Ankieta

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich 2k20?

BIEDROŃ Robert
BOSAK Krzysztof
DUDA Andrzej Sebastian
HOŁOWNIA Szymon Franciszek
JAKUBIAK Marek
KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria
KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz
TANAJNO Paweł Jan
ŻÓŁTEK Stanisław Józef

Autor Wątek: Wybory na prezydenta III RP 2k20  (Przeczytany 3286 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wybory na prezydenta III RP 2k20
« dnia: 14 Maj 2020, 15:17:29 »
Śledzicie szopkę związaną z wyborami?

Zapraszam również do ankiety. Sprawdźmy, kto wygrałby na Tawernie. <aniol>

Polecam podejrzeć Wasze preferencje w latarniku -> https://latarnikwyborczy.pl/


Poniżej debata prezydencka ze wszystkimi kandydatami. Debata w reżymowej TV.


Kto Waszym zdaniem wypadł najlepiej?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2020, 17:05:36 »
Jak Wasze wrażenia po 2 debacie?


Mnie urzekło menelove+ Mucha wygrała tę debatę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2020, 17:05:36 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2020, 17:41:33 »
Ja tylko dwie rzeczy wpadłem powiedzieć.
***** ***.
#ruchośmiugwiazd

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2020, 20:27:59 »
Myślę że ten wątek może spowodować waśnie między użytkownikami, a przynajmniej utratę punktów szacunku u niektórych. Ale ja się podejmę wyrażenia swojej opinii, nawet kosztem utraty powyższych punktów.
Odnośnie tych wyborów mam mieszane odczucia, ale najbardziej skłaniam się do oddania mojego głosu na Hołownię. Pierwszy powód to jest taki że prócz Dudy i Trzaskowskiego, ma dość wysokie poparcie w sondażach - czyli dość realne szanse (przynajmniej jak w sobotę widziałem). Druga sprawa jest on bezpartyjny, mam świadomość że może wchodzić w jakieś konszachty prędzej czy później. Ale na ten moment jest bez partyjny i co najważniejsze nie lubi PiSu. A sam ich osobiście nie lubię, bo patrzę i widzę co robią. No a jak każdy z was nie mam ochoty żyć w kraju na poziomie Wenezueli. Widzę do czego próbuje doprowadzić PiS, że to nie jest demokracja, że sądy przestają coś znaczyć, nic sobie nie robią z konstytucji no i cichaczem coś MSWiA kombinuje jak rozbroić obywateli (coś knują z ograniczeniami dla posiadaczy broni, oraz z czarnoprochowcami).
Dlatego jest to dobry pomysł, bo PiS będzie miał sejm, opozycja ma Senat,a prezydent będzie niezależny i żaden kolega z partii nie będzie mówił mu co ma robić. Czyli w skrócie jak wiemy skończy się przepychanie jakiś szemranych ustaw.
No a trzecia rzecz to jego program, a przynajmniej jeden ważny punkt który mnie interesuje. Poziom wód w Polsce, bo sam odczuwam to w praktyce.  Korzystam z wody ze studni, do tej pory ta studnia była bardzo wydajna, zawsze miałem koło 6m wody w zapasie. I w pewnym momencie przy normalnym użytkowaniu, gdzie nigdy nie było problemów - nagle zacząłem mieć niebezpiecznie niski poziom wody. Jak nie zaczniemy faktycznie robić coś w kierunku magazynowania wody, to za chwilę zacznie brakować.
I to są powody dla których się skłaniam oddać na niego głos.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2020, 00:29:37 »
Pierwsze wyniki, jak Wasze wrażenia?  <ignorant>




Widać zabory? xD


Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec 2020, 09:38:47 »
Trochę smuci wynik Bosaka wśród młodych


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec 2020, 13:40:54 »
Trochę smuci wynik Bosaka wśród młodych


Myślę, że pokolenie 18-29, które w głównej mierze jest najbardziej tyrane przez podatki, w szczególności 26-29, które nie ma już żadnych ulg a tylko łoży na to państwo z dykty - ma po prostu dość.

Wizja wolności gospodarczej kusi. Jak to mówią: lepiej płakać w ferrari, że brat gej nie może wziąć ślubu niż płakać na przystanku MPK, że tydzień życia zdrożał z 50 do 200 złotych.  <lol>

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2020, 13:44:09 »
Szkoda tylko, że BoSSak pierdzieli o likwidacji pitu i dobrowolności składek na zus, ale nie raczy powiedzieć, czym zapełni tę dziurę. To 1/3 budżetu państwa. A widok smuci raczej przez to, że młodym chyba nie przeszkadzają faszystowskie zapędy Krzysia.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec 2020, 13:50:08 »
Szkoda tylko, że BoSSak pierdzieli o likwidacji pitu i dobrowolności składek na zus, ale nie raczy powiedzieć, czym zapełni tę dziurę. To 1/3 budżetu państwa. A widok smuci raczej przez to, że młodym chyba nie przeszkadzają faszystowskie zapędy Krzysia.
Szkoda, że ludzie nie czytali programów wyborczych innych kandydatów. Każdy w zasadzie ma coś od czapy. Ale są bardziej wolnościowi kandydaci w kwestii gospodarczej i społecznej. Tylko, że nikt nie potraktował ich poważnie. Pewnie w głównej mierze z powodu tego jak się zaprezentowali. xD

Z ZUSem to nie jest żaden problem. Wystarczy wydać hajs raz a dobrze na obecnych emerytów i niech sobie reszta od danego dnia przechodzi na prywatne fundusze. To nie jest wcale taki duży koszt. Instytucja istnieje, bo trzeba utrzymywać elektorat. <aniol>

Podobnie z PITem i CITem. Hajs z niego pobierany jest od każdego by przeznaczyć go na rzeczy, z których ściągany jest ten sam podatek. Cała obsługa podatku to ponad połowa jego kwoty. Tak więc mniej niż połowa idzie na wydatki z czego znów jest odciąga. Absurd naszej kochanej biurokracji. Zlikwidowanie tego podatku dla państwa to żadna różnica. Dla Ciebie więcej hajsu w kieszeni więc możesz więcej wydać i państwo wzbogaci się bezpośrednio z podatku VAT. Jedyny minus jest taki, że pracę traci rzesza urzędników, która nikomu potrzebna nie jest. Ale co kilka lat na te wyboru pójdzie podziękować za premię z dupy.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec 2020, 14:28:32 »
Szkoda tylko że państwo straci więcej na rezygnacji z pit i cit niż na wpływach z VAT.

Konfederacja chce zlikwidować PIT przy jednoczesnym podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 36 tysięcy złotych. Ok fajnie, ale ten genialny manewr wygeneruje nam dziurę w budżecie na blisko 100 mld złotych. Jak sądzisz, o ile musiałaby wzrosnąć konsumpcja by to wszystko się zbilansowało z wplywów z VAT? A przypominam że mają w planach też zlikwidowanie m.in akcyzy na paliwo - wpływ roczny do budżetu nieco ponad 30 mld złotych.

Ok, możemy np zlikwidować socjal - 500+ kosztuje nas ok. 40 mld złotych rocznie, co daje nam nadal dziurę w budżecie na 90 mld złotych. Zlikwidujemy biurokrację co da nam ile, wolne 5 mld złotych? A resztę tej ogromnej dziury czym zasypać?

To tylko szybkie zerknięcie na temat - o wypieprzeniu wszystkich emerytów się nie wypowiadam.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec 2020, 14:36:04 »
Szkoda tylko że państwo straci więcej na rezygnacji z pit i cit niż na wpływach z VAT.

Konfederacja chce zlikwidować PIT przy jednoczesnym podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 36 tysięcy złotych. Ok fajnie, ale ten genialny manewr wygeneruje nam dziurę w budżecie na blisko 100 mld złotych. Jak sądzisz, o ile musiałaby wzrosnąć konsumpcja by to wszystko się zbilansowało z wplywów z VAT? A przypominam że mają w planach też zlikwidowanie m.in akcyzy na paliwo - wpływ roczny do budżetu nieco ponad 30 mld złotych.
Jesteśmy 4 od końca w EU jeśli chodzi o rozwój. Ex aequo z Rumunią, która zwiększyła kwotę wolną od podatku do 23 200 zł. My mamy nieco ponad 3K, bo PiS tak zaorał ustawę zmieniającą kwotę wolną na 8K, że nikt się na to nie łapie.


Ok, możemy np zlikwidować socjal - 500+ kosztuje nas ok. 40 mld złotych rocznie, co daje nam nadal dziurę w budżecie na 90 mld złotych. Zlikwidujemy biurokrację co da nam ile, wolne 5 mld złotych? A resztę tej ogromnej dziury czym zasypać?

To tylko szybkie zerknięcie na temat - o wypieprzeniu wszystkich emerytów się nie wypowiadam.
Możesz zacząć szukać oszczędności w nierentownych spółkach skarbu państwa, które taki hajs wydają na waciki i premię swoich ludzi. Do niektórych dokładamy nawet po 200 mld. Wykaz jest na gov. Wystarczy sobie poczytać wszystkie raporty i zobaczysz, że to jest państwo z dykty nastawione na wyzysk społeczeństwa.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2020, 14:39:46 »
Eeee co? XD
Czy ty właśnie stwierdziłeś że podatek dochoto perpetum mobile i zasila tylko scaifa ściaganie kolejnego pitu? XD
Nie wspomnę że Polacy mają słabą wiedzę na temat finansów i odebranie im składek stworzy tylko ogromny bajzel.
 
Z kwoty wolnej od podatku jest za duży procent pieniędzy dla samorządów. Pieniędzy które się naprawdę przydadzą, zwłaszcza po koronawirusie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwiec 2020, 14:54:48 »
Eeee co? XD
Czy ty właśnie stwierdziłeś że podatek dochoto perpetum mobile i zasila tylko scaifa ściaganie kolejnego pitu? XD
Nie wspomnę że Polacy mają słabą wiedzę na temat finansów i odebranie im składek stworzy tylko ogromny bajzel.
 
Z kwoty wolnej od podatku jest za duży procent pieniędzy dla samorządów. Pieniędzy które się naprawdę przydadzą, zwłaszcza po koronawirusie.
Jak dla mnie cały hajs zarobiony przez samorząd powinien zostać w jego kieszeni.

Nie bardzo Cię zrozumiałem.  Nie widzę też powodu, by zmuszać wolnych ludzi do tego, by płaciły składki, bo ktoś nie ogarnia życia. To ich problem.

Oszczędności znajdziesz masę. Pomysł o tym w ten sposób, jeśli stać nas na to, żeby wydrukować 2 miliardy dla TVP, wyrzucić w błoto 70 milionów to stać nas też na reformę tego kraju. Reforma wymaga jednak zminimalizowanie wydatków, co zmienia dojny system.

Oszczędność...
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2020, 21:48:12 wysłana przez Isentor »

Offline Czarnecka105

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień 2020, 20:12:31 »
I jakie wrażenie po wyborach?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpień 2020, 16:17:25 »
I jakie wrażenie po wyborach?

Wyborcy dobrej zmiany zrobili to czego od nich oczekiwano i wracamy do cyrku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wybory na prezydenta III RP 2k20
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpień 2020, 16:17:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top