Autor Wątek: Komunizm  (Przeczytany 54542 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« dnia: 07 Marzec 2007, 22:20:34 »
Komunizm - system poglądów głoszący program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr.

Chce żebyście wypowiadali się tutaj o komunizmie jako o ustroju. Nie mówicie o zbrodniach itp. Chodzi mi o to co sądzicie o samej ideologi tego ustroju. Ja osobiście uważam, że komunizm w najczystszej formie jest najlpeszym ustrojem. Oczywiście, jak każdy ustrój ma wady, ale ma ich według mnie najmnije. Wreszcie któryś z ustrojów na przestrzeni lat zainteresował się zwykłymi ludźmi. Demokraci coś tam gadają o wolnościach, prawie do życia itp. ale na tym się kończy. ÂŻaden ustrój nie chciał znosić nierówności społecznych (w ideologiach niby tak jest; nie mówię o socjalizmie na którego gruncie się zrodził), a komunizm wprowadzał to w życie.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 12:42:40 wysłana przez Rajca »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Komunizm
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2007, 20:34:26 »
Nie możemy oceniać ustroju tylko po samych hasłach reklamowych. Sam zapewne obserwujesz jak owy ustrój wyniszczał doszczętnie kraje, gdzie był wprowadzany - zazwyczaj na siłę. Czy poszedłbyś za mną, gdybym głosił: "Gdy dojdę do władzy nie będzie biedy! Nie będzie ludzi większych, ani mniejszych wszystko wspólne i w ogóle!" - racją jest powiedzenie, że opiera się na ideologi, którą popierasz (avatar). Jednak raj na ziemi nie jest możliwy i nieważne jak bardzo starać się będziesz.
Cytuj
Nie mówicie o zbrodniach itp.

Jak powiedziałem. Nie możemy mówić o czymś w samych superlatywach, bo gdybym kierował się Twoimi zasadami wypowiedzi, które opisałeś na początku zobaczyłbyś jedynie słowa, które zgadzają się z Twymi. Każda idea, każdy ustrój ma tzw. dwie strony. Jedna ideologiczno-teoretyczna, o której mówisz. Druga strona to kompletne mijanie się z celem. Nie ważne kto rządził w tym ustroju - zawsze było źle, żeby nie powiedzieć tragicznie. Wmawiano ludziom niestworzone historie (propaganda proradziecka).
Cytuj
ÂŻaden ustrój nie chciał znosić nierówności społecznych (w ideologiach niby tak jest; nie mówię o socjalizmie na którego gruncie się zrodził), a komunizm wprowadzał to w życie.

Widzisz, to jest ta różnica. Muszą być pewne hierarchie w państwie by to wszystko działało dobrze. Kiedy wszyscy są równi to każdy ma władze i każdy chce rządzić. Wprowadza się kompletny chaos! Każdy robi to co mu się podoba. Aby to nie była tylko sucha teoria, dajmy na przykład takie forum dyskusyjne. Jeżeli każdy miałby rangę administratora to poczułby się bardzo pewnie na piastowanym stanowisku i chciałby je zagarnąć dla siebie - taka jest mentalność człowieka, żądza władzy - i powstawałyby spiski. Zaraz zacząłby wykonywać odpowiednie operacje w swoim Panelu, by pozbawić tego człowieka pozycji. Ten z kolei oburzony próbuje innych metod. Czy nie przypomina to Polski z okresu lat '45 - '89 dwudziestego wieku?
Dla podsumowania mojej wypowiedzi:
Nawet najbardziej dopracowana ideologia systemu społecznego doprowadziłaby do klęski, gdyby działała na przekór mentalności człowieka, gdyby dawała zbyt wiele swobody każdemu.

