Autor Wątek: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych  (Przeczytany 7075 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Lipiec 2020, 21:01:22 »
Mauren ustawił się przy drugim tunelu, dzierżąc nadal kusze. Czekał na resztę towarzyszy, którzy ruszą razem z nim w ten bój i nierówną walkę z nieśmiertelnymi. Nawaar miał okazje walczyć chyba, że wszystkimi kreaturami jakie nosił ten świat tutaj po prostu warunki mogły nie sprzyjać i liczebność wroga.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Lipiec 2020, 21:57:08 »
Akurat, przy drugim tunelu przy którym czekał mauren, ja grzecznie czuwałem. Wyłoniłem się zza wyłomu skalnego, za którym się czaiłem i spytałem:
-Coś się dzieje, że zostawiłeś wszystkich?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Lipiec 2020, 21:57:08 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Lipiec 2020, 22:20:06 »
Mauren czekając nadal na resztę, nie zauważył kiedy wyłonił się przed nim Adamus, który nieco ciemnoskórego zaskoczył, ale nie sprawiło to, że strzelił ze swojej kuszy w klatkę piersiową człowieka.
- Mamy się udać w głąb tunelu na jeden kilometr zaraz zbierze się setka wojaków i ruszamy. Zająłem po prostu miejsce, żeby być pośrodku akcji.
Wyjawił plany Melkiora, żeby człek mógł się przygotować an rozpoznanie z bojem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Lipiec 2020, 22:26:15 »
-Nie wiem czy to ma jakiś sens.-Powiedziałem, chyba bardziej do siebie. Ale nie zamierzałem dyskutować, nic mi nie szkodziło wejść do tunelu i sprawdzić co i jak.
-Na ten czas co tu stałem, to nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.-Powiedziałem do Maurena.-Ale kto wie, czy sami nie wejdziemy tak do paszczy lwa.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Lipiec 2020, 22:30:03 »
Obawy były słuszne i ryzyko ogromne mimo wszystko.
- Wiesz początkowo chcieli to wszystko wysadzić w cholerę, ale cóż nie da się i szkoda ponoć tracić dostępu do ruin po draconach, także tylko ta możliwość pozostała. Sam nie wiem co o tym myśleć jak będzie widać, że nie mamy szans to taktyczny odwrót. Teraz to i tak walka z niedobitkami, bo prawdziwe zagrożenie jest w górach.
Pewnie do, niektórych wniosków Adaś doszedł sam.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Lipiec 2020, 23:30:34 »
W głowie Rikki mignęło wspomnienie z bitwy o most na Amertodonie. To był chyba ostatni raz kiedy dowodziła jakimś oddziałem, normalnie wolała pracować solo lub z niewielka grupą kompanów. Wtedy miała pod sobą jakieś dwa tuziny wampirów, zaś teraz szła z setką krasnoludów. Być może brodacze nie podlegali jej bezpośrednio, ale przez wzgląd na jej zdolność widzenia w ciemnościach i znajomość tuneli to ona będzie musiała ich poprowadzić. Niezbyt uśmiechało jej się maszerowanie w pierwszym szeregu i narażanie życia dla dobra krasnoludzkiego miasta, ale czego się nie robi dla królestwa. Wszak szlachectwo zobowiązuje. Co zabawne, to będzie już drugi raz kiedy naraża skórę za Ekkerund. Poza tym, gdyby próbowała wymigać się od pomocy to z miejsca zostałaby oskarżona o współpracę z rebeliantami. Drago byłby rozczarowany.
-Kazmir, twoi przyjaciele są gotowi? Egbert?
Wielkiego Bękarta kojarzyła z którejś z wypraw. Podobnie jak Kazmir zwykł kręcić się koło Melkiora. Na tle tych wszystkich krasnoludów wydawał się być jeszcze większy, co wyglądało naprawdę groteskowo. Nie czekając na odpowiedź wampirzyca obnażyła swoją tinirletańską katanę i ruszyła spokojnie w stronę wejścia do tunelu. Po chwili wolną ręką chwyciła za jedną przyczepionych do jej pasa buteleczek. Otworzyła fiolkę zębami i duszkiem wypiła całą zawartość. Świt zbliżał się wielkimi krokami, czuła to w kościach, jednak zastrzyk krwi powinien zapewnić jej możliwość walki dopóki słońce naprawdę nie wstanie. 

//Tracę: Fiolka wypełniona 0,25l krwi barghesta

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Lipiec 2020, 23:47:16 »
Egbert poprawił uchwyt na kuszy i podążył za wampirzycą. W przeciwieństwie do Kazmira cieszył się, że mają kilku krwiopijców po swojej stronie. To na pewno zwiększy ich szanse. Pod ziemię najemnik schodził niechętnie. Był jednak typem żołnierza, który poszedłby walczyć i do Otchłani, jeśliby tylko otrzymał taki rozkaz. Ta walka będzie nietypowa. Ograniczona widoczność, stosunkowo niewielka przestrzeń, dźwięki odbijające się od granitowych ścian. Ale walka to walka, a robotę należało wykonać. Pewnej otuchy dodały też Bękartowi słowa wampira, z którym rozmawiał komandor. "Nie są oni żołnierzami, lecz wojownikami." Egbert wierzył w siłę regularnego wojska. Dobrze dowodzony i zdyscyplinowany oddział idący zwartą formacją powinien na starcie mieć dużą przewagę nad niezorganizowaną hołotą. Nawet jeśli ta hołota składała się z urodzonych zabójców.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Lipiec 2020, 09:53:57 »
-Ta wysadzić, ale by wrzało po tym.-Podsumowałem relację Nawaara i spojrzałem w centrum groty. Właśnie do nas zmierzał wyznaczony oddział krasnoludów. Kiwnąłem na nich ręką żeby szli od razu za nami i zwróciłem się do maurena:
-Chodźmy już powoli.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Lipiec 2020, 15:21:34 »
Rikka szła jako pierwsza. Niespiesznie. Wykuta przez Cadacusa katana dobrze leżała jej w dłoni. Wampirzy słuch powinien w porę ostrzec ją przed potencjalnym zagrożeniem. W każdej chwili była gotowa do odbicia wystrzelonych w jej stronę bełtów. Póki co jednak żadne nie nadlatywały. Mieli tu na dole niezłe przeciągi, więc strumienie powietrza co rusz bawiły się kosmykami jej rudych włosów. Tymi, którym udało się wymsknąć z jej misternie wiązanego końskiego ogona. Na szczęście, chłodne powiewy wcale jej nie przeszkadzały, bo nie odczuwała zimna jak przedstawiciele innych ras. Jej wnętrze rozpalała wypita przed chwilą krew. Dzięki niej jej ciało przez pewien czas będzie ciepłe, zaś cera będzie miała mniej blady, niemal ludzki odcień. Oczy wampirzycy błyskały w ciemnościach wściekłą żółcią, podczas gdy jej wzrok bez przeszkód penetrował najbardziej zacienione zakamarki korytarza. Jeśli buntownicy faktycznie tu są, wkrótce spotkają się z Malkain i jej krasnoludzkimi towarzyszami. Rikkę ciekawiło, czy znajdzie wśród rebeliantów jakieś znajome twarze. Znała kilku wampirów, którym nie w smak było bliskie sąsiedztwo krasnoludów, oraz rządy Dragosaniego. Jej sympatie względem nich nie miały już jednak większego znaczenia. Jeśli byli na tyle głupi by stanąć przeciwko Valfden, to zasługiwali na śmierć. Królestwo przetrwało już kilka wojen, w tym jedną przeciwko legionom demonów. Poradzi więc sobie i z tym lokalnym powstaniem. Faktem było, że nieśmiertelni na Valfden nie zawsze mieli łatwe życie. Ale nie da się zmienić tego stanu rzeczy mordując klechów, czy wysadzając kanalizę krasnoludom. Ktokolwiek stał za tym wszystkim nie miał pojęcia o polityce. Był wampirem myślącym jak bestia. Stąd Rikka nie zdziwiłaby się, gdyby problem ten miał swoje źródło w Revar. Za wszystkim mógł stać jakiś na wpół zdziczały samozwańczy lord, chowający się w którejś z opuszczonych górskich fortec. Sprawa Revar była cierniem w boku królestwa już od tak dawna, że niektórzy zaczynali wątpić czy kiedykolwiek uda się przywrócić tam cywilizację. Jej samej problem ten dotyczył bezpośrednio. To na jej ziemiach leżał Fort Numenoru, siedziba Zgromadzenia Cienia, a wcześniej pierwszego Sabatu Wampirów. Po raz kolejny poprzysięgła sobie, że za jej życia Revar zostanie oczyszczone. Były czasy, kiedy nie obchodziło ją dawne dziedzictwo. Krótki czas spędzony z Cadacusem wystarczył jednak by zaszczepić w jej głowie wizję nowego ładu na Północy. Postanowiła wrócić tam tego Hemis.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Lipiec 2020, 17:50:26 »
Kazmir zaś ochłonął, tak że mógł skupić się na dowodzeniu i nie daniu się zabić. Tunele... ich przestronność i architektura budziły podziw i zdumienie, no bo po cholere żyć pod ziemią gdy jest się smokiem? Tak, draconi zadziwiali krasnoluda. Po drodze mijali sterty kurzu kamieni i ślady bytności istot inteligentnych, ale jedynym wampirem cały czas była Rikka. Uciekli? Czy też szykują zasadzkę za zakrętem? Nie, nie szykowali. - Coś mi tu śmierdzi...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Lipiec 2020, 17:54:29 »
- No to idziemy.
Powiedział, kiedy armia krasnoludów dołączyła do nich. Mauren pewniej złapał swoją kuszę i normalnym krokiem, wszedł do tunelu wraz z armią brodaczy i Adamusem. Ciemnoskóry wiedział, że niektóre wampiry mają nad wyraz wyczulone zmysły i są na tyle szybkie, że odbiją jego pocisk, ale da to czas innym na jego wykończenie, o ile w ogóle będzie miał okazję do oddania strzału, bo jak zeskoczą ze stropu albo, zaleją ich jak karaluchy to raczej nie będzie czasu i możliwości na zrobienie czegokolwiek. Nawaar żałował teraz, że nie wziął ze sobą mikstur, których zawsze używał koci wzrok byłby tutaj doskonałym środkiem zapobiegawczym, także plując sobie w brodę, rozglądał się troszkę nerwowo po całym tunelu.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Lipiec 2020, 18:24:27 »
Rikka zmarszczyła nosek. Śmierdział to Kazmir, Egbert i reszta tej gromady. Niemniej jednak wiedziała o co krasnoludowi chodzi. Sama też zaczynała się robić niespokojna. Zatrzymała się na chwilę i gestem dała znak pozostałym by zrobili to samo. Przeszli już pewien kawałek, a przeciwnika dalej ani śladu. Wampirzyca szybko zwilżyła językiem wargi i oparła ostrze katany o bark. Była niezadowolona.
-Kazmir, mocno oberwaliście w mieście? Ilu było napastników?
Być może buntownicy postanowili zmienić swoje leże, ale przed przeprowadzką postanowili jeszcze pożegnać się z hukiem. Albo, co nawet bardziej prawdopodobne, atak na Ekkerund miał służyć jedynie odwróceniu uwagi. Jeśli tak, to plan rebeliantów się udał.

//Przeszliśmy już kilometr?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Lipiec 2020, 20:22:56 »
Obie grupy przeszły spokojnie kilometr. - Hmm, oddział Tyrra zabił bądź ranił ze czterdziestu. Inni podobnie, więc z dwustu? Wielu spierdoliło. Były cztery eksplozje, jedna przy Banku siem nie udała, bo to jebana twierdza... O kurwa. No tak. - Idziemy tędy. Poznaje ten tunel. Prowadzi pod Bankiem. Powiedział pokazując skręt w prawo.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Lipiec 2020, 20:32:29 »
Ciemne tunele w których mogą się czaić wrogowie, nie sprzyjają poczuciu komfortu. Bo tak nazwałbym uczucie jakie we mnie było. W końcu jak wiadomo, nikt nie lubi się czuć jak zwierze prowadzone na rzeź, z tą różnicą że możliwe że my wchodzimy do tej rzeźni na własne życzenie.
Zawołałem jednego z krasnoludzkich oficerów i powiedziałem do niego i do Nawaara.
-Podzielmy się na dwie grupy i idźmy w szeregu przytuleni do ścian. Nie ułatwiajmy im w ewentualnym strzelaniu byle gdzie, byle przed siebie.
Następnie wyciągnąłem piersiówkę i zrobiłem szybkiego łyka.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #114 dnia: 06 Lipiec 2020, 20:46:30 »
Idąc dalej Adaś i reszta kompanii poczuli zapach zupy... jakby rosół. Przed nimi zaś była grota.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Lipiec 2020, 21:19:47 »
Mauren posłuchał człowieka i przytulił się do ściany, ale z drugiej strony przeszli ładny już kawałek i wampirów ani widu, ani słychu. Widocznie coś tu nie grało i zapewne, nie tylko jemu się tak zdawało.
- Dziwne, żeśmy przeszli taki kawał a tu cisza do tego czujesz? Jakby zupa. Trolle? Gnomy?
Powiedział cicho, ale wyraźnie w sumie ciemnoskóry nie widział tych istot, bo tylko z opowiadań i też nie wiedział czy gotują one takie zupy mimo to grota była dość blisko ich i wypadało to sprawdzić.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Lipiec 2020, 21:43:08 »
-Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pospieszmy się.
Powinna była od razu się tego domyślić, ale zamiast skupić się na tu i teraz wolała snuć w głowie plany o podboju Revar. Ostro skarciła się za to w myślach i truchtem ruszyła wskazanym przez Kazmira tunelem. Stracili już dość czasu na skradanie się przed każdym zakrętem. Gdyby coś było przed nimi to i tak powinna to usłyszeć. Zabezpieczenie banku było teraz najważniejsze. Ze złotem krasnoludów rewolucjoniści mogliby łatwo przekształcić to lokalne powstanie w coś dużo groźniejszego.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Lipiec 2020, 21:50:14 »
Egbert splunął na kamienną posadzkę i pobiegł za wampirzycą. Dobrze zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne na wojnie były pieniądze. Wiedział też co nieco o fortunie zgromadzonej w tutejszym banku. Jeśli chociaż połowa z tego co mówili o złocie Ekkerund była prawdą, to można by za nie sfinansować więcej niż jedną armię. Buntownicy mogliby sprowadzić najemników z kontynentu, albo zacząć masowo rekrutować Valfdeńskich bandziorów.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #118 dnia: 07 Lipiec 2020, 07:11:06 »
-Wydaje mi się że to zbyt blisko miasta, jak dla trolli i gnomów.-Odpowiedziałem Nawaarowi.-Dobrze się skradasz? Żeby zrobić mały zwiad tego co się dzieje w tej grocie?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #119 dnia: 07 Lipiec 2020, 10:46:31 »
Rikka ujrzała to pierwsza, w sporej grocie stały trzypiętrowe rusztowania, w suficie nad nimi zaś liczne otwory. Rusztowań było pięć, jedno oddalone i ewidentnie stare. - Kurwa. Nad nami jest Bank. Rikka a potem Kazmir dostrzegli też ślady po sporym ruchu, coś stąd wywożono. - Okradli Bank, skurwysyny. Drugi raz, i to tą samą metodą co Torreno kilka lat temu. Te zamachy w mieście były tylko dywersją. Dobrą dywersją, ktokolwiek to zaplanował miał łeb. No, czyli powstańcy dawno spierdolili, posyłając do ataku paru męczenników.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #119 dnia: 07 Lipiec 2020, 10:46:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything