Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 290632 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:04:01 »
Cytuj
A je?li mowa o Chrystusie. To by? on zwyczajnym cz?owiekiem, mia? ?on? oraz ?y? jak normalny cz?owiek. To, ?e czasami wyra?a? swoje pogl?dy na temat boga tworz?c przy tym samym now? religie...nie znaczy, ?e jest zaraz jego synem...

Cytuj
Tylko ?e s?owo towarzysz w tamtych czasach oznacza?o dzisiejsze s?owo wspó?ma??onek.
Jak chcesz mog? zdoby? kilka apokryfów poczytasz sobie. :D

Jezus mia? ?on? jak i wielu braci (nie koniecznie obecnych na ziemi) - chodzi mi tu o istoty duchowe. Jezus by? w?a?nie jedn? z tych istot z którymi komunikujemy si? nawet teraz za pomoc? przekazów channelingowich. Nie mia? dzieci, gdy? by? i jest istot? duchow?.

Zk?d te informacje? Ano z pewnego projektu (Projekt-Cheops) ?ledz? ju? ten projekt od oko?o dwóch lat i wiem co nieco. I nie s? to informacje wygadywane przez jakich? "o?wieconych" ludzi - co? w dese? sekty. Zreszt? bardziej zainteresowanym sugeruj? zapozna? si? ze stron? owego projektu oraz "sesjami".

Czemu w to wie?e? Mo?e dla tego, ?e wszystko co do tej pory powiedzia? En-Ki (Samuel), czy jak kto woli brat Jezusa (En-Li)podczas przekazów channelingowych za po?rednictwem pani Lucyny jest prawd? i niejednokrotnie, ba zawsze si? sprawdzi?o. To g?ównie dzi?ki Pani Lucynie uda?o si? odnale?? ruiny zamku na Sl??y oraz wielopoziomowe podziemia w jedynym z ko?cio?ów w tym samym miejscu. Zapewne nie zdajecie sobie sprawy czym jest to odkrycie - "e tak odkopali kilka cegie?, baba zgad?a i tyle". Ba, to s? historii pocz?tków pa?stwa Polskiego. Jedno z najwa?niejszych odkry? przed ostatnimi laty. I jak to wyt?umaczy?? Jak wyt?umaczymy, ?e jaka? stara "baba" dokona?a takiego odkrycia nie maj?c ?adnej wiedzy o archeologii? Zgad?a? Nie s?dz?.

Widze, ?e troch? schodz? z tematu... zreszt? jeszcze raz namawiam do zapoznania si? ze stronami projektu.


Kristo, tak te wszystkie "edity" w Biblii i innych dzie?ach literackich to tylko drobne b??dy w t?umaczeniu. Wszystko jest w 100% takie same bo ksi?dz tak powiedzia?. W takim razie spytaj Go czy na tych wszystkich seminariach mówi? im jak wygl?da? ko?ció? w przesz?o?ci w nie ocenzurowanej wersji. Czy mówi? o tych wszystkich "tajnikach" o których wiedz? tylko biskupi, ba papie?e i ich najbli?si podw?adni. Ko?ció? to to samo co pa?stwo - nie wszyscy wiedz? wszystko o wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2006, 17:05:45 wysłana przez tH. »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:19:47 »
Cytat: tH.
Jezus mia? ?on? jak i wielu braci (nie koniecznie obecnych na ziemi) - chodzi mi tu o istoty duchowe. Jezus by? w?a?nie jedn? z tych istot z którymi komunikujemy si? nawet teraz za pomoc? przekazów channelingowich. Nie mia? dzieci, gdy? by? i jest istot? duchow?.

Na to nie ma dowodu, s? do domys?y kilku ?wirów z jakie? sekty.   Na dowody jego ma??e?stwa z Mari? Magdalen? oraz tym ?e mieli bachora s? wi?ksze. :P

Próbouje wszystkiego i je?li nie ujrze tego na w?asne oczy nie wierz? w to. A teza o której opowiadasz k?uci si? ze zdrowym rozs?dkiem i logik?.  

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:19:47 »

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:24:54 »
Cytuj
A teza o której opowiadasz k?uci si? ze zdrowym rozs?dkiem i logik?. ras.gif

No tak lepiej wie?y? w to co wie?? przeci?tne masy - w Rydzyka, Leppera i reszte teamu, która ju? nie raz si? wykaza?a i "spe?ni?a" swoje obietnice  .

Cytuj
Na to nie ma dowodu, s? do domys?y kilku ?wirów z jakie? sekty

Mam rozumie?, ?e ca?y ten projekt to jakie? "?wiry z sekty" a Pani? Lucyn? na staro?? poprostu "pierdolne?o"?

Sugerowa?bym zapoznanie si? z ca?ym projektem a nie sycenie si? ogólnymi informacjami, które przedstawi?em.

Kristo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Czerwiec 2006, 20:48:17 »
Cytuj
Kristo, tak te wszystkie "edity" w Biblii i innych dzie?ach literackich to tylko drobne b??dy w t?umaczeniu. Wszystko jest w 100% takie same bo ksi?dz tak powiedzia?. W takim razie spytaj Go czy na tych wszystkich seminariach mówi? im jak wygl?da? ko?ció? w przesz?o?ci w nie ocenzurowanej wersji. Czy mówi? o tych wszystkich "tajnikach" o których wiedz? tylko biskupi, ba papie?e i ich najbli?si podw?adni. Ko?ció? to to samo co pa?stwo - nie wszyscy wiedz? wszystko o wszystkim.
Sk?d te za?o?enia? Sk?d ta Twoja pewno??? Sk?d to wiesz?

Cytuj
Wszystko jest w 100% takie same bo ksi?dz tak powiedzia?.
Nie dla tego, ?e tak ksi?dz powiedzia?, tylko dla tego, ?e ja zasi?gne?em jakiego? autorytetu w tej sprawie przeciwnie ni? Ty.

Cytuj
W takim razie spytaj Go czy na tych wszystkich seminariach mówi? im jak wygl?da? ko?ció? w przesz?o?ci w nie ocenzurowanej wersji. Czy mówi? o tych wszystkich "tajnikach" o których wiedz? tylko biskupi, ba papie?e i ich najbli?si podw?adni.
A czy rozmawia?e? z jakim? normalnym ksi?dzem o czymkolwiek co uwa?asz i zak?adasz? Nie mów mi odrazu, ?e on Ci nic nie powie, on niczego tak naprawd? nie wie i b?dzie tylko m?ci? w g?owie. Powtarzam normalnego, a nie tego co stwierdzi?, ?e 30% jest tylko pierwotna, bo to jest stek bzdur.

Cytuj
Ko?ció? to to samo co pa?stwo - nie wszyscy wiedz? wszystko o wszystkim.
Tak administracja ko?cielna przypomina pa?stwo, lecz nie jest nim. Nie ma w?adzy nad lud?mi( prawnej ), nie decyduje, kto pójdzie do piek?a, kto do nieba, ono nie ma praktycznej w?adzy.
Czy nie wiemy o ko?ciele wszystkiego? Napewno nie, ale i tak s?dze, ?e szybciej Maria Magdalena by?a ?on? Chrystusa ni? ten projekt zako?czy si? pomy?lnie dla organizatorów. Osobi?cie w?tpie, by to mia?o teraz jakiekolwiek znaczenie. Chrze?cija?stwo teraz prze?ywa kryzys przybywa pe?no pozosta?ego ludu, który odnajduje si? w pozosta?ych grupach religinych i ateistycznych. Cho? szkoda, ?e pi?kne ideie mog? pa?? w dzisiejszym ?wiecie.

Co do tego projektu przedstawionego przez Th, ciekawe teorie tam si? przedstawia, ale nadal uwa?am, ?e to nie uda si? tej grupie.

PS. b?agam Ci? Th, pisz "wierz?", a nie "wie??". To mnie k?uje w oczy :P( gdyby to by? pierwszy raz to bym da? spokój, ale Ty uwa?asz, ?e tak si? to pisze ).

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Lipiec 2006, 23:23:41 »
Ja jestem chrze?cijaninem chod?by dlatego ?e chc? by? zbawiony nie ta?a? si? w piekle a pozatym te wszystkie fakty o Jezusie i bogu to prawda jest ich zbyt du?o by w nie w?tpi?.
Macie jeszcze szans? by si? nawróci?

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Lipiec 2006, 11:02:13 »
Pfff.... LOL. A podobno wasze wyobra?enia boga wybaczaj? i przebaczaj? wszystkim bez wzgl?du na religi?, wi?c co to ma do rzeczy? Ehh wspu?czuj? Wam wszystkim, co przejmujecie si? takimi bzdurnymi nagonkami ksi??y. Ba, wielu z Was nawet nie wie co to jest wiara, a religie trakujecie jako przymus. Je?li takie istoty maj? by? zbawione to ja podzi?kuj? i wybieram tarzanie si? w piekle.

Bez urazy, ale ten wasz ko?ció? zaczyna si? ju? upodabnia? do standardowej sekty - tylko u nas zbawienie.

Wspó?czuj? Ci równie?, ?e wierzysz w piek?o które nie istnieje...

Odno?nie owego "zbawienia". Otó? zbawieni zostan? Wszyscy dobrzy ludzie, nie zale?nie od religii, wiary itd. wi?c nie wiem co Ci ten ksi?dz tam naopowiada?.

Cytuj
Macie jeszcze szans? by si? nawróci?

Nawróci? powiadasz? Aha, czyli s?dzisz ?e jedynie Wasza religia jest jedyn? prawdziw? i s?uszn? a reszta pójdzie do piek?a. Cz?owieku, bez przesady. Na co mam si? nawraca?? Na zawi?e pogl?dy waszego kleru. O nie.

Dobrze jest si? urodzi? w rodzinie wierz?cej, lecz przychodzi taki moment kiedy cz?owiek zaczyna si? zastanawia? nad dotychczasowymi wierzeniami i pogl?dami narzucanymi przez panów w sukienkach. Przychodzi moment, w którym to cz?owiek zaczyna rozumie? czym jest ten ca?y Bóg i ca?a ta wiara. Nie potrzeba ?adnej religii, aby wierzy? w boga. Tego najwyra?niej Ci wasi ksi??a jeszcze nie poj?li i nie pojm? d?ugo.

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Lipiec 2006, 11:53:33 »
Dla mnie jest najs?uszniejsza i najprawdziwsza

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Lipiec 2006, 12:02:32 »
Cytat: tH.
Wspó?czuj? Ci równie?, ?e wierzysz w piek?o które nie istnieje...

Istnieje co? takiego jak piek?o. Nie jest to, tak jak znaczna cz??? ludzi uwa?a, ?adne ogromne pomieszczenie z wysok? temperatur?, czy co? podobnego. Takie rzeczy opowiada si? dzieciom. To samo dotyczy nieba. Nie jest to ?aden raj, w którym ?wierkaj? ptaki.
Czym natomiast jest piek?o, a czym jest niebo?
B?d?c w niebie, jest si? blisko P. Boga. Ta blisko?? jest nieocenion? rado?ci?, czym? lepszym ni? jaki? raj. Natomiast w piekle nie czuje si? tej blisko?ci do P. Boga, wiadomo jest jednak, ?e ludzie w niebie, mog? si? cieszy? t? blisko?ci?.
Czy isntieje wi?c szatan?
Wbrew pozorom szatan nie jest jak?? osob? materialn?. Jest on czym? w rodzaju si?y, która "pcha" ludzi do grzechu.
Tak przynajmniej to wszystko zapami?ta?em.
Sam jestem katolikiem, lecz ze wzgl?du na mój wiek, ma?o osób mo?e zwróci? uwag? na moje pogl?dy, dlatego te? staram si? nie wypowiada? na tego typu tematy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Lipiec 2006, 12:11:37 »
Cytat: RideR
Istnieje co? takiego jak piek?o. Nie jest to, tak jak znaczna cz??? ludzi uwa?a, ?adne ogromne pomieszczenie z wysok? temperatur?, czy co? podobnego. Takie rzeczy opowiada si? dzieciom. To samo dotyczy nieba. Nie jest to ?aden raj, w którym ?wierkaj? ptaki.
Czym natomiast jest piek?o, a czym jest niebo?
B?d?c w niebie, jest si? blisko P. Boga. Ta blisko?? jest nieocenion? rado?ci?, czym? lepszym ni? jaki? raj. Natomiast w piekle nie czuje si? tej blisko?ci do P. Boga, wiadomo jest jednak, ?e ludzie w niebie, mog? si? cieszy? t? blisko?ci?.
Czy isntieje wi?c szatan?
Wbrew pozorom szatan nie jest jak?? osob? materialn?. Jest on czym? w rodzaju si?y, która "pcha" ludzi do grzechu.
Tak przynajmniej to wszystko zapami?ta?em.
Sam jestem katolikiem, lecz ze wzgl?du na mój wiek, ma?o osób mo?e zwróci? uwag? na moje pogl?dy, dlatego te? staram si? nie wypowiada? na tego typu tematy.

Piek?a nie ma w jakiej kolwiek postaci by? to sobie wymy?li?. Poprostu nasz kochany bóg jest tak wspania?omy?lny ?e przyjmie najwi?kszego drania do nieba. Bo wygl?da ono inaczej ni? nam to wmawiali i sobie to wyobra?ali?my. Niebo mo?na opisa? jako skupisko energi w którym ka?y czuje si? wspaniale (dusza). Nie przebywamy tam zbyt d?ugo gdy? musimy przej?? reinkarnacje po to by rozwin?? si? duchowo. I to tak trwa w niesko?czono??, oczywi?cie ka?y wybiera sobie czas powrotu na ziemi?.

Jak dla mnie jest to troch? dziwne i na pewno jest troszk? inaczej ale "jak nie zobaczysz to si? nie przekonasz". Jak kto? chce sprawdzi? to niech sobie palnie w ?eb, mnie si? tam nie ?pieszy.

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Lipiec 2006, 12:21:54 »
Piek?o to miejsce w którym jeste? pogr??ony w smutku a niebo to stan w którym czujemy si? szcz??liwi i przebywam blisko Boga.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Lipiec 2006, 12:50:49 »
Cytat: IsentoR
Jak dla mnie jest to troch? dziwne i na pewno jest troszk? inaczej ale "jak nie zobaczysz to si? nie przekonasz". Jak kto? chce sprawdzi? to niech sobie palnie w ?eb, mnie si? tam nie ?pieszy.

"B?ogos?awieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"...

Cytat: IsentoR
Nie przebywamy tam zbyt d?ugo gdy? musimy przej?? reinkarnacje po to by rozwin?? si? duchowo.

Ja nie wierz? w co? takiego jak reinkarnacja. Wiele o tym us?ysza?em i nadal twierdz?, ?e reinkarnacja nie istnieje. Tak samo odnosz? si? do "czwartej g?sto?ci".

Cytuj
Dobrze jest si? urodzi? w rodzinie wierz?cej, lecz przychodzi taki moment kiedy cz?owiek zaczyna si? zastanawia? nad dotychczasowymi wierzeniami i pogl?dami narzucanymi przez panów w sukienkach. Przychodzi moment, w którym to cz?owiek zaczyna rozumie? czym jest ten ca?y Bóg i ca?a ta wiara. Nie potrzeba ?adnej religii, aby wierzy? w boga. Tego najwyra?niej Ci wasi ksi??a jeszcze nie poj?li i nie pojm? d?ugo.

B?d?c nastolatkiem, mo?na bardzo szybko straci? wiar? w P. Boga. Nie chodzenie do ko?cio?a, przyja?? z nieodpowiednimi osobami itp. Niedawno spotka?em osob?, która chcia?a wzbudzi? u mnie co? w rodzaju strachu, szacunku, czy te? chcia?a mi po prostu zaszpanowa? przeklinaj?c. Takie zachowanie nale?y do pokus, które tylko oddalaj? od wspólnoty Ko?cio?a.

Kristo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Lipiec 2006, 00:41:50 »
Cytat: Maksous
Ja jestem chrze?cijaninem chod?by dlatego ?e chc? by? zbawiony nie ta?a? si? w piekle a pozatym te wszystkie fakty o Jezusie i bogu to prawda jest ich zbyt du?o by w nie w?tpi?.
Macie jeszcze szans? by si? nawróci?

Nie cechuje ci? prawdziwa wiara tylko strach przed piek?em. To nie jest wiara tylko strach, który nie ma z tym nic wspólnego. Wa?ne jest bardziej pozostanie bezinteresownym w wierze( nie oczekuj?c nic w zamian ). Nie ma pewno?ci czy istnieje Bóg czy nieistniej tym bardziej nie ma faktów na jego temat.

Nie trzeba by? chrze?cijaninem by by? zbawionym, trzeba, jak to dobrze uj?? Th by? dobrym cz?owiekiem.

Cytat: tH.
Ehh wspu?czuj? Wam wszystkim, co przejmujecie si? takimi bzdurnymi nagonkami ksi??y. Ba, wielu z Was nawet nie wie co to jest wiara, a religie trakujecie jako przymus. Je?li takie istoty maj? by? zbawione to ja podzi?kuj? i wybieram tarzanie si? w piekle.

Nie wiem nadal Th na jakich Ty ksi??y natrafiasz :P Mi nigdy w ?yciu si? nie przytafi? ksi?dz który nagania? ludzi do religi, ale odpowiada? na pytania i t?umaczy?, przedtawia? poprostu swoje stanowisko w ca?ej sprawie. Dlatego mam jeszcze szacunek dla tej instytucji ;)

Cytat: tH.
Bez urazy, ale ten wasz ko?ció? zaczyna si? ju? upodabnia? do standardowej sekty - tylko u nas zbawienie.

Jak dla mnie to nie jest powód by nazywa? j? sekt? :P


Cytat: IsentoR
Piek?a nie ma w jakiej kolwiek postaci by? to sobie wymy?li?. Poprostu nasz kochany bóg jest tak wspania?omy?lny ?e przyjmie najwi?kszego drania do nieba.
Prawda. Pierwszym ?wi?tym by? jeden z przest?pców ukrzy?owanych wraz z Jezusem.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2006, 00:42:58 wysłana przez Kristo »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Lipiec 2006, 00:58:29 »
Cytat: Kristo
Jak dla mnie to nie jest powód by nazywa? j? sekt? :P

A dla mnie jest, w 70 roku naszej ery kiedy to rzymianie zniszczyli g?ówn? (?e tak si? wyra??) siedzib? chrze?cija?stwa, spalono wi?kszo?? zapisków, wymordowano kap?anów... Po tych wydarzeniach ko?ció? chrze?cija?ski oczywi?cie si? odrodzi? ale bazowa? ju? na troch? innych rzeczach ni? dotychczasowo. Dodatkowo jeszcze na soborze w Nicei biskupi ustalili wiele dziwnych rzeczy których do tej pory nie by?o w pi?mie ?wi?tym.

Jak dla mnie taka manipulacja jest w stylu sekty, bo tylko sekta d??y do najlepszego dobra dla siebie nie dla wiernych. Te pomoce charytatywne itp. bajery to zas?ona przed naiwniakami.






P.S.
Co do piek?a, to ko?ció? zbi? na nim du?y interes pobieraj?c op?aty za odpust by odpu?ci? grzechy grzesznikowi.  
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2006, 01:00:22 wysłana przez IsentoR »

Offline E-lenc

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Lipiec 2006, 02:31:32 »
Przepraszam, ale... czytaj?c wcze?niejsze strony tego artyku?u eee... pszestraszy?em si?( nie ?artuje).
Pewnie kto? powie "po co czyta?e? to idioto"? A ja powiem " bo by?em ciekawy"..
Dok?adnie chodzi mi o strone 2-óg?. Jakby co? to znaczy?o... prosze nie umieczcza? takich pism.

Ps.Ka?dy ma prawo do w?asnego wyznania.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Lipiec 2006, 09:14:18 »
Cytat: IsentoR
Jak dla mnie taka manipulacja jest w stylu sekty, bo tylko sekta d??y do najlepszego dobra dla siebie nie dla wiernych. Te pomoce charytatywne itp. bajery to zas?ona przed naiwniakami.

Masz tutaj na my?li o. Rydzyka? ThoRo ju? wyja?ni? w tym temacie co na ten temat s?dzi. Ja rozumiem, ?e kto? jest niewierz?cy, ale nie rozumiem jak mo?na Ko?ció? nazwa? sekt?. W ?redniowieczu - owszem, zdarza?y si? przypadki, ?e kap?ani zachowywali si? niew?a?ciwie. Jednak to by?o ?redniowiecze, ludzie ma?o rozumieli, w przeciwie?stwie do dzisiejszych czasów.


Nie chodz?o mi o rydzyka LOL.
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2006, 09:49:47 wysłana przez IsentoR »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Lipiec 2006, 10:48:35 »
Cytuj
Ka?dy ma prawo do w?asnego wyznania.

Racja ka?dy ma prawo do swojego wyznania ja jestem chrze?cijaninem i tak zostanie probowa?em was tylko przekona? ale w takim razie nie b?d? tego robi?

Kristo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lipiec 2006, 11:22:23 »
Cytat: IsentoR
A dla mnie jest, w 70 roku naszej ery kiedy to rzymianie zniszczyli g?ówn? (?e tak si? wyra??) siedzib? chrze?cija?stwa, spalono wi?kszo?? zapisków, wymordowano kap?anów... Po tych wydarzeniach ko?ció? chrze?cija?ski oczywi?cie si? odrodzi? ale bazowa? ju? na troch? innych rzeczach ni? dotychczasowo. Dodatkowo jeszcze na soborze w Nicei biskupi ustalili wiele dziwnych rzeczy których do tej pory nie by?o w pi?mie ?wi?tym.

Jakie dziwne rzeczy? I gdzie by?a ta "g?ówna siedziba chrze?cija?stwa" ?

Cytat: IsentoR
Jak dla mnie taka manipulacja jest w stylu sekty, bo tylko sekta d??y do najlepszego dobra dla siebie nie dla wiernych. Te pomoce charytatywne itp. bajery to zas?ona przed naiwniakami.
Uwa?asz, ?e Ko?ció? to wielka agencja do og?upiania i trzymania ludzi w gar?ci? Maj? plan przej?cia w?adzy nad ?wiatem? Albo knuj? inne spiski? :P Powa?nie ?adnie i krótko okre?li?e? poj?cie sekty ale nadal nie widze zwi?zku z chrze?cija?stwem. Nie manipuluj? lud?mi, nie wy?udzaj? i okradaj? ludzi, pomoc charytatywna jest i b?dzie czym? realnym organizowanym przez Ko?ció?. Mi udzielono takiej pomocy jak co  

Cytat: IsentoR
P.S.
Co do piek?a, to ko?ció? zbi? na nim du?y interes pobieraj?c op?aty za odpust by odpu?ci? grzechy grzesznikowi.

Och ?redniowiecze. B?dziesz to wypomina? po wieki? :P Przecie? wyst?pi? Luter i stworzy? alternatywe.

Cytat: E-lenc
Pewnie kto? powie "po co czyta?e? to idioto"? A ja powiem " bo by?em ciekawy"..
To dobrze, powinno si? czyta? ca?e dyskusje a nie tylko fragmenty.


Cytat: RideR
Jednak to by?o ?redniowiecze, ludzie ma?o rozumieli, w przeciwie?stwie do dzisiejszych czasów.
Ludzie z ?redniowiecza nie byli tacy g?upi jak s?dzicie. Spójrzcie np. na Chi?czyków. A w dzisiejszych czasach jeste?my tak samo g?upi jak w ?redniowieczu.

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Lipiec 2006, 11:36:51 »
Cytuj
Ja nie wierz? w co? takiego jak reinkarnacja. Wiele o tym us?ysza?em i nadal twierdz?, ?e reinkarnacja nie istnieje. Tak samo odnosz? si? do "czwartej g?sto?ci".

Aha, czyli wg. Ciebie jaki jest cel naszej egzystencji na ziemi? Mamy siedzie?, niszczy?, my?le? tylko o sobie i gardzi? innymi? Dla mnie to jest bez sensu. Przecie? musisz kiedy? wróci? do tego prawdziwego domu (nieba) i zej??, aby si? dalej rozwija?. Po cz??ci jest to prawo wolnej woli.

Nie przemawia do mnie, ?e jeste?my zwyk?ymi paso?ytami, które to urodzi?y si? bez celu.

Dodam jeszcze, ?e wszystkie oficjalne religie (nie wspominam o sektach, bo tu jest ró?nie) wierz? w reinkarnecj? oprócz Waszej. Pisze waszej, gdy? zapewne wi?kszo?? ze spo?eczno?ci tego forum to katolicy.

W ogóle s?dz?, ?e s?dzisz i? reinkarnacja jest jakim? nowym, durnym wymys?em wymy?lonym przez jakich? fanatyków. Poczytaj sobie o regresji hipnotycznej – ludzie dzi?ki temu dowiaduj? si? o poprzednich wcieleniach. By?y czasy, kiedy to tak? sam? metod? wykorzystano na osobach os?dzonych o naruszenie prawa, tak wi?c jest ona wiarygodna.

Niejednokrotnie równie? zdarza?y si? przypadki kiedy to 4 letnie dzieci zacz??y szczegu?ówo opowiada? o swoim poprzednim ?yciu. Czy naprawd? s?dzisz, i? taki ma?y gówniarz który to ledwo umie chodzi? mo?e nawymy?la? pe?no zaskakuj?cych historyjek? Bajki do takiego czego? nie inspiruj?.

Cytuj
B?d?c nastolatkiem, mo?na bardzo szybko straci? wiar? w P. Boga. Nie chodzenie do ko?cio?a, przyja?? z nieodpowiednimi osobami itp. Niedawno spotka?em osob?, która chcia?a wzbudzi? u mnie co? w rodzaju strachu, szacunku, czy te? chcia?a mi po prostu zaszpanowa? przeklinaj?c. Takie zachowanie nale?y do pokus, które tylko oddalaj? od wspólnoty Ko?cio?a.

No có?, je?li kto? jest ?atwowierny. Teraz modne jest jechanie po katolikach, Jezusie po czym wszyscy kultularnie w niedziele udaj? si? do ko?cio?a. Irytuje mnie takie zachowanie i brak tolerancji. Tacy ludzie sami  nie wiedz? w co wierz?, a religi? ju? od dzieci?stwa traktuj? jako przymus i klepanie regu?ek. Nie wiedz? czym jest wiara.

Cytuj
Jak dla mnie to nie jest powód by nazywa? j? sekt? :P

Nie, w ?adnym wypadku jednak te "gro?by" zwi?zane ze zbawieniem wygl?daj? bardzo przeci?tnie i to jest w?a?nie upodabnianie do pospolitej sekty, która to stosuje podobne metody. Ponadto, nie ?yjemy w czasach ?rednich, gdzie ludzie byli bardzo naiwni i ?atwowierni tak wi?c nagonki o zbawieniu mnie nie przekonuj?.

Cytuj
W ?redniowieczu - owszem, zdarza?y si? przypadki, ?e kap?ani zachowywali si? niew?a?ciwie.

LOL, przypadki. Oni sobie regularnie urz?dzali, ?e tak powiem istny "hardkor" pal?c o?wieconych, rzekome czarnownice itd.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2006, 11:41:23 wysłana przez tH. »

Kristo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Lipiec 2006, 12:21:02 »
Cytat: tH.
Nie przemawia do mnie, ?e jeste?my zwyk?ymi paso?ytami, które to urodzi?y si? bez celu.

Cytat: tH.
Dodam jeszcze, ?e wszystkie oficjalne religie (nie wspominam o sektach, bo tu jest ró?nie) wierz? w reinkarnecj? oprócz Waszej.

Chcia?bym zauwa?y? w tym momencie, ?e grubo ponad po?owa ludzi nie wierzy w reinkarnacje. Spójrz na map? Wikipedii z podzia?em ?wiata na religie. Która cz??? jest wi?ksza?


Cytat: tH.
W ogóle s?dz?, ?e s?dzisz i? reinkarnacja jest jakim? nowym, durnym wymys?em wymy?lonym przez jakich? fanatyków. Poczytaj sobie o regresji hipnotycznej – ludzie dzi?ki temu dowiaduj? si? o poprzednich wcieleniach. By?y czasy, kiedy to tak? sam? metod? wykorzystano na osobach os?dzonych o naruszenie prawa, tak wi?c jest ona wiarygodna.

Nie zawsze jest to mo?liwe, a ta metoda terapeutyczna nie zosta?a stworzona by cofa? si? do poprzedniego ?ycia. Z tego co pami?tam przez przypadek stwierdzono, ?e teoretycznie mo?na si? cofn??, a? do czasu przed narodzinami.

Cytat: tH.
Niejednokrotnie równie? zdarza?y si? przypadki kiedy to 4 letnie dzieci zacz??y szczegu?ówo opowiada? o swoim poprzednim ?yciu. Czy naprawd? s?dzisz, i? taki ma?y gówniarz który to ledwo umie chodzi? mo?e nawymy?la? pe?no zaskakuj?cych historyjek? Bajki do takiego czego? nie inspiruj?.
Ale te? nie cz?sto. Przedstaw prosze jakie? konkretne zdarzenia na ten temat.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Lipiec 2006, 12:31:32 »
Cytat: Kristo
Spójrz na map? Wikipedii z podzia?em ?wiata na religie. Która cz??? jest wi?ksza?

Ta sprawa nie podlega dyskusji...nie zapomnij o krucjatach oraz regresji wobec innowierców prowadzone przez ko??ió?. Nie wierzysz w ich boga to jeste? mordowany w okrutnych m?czarniach. Ot taki mi?osierny ko??ió?, który s?ucha i g?osi s?owo chrystusa mówi?ce o tolerancji wymordowa? wi?ksz? cz??? ludzi wyznaj?cych inna religie.

To si? nie dziw ?e ludzie przechodzili pod t? wiare, woleli ju? mie? to w papierach i zachowa? swi?ty spokój oraz ?y? sobie jak normalni ludzie. Nast?pnie z up?ywem czasu wiara wprowadzona si?? b?d? przez konieczno?? polityczn? umocni?a si? na danych ziemiach i zosta?a do dzi?.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Lipiec 2006, 12:31:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top