Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 290651 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #460 dnia: 27 Marzec 2009, 18:43:35 »
Cytuj
O widzę, że trik ze "zbieramy na olej opałowy" - funkcjonuje nie tylko w mojej parafii.

Podejrzewam że taką akcję przeprowadzają wszystkie Polskie parafie ;)

U mnie nawet w lecie.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #461 dnia: 27 Marzec 2009, 19:06:24 »
Cytuj
U mnie nawet w lecie.
U mnie całe lato zbierają mówiąc - "niedługo jesień - a jesienie ostatnio zimne, nie mówiąc o zimie!". A w zimę jest: "niestety zima zaskoczyła nas swym mrozem, spalamy dużo oleju i potrzeba więcej".

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #461 dnia: 27 Marzec 2009, 19:06:24 »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #462 dnia: 27 Marzec 2009, 19:25:06 »
Nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby Polska leżała np. na Syberii :unsure: .

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #463 dnia: 27 Marzec 2009, 21:00:41 »
@Amen, trochę masz tych pytań, niektóre twoje pytania są skompilowane z różnymi religiami...
Cytuj
14. Dlaczego Wszechmocny Bóg stał się ciałem w celu złożenia w ofierze samego siebie samemu sobie tak by jego stworzenie mogło uciec przed Jego własnym gniewem? Czy w swej nieskończonej mądrości nie mógł wymyślić czegoś, choć trochę bardziej skutecznego?
Poświęcenie?
Cytuj
16. Po 11 września wielu ludzi wznosiło dookoła okrzyki: “Boże, pobłogosław Amerykę” (God bless America). Dlaczego tak wciąż mówią? Z tego wynika, że Bóg nigdy niczego nie pobłogosławił. Jeśliby to uczynił to 11 września nie miałby nigdy miejsca. Teiści zwykli mówić, że „wszystko jest częścią bożego planu”. Skoro tak, to dlaczego ścigamy Bin Ladena? Czyż nie był on wraz z innymi terrorystami jedynie wykonawcą bożego planu? Wygląda na to, że Bin Laden i terroryzm nie jest naszym wrogiem, lecz Bóg.
Prędzej Bin Laden był wykonawcą amerykańskiego planu. Bo gdyby nie Bin Laden, to by nie zaatakowali Afganistanu i Iraku, aby uwolnić ludy tych państw i dać im największe dobro demokrację, a tak naprawdę wiadomo o co chodziło ;)
Cytuj
17. Chrześcijanie mówią, że Bóg nie jest twórcą chaosu. A co powiesz na Wieżę Babel?
Wieża Babel była oznaką pychy ludzkiej.
Cytuj
18. Chrześcijanie twierdzą, że umierające dziecko idzie prosto do nieba. Dlaczego więc są tak przeciw aborcji? Wszystkie dzieci są pozbawiane okazji by pójść do piekła. A może też Bóg oczekuje od nienarodzonych płodów przyjęcia nauk Jezusa?
A dlaczego mamy mordować dziecko?
Cytuj
20. Jeśli Jezus Chrystus jest rzekomo ciałem stworzonym przez wszechmocnego Boga… jak jest możliwe, że nie odziedziczył Grzechu Pierworodnego? Pamiętaj, jest rzekomo człowiekiem i jednocześnie Bogiem i jeżeli rzeczywiście był w pełni człowiekiem jak i Bogiem, musiał odziedziczyć Grzech Pierworodny. ? ?
Cytuj
21. Jeśli Bóg jest ojcem Jezusa, to jak wygląda jego DNA? Czy Bóg ma spermę? Jeśli nie, to skąd Maria wzięła DNA potrzebne do stworzenia Jezusa? To czyni Marię aseksualną, a Jezusa dziewczynką, gdyż nie było chromosomu Y.
Anioł Pański:
"Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi
I poczęła z Ducha ÂŚwiętego."
Cytuj
22. Nigdy nie dostałem zdalnie sterowanego autka, gdy byłem dzieckiem, chociaż tak bardzo się o nie modliłem. Czy gdybym prosił o potępienie, Bóg spełniłby moje życzenie?.. Uff, dzięki Boże!
Nie przesadzaj. A jak niby chciałbyś je dostać? Anioł miałby je przynieść z niematerialnego nieba? ;)
Cytuj
24. Od prawdziwego muzułmanina wymaga się, by nie robił niczego, czego nie robił prorok Mahomet. Jeśli ktoś pamięta, była kiedyś wielka debata, nt., kiedy muzułmanie mogą jeść owoce mango. Jeśli to prawda, to dlaczego do diabła islamscy fundamentaliści latają samolotami?
Pytanie do muzułmanina.
Cytuj
31. Czemu dano nam wolną wolę, kiedy obowiązkiem w naszym życiu jest podążanie zgodnie z tym, co nam kazano? Musimy przestrzegać zasad pod groźbą kary. Czy to jest wolna wola?
Przecież sam decydujesz co wybierasz.
Cytuj
33. Za każdym razem, gdy idę na pogrzeb, ksiądz mówi coś w rodzaju: “Bóg wezwał tę duszę do Nieba”, lub “Bóg powiedział, że czas iść do domu”, lub coś takiego. Jeśli Bóg wzywa tych ludzi do „domu”, to dlaczego zamykamy morderców w więzieniach? Jak możemy kogokolwiek osądzić za wykonywanie woli bożej?
Jest pewna różnica pomiędzy naturalną śmiercią, a morderstwem.
Cytuj
34. Czy Adam i Ewa mieli pępki?
A czy to ważna? A czemu mieli by nie mieć?  ;D
Cytuj
35. Konserwatywni ÂŻydzi używają imienia Jahwe jako imienia Boga, gdyż jego prawdziwe imię jest przypuszczalnie niewymawialne. Moje pytani brzmi: Jak ludzie mogą wzywać imię Pana na daremnie, kiedy nikt w rzeczywistości nie zna jego imienia?
Tym przypuszczalnie niewymawialnym imieniem jest Jahwe...
Cytuj
36. Czemu Bóg jest przeważnie określany jako “On”?
Poruszaj pytanie 35...
Cytuj
37. Jeśli urodzisz się opóźnionym czy to oznacza, że twoja “dusza” jest również opóźniona?
Skąd ten wniosek?
Cytuj
39. Skoro człowiek jest stworzony na wzór i podobieństwo Boga, to czy oznacza to, że Bóg ma penisa?
A może Bóg jest kobietą? ;)
Cytuj
42. Skoro Bóg ma w stosunku do Ciebie plan, który nie może zostać zmieniony, to naprawdę masz wolną wolę?
Tylko od ciebie zależy, czy zostanie wykonany...
Cytuj
48. Skąd Adam i Ewa mogli wiedzieć, że to źle być nieposłusznym w stosunku do Boga, jeśli nie zjedli jeszcze owocu drzewa poznania dobra i zła? Nie można ich pociągać do odpowiedzialności, jeśli nie zdawali sobie sprawy z tego, co robią.
Cytuj
80. Czemu Bóg nie zakazał Adamowi i Ewie jeść z innego magicznego drzewa?
W Księdze Rodzaju napisano:
""Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz". "
Cytuj
49. Skoro Bogu nie pasowały nieobrzezane członki, to dlaczego wpierw stworzył mężczyznę z napletkiem?
Poruszaj odpowiedź do pytania 39 ;)
Cytuj
51. Jeśli reinkarnacja jest prawdą to jak to możliwe, że populacja rośnie? Skąd się biorą te dodatkowe „dusze”?
Pomyliłeś coś z hinduizmem i buddyzmem... ;)
Cytuj
54. Skoro Bóg chce byśmy żyli prawo i wybierali „dobro”, to czemu stworzył zło? (Iz 45, 6:7). Nie wspominając o tym, że już wiedział, którzy ludzie nie wybiorą „dobra”, więc po co tworzył ich na początku? Wygląda na to, że wielu rodzi się po to by iść do Piekła.
Nie do końca można się z tym zgodzić. Stworzył Lucyfera, ale się zbuntował... A taką teorię predestynacji to u kalwinistów znajdziesz ;)
Cytuj
58. Przeszczepy mózgu w końcu będą możliwe, a gdzie będzie wtedy dusza?
A czemu miałaby być w mózgu?
Cytuj
61. Jeśli Bóg był ojcem Jezusa (nie Józef), to dlaczego drzewo genealogiczne Jezusa jest poprowadzone przez Józefa?
W Biblii napisano, że Zbawiciel będzie pochodził z rodu Dawida.
Cytuj
65. Cytując za Nowym Testamentem (Mt 5, 17:1Cool: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.” Więc skoro Jezus wciąż nie zmienił „prawa” to czemu nadal nie palimy wiedźm, kamienujemy cudzołożnic i nieposłusznych dzieci, nie zabijamy homoseksualistów, nie wyganiamy ludzi pracujących podczas Sabatu (pielęgniarki, lekarze itp.), nie rozlewamy krwi na ołtarze, nie urywamy głów małym ptakom, no i oczywiście nie składamy bogom ofiar z ludzi.
Znowu coś ci się pomyliło. Bóg nie pragnie krwawej ofiary z człowieka.
Cytuj
66. Jeżeli wierzący mogą przyjąć, że Bóg zawsze tu był to dlaczego nie mogą zaakceptować podobnej i bardziej prawdopodobnej tezy, że wszechświat istniał od zawsze w pewnej formie?
Bo wszechświat to Bóg?
Cytuj
67. Jeśli historia Arki Noego jest prawdziwa to co Noe robił z odchodami wszystkich zwierząt? Nie było nawet odpowiedniej wentylacji. Cholera, a co jadły mięsożerne zwierzęta? A gdzie były dinozaury i jednorożce w tym wszystkim?
Dinusie już dawno gryzły ziemię. A jednorożce można spotkać w bajkach ;)
Cytuj
71. Czemu Bóg stworzył niewierzących i karze ich za bycie takimi, jakimi ich stworzył?
A niby dlaczego niewierzących traktuje inaczej? Każdego tak samo traktuje. Skoro niewierzący wiedzą, że ich Bóg karze, to powinni się nawrócić i wierzyć w Niego. ;)
Cytuj
75. Przed wynalezieniem pisma (5000 lat p.n.e.), na jakiej podstawie Bóg sądził ludzi, którzy umarli zanim został spisany tekst hebrajski i grecki (Biblia). [tłumaczenie dosłowne]
Przecież prawo było znane od dawna, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dopiero później spisane. A Bóg raczej zna prawa, które ustanowił, więc nie musiał mieć ich spisanych ;)


Cytuj
Matematyczno-chemiczno-fizyczno-biologiczny punkt widzenia - a więc - racjonalny i naukowy - stwierdza, że nie ma nic ponad atomy
Nie kłam! A protony, elektrony, neutrony, kwarki i leptony? ;)

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #464 dnia: 27 Marzec 2009, 21:45:53 »
Cytuj
Cytuj
37. Jeśli urodzisz się opóźnionym czy to oznacza, że twoja “dusza” jest również opóźniona?

Skąd ten wniosek?

Na końcu jest znak zapytania, więc nie mam pojęcia skąd asumpcja że to wniosek ;)
Pomieszane z innymi religiami, które mają związek z chrześcijaństwem. Z resztą czemu istnieją różne wiary, w różnych bogów, skoro wiadomo ze jest tylko jeden. Czy nie łatwiej było by Panu w chmurach dać jakiś znak niewierzącym? Bo jeśli istnieje naprawę to jesteśmy zabaweczkami w jego rękach.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #465 dnia: 27 Marzec 2009, 22:09:06 »
Cytuj
Bobby Henderson wymyślił zaś Latającego Potwora Spaghetti, a Richard Dawkins - Niewidzialnego Różowego Jednorożca.  Isu wymyślił święte Zielone Króliczki, a ja zaraz mogę wymyślić Wszechmogący Miłosierny Widelec do Zupy. I wiecie, teiści co będzie najgorsze? ÂŻe wszystkie te koncepcje są pod względem prawdziwości na równi z waszym Bogiem.

Ekhem, pozwolę się wtrącić. Zapomniałeś o "Miłosiernej panience z porem w ręku" Sada..

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #466 dnia: 27 Marzec 2009, 22:29:59 »
Cytuj
Bobby Henderson wymyślił zaś Latającego Potwora Spaghetti, a Richard Dawkins - Niewidzialnego Różowego Jednorożca.  Isu wymyślił święte Zielone Króliczki, a ja zaraz mogę wymyślić Wszechmogący Miłosierny Widelec do Zupy. I wiecie, teiści co będzie najgorsze? ÂŻe wszystkie te koncepcje są pod względem prawdziwości na równi z waszym Bogiem.

Ekhem, pozwolę się wtrącić. Zapomniałeś o "Miłosiernej panience z porem w ręku" Sada..

To jest Wielki Por i Wszechpotężna Pani Co Porem Wywija, niewierny! Dla zainteresowanych dołączeniem do sekty:

http://wielkipor.prv.pl/

Uczyć się tej pieśni na pamięć i śpiewać o każdej porze dnia i nocy!

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #467 dnia: 27 Marzec 2009, 23:30:50 »
To jest Wielki Por i Wszechpotężna Pani Co Porem Wywija

Kto (Wielkim) Porem wywija, od Pora ginie <nono>.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #468 dnia: 27 Marzec 2009, 23:37:18 »
Cieszmy się jednak że nie mieszkamy w Iraku :|

Zapomniałem dodać. To jest muzułmańskie święto Aszura...

« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2009, 23:41:38 wysłana przez Elrond »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #469 dnia: 28 Marzec 2009, 00:04:10 »
Cytuj
Poświęcenie?
A to akurat żadne wytłumaczenie głupoty.

Cytuj
Wieża Babel była oznaką pychy ludzkiej.
Co nie zmienia faktu, że Bóg wprowadził chaos. Dzisiaj sobie ludzie powoli go niwelują - poprzez wprowadzanie angielskiego jako języka światowego.

Cytuj
A dlaczego mamy mordować dziecko?
Nikt nie pisał, że mamy mordować dziecko.
Po drugie - płód to nie człowiek - to płód - tak jak odcięty palec - to też nie część człowieka.

Cytuj
"Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi
I poczęła z Ducha ÂŚwiętego."
Duch święty jest duchem - to po 1 - więc nie istnieje.
Po drugie - duch także nie ma spermy wg. wszelkiej duchologii. Zresztą najbardziej "zdolnym do zapłodnienia" wyobrażeniem Ducha ÂŚw. jest gołębica (wszak chyba Matki Boskiej nie zapłodnił ogień?). Czyżby zoofilia? A Jezus jest pół-człowiekiem, pół-gołębiem? No i po chyba 4 - Gołębica także nie ma chromosomu Y :]

Cytuj
Nie przesadzaj. A jak niby chciałbyś je dostać? Anioł miałby je przynieść z niematerialnego nieba?
Tako rzecze Biblia/Jezus/Ksiądz/Benedzio XVI - módlcie się, a będzie wam dane.

Cytuj
Przecież sam decydujesz co wybierasz.
Wszechwiedzący Bóg tworząc Cię i tak wie, co wybierzesz i mimo to Cię tworzy - z przeznaczeniem na potępienie lub na zbawienie - nie ma wolnej woli. Kalwiniści mieli rację. Oczywiście poza faktem, że Bóg istnieje ^^

Cytuj
Jest pewna różnica pomiędzy naturalną śmiercią, a morderstwem.
Ale mimo to na każdym pogrzebie się mówi, że "Bóg wezwał", a na grobach pisze "Bóg tak chciał".

Cytuj
A czy to ważna? A czemu mieli by nie mieć?  
Ech... Bo pępek to pozostałość po pępowinie - czyli połączeniu dziecka z matką - którym transportowany jest pokarm - wprost do brzucha dziecka. Więc Adma i Ewa - skoro nie byli nigdy "ciążami" - nie mogli mieć pępków - a więc nie byliby ludźmi narodzonymi ^^ Ot zagadka.

Cytuj
35. Konserwatywni ÂŻydzi używają imienia Jahwe jako imienia Boga, gdyż jego prawdziwe imię jest przypuszczalnie niewymawialne. Moje pytani brzmi: Jak ludzie mogą wzywać imię Pana na daremnie, kiedy nikt w rzeczywistości nie zna jego imienia?
Tym przypuszczalnie niewymawialnym imieniem jest Jahwe...
Cytuj
36. Czemu Bóg jest przeważnie określany jako “On”?
Poruszaj pytanie 35...
Cytuj
A może Bóg jest kobietą?

:P

Cytuj
Tylko od ciebie zależy, czy zostanie wykonany...
Pisałem o tym wyżej. Ale nie widzisz samosprzeczności. Tylko od Ciebie zależy. Wolna wola - to jest wybór bez odgórnych konsekwencji przy wyborze jednej z dróg. Tutaj masz - albo robisz jak ja chcę i jesteś zbawiony, albo - jak wybierzesz co innego - to idziesz na wieczne potępienie. To nie wolna wola. To jest tzw. wybór pozorny.

Cytuj
Stworzył Lucyfera, ale się zbuntował... A taką teorię predestynacji to u kalwinistów znajdziesz

No i kalwiniści mają tu rację. Wynaleźli sprzeczność w Biblii. Szkoda, że ze sprzeczności uczynili religię...

Cytuj
A czemu miałaby być w mózgu?
Myśl - świadomość - rozumiane jako dusza przez teologów - istnieje tylko w komórkach mózgu.

Cytuj
Znowu coś ci się pomyliło. Bóg nie pragnie krwawej ofiary z człowieka.
W ogóle nie rozumiesz tego, co czytasz.

Cytuj
Bo wszechświat to Bóg?
Brzytwa Ockhama - i zostaje wszechświat, a nie Bóg-wszechświat. I prostsze i lepsze. I - naukowe.

Cytuj
Skoro niewierzący wiedzą, że ich Bóg karze, to powinni się nawrócić i wierzyć w Niego.
Wolna wola wyboru Boga? ^^ Znowuż wybór pozorny.

Cytuj
Nie kłam! A protony, elektrony, neutrony, kwarki i leptony?
To składowe atomów...

Cytuj
Zapomniałem dodać. To jest muzułmańskie święto Aszura...
Katolicka Droga Krzyżowa na Filipinach niewiele się różni od tego.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #470 dnia: 28 Marzec 2009, 09:15:29 »
A ja się w trące. Wymieńcie proszę chociaż 2-3 ateistów/fundacji/akcji które zrobili coś dobrego dla społeczeństwa (tylko bez takich, że "mój wujek", "pan Romek" itp.) ludzi którzy coś zrobili dla ludzkości, czemuś zaprzestali.
Ja tu wymienię ludzi/fundacje/akcje wierzących:
- Matka Teresa z Kalkuty - i nie piszcie, że później zwątpiła w Boga
- Caritas - jako fundacja, i ludzie którzy stoją na jej czele
- Dary zbierane dla biednych ludzi w kościołach - I tu odpowiedź ludzi którzy po prostu chcą dokuczyć ludziom wierzącym za ich wiarę: "Księża biorą to wszystko dla siebie" - więc proszę czegoś takiego nie pisać, bo skąd wiecie, jak nie chodzicie do kościoła.
I ja tu nie krytykuje ateistów, chodzi mi o to, że ludzie wierzący robią coś dla innych, ateiści pewnie też coś robią, ale o takowych akcjach nie słyszałem (stąd moje prośba o wymienienie akcji ateistów) . Według mnie to o człowieku świadczy jego postępowanie, a nie przynależność do którejś z religii.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #471 dnia: 28 Marzec 2009, 09:37:38 »
- więc proszę czegoś takiego nie pisać, bo skąd wiecie, jak nie chodzicie do kościoła.
Nie trzeba odwiedzać zakładu dla psychicznie chorych żeby wiedzieć kto w nim przebywa.


Duch święty jest duchem - to po 1 - więc nie istnieje.
Po drugie - duch także nie ma spermy wg. wszelkiej duchologii. Zresztą najbardziej "zdolnym do zapłodnienia" wyobrażeniem Ducha ÂŚw. jest gołębica (wszak chyba Matki Boskiej nie zapłodnił ogień?). Czyżby zoofilia? A Jezus jest pół-człowiekiem, pół-gołębiem? No i po chyba 4 - Gołębica także nie ma chromosomu Y :]
Kozłowa a ja myślę, że to był po prostu taki starożytny trick niewiernych żon. Jak już wpadły wypowiadały magiczny tekst w stronę męża "no wiesz kochanie dziś w nocy zostałam zapłodniona przez ducha świętego".  :lol: I co biedny, bogobojny żyd mógł uczynić...



Respev

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #472 dnia: 28 Marzec 2009, 11:23:25 »
Cytuj
- więc proszę czegoś takiego nie pisać, bo skąd wiecie, jak nie chodzicie do kościoła.
Ja chodziłem około 14 lat.

Cytuj
Wymieńcie proszę chociaż 2-3 ateistów/fundacji/akcji które zrobili coś dobrego dla społeczeństwa
Założenie Tawerny Gothic ;)

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #473 dnia: 28 Marzec 2009, 13:00:59 »
Cytuj
2-3 ateistów/fundacji/akcji które zrobili coś dobrego dla społeczeństwa
Poczęli wyzwalać świat z feudalizmu i ciemnoty, wymyślili prawa człowieka i obywatela - w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej (racjonaliści, bo racjonaliści - ale było wielu także ateistów) - tego nie prześcignie żadne osiągnięcie Kościoła.
No i ateistów wielka zasługa dla społeczeństw w tym, że ateistyczne organizacje działają na rzecz wyzwolenia ludzi od zabobonu.

Zresztą - o czym my mówimy?
Chcesz podać jakieś dobre rzeczy, które religia zrobiła dla społeczeństwa? Ale ona
Rozpętała:
1. Krucjaty
2. Wojny religijne
3. Inkwizycję
4. Dżihady
5. Masakry szyitów
6. Syjonizm

Dalej dawać?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #474 dnia: 28 Marzec 2009, 21:39:47 »
Cytuj
Duch święty jest duchem - to po 1 - więc nie istnieje.
Po drugie - duch także nie ma spermy wg. wszelkiej duchologii. Zresztą najbardziej "zdolnym do zapłodnienia" wyobrażeniem Ducha ÂŚw. jest gołębica (wszak chyba Matki Boskiej nie zapłodnił ogień?). Czyżby zoofilia? A Jezus jest pół-człowiekiem, pół-gołębiem? No i po chyba 4 - Gołębica także nie ma chromosomu Y :]

Mimo wszystko kozłowku musisz się dokształcić, bo duch to nie żadna gołębica (chociaż w tej postaci się objawił), a jakby aktywna moc boga (wg biblii).

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #475 dnia: 29 Marzec 2009, 09:58:33 »
No i ateistów wielka zasługa dla społeczeństw w tym, że ateistyczne organizacje działają na rzecz wyzwolenia ludzi od zabobonu.
Hm, a coś innego oprócz tego wątpliwego "wyzwalania"?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #476 dnia: 29 Marzec 2009, 11:59:58 »
Hm, a coś innego oprócz tego wątpliwego "wyzwalania"?
A co tylko nawracanie jest słuszne?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #477 dnia: 29 Marzec 2009, 13:01:30 »
Cytuj
Mimo wszystko kozłowku musisz się dokształcić, bo duch to nie żadna gołębica (chociaż w tej postaci się objawił), a jakby aktywna moc boga (wg biblii).
Cytuj
Zresztą najbardziej "zdolnym do zapłodnienia" wyobrażeniem Ducha ÂŚw
Pinancie - ja jestem dokształcony :} Zważałem na samą sprzeczność "etymologiczno"-interpretacyjną.

Cytuj
Hm, a coś innego oprócz tego wątpliwego "wyzwalania"?
Wątpliwe? To najlepsze - co mogą ateiści robić. Kierować ludzi na nareszcie naukowe i materialistyczne podejście do świata.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2009, 13:03:38 wysłana przez Kozłow-ski »

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #478 dnia: 29 Marzec 2009, 19:46:44 »
Coś niecoś dopowiem.

Jeżeli chodzi o Biblię...
Nie wszystko jest tam przecie prawdziwe. Przykładowo jest wizja stworzenia świata, czy też inne, nazwijmy to przypowieści. One mają uczyć. To jeżeli chodzi o Stary Testament. W Nowym chyba jest zrozumiałe.

Jeżeli chodzi o szatana...
Czy żadnemu z was, gdy np złościł się na kogoś nie przychodziły do głowy myśli, "zwroty", których nigdy byście nie użyli. Mi już się to zdażało. Przwijały mi się przez głowę np dosyć obraźliwe i ordynarne przekleństwa i na dodatek nie wypłynęły ode mnie. po prostu pojawaiły się i przwijały. Jeżeli byłem na kogoś wyjątkowo wściekły (np na kogoś, kto dręczył mnie w szkole przez 5 lat) to przwijały mi się przez umysł dosyć sadystyczne obrazy z tą osobą i chęć jej zabicia. I znów. Nie było to mojego autorstwa. Podejrzewam, że właśnie szatana. Bywało i podobnie przy myśleniu o osobach świętych, które szanuję. Masz tu na moim przykładzie. Wierz lub nie, ale tak było.

Co do tego nabijania się...
Wiem, że macie to głęboko w du**e, ale postarajcie się zachować jakiś szacunek dla Chrześcijańskiej religii. Bo wybaczcie, ale mógłbym tak najeżdżać na np komunizm (a mam z czym), a tego nie robię, gdyż chyba należy szanować ludzi, czy ich wiarę, przekonania. Nieprawdaż?

PS. Kozłow, ja też piszę wiersze. Nie wiem jak ty, ale ja piszę to co czuję, nie to co mi do głowy przyjdzie. Korzystam tu z serca (nie w sensie bilogicznym, lepiej napisać, bo się czepiacie; tu uczucia) i duszy (wena itp).
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2009, 19:53:48 wysłana przez MooN »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #479 dnia: 29 Marzec 2009, 19:56:38 »
Cytuj
Czy żadnemu z was, gdy np złościł się na kogoś nie przychodziły do głowy myśli, "zwroty", których nigdy byście nie użyli. Mi już się to zdażało. Przwijały mi się przez głowę np dosyć obraźliwe i ordynarne przekleństwa i na dodatek nie wypłynęły ode mnie. po prostu pojawaiły się i przwijały. Jeżeli byłem na kogoś wyjątkowo wściekły (np na kogoś, kto dręczył mnie w szkole przez 5 lat) to przwijały mi się przez umysł dosyć sadystyczne obrazy z tą osobą i chęć jej zabicia. I znów. Nie było to mojego autorstwa. Podejrzewam, że właśnie szatana. Bywało i podobnie przy myśleniu o osobach świętych, które szanuję. Masz tu na moim przykładzie. Wierz lub nie, ale tak było.

Tak? Ciekawe... A czy ty naprawdę jesteś tak głupi na jakiego wyglądasz czy tylko udajesz?
Wiesz co to są emocje? Chyba nie.. To normalne że gdy myslimy o kimś kogo nie lubimy przychodzą nam na myśl najgorsze mysli o nim o.O..

Cytuj
Wiem, że macie to głęboko w du**e, ale postarajcie się zachować jakiś szacunek dla Chrześcijańskiej religii. Bo wybaczcie, ale mógłbym tak najeżdżać na np komunizm (a mam z czym), a tego nie robię, gdyż chyba należy szanować ludzi, czy ich wiarę, przekonania. Nieprawdaż?

Nie, nie będe na pewno zachowywał szacunku dla zabobonów wyssanych z palca... Ale coś trzeba byś nieźle pochlastanym żeby wierzyć we wszystko co się im wpaja...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #479 dnia: 29 Marzec 2009, 19:56:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top