Autor Wątek: kusza czy łuk?  (Przeczytany 9772 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sadi_sb

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« dnia: 06 Luty 2007, 14:07:31 »
Witam!
Jak myślicie?? W G3 lepszy jest łuk czy kusza??
Nie wiem w co dodawać punkty i dlatego się pytam.
Dzięki za odpowiedź.:)

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 14:14:15 »
Moim zdaniem kusza jest lepsza, na początku bedzie się słabo strzelac ale gdy zdobędziesz  lepszy poziom strzelania kuszy to Bezi bedzie szybkiej naciągał kuszę i celniej strzelał.

Forum Tawerny Gothic

kusza czy łuk?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 14:14:15 »

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2007, 14:16:22 »
Moim zdaniem i jedno i drógie/drugie ma swoje zalety.
Kusza jest celniejsza ponieważ bełt leci bardziej po prostej lini niż strzała.
Jeśli chcesz głównie polować na zwierzyne polecam ci łuk ,a jak zależy ci na zabijaniu ludzi i orków to bardzej wybierz potężną kusze
Edit: tak mistrz strzelanie z kuszy strzelający z dobrej kuszy zadaje większe obrażenia orkom niż mistrz strzelania z łuku nawet po wyuczeniu zadawania dodatkowych obrażeń orkom szyjąć do nich  z łuku
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2007, 16:37:59 wysłana przez piotr271992 »

Offline sadi_sb

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2007, 14:16:38 »
A porównywałeś może z mistrzem strzelania z łuku??

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2007, 14:19:27 »
To zależy. Jak jesteś wojownikiem to kusza. Jak jesteś wojownikiem to dajesz w siłę i obrażenia kuszy wzrastają. A jak jesteś np. łucznikiem lub kimś kto częściej walczy na dystans to łuk. Wtedy dodajesz w zdolności myśliwskie to w tedy obrażenia łuku wzrastają.

Offline sadi_sb

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2007, 14:21:44 »
No na razie chodzę z łukiem , umiejętność strzelania z łuku mam na 2 poziomie.
A co do zastosowania  to chcę najpierw strzelać z dystansu , a potem  w razie czego dokańczać wrogów z miecza:D.

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2007, 16:41:55 »
Moim zdaniem łuk jest lepszy.... Sam używam go już od bardzo dawna i jestem zadowolony z niego bardziej niż z kuszy, ponieważ dużo szybciej się z niego strzela i podczas naciągania cięciwy można się cofać. Jedyny dla mnie minus to mniejsze obrażenia od kuszy.

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2007, 16:46:30 »
jak masz mistrzowski poziom strzelania z kuszy to strzela prawie z taką samą prędkością jak w łuku, można się podczas naciągania cofać i zadaje się większe obrażenia. Według mnie kusza jest lepsza... Ja skończyłem grę z kuszą wojenna czy bojową czy jak jej tam :) Wiem że zadawała 190 obrażeń :D

Offline Darkon

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Luty 2007, 08:53:00 »
Tak za przeproszeniem sranie w bambus.

Kusza zadaje większe obrażenia, ale wolniej się przeładowuje - Wojownik

ÂŁuk zadaje mniejsze obrażenia, ale szybko się przeładowuje - Złodziejaszek/Myśliwy

Prosto mówiąc na mistrzach obu tych broni strzelając z najlepszych broni z tego gatunku, w idącego na ciebie Trolla z kuszy upuścił byś 3 bełty (zwykłe), co zabrało by mu pewnie plus minus 1/4 życia, z łuku upuścił byś 5 strzał (zwykłych), co zabrało by mu pewnie 0.8/4 życia. - Doświadczenie

Podsumowanie - Kusza jest dla prawdziwego wojownika, a łuk jest dla złodziejaszków/myśliwych

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Luty 2007, 11:00:58 »
Koleś co ty wygadujesz? Na idącego na mnie trolla, strzelając z najlepszej kuszy (w głowę), używając zwykłych bełtów zabieram mu prawie całe życie! Co ty wygadujesz że "około 1/4" ? Oczywiście cofam się podczas strzelania.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2007, 22:57:11 »
Moim zdaniem lepszy jest łuk. Otóż, możemy nim zabijać wszystko, tak jak kuszą, ale mamy do wybory myśliwy, myśliwy gruba zwierzyna, gdzie zadajemy dwa razy większe obrażenia stworzeniom. Mamy też zabójcę orków, co zdaje dwa razy więcej obrażeń orkom. Poza tym łukiem trzeba celować i ocenić odległość i zadecydować jak wysoko dać strzałę.

Pozdrawiam...

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

kusza czy łuk?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec 2007, 19:22:54 »
Ja zainwestowałem punkty w kusze bo jest lepsza na poczatku jest troche słaba ale potem to maszynka do zabjania tak jest według mnie. Ale zależy co ty wolisz lubisz łuk to zainwesuj w niego punkty.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2007, 19:25:44 wysłana przez Orc Szaman »

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec 2007, 20:39:15 »
Kusze zadają więcej obrażeń niż łuki, ale są wolne. Najmocniejsza kusza Krash Morra, czy jakoś tak zadaje
240 obrażeń. Najmocniejsze łuki niewiele mniej, lecz ze znacznie większą prędkością.

Offline godek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwiec 2007, 21:57:40 »
Według mnie oby dwie mają zalety i wady. Na początku na twoim miejscu używałbym Kuszy a tak po 30 lvl zaczołbym łuku. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony ;)

Offline assassineK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec 2007, 10:41:00 »
Według mnie tak chcesz być hardcorowym wojownikiem wziołbym kuszę ponieważ nietrzeba tracić punktów nauki na zręczność tylko cały czas pakować w siłę,i według mnie łuk ładniej sie prezentuje na plecach naszego bohatera lecz jeśli chcemy być wojownikiem to trzeba brać kuszę bez 2 zdań.

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lipiec 2007, 10:47:25 »
ÂŁuk trzeba miec opanowany zeby skutecznie rażić przeciwnika , zaś kusza nie wymaga wielkiego przeszkolenia i zadaje duze obrazenia.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2007, 10:53:44 wysłana przez Resio »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

kusza czy łuk?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień 2007, 19:35:19 »
ÂŁuk potrzebuje zdolności łowieckich i musisz celować żeby trafić, a bełt z kuszy leci prosto w cel. Wybierz którą chcesz.
A, dobra kusza potrzebuje sporo siły


« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2008, 18:23:25 wysłana przez Dexter666 »

Offline Sir Szef

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2008, 22:35:25 »
Ja jestem zapaleńcem... gram 5 raz na trudnym i nie zamierzam na tym kończyć .
Z własnego do świadczenia powiem ci, że na niskim levelu miej kuszę (około do 50), ale potem wyucz sie myślistwa i policz : łuk ma 115 obrażeń(przykład łuk runiczny) ale ma + ok 100% z umiejętności czyli 230, a kusza tylko 200...

Więc pomyśl sam...

Offline Kamilzot

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Styczeń 2008, 08:54:10 »
O wiele lepsza jest kusza. Jak masz siłę to możesz ją nosić. Po co wydawać punkty na łuk. Lepiej mieć więcej siły i mieć kuszę. Niektóre kusze fajnie wyglądają no ale mniejsza. Bardzej opłacalna jest kusza.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
kusza czy łuk?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2008, 13:29:04 »
Moim zdaniem lepszy jest ÂŁuk. Kuszę się wolno przeładowuje, no i nie ma raczej czegoś takiego jak "Ogniste Bełty", czy wybuchające. ÂŁuk je ma. Dlatego często ogniste strzały wykorzystuje do oświetlania krzaków :D. Lepiej się też poluje łukiem, niż kuszą. W naszym świecie  łuk zawsze był lepszy, a w Gothicu inaczej nie jest. Po za tym łuk tak ładnie wygląda  

Pozdrawiam,
Ciasstek.

Forum Tawerny Gothic

kusza czy łuk?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2008, 13:29:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top