Autor Wątek: Jakie są wasze ulubione kabarety  (Przeczytany 10848 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Jakie są wasze ulubione kabarety
« dnia: 21 Styczeń 2007, 14:03:18 »
Nie spotkałem się z podobnym tematem dlatego pragnę go zapoczątkować tutaj.

Jaki jest wasz ulubiony kabaret? Za co go cenicie? Co wam się w nich podoba?

Moim ulubionym (teraźniejszym) kabaretem jest Kabaret Moralnego Niepokoju. Może ich piosenki nie są najlepsze, jednak skeczami rekompensują je w 100%. Cenie go w dużej mierze za ich program - Tygodnik Moralnego Niepokoju. Jednym słowem, a raczej dwoma: są wyśmienici!
Skład:
Robert Górski (teksty)
Przemek Borkowski (teksty)
Mikołaj Cieślak (teksty)
Katarzyna Pakosińska (wdzięk)
Rafał Zbieć (głupie odzywki)


Tenże kabaret zajął miejsce mojej (byłej) ulubionej, jednak już nie istniejącej grupy Kabaret Potem. Robili sobie żarty ze wszystkiego - w mojej pamięci pozostanie jako cząstka mego dzieciństwa.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2007, 21:24:58 »
Dla mnie najlepszym kabaretem jest wcześniej wspomniany Kabaret Moralnego Niepokoju. Zastanawiałem się przez chwile czy Ani Mru Mru nie jest tym The Best, ale doszedłem do wniosku, że jednak nie. Uważam tak dlatego, ponieważ skecze KMN są dobre, a trafiają się im wręcz hity! Wiele razy " umierałem " ze śmiechu oglądajać właśnie ich kawałki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2007, 21:24:58 »

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2007, 07:31:07 »
Moje ulubione kabarety

1. Ani Mru Mru - mój ulubiony kabaret bardzo ich lubię szkoda że ostatnio rzadko mają coś nowego.
2. Kabaret Moralnego Niepokoju - 2 z moich ulubionych kabaretów "Lachony" i "opowieści dziadka Barnaby" Wymiatają.
3.Piasecki- Fajne teksty ciekawie opowiada.
4.Poniedzielny- Za jego wygląd :-)

Żadnych wyjaśnień, ni nic - sama wyliczanka. Dostajesz za to upomnienie słowne. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2007, 16:54:09 wysłana przez Tkoron »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2007, 15:38:27 »
Kabaret Ani Mru Mru:
Mój ulubiony kabaret ich skecze są strasznie śmiesznie jest to pierwszy kabaret który oglądałem na żywo i prawie umarłem ze śmiechu a innym dowodem że to oni są The Best of The Best of The Best to ich wygrana w tym roku telekamerach. A dodam jeszcze że Michał i Marcin Wójcik mają to same nazwisko co ja.  

Inne kabarety i ich najlepsze skecze:
1.Kabaret Moralnego Niepokoju (Jak wyrwać lachony, impreza u Bogdana)
2.Formacja chatlet (Plotka, Zdrada, i skecz wykonany z kabaretem Ani Mru Mru pod tytułem śledztwo)
3.Grzegorz Halama (Pan Juzek)

To są moje top kabarety i tak chyba zostanie.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2007, 15:39:26 wysłana przez Thrall »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2007, 15:15:35 »
Moim ulubionym kabaretem jest zdecydowanie kabaret "Ani Mru Mru". Sądzę, że zdecydowanie jest to jeden z najlepszych kabaretów polskich, z jakimi mamy do czynienia na dzień dzisiejszy. Ich skecze są niezwykle śmieszne i interesujące, a osoby w nim występujące znakomicie nadają się do  ról, które grają i prezentują. Najlepsze skecze dla mnie to: Nasz klient nasz pan, Kuszenie, Hipermarket i Wizyta u teścia

Pozostałe kabarety, które również lubię:
- Kabaret Moralnego Niepokoju
- Koń Polski

Offline aleks194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2007, 12:15:42 »
Najlepszym kabaretem jets abaret Ani mru mru. Ich skecze i piosenki są cudowne. Zdecydowane najleprzym ich skeczem jest "chińska restauracja" i "Tofik".

Występują w składzie
- MIchał Wójcik
- Marcin Wójcik
- Waldemar Wilkołek

Nie ma takiego drugiego kabaretu w Polsce, a nawet na świecie jak kabaret Ani Mru Mru

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2007, 15:33:35 »
Taa.. "Kabaret Ani Mru Mru" jest najlepszy. Mają tyle kabaretów.. Poprostu cool.  Gdy idą takowe na TVP1, lub TVP2 zawsze oglądamy sobie z rodzinką i mamy niezły ubaw. Wymienię tu ich utwory które najbardziej utkwiły mi w pamięci:
"Maciej i Smok"
"Chinczyk"
"Adam Małysz"
"Doping"
"Porodówka"

Polubiłem również kabarety grupy ÂŁowcy.B. Wpadłem na nich przypadkowo, i zauważyłem że mają bardzo fajne kabarety, takie jak:
"Ból"
"Mowa"
"Gili Gili"
"Dziewczyna Dziewica"
"Kleczers"

Nie można pogardzić również Kabaret Moralnego Niepokoju. Przynajmniej w weekend pokazują ich kabarety na dwójce :P.

Pzdr.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2007, 15:40:05 »
Moimi ulubionymi kabaretami są:
- Kabaret Moralnego Niepokoju, najśmieszniejsze skecze, no i program w telewizji
- Ani Mru- Mru - chociaż ostatnio nowych skeczów nie mają  
- Jerzy Kryszak - mój autorytet (najlepiej udaje polityków, ze wszystkich znanych parodystów)
- Piasecki (zajefajne teksty ma   )
- Kabaret "Rozmowy w Tłoku" - świetni parodyści i świetne dialogi  
- Grzegorz Halama - za piosenki w szczególności "Tak kazała mi ciocia"
 
Ogólnie to zależy od skeczu, nawet moralnemu niepokojowi zdarza się skecz beznadziejny  

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopad 2007, 16:47:18 »
Gdy ja chce popatrzeć na kabaret to włanczam obrady sejmu .
Jednym z moich ulubionych kabaretów to Kabaret Moralnego Niepokoju, choć nie wszystkie ich skecze mi się podobają. Lubię też Ani Mru Mru, nie było żadnego skeczy na którym bym się nie uśmiał.
Z indywidualistów lubię też Halamę, Andrusa i Piaseckiego.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Czerwiec 2008, 13:44:25 »
Ja mam 3 typy ;D
Kabaret Moralnego niepokoju.Super skecze a szczególne to o historii.Najlepszy skecz to Napoleon Bonaparte ::) ??? :P
Kabaret Neo-Nówka super skecze o maherach.Najlepszy skecz to Polacy w Niebie :-* :-*
Kabaret pod Wyrwigroszem super skecze o politykach.Nalepszy skecz to Donald Marzy :) :)

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2008, 16:00:19 »
Ani Mru Mru i Kabaret Moralnego Niepokoju, według mnie są to najlepsze kabarety, a numer 3 mają ÂŁowcy B.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Czerwiec 2008, 17:23:15 »
Jak dla mnie najlepszy jest kabaret moralnego niepokoju. Maja bardzo buzo skeczy ktore sa bardzo dobre. Oczywiscei ani mru mru tez sa swietni ale maja malo skeczy, a te nowe nie sa zbyt zachwycajace.

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwiec 2008, 17:29:03 »
Ja zawsze będę mówił i rozgłaszał, że najlepszym kabaretem którego nic, nigdy nie przebije jest kabaret TEY (nawet mozilla zna, bo nazwy nie podkreśliła szlaczkiem :D ) Oczywiście nie gardzę także współczesnymi kabaretami. Na dwa kolejne miejsca typuję kabaret "Ani Mru Mru" oraz kabaret "Moralnego Niepokoju" :)

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Czerwiec 2008, 19:35:23 »
Uwielbiałem Ani Mru-Mru, ale ostatnio nie widziałem nowych kabaretów.
Ostatnio zacząłem oglądać Kabaret Moralnego Niepokoju. Rządzi! =D

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2008, 19:47:49 »
Ja lubię dużo kabaretów, na pierwszym miejscu Kabaret Moralnego Niepokoju-przy ich skeczach zawsze śmieję się do rozpuku, choćbym oglądał dany skecz po raz dziesiąty z rzędu. Potem lubię Ani Mru Mru, ale mniej niż KMN. Na trzecim miejscu jest dla mnie Neo-nówka - super skecze, moherowe babcie, zabarwione polityką... To jest coś. Poza tymi trzema fajne są jeszcze TEY, Pod Wyrwigroszem i Krzysztof Piasecki, oraz Jerzy Kryszak. A kogo nie lubię? Na pewno Grzegorza Halamy i ÂŁowców.B. Nad resztą  kabaretów się nie zastanawiałem i nie mam o nich określonego zdania.

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwiec 2008, 21:10:02 »
No ćóż-szczerze mówiąc, to kabaretów nie oglądam, wogóle-jak to powiedziała moja wychowawczyni-jestem "aspołeczny:" hahaha. Ale do rzeczy-jeżeli już oglądac jakiś kabaret to tylko swój-czyl;i 'Ani mru-mru" Są ze ÂŚwiętokrzyskiego, ponadto to oni wymyślili wiele słynnych na całą Polskę skeczów.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lipiec 2011, 16:49:24 »
Uwielbiam odświeżać stare tematy. Bo bardzo często nie są wcale głupie.

Kabarety? Są naprawdę różne. Nie wypowiem się na temat tych starszych (pod Egidą, Starszych Panów), gdyż to po prostu nie moje czasy, nigdy ich nie oglądałem, może kiedy wreszcie po nie sięgnę - wyedytuję ten post. Chociaż nienawidzę piosenek kabaretowych, a w twórczości np. Starszych Panów jest ich wprost mnóstwo.

Ale, ale - przejdźmy do meritum. Kabarety współczesne.
Moje ogólne zdanie na temat współczesnego kabaretu jest cokolwiek niepochlebne. Bo o ile kabarety jeszcze sprzed kilku lat prezentowały i nadal prezentują jakiś tam intelektualny (wyższy lub niższy) poziom dowcipu, to kabarety, które wysypały się ostatnio jako "młodzieżowe" i "nowe" - są kabaretami do wyrzygu podobnymi i o podobnym, mizernym poziomie humoru, śmiejącymi się z rzeczy, które nie bawią, nie są subtelne w swoim humorze, nie uczą "oglądacza" ironii, którą świetnie operują "stare" kabarety, nie odbijają w krzywym zwierciadle rzeczywistości lub nawet (jak specyficzny kabaret ÂŁowcy. B) nie tworzą własnej, chorej, ale ciekawej rzeczywistości, co powinno być kwintesencją działania kabaretu, lecz tworzą w swoich przedstawieniach z założenia krzywe, nieporadnie klejone z różnych dziwnych elementów zwierciadło, w którym nie odbija się nic. Humorowi tych "nowych" kabaretów odpowiada śmiech typu lepperowskiego.

Ale dosyć. Które kabarety lubię?
ÂŁowcy B.
Kabaret Moralnego Niepokoju (absolutny zwycięzca w ironii i w "krzywym zwierciadle", a Tygodnik Moralnego Niepokoju - był mistrzostwem)
Grupa Mozarta
Hrabi

(Praktycznie) jednoosobowe:
Grzesiek Halama (prócz głupiej serii o Panu Józku)
Jerzy Kryszak (c'est genial!)
Piotr Bałtroczyk

A ze "zbiorku" wszystkiego po trochu - to okazał się być najlepszą rzeczą ostatnich lat kabaret (?) Spadkobiercy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jakie są wasze ulubione kabarety
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lipiec 2011, 16:49:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything