześniej, że jestem chory psychicznie. No cóż, mam nieco zniszczoną psychikę. Kto jest tego autorem? Ateista (oficjalnie Chrześcijanin, ale to tylko dlatego, że rodzice ochrzcili go i zmusili do przyjęcia Sakramentu Kumunii). Dręczył mnie psychicznie przez kilka ładnych lat (4-5). Między innymi z powodu wiary. Dlatego teraz jestem nieco bardziej...  chaotyczny.
A mnie kościelny molestował przez 14 lat i jakoś nic w psychice się nie poprzestawiało.

Cytuj
Chcesz pogadać ze mną o komunizmie? Zagadaj na gadu. Bóg jest idealny - bo na papierze i w mowie możesz tworzyć miliardy idealnych rzeczy.
Ot choćby komunizm czy program wyborczy LPRu

Cytuj
Ci bogowie byli jakby ulepszoną (t.j. boskie moce, nadludzka siła itp) wersją człowieka. Zaś Bóg, Allach, Jachwe (tyle imion dla jednego Boga) jest czymś (kimś?) zupełnie innym.
A powiedz mi czy taki egipski Horus (człowiek z łbem sokoła) to ulepszona (Edycja Rozrzerzona?) wersja człowieka? Bo mi się wydaje, że jest to po prostu człowiek z łbem sokoła.

Cytuj
Co do Boga to jest pewien problem.
A mianowicie taki, że nie istnieje, a mimo to spora grupa ludzi zarabia na jego wyznawcach.

Cytuj
Ludzie nie wiedzą, czy Bóg miał początek.
Kurde, zastanówcie się jak to jest. Czy bóg był od zawcze czy jednak nie.

Cytuj
Wszystkie teorie idzie obalić (nawet że 2+2=4)
Jeżeli teoria to jakaś nowa marka wódki to i owszem, można je wszystkie obalić. Ba, jak nazwiemy nalewkę wiśniową owym równaniem, to je również da się obalić.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #524 dnia: 31 Marzec 2009, 21:48:54 »
Cytuj
Ale nie czepiaj się protestantyzmu, bo był on kamieniem milowym w zmianie wielu religijnych idiotyzmów. Chociaż sam się na idiotyzmie opierał i sam idiotyzmu stworzył - to jednak prezentuje podejście cokolwiek zdrowsze. A najzdrowsze prezentował luteranizm.
Protestanckie podejście mija się z celem. Bo co mamy tam? Dwa sakramenty, nie ma świątyń, wystarczy wierzyć by dostąpić zaweinia (czyli np "jestem seryjnym mordercom, ale wierzę w Boga i pujdę do Nieba"). No jakieś takie zbyt wygodne to jest.

Cytuj
A mnie kościelny molestował przez 14 lat i jakoś nic w psychice się nie poprzestawiało.

Ale ja mam na myśli przez 5 dni w tygodniu: poniżanie przed szkołą (która co prawda duża nie była), wyśmiewanie za wierzenia (w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny z powodu wiary), rozsiewanie plotek z fałszywymi informacjami, wyłączenie z klasy (czyli ja jestem be), robienie ze mnie kozła ofiarnego (czyli jakby coś przeskrobali to moja wina), obgadywanie itd. Byłeś w podobnej sytuacji?

Cytuj
Boga "nie możemy ogarnąć", bo ktoś sobie kiedyś napisał, że "nie możemy go ogarnąć". Ot sama istota religii.
Nie rozumiesz. To tak jakbyś próbował rozwiązać zadanie fizyczne nie znając wzorów i nie będąc wogóle w temacie. W skrócie: "O co tu chodzi?".

Cytuj
Kurde, zastanówcie się jak to jest. Czy bóg był od zawcze czy jednak nie.

A skąd mamy to wiedzieć? Trza się zapytać Izraelitów sprzed kilku tysięcy lat. Może oni będą wiedzieć?

Offline Beregond

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #525 dnia: 31 Marzec 2009, 21:52:14 »
Cytuj
A skąd mamy to wiedzieć? Trza się zapytać Izraelitów sprzed kilku tysięcy lat. Może oni będą wiedzieć?

Trza się zapytać pierwszego człowieka, który wymyślił boga. :P

Cytuj
Ale ja mam na myśli przez 5 dni w tygodniu: poniżanie przed szkołą (która co prawda duża nie była), wyśmiewanie za wierzenia (w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny z powodu wiary), rozsiewanie plotek z fałszywymi informacjami, wyłączenie z klasy (czyli ja jestem be), robienie ze mnie kozła ofiarnego (czyli jakby coś przeskrobali to moja wina), obgadywanie itd. Byłeś w podobnej sytuacji?

Bo może miałeś takie fanatyczne podejście do religii jak tu na forum? Albo to ten koleś miał jakiś problem, bo normalni ludzie nie wpierdalają się w czyjeś życie - owszem, można skrytykować czyjeś poglądy, wyznanie i tak dalej (co też my czynimy na forum sobie nawzajem :P), ale nie poniżać kogoś. Chyba, że ten ktoś rzeczywiście przesadza.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2009, 21:54:28 wysłana przez Beregond »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #526 dnia: 31 Marzec 2009, 21:57:49 »
Protestanckie podejście mija się z celem. Bo co mamy tam? Dwa sakramenty, nie ma świątyń, wystarczy wierzyć by dostąpić zaweinia (czyli np "jestem seryjnym mordercom, ale wierzę w Boga i pujdę do Nieba"). No jakieś takie zbyt wygodne to jest.
Z jednej strony mówisz "bóg kocha wszystkich, nagradza wiernych i nawróconych". Więc taki morderca też może się nawrócić. Ale teraz jest ci to nie po myśli bo przecież od małego jesteś katolicką ofiarą cierpiącą w imię swojego boga, tobie się przecież niebo w pierwszej kolejności należy. Hipokryta z ciebie niemały...


Ale ja mam na myśli przez 5 dni w tygodniu: poniżanie przed szkołą (która co prawda duża nie była), wyśmiewanie za wierzenia (w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny z powodu wiary), rozsiewanie plotek z fałszywymi informacjami, wyłączenie z klasy (czyli ja jestem be), robienie ze mnie kozła ofiarnego (czyli jakby coś przeskrobali to moja wina), obgadywanie itd. Byłeś w podobnej sytuacji?
Nie rozumiesz. To tak jakbyś próbował rozwiązać zadanie fizyczne nie znając wzorów i nie będąc wogóle w temacie. W skrócie: "O co tu chodzi?".
Ale że co mamy się za ciebie modlić? No dobrze, boże spraw żeby MooN nie był fujarą. Hydzy <ofiara z kota>.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #527 dnia: 01 Kwiecień 2009, 16:34:55 »
Cytuj
(w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny"
Chodzi mi tylko o to, że ci wszyscy "Chrześcijanie" uważają ze wielce śmieszne to, że modlę się w kościele.

Cytuj
Bo może miałeś takie fanatyczne podejście do religii jak tu na forum? Albo to ten koleś miał jakiś problem, bo normalni ludzie nie wpierdalają się w czyjeś życie - owszem, można skrytykować czyjeś poglądy, wyznanie i tak dalej (co też my czynimy na forum sobie nawzajem ), ale nie poniżać kogoś. Chyba, że ten ktoś rzeczywiście przesadza.
No chyba ma. Z tego co wiem jest bogatym i uważanym za świętego przez rodziców prawie-jedynakiem. Wziął sobie za punkt honoru zrobienie ze mnie... Sam nie wiem jak to nazwać. Z resztą nieważne. Dyskusje teologiczne nie? Weźcie coś powytykajcie co do wiary, bo zaczyna być nudno, a tak można sobie pospam... popisać.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #528 dnia: 22 Maj 2009, 15:58:34 »
Jestem zmuszony (nie ukrywam, że z przyjemnościom) opuścić to forum pełne przemądrzałych nastolatków. [...] Proszę również o bana. Papa!
Cytuj
Ostatnio aktywny:    04 Maj 2009, 19:17:57
Hmm, no fakt, opuścił nasz wielebny MooN, jednak zmartwychwstał. Radujmy się. ^^
Cytuj
Na pożegananie dodam prośbę, byście nie pisali takich rzeczy o Chrześcijaństwie.
Ponieważ brakuje racjonalnych argumentów, czy dlatego, że nie wypada? A może bozia będzie zła?
Cytuj
Modlitwa nie jest śmieszna. Jest.. żałosna.
Tutaj, mój czerwony przyjacielu się z tobą gdzoić nie mogę. Wg. osób niewierzących modlitwa jest żałosna, bo bezcelowa. Moim zdaniem przypomina ona trochę bełkot obłąkańca, ale dla osób wierzących, które odczuwają wewnętrzną potrzebę "rozmowy z bogiem" to jest zaszczyt. A że o gustach się nie dyskutuje, więc... Przestańmy się z nich śmiać. ;]
Cytuj
Weźcie coś powytykajcie co do wiary, bo zaczyna być nudno, a tak można sobie pospam... popisać.
Tyle tylko, że brakuje tutaj mądrego człowieka stojącego po stronie kościoła. xD

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #529 dnia: 22 Maj 2009, 16:08:52 »
Tyle tylko, że brakuje tutaj mądrego człowieka stojącego po stronie kościoła. xD
A wielebny rider?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #530 dnia: 22 Maj 2009, 16:21:56 »
Cytuj
A wielebny rider?
Miałem na mysli kogoś, z kim bedziemy mogli se pogadać... Ktoś taki, jak ksiądz z plebanii, ale userów takich tu nie mamy. ;/

Oktawian August

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #531 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:04:51 »
Od żydów. Przecież na początku chrześcijanie stosowali się do prawa mojżeszowego. Ty się ciesz że już tak nie ma bo byś pół kutasa nie miał ;/
Nie obcinali kutasy tylko wykonywali rytuał "obrzezanie" który miał na celu wyciąć napletek.A jak ktoś nie wie co to napletek niech poszuka na internecie a na pewno znajdzie.To było tylko u ÂŻydów i chyba u Muzułmanów(ale nie jestem pewny) a w Chrześcijaństwie tego nie było.

to pognajcie do kościoła, tam nie musicie dać na tace, chodź wiem, że ksiądz wówczas będzie na was krzywo patrzał...
Nie bedzie krzywo patrzał bo danie na tace nie jest obowiązkowe to jest ofiara dla Boga a jak ktoś nie ma i nie da to nic się nie stanie tak samo jak ktoś ma a nie da ,ale to już by było nie fer bo danie na tece to idzie w kościół żeby go remontować itd choć księża też biorą z tacy.

Modlitwa nie jest śmieszna. Jest.. żałosna.
ÂŻałosna jest dla osób ,którzy nie wiedzą co to modlitwa.Ci co wierzą to wiedzą co to modlitwa a Ci co nie wierzą nie mają pojęcia.

ostrzegający nas - ateistów - że pójdziemy do piekła na wieczne potępienie.
Nikt poza Bogiem nie ma prawa sądzić człowieka gdzie pójdzie po śmierci nawet jak jest ateistą,satanistą itp

To powiedz mi kto stworzył boga. He?
Bóg cały czas istniał

Jeśli bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to my również powinniśmy być idealni. Nieprawdaż?
Bóg wie wszystko.Stworzył człowieka na swoje podobieństwo ,ale nie dał mu wszystkich umiejętności których sam posiada ,ale za to dał mu wolną wole i teraz człowiek sam decyduje co ma robić itd.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2009, 16:43:51 wysłana przez Proglan »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #532 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:44:06 »
Bóg wie wszystko.Stworzył człowieka na swoje podobieństwo ,ale nie dał mu wszystkich umiejętności których sam posiada ,ale za to dał mu wolną wole i teraz człowiek sam decyduje co ma robić itd.

To skąd w ogóle gadka, że wszystkie losy człowieka są zapisane w wielkiej księdze? O_O

Oktawian August

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #533 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:54:15 »
To skąd w ogóle gadka, że wszystkie losy człowieka są zapisane w wielkiej księdze? O_O
Nie wiem i jest to bzdura.Jak znajdziesz się po tamtej stronie będą Ci wypominane wszystkie złe rzeczy ,które robiłeś np zabiłeś człowieka itd i też te dobre rzeczy co robiłeś.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #534 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:57:24 »
Nie wiem i jest to bzdura.

To czemu pani na religii o tym mówiła? O_O Chyba tą biblię to bóg gdzieś na śmietnisku znalazł O_O

Oktawian August

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #535 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:08:55 »
To czemu pani na religii o tym mówiła?
Panie od Religi może głupoty gadać a tak naprawdę nikt nie wie ze śmiertelników jak jest sądzony po śmierci

O_O Chyba tą biblię to bóg gdzieś na śmietnisku znalazł O_O
Biblia składa się z Starego i Nowego Testamentu.Stary Testament wzięto z Judaizmu a Nowy opisują Uczniowie Jezusa zwani Apostołami jak Jezus żył itd.A i Bóg nie napisał Biblii tylko ÂŻydzi którzy opisują Boga i jego lud wybrany(ÂŻydów).
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2009, 17:15:15 wysłana przez Proglan »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #536 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:12:58 »
Panie od Religi może głupoty gadać a tak naprawdę nikt nie wie ze śmiertelników jak jest sądzony po śmierci

Naprawdę?

Nie wiem i jest to bzdura.Jak znajdziesz się po tamtej stronie będą Ci wypominane wszystkie złe rzeczy ,które robiłeś np zabiłeś człowieka itd i też te dobre rzeczy co robiłeś.

No to niezły jesteś O_O



Zacznę wierzyć kiedy Bóg przestanie się zachowywać jak ostatni dałn i zejdzie z nieba na Ziemię aby udowodnić swoje istnienie O_O

Oktawian August

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #537 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:26:55 »
Naprawdę?
Kiedyś mi mówiła że będzie koniec świata w 2005 i co było nie.

No to niezły jesteś O_O
To samo muszę powiedzieć o tobie.

Zacznę wierzyć kiedy Bóg przestanie się zachowywać jak ostatni dałn i zejdzie z nieba na Ziemię aby udowodnić swoje istnienie O_O
Ty Boga się nie boisz!.Proszę mi tu nie obrażać Boga!!

W Piśmie ÂŚwiętym jest napisane! i jak to zrozumiesz będziesz miał odpowiedz:

Błogosławieni ,którzy nie widzieli a w niego wierzą

Czyli:
Nie musi się objawiać ludziom żeby w niego zaczęli wierzyć bo są osoby ,którzy w niego wierzą choć go nie widzieli.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2009, 17:29:17 wysłana przez Proglan »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #538 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:30:38 »
Nie musi schodzić na ziemi żeby w niego zaczęli wierzyć bo są osoby ,którzy w niego wierzą w choć go nie widzieli.

Ale ja nie jestem jedną z nich O_O Może to nie będzie zbyt dobry przykład, ale wyobraź sobie że chcesz mi coś sprzedać, i dajesz mi to, a ja mówię ze zapłacę jutro. Albo mogę zapłacić albo nie, coś podobne do wiary O_O

Oktawian August

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #539 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:42:12 »
Ale ja nie jestem jedną z nich O_O
Nikt cie nie zmusza żebyś w Boga wierzył?.Uważasz że jak nie zobaczysz Boga to w niego nie uwierzysz to twoja sprawa.Ja Boga nie widziałem a w niego wierze tak jak inni wierzący.

Może to nie będzie zbyt dobry przykład, ale wyobraź sobie że chcesz mi coś sprzedać, i dajesz mi to, a ja mówię ze zapłacę jutro. Albo mogę zapłacić albo nie, coś podobne do wiary O_O
Muszę Ci napisać że to nie jest dobry przykład.Równasz Religie z handlem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #539 dnia: 02 Lipiec 2009, 17:42:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything