Ankieta

Kt

Uriziel jest lepszy bo:
3 (7%)
Uriziel jest lepszy bo: ma lepsze statystyki
2 (4.7%)
Uriziel jest lepszy bo: jest orkow
2 (4.7%)
Uriziel jest lepszy bo: ma wi
4 (9.3%)
Uriziel jest lepszy bo: ma lepszy "efekt specjalny" (patrz - podpalenie)
4 (9.3%)
Szpon Beliara jest lepszy bo:
5 (11.6%)
Szpon Beliara jest lepszy bo: ma lepsze statystyki
3 (7%)
Szpon Beliara jest lepszy bo: wyku
8 (18.6%)
Szpon Beliara jest lepszy bo: ma wi
5 (11.6%)
Szpon Beliara jest lepszy bo: ma lepszy "efekt specjalny" (patrz - pioruny)
7 (16.3%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Uriziel czy Szpon Beliara?  (Przeczytany 23364 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« dnia: 18 Luty 2007, 15:43:55 »
Który miecz waszym zdaniem mocniejszy, lepszy? Którego z nich byście wybrali gdyby byłą możliwośc zagrania jednym lub drugim? Który bardziej przypadł do gustu i czemu?
Ja wybrałbym Uriziela. Podoba mi się wygląd, jest mocny, zadaje obrażenia inaczje niż zwykły oręż. Wiąże się z nim niezwykle ciekawa historia. Mam pozatym sentyment do takich starych histori, to jest miecz przodków   mam do niego zaufanie bo - ktoś już nim zwyciężał. Szpon Beliara też jest ciekawy, ale mniej podoba mi się z wyglądu, pozatym niezbyt jest  ten jego rozwój wraz z postacią.
edit: te miecze są w róznych częsciach, ale mozan sobie wyobrazić wybór pomiędzy nimi...którą wtedy byśmy wybrali?
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2007, 16:12:23 wysłana przez oktoffel »

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2007, 16:04:02 »
Uriziel - Magiczna broń z rudy  z obrażeniami od Ognnia.

Szpon Beliara - Broń wykonana ponoć przez samego boga. Zadaje od czasu do czasu gigantyczne obrażenia od pioruna .


Gdyby nie to że są w różnych częściach gry. Można by łatwo było stwierdzić, że Szpon jest lepszy.
Jednak skoro są w różnych częściach mimo, że wydaje się to oczywista wyższość Szpona. Nic nie można powiedzieć o tym.

Forum Tawerny Gothic

Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2007, 16:04:02 »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2007, 16:55:01 »
Zdecydowanie Szpon Beliara głównie za wygląd i moc no i oczywiście został wykuty przez samego Beliara jedynym jego minusem to to że niemożna nim pokonać smoka ożywienieca no ale plusów ma o wiele więcej np. pioruny które wywołuje dużym plusem jest to że można go ulepszać. A co Uriziela no to najlepsza broń w pierwszej części Gothic'a jednak jest gorszy od Szponu Beliara niestety.Jedyne co łączy te dwa przedmioty to że mogą być i dla maga i dla wojownika. Wojownik będzie się posługiwać jednym z tych mieczy jak zwykłymi mieczami a mag uzyskuje z nich runę i obydwie profesie są szczęśliwe.

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2007, 20:35:57 »
Szpon Beliara jest o tyle lepszy od Urizela, że niejako przystosowuje się do postaci. Jak przechodziłem raz NK z bronią dwuręczną 60%, a jednoręczną 40% to Szpon był dwuręczny. A jak przechodziłem na odwrót to był jednoręczny. Szpona można ulepszać, wraz z postacią jest wart więcej i i zadaje większe obrażenia. Dlatego lepszy jest Szpon.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2007, 10:24:25 »
A moim zdaniem ani jeden, ani drugi. Ostatnio grając w NK miałem po kilkukrotnych ulepszeniach Szpon Beliara z obrażeniami sto i kilkanaście. Po konsekracji ÂŁzami Innosa "kiepskiego magicznego miecza dwuręcznego" nowy miecz ("katowskie cośtam") zadawał obrażenia 160. Nie pamiętam jakie zadawał Uriziel, ale jeszcze lepsze od Szponu jest duże magiczne ostrze na smoki z obrażeniami 180.  
Ale jeśli już wybierać, to Szpon jest ciekawszy od Uriziela, bądź co bądź wykuł go sam Beliar (a teraz co lepsze służy do walki z nim). Nie pamiętam tylko jakie obrażenia zadawał Uriziel - a to raczej bardzo ważne przy wyborze miecza. Jasne, takie stare, legendarne miecze z różnymi ciekawymi właściwościami to fajna sprawa - tylko jeżeli są mocniejsze bronie, to niestety wybór jest dość oczywisty.


Cytuj
Jak przechodziłem raz NK z bronią dwuręczną 60%, a jednoręczną 40% to Szpon był dwuręczny.

Jak pierwszy raz grałem w NK i Szpon był jednoręczny to myślałem, że to jakiś bug. Ale potem faktycznie okazało się, że to zależy od specjalizacji, chociaż Szpon jest wielki i jako broń jednoręczna wygląda dziwnie.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2007, 10:28:27 wysłana przez Gal Anonim »

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2007, 15:22:26 »
Ja wybieram Szpon. ÂŚwietnie wygląda, jest wykuty przez samego Beliara, no i przy uderzeniu we wroga spada nań błyskawica... Dodatkowo jego obrażenia wzrastają wraz z naszym poziomem doświadczenia, co sprawia, że jestem do tego miecza bardziej przywiązany. Jeszcze jednym jego atutem jest to, że jeśli jesteśmy bardzej obeznani w broni jednoręcznej(lub odwrotnie), Szpon takim też będzie typem broni.

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2007, 16:14:53 »
może ja jestem jakiś dziwny czy coś ale to co Wy widzicie jako zalety Szopnu ja to odbieram jak wady      no bo mówicie że super jest to że czasem błyskawica wyskoczy. A mi się zdaje że to było dziwne bo jest taka niepewność czy teraz Szpon mi pomoze czy też nie, nie wiedziałem czy mogę na nim polegać, a Uriziel zadaje zawsze takie same obrażenia i wiem czego się mogę po nim spodziewać   Następnie jego rozwój wraz ze mną - jest taki niestały i jakby "używany". Ja tam wole Uriziela który zawsze jest taki sam, został wykuty dawno temu i zachowuje swoją moc. Co z tego ze został wykuty przez Beliara? A na domiar mądrego jest teraz wykorzystany do walki z swoim twórca - co za ironia   A Uriziel został wykuty przez...No własnie - przez kogo? To mu nadaje aurę tajemnicy   nie ważne kto go wykuł ważne że się sprawdza w walce.

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2007, 23:10:10 »
Zdecydowanie Uriziel.
Po pierwsze:
Nie trzeba się co 2 poziomy do kapliczki Beliara po ulepszenie,
Po drugie:
Bardziej zabójcza broń od Szpona Beliara.
Po trzecie:
Miecz miał kiedyś generał armii ludzkiej więc można powiedzieć że Uriziel jest odzwieciedleniem dobra a Szpon Beliara zła.
Po czwarte:
Uriziel jest bardziej tajemniczy.

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2007, 12:13:27 »
Zdecydowanie Uriziel gdyż lepiej wygląda niż Szponek, a siłe też ma potężną. A jak z kimś walczysz tak aby go nie zabić, to lepiej go nie używać gdyż on po uderzeniu pali i każdy umiera spalony .
Czemu nie Szpon Beliara, odpowiedz jest prosta ten miecz naprawde jest z wyglądu beznadziejny i obrażenia(można je zwiększać)też są mizerne. Ale góre bierze wygląd Szponka.


Pragnę też dopisać, że to jest już mój 150 post w mojej całkiem krótkiej karieże w Tawernie. HURA!!!!
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2007, 12:15:09 wysłana przez ..::Bezimienny::.. »

Offline goliat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwiec 2007, 22:33:12 »
Stawiam na szpon Bekiara. Oprócz normalnych obrażeń dodochą jeszcze błyskawice, które mogą porazić kilku wrogów naraz. Tego to nawet Uriziel nie potrafił.

Offline Arti121

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwiec 2007, 18:48:25 »
Ja wybrałem uriziel bo jest według mnie piękny. Zabija postacie na miejscu, poniewaz je pali. A szpon, jak wspomniał kolega, jest nieprzewidywalny, nie mozna na nim polegac. Po za tym do Uriziela mamy zbroje z rudy, a do szpona nie. Uriziel ma stałe obrazenia.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipiec 2007, 17:35:11 »
Według mnie lepszy jest Szpon Beliara. Możesz go stopniowo ulepszac, co daje nam efekty. No i przede wszystkim sam przystosowuje się do używanej prez znas techniki(chodzi o B.Jednoręczną i Dwu...) No i Szpon Beliara nie wymaga siły do "podniesienia go".

Offline Fortuno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lipiec 2007, 20:12:54 »
Uważam iz lepszą bronią okazuje się URIZIEL. Moze palić wrogów co bardzo mi się podoba,a z kolei Szpon zsyła na wroga gniew Beliara w postaci potężnej błyskawicy. Obie te bronie są wspaniałe, lecz lekka szala zwycięstwa przechyla się na stronę broni z G1.

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lipiec 2007, 08:53:54 »
lepszym mieczem jest szpon beliara- i to pod każdym względem! można go ulepszać i zadaje nieraz obrażenia od błyskawic. URIZIEL także jest potężnym mieczem, zadaje obrażenia od ognia, jednakże nie da sie tej broni ulepszyć   . poza tym szpon beliara wygląda fajniej i groźniej niz uriziel   .
pozdr.-milten14

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lipiec 2007, 19:33:13 »
Szpon Beliara:
- Boża broń
- da się ulepszyć
- zadaje dmg od błyskawic
- dostosowuje się do bohatera
- NIE jest najlepszy w G2

Urizel
- Orkowa broń
- wykuta z magicznej rudy
- zadaję dmg od ognia
- ma doskonały wygląd
- JEST najlepszy G1

No cóż... gdyby te oba miecze przenieść do G3, a Uriziela zrobić 1ręcznym, pokusiłbym się o walkę dwoma mieczami, i żaden z nich by mi nie przeszkadzał, że nie byłby gorszy i nieciekawy :)

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lipiec 2007, 17:04:45 »
Oby dwie są niezłe, ale osobiscie wybrał bym Uriziela. Pzrechodząc Gothic I bardzo mi się spodobał i grając w Gothic II chciałem go znaleźć, ale oczywiście w II nie ma go.

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lipiec 2007, 17:38:25 »
Syriusz23 - od kiedy to Urizel jest "orkową bronią" - Z tego co pamiętam to jest to miecz pewnego rycerza który został zabity na "wojnie z orkami"... No ale żeby nie było OT to:

Wybieram Szpon... Bo:
- Miecz wykuty przez Beliara (Spójż na moje dane znajdujące się po lewej)
- Pioruny (Da się wyćwiczyć aby szpon za każdym razem zadawał obrażenia od pioruna więć często orkowie nawet nie zdążą podbiec jak już gryzą zeimię... Tak jak wspomniałem da się to wyćwiczyć [tzreba zrobić kombinacje ciosów [nie koniecznie cios mówsi trafic we wroga] jakoś prawo, przód, lewo... no nie wiem nie pamiętam dokładnie bo już dawno nie grałem w NK ale radze popróbować bo wtedy szpon staje się naprawdę potężną bronią   ])
- Fany wygląd choć może troche zbyt bajkowy (anime)
No to mniej więcej tyle - oczywiście znalazło by się jeszcze kilka powodów ale nie chce mi się już ich wymieniać a pozatym podałem już najważniejsze... Czemu nie Urizel? Hmm... Chyba nie potrafie odpowiedzieć na to pytanie albo daltego że Urizela mnieliśmy strasznie krótko - wporównaniu ze Szponem... A Szpon dostosowuje się dodatkowo do nas... Co pozwala bardziej zżyć się z tą bronią...

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień 2007, 14:19:23 »
Uriziel czy szpon  Beliara ?  No ,  raczer szpon Beliara  bo  po pierwsze  : Wychodzi z niego więcej run kiedy jest śię magiem  , a  po drugie   o ile się nie mylę to da się go ulepszać .    Tylko  że  takie miecze  jak  szpon beliara  czy  w G3 Miecz Demona  które  cały  czas  się  czymś  świecą  to  mi śię  gra   tnie  bo nie mam  najlepszej  karty graficznej .  A Uriziel  daje ogień  tylko przy  ataku!

Offline Farvan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sierpień 2007, 14:43:17 »
Szpon czy Urizel dobre pytanie. Urizel jest prawie tak samo dobry jak szpon ale ni mamy wolnego wyboru co do klasy jednoręcznej czy dwuręcznej. Szpon można ulepszać a drugiego nie. Co jeszcze Szpon Beliara moim zdaniem super wygląd a Urizel też jest niczgo sobie w wyglądzie. Tak że wole ataki z góry jakie zadaje wytwór Beliara. A co naważniejsze można już go mieć w 2 rodziale a w GI dopiero w 5 . Więc szpon Beliara jest lepszy przynajmniej ja tak uważam. A i mogą sie nim cieszyć magowie w przeciwieństwie do Uriziela ( sorry za błedy )
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2007, 14:44:36 wysłana przez Farvan »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrzesień 2007, 19:46:39 »
Ja wybieram szpon Beliara - podoba mi się jego wygląd, kształt ostrza, klinga, ta czacha na nim i obłoczki ciemnego dymu wokół tego miecza - aż kipi czarną magią. Jest chyba potężniejszy od Uriziela - potrafi ściągać pioruny na przeciwnika, a gdy to wyćwiczymy to prawie za każdym razem orka trafi pierun :P Szpon w przeciwieństwie do Uriziela sam się przystosowuje do naszych umiejętności,i to od nich zależy czy miecz będzie jedno czy dwuręczny - całkiem to fajne. Poza tym Uriziela nie wykuł żaden bóg tylko jakiś tam kowal, który napewno w mocy Beliarowi nie dorównuje - Szpon rulez jak go dorwę to już gram nim do końca, rzadko kiedy przerzucę się na topór berserkera.

Forum Tawerny Gothic

Uriziel czy Szpon Beliara?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrzesień 2007, 19:46:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top