Forum Tawerny Gothic

Komunizm
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2007, 20:34:26 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2007, 20:49:26 »
Do Sir_William'a
Każdy ustrój sprowadza się do elit władzy. Komunizm chciał wyrównywac nierównosći społoeczne. W demokracji np: politycy, którzy są na górze (stołki i stanowiska) mają wiele więcej pieniędzy od zwyłych szarych obywateli. Kolejny ustrój - monarchia, np królowa aagielska dostaje 8 mln funtów rocznie tylko za funkcję reprezentacyjną, jaką pełni. Robotnik za cały miesiąc pracy dostaje około 1500 zł. A co do swobody, to chodzi mi o Komunizm Leninowski. Lenin wiedział, że dając władza wszystkim zapanowałaby anarchia. Dlatego zoorganizował partię, która ma organizować społeczeństwo, sprawiedliwie dzieląc dobra. Nawet te forum działa jak komunizm leninowski. Jest partia - administratorzy kierują i organizują forum. Każdy może dojść do partii, jaką są admini, poprzez udzielanie się w społeczenstwie forumowiczów. (Im wiecej postów, tym bliżej do administratora). A co do propagandy proradzieckiej to Stalin - człowiek który zwykł mawiać:
"ÂŚmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to nic więcej niż tylko statystyka" rozpętał wokół siebie kult jednostki i spiralę kłamstwa. Stalin niby rządził państwem komunistycznym, lecz komunizm w jego państwie znacznie odbiegł od marksistowskiej i leninowskiej wizji tego ustroju.
A i jeszcze co do PRL, o którym wspomniałeś. Tego czasu i tego komunizmu też nie pochwalam. Polskę można było spokojnie przekonać do Komunizmu a nie na siłę zajmować co nakazał Stalin. W jego myśl:
"Człowiek wprowadza swój system tak daleko jak sięga jego armia" Komunizm w Polsce od 1949 - 1989 był prostalinowski.

ps. Do Kapitana Grega: Przeczytaj sobie ten post.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2007, 12:23:17 wysłana przez KOZÂŁOW »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Komunizm
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2007, 21:06:34 »
Tak jak już powiedziałeś komunizm jest sam w sobie jednym z najlepszych ustrojów jakie dzisiaj istnieją. Hasła które głosi też dobrze brzmią: koniec z wyzyskiem, wspólna własność, społeczeństwo bezklasowe itp.
Jednakże każdy wie co się działo lub dzieje w państwach o tym właśnie ustroju. Sam nie wiem dlaczego. Być może dlatego, że w państwie musi być ustanowiona pewna hierarchia. Ludzie muszą się dzielić na różne grupy w przeciwnym razie tak jak napisał Sir William w państwie powstaje chaos i bezprawie. Mając równe prawa i możliwości w dążeniu do władzy, każdy chce rządzić i podpożądkowywać sobie coraz to kolejnych ludzi. A gdy kilku ludzi jest wystarczająco potężnych aby dorwać się władzy żaden z nich nie chce ustąpić ani nawet współpracować. Zaczyna się rozłam w państwie i ludność dzieli się na zwolenników to jednych a to drugich.
Co prawda na Ukrainie panuje demokracja(o ile mi wiadomo) jednak to państwo doskonale posłuży przykładem. Dwóch ludzi stoi na szczycie i obaj chcą rządzić. Ta sytuacja o mało nie doprowadziła do rozłamu tego państwa na dwa inne.

Podsumowując.
Komunizm ma dobry program jednak niemożliwością jest jego spełnienie. W państwie muszą być osoby rządzące i ustanawiające pewne prawa.Nikt nie może mieć za dużej swobody w swoich poczynaniach. W przeciwnym razie z państwa robi się "akwarium", w którym duża ryba zjada mniejsze.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2007, 11:47:27 »
Dlaczego każdy wypowiada się o anarchistycznej wizji komunizmu? Przecież anarchizm jest w każdym calu zły, w każdym swoim przejawie. Rzeczone akwariumto anarchizm, a nie komunizm. Komunizm zakłada sprawiedliwy podział dóbr. Więc ktoś musi te dobra sprawiedliwie rozdzielać. Po to jest partia. Wyobraźmy sobie sytuację, ze nagle ogłoszone jest że wszystko jest własnością każdego. Wtedy wszyscy biorą wszystko co chcą bo to jest ich. Z anarchizmu prędzej czy później narodzą się wojny. Do Krista: Komunizm to nie anarchia...
Cytuj
Po prostu anarchia z równością materialną wszystkich.
Anarchia to brak władzy. A równość materialna dla wszystkich rodziłaby koflikty. Dlatego jeżeli mowa o komunizmie leninowskim z zaznaczoną partią, która rozdziela dobra to nie możemy łączyć go z anarchizmem.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Komunizm
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2007, 09:46:53 »
Czytając to szczerze powiedziawszy wybuchłem śmiechem. Może i jestem katolikiem, a katolik powinien być tolerancyjny, jednak dla "komuchów" nie znam takiego pojęcia.  
Chcecie wprowadzić po raz kolejny komunizm w Polsce, tak? Dla waszej wygody kilkunastu, kilkuset osób? Pisałeś, że komunizm w Polsce ('45 - '89) był pro stalinowski. I co z tego? Komunizm to komunizm. Nie ważne w jakim państwie działał, nie ważne kto tym kierował zawsze prowadził do klęski gospodarczej. Chcecie komunizmu - zapraszam do Rosji. Na Rumuni Wasz ustrój został ogłoszonym nielegalnym. Wyniszczył on doszczętnie ten kraj, a teraz ciężko będzie mu się podnieść. Zapytacie się dlaczego w takim razie nie upadła Rosja? Rosja posiada niezliczone pokłady dóbr mineralnych, manipulując innymi państwami stawia się w sytuacji, gdzie rządzi, a z tego czerpią się jedynie pieniądze. Powiedz mi za tym KOZÂŁOW, dlaczego ten ustrój komunistyczny nie działa dobrze w Rosji? Miał tyle czasu, aby się wykazać i co? Nadal twierdzisz, że wszyscy mają równo w państwach komunistycznych? Samo stwierdzenie, że rozdzielanie dóbr równo i według potrzeb jest zaprzeczeniem samego siebie. Jedni potrzebują więcej, zaś inni mniej. To o co prezentujesz to są jedynie założenia komunizmu i jego odwieczna utopia. Jeżeli pokażesz mi dowody, które komunistyczne państwa doprowadziły do szczytu - przyznam Ci rację. Wykluczmy od razu Rosję, gdyż ich budżet ciągle się zwiększa z racji wspomnianych złóż mineralnych, ale wtedy gdzie są te pieniądze? Czy dostają je mieszkańcy Syberii? Czy może Putin szyje sobie kolejną poszewkę na kołdrę z banknotów.
ÂŻadnemu ustrojowi nie możemy bezgraniczne ufać, gdyż zacznie nas wyzyskiwać - naszą naiwność. Tyczy się to również Komunizmu. Może nie żyłeś w tamtych czasach, ale zapewne widziałeś wszelkie "akcje" Twoich wspaniałych braci z przeszłości...


PS
Czuję się jak IsentoR, który po raz kolejny podburza Katolików

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2007, 12:04:06 »
Po pierwsze drogi Sir Williamie to w rosji nie ma już komunizmu. Obarczając Putina i dzisiejszą Rosję obarczasz właśnie demokrację. Gdyż w Rosji jest ustrój demokratyczny. I to właśnie w tej demokracji rządzą kapitaliści. Właśnie w tej demokracji mieszkańcy Syberii nic nie dostają. I to właśnie Putin szyje sobie poszewkę z banknotów. Szyje ją dzięki kapitalistycznemu wyzyskowi. Chcesz państw? Proszę bardzo. Chiny. A dokładniej Chińska Republika Ludowa. Najszybciej rozwijające się państwo świata. W chinach jednak dopuszczono gospodarkę rynkową, więc i tak co poniektórzy się bogacą. Ale to nie zmienia faktu że chiny są państwem komunistycznym, które rozwija się najszybciej. A co do końcowego zdania. Drogi Sir Williamie.... Ja sławię ideologię komunizmu, a nie "akcje" stalinowskich i prostalinowskich oprawców . I to nie są moi bracia. Jeżeli ci chodzi o Stalina na przykład. Odpowiem tak: "Stalin nie był komunistą. Był zbrodniarzem".

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2007, 20:27:39 »
Cytuj
Po pierwsze drogi Sir Williamie to w rosji nie ma już komunizmu. Obarczając Putina i dzisiejszą Rosję obarczasz właśnie demokrację. Gdyż w Rosji jest ustrój demokratyczny.

LOL. Na usta ciśnie się jedynie zwrot WTF? Czy ty człowieku w ogóle wiesz, na czym opiera się ustrój demokratyczny? Mam przeczucie, że tego typu pojęcia są Ci obce, a sądzę tak za sprawą Twoich postów. Nie mam pojęcia, jakich gazet i ulotek się naczytałeś, ale Rosja nigdy nie była państwem demokratycznym i pokuszę się o stwierdzenie, że jeszcze bardzo daleko jej do tego.
Dlatego też stwierdzenie, że mieszkańcy Syberii nie dostają niczego przez demokrację, jest po prostu śmieszne i niedorzeczne. To nie jest wina ustroju, a raczej ludzi, którzy go wprowadzali. Rosja nigdy nie była państwem równości i praw obywatelskich. Było tak zarówno za czasów komunistów, jak i obecnego pseudo-demokraty, Putina.

Cytuj
Proszę bardzo. Chiny. A dokładniej Chińska Republika Ludowa. Najszybciej rozwijające się państwo świata. W chinach jednak dopuszczono gospodarkę rynkową, więc i tak co poniektórzy się bogacą.

Heh, szkoda że zapomniałeś wspomnieć o najważniejszym fakcie. Chiny bogacą się, ponieważ do tego kraju ciągną inwestorzy z całego świata. Dlaczego? A chociażby ze względu na niskie podatki, tanią siłę roboczą, ogromny rynek zbytu. Jest tak, ponieważ Chiny to państwo bardzo słabo rozwinięte. Co więc przyciąga tam kapitał pieniężny? A to, że każdy ma tam pole do popisu. W krajach dobrze rozwiniętych ciężko jest coś osiągnąć, natomiast państwo to stanowi raj dla inwestorów.
Pokuszę się więc o stwierdzenie, że Chiny nigdy nie przeżywałyby takiego rozkwitu gospodarczego, gdyby nie te znienawidzone przez Ciebie wpływy kapitalistyczne. To one inwestują w gospodarkę tego kraju, a Chińczykom należy pogratulować tego, że umieją skorzystać ze swojej szansy.
Nie zapominaj również o tym, że jest to kraj, w który panuje ubóstwo. Chociażby Pekin i jego dzielnice nędzy. O tym oczywiście się nie mówi, ponieważ mogłoby to zaszkodzić wspaniałemu wizerunkowi Chin. Wiedz jednak, że nie został on stworzony przez rządy komunistów. Oni jedynie czerpią zyski z tego, co oferują im państwa zachodu. Ich kieszenie zapełniają się bardzo dobrze, nawet Putin mógłby pozazdrościć.

Cytuj
Wreszcie któryś z ustrojów na przestrzeni lat zainteresował się zwykłymi ludźmi.

Tak, zainteresował się ludźmi prostymi, którzy wcześniej byli wyzyskiwani i wykorzystywani na każdym kroku. Pomija się oczywiście fakt, że cierpieć miały przez to klasy wyższe - równouprawnienie? W komunizmie miało się ono opierać na stworzeniu jednego stanu społecznego, czyli na awansie jednych i spadku drugich. Jeśli dostrzegasz w tym jakąś równość, to życzę Ci powodzenia.

Co do samego ustroju, nie uznaję go. Nie trafiają do mnie puste frazesy o równości obywateli, wspólnych dobrach i sprawiedliwym ich rozdzielaniu. Są to jedynie słowa, a nie czyny, więc nie mają one najmniejszego znaczenia. Nie rozumiem przy tym, jak można oceniać pozytywnie ten ustrój, skoro nie sprawdził się w żadnym państwie. Wydaje mi się bowiem, że to jest najważniejsze kryterium.
Możesz się rozpisywać na temat zalet tego ustroju, ale co z tego, skoro są to jedynie fantazje kilku ludzi. Komunizm to ustrój utopijny, a jak mi wiadomo - utopia to fikcja. Człowiek nie był, nie jest i nie będzie zdolny do równości i sprawiedliwości.

Poza tym zauważyłem u Ciebie kult Lenina, osoby, która Twoim zdaniem dążyła do równości obywateli. A powiedz mi łaskawie, co zrobiono z rodziną carską? Komuniści zawsze kierowali się tymi samymi metodami, jeśli szło o walkę z przeciwnikami politycznymi. Nie mamy więc żadnej gwarancji, że Lenin nie zrobiłby tego samego, co Stalin. Prędzej czy później ktoś zbuntowałby się przeciwko władzom komunistycznym, a mogłaby to być chociażby ówczesna inteligencja (arystokracja). Czym wtedy walczyłby z nimi Lenin? Słowami? Tak jak w czasie rewolucji październikowej?  

Cytuj
(Im wiecej postów, tym bliżej do administratora).

O, to stwierdzenie jest akurat najciekawsze.  

PS. Aha, prosiłbym Cię o to, żebyś hamował się w swoich niektórych poglądach. Jak zdążyłeś zauważyć, konstytucja odnosi się dość jasno do komunizmu. Nie pytam, czy podoba Ci się ten fakt, po prostu wymagam przestrzegania obecnie panującego prawa. W przeciwnym razie będę nawet gotów do tego, aby użyć swoich uprawnień. Możesz dyskutować, ale te propagandowe ulotki zachowaj łaskawie dla siebie.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 20:31:15 wysłana przez Reinmar »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marzec 2007, 12:59:01 »
Jak to zobaczyłem, to załamałem ręce.
Kolego komunisto - odsyłam do podręczników od Historii, bo chyba czytałeś bardzo pobieżnie. Już naprawdę mnie nudzą dyskusje toczone na ten temat, na wszystkich forach.

Anarchia to bodaj najdoskonalszy system, zarazem najmniej realny ale jest to wina całego społeczeństwa, tego, że ludzie zachowują się jak zwierzęta. Tyle o anarchii, o komunizmie pisał nie będę bo to system stworzony prze potworów, piekło zafundowane umęczonym krajom. Idealnym obrazem tego jest przykład RWPG. Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej - Wzajemnie Radziła sobie z Pomocą Gospodarczą kierowaną do związku radzieckiego.

Nie będzie demokratycznej Rosji - nigdy. Uwarunkowania klimatyczne i w ogóle geograficzne determinują kontrast społeczny, tenże warunkuje system władz w tym kraju.

Car był tyranem, komuniści byli tyranami, pseudo demokraci byli i są tyranami. Każdy następca Putina będzie demonem bo rządzenie tym krajem wymaga zamordyzmu. niestety - wprowadzenie europejskiej demokracji demokracji pochłonęłoby masę środków. Prędzej Chiny będę demokratyczne.

Jak kolega socjalista taki ambitny to zapraszam na Kubę - tam niedługo będzie wakat na stanowisku dyktatora. Wyślij Raulowi C.R. swoje CV, może dostaniesz posadę pana i władcy. BTW, wiesz skąd pochodziły pieniądze, z których finansowano druk "Manifestu..." ?

Na szczęście mój kraj się z tego syfu wyrwał i teraz tylko elity toczą wojnę a my możemy czytać tak ÂŁysiaka (prawicowego, wykształconego historyka), albo Urbana (kacyka PZPRu, który miał problem ze zdaniem matury i został wywalony z uczelni).

Komunizm wprowadzany był przez odpowiednich ludzi, tylko władza trafiała w ręce demonów i kretynów. Zwróć uwagę, że Argentyński lekarz naprawdę wierzył w ideę Marksa. Kiedy został ministrem na Kubie, zrozumiał, że nie zna się na gospodarce i oddał władzę F.C.R., sam udał się do Boliwii, gdzie przyszło mu zakończyć działalność rewolucyjną.

Twórcy komunizmu nawet nie kryli, że nie obchodzą ich własne idee ("Drogowskaz ma wskazywać drogę, wcale nie musi nią podążać"). Takoż kapitalizm to też zły ustrój, jednak jak na razie lepszego nie wymyślono.

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marzec 2007, 15:54:36 »
Cytuj
Stalin był najgorszym zbrodniarzem w historii świata. Nie był komunistą,
Szit, jak mogłem sie tak pomylić? Faktycznie - Stalin był czołowym działaczem koła różańcowego. Ale sorry - to wykładowcy historii prali mi mózg takimi bredniami, że S. był komuchem. szmaty, okłamywali mnie.

Cytuj
"Wygramolili się z jednego dołu, wpadli w otchłań"
Gratuluje, musiałeś nad tym długo myśleć. Myślenie, kurde, facet - skończ z tym podłym nałogiem, bo to Ci nie służy.

Cytuj
Skoro komunizm był wprowadzany przez odpowiednich ludzi to uważasz Mao Zedonga
Wyraźnie napisałem Ci o kogo chodzi. zastanów się przez moment - znawco czerwonych. który argentyński lekarz był rewolucjonistą? który tak na prawdę dał Kubie komunizm? Bracia Castro Ruz? No chyba jednak nie.

Cytuj
Kapitalizm to nie ustrój, to system gospodarczy.

Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego - Winston Churchill

To jest dosłowny cytat. Demokracja jest zła właśnie przez kapitalizm.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 21:28:19 wysłana przez Thoro »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwiecień 2007, 16:55:30 »
Cytuj
Szit, jak mogłem sie tak pomylić? Faktycznie - Stalin był czołowym działaczem koła różańcowego. Ale sorry - to wykładowcy historii prali mi mózg takimi bredniami, że S. był komuchem. szmaty, okłamywali mnie.
Jak Stalin może być komunistą skoro nie trzyma się zasad tego ustroju.

Cytuj
Gratuluje, musiałeś nad tym długo myśleć. Myślenie, kurde, facet - skończ z tym podłym nałogiem, bo to Ci nie służy.
A ty jesteś pewnie nie posiadasz tego nałogu? I myślenie nie służy... hmm... nie da się nie myśleć...

Według mnie nie ma sensu ciągnąć dalej tego tematu... Bo nikt nikogo nie przekona. Co chciałem powiedzieć to powiedziałem. Zaraz będzie że się poddałem, że nie mam już argumentów, że komunizm zawsze przegra... Taka jest już niestety mentalność demokratów - jeżeli ktoś się wycofa, trzeba obwieścić że przegrał i zmiażdżyć go jak robala... A ja po prostu już mam dość głupich skojarzeń, hippisowskich i anarchistycznych tekstów... Apeluję do moderatorstwa, żeby zamknęło temat.... Jak ktoś chce pogadać na ten temat (w co szczerze watpię) to na prywacie.



Temat nie zostanie zamknięty, ponieważ każdy ma prawo do przedstawienia swoich racji i poglądów. Tobie natomiast radzę się z tym pogodzić, albo po prostu tutaj nie zaglądać, jeśli tak bardzo przeszkadza Ci opinia innych użytkowników forum. /// Reinmar
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2007, 17:21:09 wysłana przez Reinmar »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwiecień 2007, 18:29:42 »
ÂŻaden komuch nie trzymał się choćby podstaw funkcjonowanie ichniego ustroju. Nawet autorzy Manifestu... wiedzieli, że piszą bajki (opisał to Waldemar ÂŁysiak - znany historyk).

@ Kozłow -> stary, nawet nie potrafisz przytoczyć komunistycznych argumentów, twój tekst o otchłani (sytuacja RP po Okrągłym Stole) to argument konserwatywnej, antykomunistycznej prawicy.

Chyba ostatnio rozmawialiśmy na PW, ale skoro tak ciężko przychodzi Ci analiza dat z historii własnego kraju, to faktycznie ciężko będzie pogadać. Wszak wiem czym się różni KPP od PRL'owskich władz a to Ty zdajesz się nie widzieć siedmioletniej różnicy.

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Kwiecień 2007, 18:19:25 »
Zgadzam się z tobą, komunizm sam w sobie jest ustrojem pięknym (odłóżcie te młotki, zaraz wyjaśnię!), bo przypomina raj. Każdy jest równy, nie ma lepszych lub gorszych, każdy dostaje tyle samo. Jest tylko jeden zonk, mianowicie: w naszym świecie taki ustrój nie ma żadnych szans przetrwania!!!
A to, że Stalin, Lenin i cała śmietanka komunistyczna byli zje****mi, poje****mi skur****nami, nie ulega polemizacji.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Komunizm
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Kwiecień 2007, 22:10:51 »
Drogi Voythaz'ie, twoja wypowiedź jest naprawdę interesująca, wnosi wiele do tematu, oraz naprowadza na inny tok myślenia tych tłumoków,  co nie wiedzą, ze komunizm jest zajebisty.

Coś Kozołowie pieprzyłeś o tym, że wszyscy mieli by po równo, ale zaraz pisałeś, że każdy wg jego indywidualnych potrzeb. Jak to jest możliwe?

Poczytaj trochę o historii, a będziesz wiedział, że poństwowe zakłady nie maja prawa istnieć, wiec dlatego była przeprowadzona w polsce prywatyzacja. Osoba, która zarządza firmą bezpośrednio na swoje utrzymanie będzie sie starać jak najlepiej rządzić, a państwo będzie zatracać tę firmę.

Twoim ideałem jest 'najszlachetniejsza cząstka Włodka Lenina'? To tak samo jakbm napisał, że Hitler nie był skórwysynem, tylko miał łeb na karku, bo przeciesz chciał oczyścić świat ze ścierwa. Hitler chciał odbudować Imperium Rzymskie, w tym celu zatrudnił nawet archtektów, którzy mięli zaprojektować budowle w stylu rzymskim.

Komuna nie ma racji bytu, z tego powodu, że partia rządząca zawsze będzie chciała, aby mieli najwięcej kasy etc.

Chodzi ci o zamysł komunizmu, ale prawdziwty komunizm (tzn. taki, który był wprowadzony w państwach a nie w głowie świtra) jest do niczego, gdyż państwa, które były za żelazną kurtyną mają naprawdę duże straty do odrobienia pod względem gospodarczym.

Wg mnie najlepszy przykładem systemu podobnego do komuny jest s ystem rządzenia w Sparcie. ÂŻaden człowiek nie miał więcej od innego, wszyscy byli równi, ale przez to Sparta powoli zataczała się w otchłani. Oczywiście pomijam fakt, że było ponad 100k niewolnoków, którzy na to wszystko pracowali.

Offline Salvinia Natans

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maj 2007, 21:54:39 »
Przeczytałam z trudem niemalże wszystkie zamieszczone tu posty i na początku, jedyne co czułam, to ręce opadające do samej ziemi i ogromny żal ściskający ekhem. Najpierw, jak wszyscy, stwierdziłam, że kolega Kozłow ma nierówno pod sufitem. Jednak im dalej brnęłam w ten męczący temat, tym bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że jego to po prostu bawi. Bawi go ta cała pseudo intelektualna przepychanka, niby mądre i analizujące z każdej strony ideę komunizmu posty oraz przedstawianie siebie jako niedocenianego, nierozumianego przez resztę społeczeństwa, żarliwego zwolennika owej absurdalnej idei. Mam nadzieję, że się nie mylę, że to tylko przejściowa postawa, w celu zwrócenia na siebie uwagi...w końcu jego organizm jest teraz naszpikowany przeróżnymi hormonami, które sieją spustoszenie w psychice 16 latka. Mam taką nadzieję, ponieważ jeśli Kozłow rzeczywiście święcie wierzy we wszystko co pisze, jest przekonany, iż ten cały komunistyczy syf to środek na wszelkie bolączki tego świata, to ja powoli zaczynam tracić wiarę w ludzi...

Aha, jeżeli tak cię razi nierówność społeczna, istnienie biednych i bogatych, to szczerze współczuje, bo każdego dnia musisz przechodzić niezłe piekło i ból istnienia, widząc co też się dzieje na tym świecie...

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Komunizm
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2007, 23:00:54 »
Wiesz co dziwny temat.

Mam do ciebie Kozłowie kilka pytań.

- Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??

- Czy uważasz że dzieci tam nie ginęły za nic??

- O czym teraz się gada... a tak o lustracji. O ile się nie mylę w Polsce dzięki komunie narodziły się tajne służby bezpieczeństwa.

- Czy ZB zarabiało mało kasy, w tych czasach??

- Czy śmierć 10000 polaków jest niczym??

- Czy ich "sposoby" na resocjalizację były dobre?? Chodzi mi o różnego rodzaju tortury (podpalanie papierosem, pozbawienie opieki lekarzy, bicie gumową pałką??

- Czy próby zniszczenia chrześcijaństwa w Polsce były dobre??

Za komuny wszyscy żyli jak "psy" (no może poza tajnymi służbami).
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 23:02:07 wysłana przez Maksous »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2007, 23:01:13 »
Cytuj
Jednak im dalej brnęłam w ten męczący temat, tym bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że jego to po prostu bawi. Bawi go ta cała pseudo intelektualna przepychanka, niby mądre i analizujące z każdej strony ideę komunizmu posty oraz przedstawianie siebie jako niedocenianego, nierozumianego przez resztę społeczeństwa, żarliwego zwolennika owej absurdalnej idei.
Ehh.... Jak moja ideologia może mnie bawić.... Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że muszą istnieć bogaci i biedni.... A i dziękuję, żeś mnie zaliczyła do wariatów.....

Cytuj
Mam nadzieję, że się nie mylę, że to tylko przejściowa postawa, w celu zwrócenia na siebie uwagi...w końcu jego organizm jest teraz naszpikowany przeróżnymi hormonami, które sieją spustoszenie w psychice 16 latka.
No żesz do kur** nędzy! Każdy twój post, każdy (a jest ich bardzo wiele) zawiera w sobie twoje zdanie o tym, że jesteś najmądrzejsza bo masz 19 lat i że ludzie młodsi nie wiedzą co robią bo hormony działają... Normalnie przyprawia mnie to o ku**icę za przeproszeniem...

Cytuj
Aha, jeżeli tak cię razi nierówność społeczna, istnienie biednych i bogatych, to szczerze współczuje, bo każdego dnia musisz przechodzić niezłe piekło i ból istnienia, widząc co też się dzieje na tym świecie...
A żebyś wiedziała.

Zresztą twój post w ogóle nie odnosi się do tematu, więc wybacz....

Do pana Maksousa
Cytuj
- Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??
nie. I nigdy tak nie uważałem. Zresztą mówisz o totalitarnym komunizmie i sprawowaniu władzy przez ludzi nieodpowiednich, a nie o ideologii.

Cytuj
- Czy uważasz że dzieci tam nie ginęły za nic??
jak wyżej

Cytuj
- O czym teraz się gada... a tak o lustracji. O ile się nie mylę w Polsce dzięki komunie narodziły się tajne służby bezpieczeństwa.
Nie ja je tworzyłem i to kolejne złe pojmowanie ideologii.

Cytuj
- Czy ZB zarabiało mało kasy, w tych czasach??
Po pierwsze SB, a po drugie pytanie do ciebie:
Czy sądzisz, że członkowie ówczesnego SB zarabiali więcej od dzisiejszych polityków?

Cytuj
- Czy śmierć 10000 polaków jest niczym??
Czy śmierć kilkuset milionów Polaków w czasach monarchii przed komunizmem jest niczym?

Cytuj
- Czy ich "sposoby" na resocjalizację były dobre?? Chodzi mi o różnego rodzaju tortury (podpalanie papierosem, pozbawienie opieki lekarzy, bicie gumową pałką??
Jak w pierwszym

Cytuj
- Czy próby zniszczenia chrześcijaństwa w Polsce były dobre??
Nie, nie były dobre. Sam jestem katolikiem. Katolikiem komunistą.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2007, 07:05:52 wysłana przez Rajca »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Komunizm
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2007, 23:25:28 »
Do Kozłowa

Cytuj
Czy sądzisz, że członkowie ówczesnego SB zarabiali więcej od dzisiejszych polityków?

Tak uważam że SB więcej zarabiało. Poza tym Funkcjonariusze i współpracownicy SB byli ucholami. Wiele Sbków dostawało stypendia albo jakieś inne pomoce, więc nie wiem dlaczego porównujesz polityków do SBków. A zresztą do dzisiaj są czerwoni politycy np. Borowski. Może on też mial jakieś "pomoce"??

Cytuj
Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??

nie. I nigdy tak nie uważałem. Zresztą mówisz o totalitarnym komunizmie i sprawowaniu władzy przez ludzi nieodpowiednich, a nie o ideologii.

W ideologii chodziło im o władzę, chcieli sie dorwać do Władzy jak świnki do korytka. Popatrz na kraje w których jest komunizm. Ciągłe walki, ranni ludzie.... Nie wiem czy by ci sie to spodobało. To tylko sie mówi że oni chcieli dobrze i że ich Ideologia była dobra, a tak nie jest. A jak jesteś taki mądry to pojedź na Białoruś, tam poczujesz się jak u swoich. A poza tym jak chodzi ci o idee to czemu nie udało im się utrzymać komunizmu w wielu krajach, gdzie tego probowali. Bo prób było wiele ale przemoc którą kierowali się komuniści nie była dobra.

Cytuj
Czy śmierć kilkuset milionów Polaków w czasach monarchii przed komunizmem jest niczym?

No dobrze ale sam teraz przyznałeś że zginęło i tak wielu Polaków. Jest to jednoznaczne z z monarchią. W obu przypadkach ginęli ludzie..... niewinni.

Cytuj
Nie, nie były dobre. Sam jestem katolikiem. Katolikiem komunistą.

Nie można być katolikiem i komunistą na raz.

« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 23:37:00 wysłana przez Maksous »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Komunizm
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maj 2007, 00:28:52 »
Ja dodam kilka słów odnośnie legalności KPP:

Art.13 Konstytucji RP zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Istnienie partii komunistycznych w Polsce i ich działania są legalne, dopóki odnoszą się do samego ustroju komunistycznego (ideologii), z pominięciem totalitarnych metod i praktyk. Współczesna KPP nie stosuje metod totalitarnych w celu szerzenia ideologii w związku z czym działa zgodnie z prawem i nie może być zdelegalizowana.

( źródło wikipedia )

I to chyba wszystko wyjaśnia.

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Komunizm
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2007, 07:05:26 »
@Khaleb
...Hare krishna,  Hare krishna,  Hare krishna...
Cytuj
I to chyba wszystko wyjaśnia.
Zadaję sobie pytanie Khalebie, czy Ty czytałeś ten temat? Wątkiem nie jest legalność KPP tudzież innych partii chorych na czerwonkę. Przytaczasz artykuły z Konstytucji, które na dodatek o ile mnie pamięć nie myli przytoczone były. Na upartego mogę to potraktować jako spam, bo twojej wypowiedzi i ustosunkowania się do tematu nie ma.
@Kozłow
Cytuj
No żesz do kur** nędzy! Każdy twój post, każdy (a jest ich bardzo wiele) zawiera w sobie twoje zdanie o tym, że jesteś najmądrzejsza bo masz 19 lat i że ludzie młodsi nie wiedzą co robią bo hormony działają... Normalnie przyprawia mnie to o ku**icę za przeproszeniem...
Hamuj się Koziołku, hamuj bo jeszcze głowy polecą. Mimo wszystko wstawić dwie gwiazdki nic Ci nie przeszkadza, a sens pozostaje.
Cytuj
Ehh.... Jak moja ideologia może mnie bawić.... Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że muszą istnieć bogaci i biedni.... A i dziękuję, żeś mnie zaliczyła do wariatów.....
Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że komuna jest dobra i w swej ideologicznej postaci może istnieć.
Zresztą, może założymy sobie osobny temacik o Utopii, którą ktoś "resocjalizuje" na zakład rzeźniczy.
Cytuj
A żebyś wiedziała.

Zresztą twój post w ogóle nie odnosi się do tematu, więc wybacz....
Pozwolisz, że my to ocenimy.
To tyle, chciałem raczej ustosunkować się do "kruczków tawerniano-prawnych".

Forum Tawerny Gothic

Komunizm
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2007, 07:05:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything