Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 47908 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bloodwayne

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • REMEMBER ME !!!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Czerwiec 2008, 20:29:37 »
Nie nie na wszystkich to działa.Działa np na amulecie lub pierścieniu many.Na innych tylko przy noszeniu.

Oto parę bugów

1 Bennet ma nieskończoną ilość prętów stalowych.Wystarczy zagadać jak stoi przy ogniu kuźni kupić i znowu.Tak mają pręty i posiadając umiejętność kowalstwa możemy być bogaci

2.Do klasztoru wchodzimy po skałach z prawej strony.Na dach i z dachu na plac przed świątynie.Wychodzimy bokiem wlatując w drzwi,gra się zetnie i jesteśmy koło pedra.

3.Koło strażników przy bramie można przejść bez niczego.Trzeba tylko wskoczyć do rowu i wyjść tuż koło nich przez szparę między nimi a murem.

4.Wpadamy na statek strażnicy bięgną za nami.Uciekamy do kajuty kapitana i wbiegamy bokiem w zamknięte drzwi.Gra się ścina i przechodzimy przez nie.Bierzemy pare bryłek rudy i w nogi.Chyba że chcemy od razu 6 rozdział to w stronę łóżka

5.Koło wszystkich strażników można przejść bokiem nie zwrócą uwagi

6.Nie trzeba się uczyć skradać.Wchodząc do domów tyłem nikogo nie obudzimy

7.Biegnąc w stronę portu idziemy drogą za koszarami - tam gdzie rośnie potężne drzewo.Wskakujemy dalej do wody i wypływamy koło Laresa.Pyta nas jak się tu dostaliśmy i mamy za free 500 exp

8.Wspinając się po skałach za farmą Akila możemy dostać się do Słonecznego Kręgu

9.Nie bug ale ciekawostka-jeśli udało by się nam zdobyć książkę długów Lehmara to wiele osób da nam za nią nagrody
Sprawdziłem że dostaniemy za nią u Thorbena,Hanny,Coragorna.

10.W portowym mieście na dachach są porozrzucane przedmioty-eliksiry,fiolki,smoły i inne

11.Sprzedając Busterowi kły i rogi cieniostworów - będąc najemnikiem-możemy go pobić i wsiąść je z powrotem i znowu mu je dać dostaniemy kase i exp


12.Przez góry koło Xardasa do Górniczej Doliny


13.Można pochodzić po olbrzymiej skale chroniącej płaskowyż-farme Bengara-należy tylko wejść w obozie Dextera na skalną ścianę,zaraz koło wejścia do kopalni z pełzaczami.

14.W Nk skacząc z olbrzymiej skały-tam gdzie siedział drwal-zapomniałem imienia-ten który prosi żebyśmy zanieśli coś Morganowi.Nad nim jest potężna jaskinia-on później tam siedzi i mówi że jego kolega wpadł na dół i walczy z topielcami prosi nas o odnalezienie go.Skacząc ze skały dostajemy 500 exp za wyczyn--To raczej ciekawostka

15.CIekawostka-Nk można najłatwiej zostać czeladnikiem u COnstantina,gdyż u Xardasa są wszystkie zioła potrzebne do jego listy

16.DO skarbu ognistego smoka można dostać się od razu idąc do niego.Tam gdzie kończy się ścieżka a zaczynają skały wulkaniczne-skręcić w lewo skos.Tam dojdziemy szybko do jego skarbu i od razu na dół,do smoka-bez zabijania po drodze jaszczuroczłeków.


17.Możemy dostać piwo za free-nieskończoność.Trzeba tylko rozmawiać z właścicielem ziemskim co sprzedaje piwo koło koszar.CO 2 rozmowie da nam piwo na orzeźwienie.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2008, 20:32:35 wysłana przez Boba Fett »

Offline CookiesMonster

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Czerwiec 2008, 01:59:27 »
co do tych roslin, to w tej wiezy nie ma szczawiu krolewskiego i zdaje sie ognistego korzenia, ale bardzo latwo znalezc te rosliny znajduja sie niedaleko wejscia do miasta(tego przy placu kupcow) przy zakrecie w lewo nieopodal pnia drzewa-> szczaw jest bezposrednio za nim ognisty korzen troche wczesniej(zakladajac ze wychodzimy z miasta i dziemy w strone powidzmy farmy akilla;p)

mam pytanie wie ktos moze do czego sluzy przelacznik znajdujacy sie w pokoju w ktorym  pomieszkuja palladyni(gorne miasto) chodzi mi o pomieszczenie w ktorym spia, jest cala masa lozek, do tego jakby domu wchodzimy po schodach w gore, mozna wyroznic dwa pomieszczenia jedno jest zdecydowanie przeznaczone dla odpoczynku dla palladynow do drugiego wchodzimy poprzez wczesniej wspomniana noclegownie palladynow i wlasnie w tym drugim pomieszczeniu obok tak jakby stojaka z ksiazka(zapewne kazdy wie o co chodzi) znajduje sie przelacznik, po wlaczeniu go slysze dosc charakterystyczny dzwiek, mowiacy mi ze cos sie stalo, zmienilo, niestety nie widze zmiany ani w tym gornym pomieszeniu dla palladynow ani nawet w dolnych pokojach tego budynku, dodam tylko ze to nie jest zadem przelacznik potrzebny do odnalezienia 6 krwawych kielichow zeby mi nikt nie pisal ze wystarczy sie rozejrzec i bedzi skrzynia a w niej krwawy puchar:p

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Czerwiec 2008, 01:59:27 »

Offline Bloodwayne

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • REMEMBER ME !!!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Czerwiec 2008, 14:40:15 »
Otwiera tajne przejście a w tym schowku skrzynia.pewnie jakieś drobiazgi typu złoto lub miskturki

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Czerwiec 2008, 18:10:18 »
Jeśli mamy jakąś miksturę (siły, zręczności, many, PÂŻ itd), to wystarczy zaatakować gościa, który będzie walczył gołymi rękoma. Wtedy wystarczy wypijać jakąś miksturę za każdym razem, kiedy nasz rywal będzie zadawać cios - KONIECZNIE musi nas jednak trafiać w czasie picia mikstury, dzięki czemu któryś z naszych atrybutów wzrośnie a mikstura tak naprawdę będzie nadal w naszym ekwipunku się znajdywać. Oczywiście należy wcześniej zpisać grę, bo nie zawsze będzie się udawać. Ale żeby ten sposób przewarznie jednak się udawał, należy zaatakować z przynajmniej 2 gości i mieć pod ręką więcej niż 1 miksturę. np zręczności. O! i najlepiej zpisywać grę w czsie tej akcji, czyli jeśli z 5 razy uda nam się ta sztuczka, to należy zpisać grę i tak w kółko. Ten sposób nie działa tylko na mikstury ale i też na wszystko, co można zjeść lub wypić.

Offline CookiesMonster

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Czerwiec 2008, 23:37:01 »
Bloodwayne-> problem w tym gdzie jest to rzekome przejscie i domniemana skrzynia? gdyz o to pytalem;p to ze wspomniany przycisk cos otwiera nie jest jakas wielka zagadka...;p tak sei sklada ze szukalem tego przejscia i nic

Offline Bloodwayne

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • REMEMBER ME !!!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Czerwiec 2008, 06:22:45 »
wczoraj tez go nacisnalem-nie otwiera on nic
chyba ze w domu ponizej otwiera skrytke ze skrzynia i szkieletem na ziemi

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Czerwiec 2008, 16:48:35 »
Mi się wydaje, że otwiera on skrytkę na piętrze poniżej, gdyż takową odnalazłem tam po wciśnięciu tego przełącznika.

Nie wiem, czy można uznać to za ciekawostkę, ale czy zauważyliście, że myśliwy Grom (ten w kotlince z trollami niedaleko farmy Onara) śpi na stojąco? W dzień piłuje drewno, a w nocy stoi nieruchomo przy namiocie, a jak go zagadać to ziewa i powoli się wybudza. ;D Czyżby dysponował zdolnościami Garwiga i Gerolda, i ,,Dzięki łasce Innosa nie potrzebował snu"? Swoją drogą, to oni wszyscy mają imiona na literę g, więc może coś w tym jest... ::)

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Czerwiec 2008, 17:42:43 »
Zgadza się Airyx - też tak miałem :P
Nie wiem czy to nie czasem bug, ale kiedy byłem na farmie Onara, w nocy, to Dar szedł do kaplicy i stał przy wejściu paląc bagienne ziele xD Dziwne :P
W Jarkendarze miałem przygodę podczas wyprawy z piratami do kanionu :)
W pewnym momencie, okazało się, że towarzyszów mych wcale nie ma ;]
Jednak znalazłem ich w...namiocie orków :o
To był chyba bug xD

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Czerwiec 2008, 11:27:10 »
Jeżeli co rozdział (od 1 rozdziału) zapłacimy daronowi ofiare w wysokości 200 złota to dostaniemy małego bonusa

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Czerwiec 2008, 11:29:35 »
Jeśli mamy jakąś miksturę (siły, zręczności, many, PÂŻ itd), to wystarczy zaatakować gościa, który będzie walczył gołymi rękoma. Wtedy wystarczy wypijać jakąś miksturę za każdym razem, kiedy nasz rywal będzie zadawać cios - KONIECZNIE musi nas jednak trafiać w czasie picia mikstury, dzięki czemu któryś z naszych atrybutów wzrośnie a mikstura tak naprawdę będzie nadal w naszym ekwipunku się znajdywać. Oczywiście należy wcześniej zpisać grę, bo nie zawsze będzie się udawać. Ale żeby ten sposób przewarznie jednak się udawał, należy zaatakować z przynajmniej 2 gości i mieć pod ręką więcej niż 1 miksturę. np zręczności. O! i najlepiej zpisywać grę w czsie tej akcji, czyli jeśli z 5 razy uda nam się ta sztuczka, to należy zpisać grę i tak w kółko. Ten sposób nie działa tylko na mikstury ale i też na wszystko, co można zjeść lub wypić.

Najlepiej jak zlejemy moego. To zawzięty pięściarz

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Czerwiec 2008, 14:21:23 »
Jeszcze dwie ciekawostki, które zauważyłem ostatnio:
1) W komnacie, gdzie sypia paladyn Orik (GD) na podłodze znajduje się dziwny cień. Kiedy próbowałem przez niego przejść nie mogłem, tak jakby znajdowała się tam jakaś niewidzialna przeszkoda... dziwne... :-\
2) Po rzece, która płynie pod mostem prowadzącym do górskiej fortecy, można sobie swobodnie chodzić. Aż chce się rzec: ,,Prawie jak Jezus"... ;D

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Czerwiec 2008, 15:27:37 »
Cytat: Dark
W Khorinis znalazłem kiedyś pergamin o nazwie: wszystkie runy z dodatku. Po otworzeniu go dostałem wszystkie runy z Nocy Kruka np. przywołanie kamiennego strażnika, itd.

Mógłbys powiedzieć gdzie znalazłeś ten zwój?

Ja też znalazłem ten zwój - oczywiście po wpisaniu kodu. nie wiem, jak dokładnie brzmiał ten kod (chyba ,,insert rune''), ale rzeczywiście daje on ,,wszystkie runy z dodatku''. Natomiast nie jest on dostępny bez kodu i Dark się poprostu przejęzyczył.

« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2008, 15:30:35 wysłana przez Roben »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Czerwiec 2008, 16:50:10 »
Ciekawostka którą zapewne każdy zna:
Jak się idzie z Dzielnicy portowej do koszar jest na beczce trochę złota
 

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Czerwiec 2008, 17:51:01 »
A tego nikt, no prócz Airyxa nie wie(on wie, czemu :D) Gdy nawiąże się odpowiedni dialog z  bandytą Tomem, który ukrywa się przed Estebim, to zostanie on piratem, jest nawet taka postać o jego wyglądzie, ekwipie i imieniu-czyli, poprostu Tom. Niestety, mnie się to nie udało, ale będę próbował dalej.

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Czerwiec 2008, 21:03:44 »
W G2NK są takie mini misje. Nie są one pokazane w dzienniku zadań. Oto kilka z nich: (jak ktoś znalazł nowe to niech dopisze {Nazwy mini misji sam wymiśliłem})

1-Trzy tytonie- Na stole alchemicznym można zobie mieszać tytoń jabłkowy z miodem, ciemnym grzybem i bagiennym zielem. Najpierw dajemy Abuinowi (temu co przepowiada przyszłość za kase i mamey expa) miodowy tytoń i będzie chciał żebyś je mu dostarczał. Darowi możemy dać grzybowy tytoń. Ogrodnikowi w mieście (ten za ratuszem jakby ktoś nie wiedział) dajemy ziołowy tytoń. W sumie możemy dostać 200 Exp.

2- Pierścień Valentina- Kiedy pobijemy Valentina to udajemy sie do Regisa. Mówimi mu o   zajściu i ten nam daje pierścień. potem idziemy do coragona i coś gada że zlał Valentina. Dajemy mu pierścień i po sprawie. Otrzymujemy za to 300 Exp.

3- Złoty talerz- W koszarach (tam gdzie odpoczywają strażnicy) w skrytce niedaleko kominka możemy znaleść złoty talerz. Jeżeli odnieśiemy go Marii (żona Onara) do dostaniemy wynagrodzenie. Jeżeli zostajemy najemnikami będziemy dostawać 60 sztuk złota dziennie, a jeśli nie zostajemy to otrzymujemy 50 szt. złota. Za to zadanko dostajemy (chyba) 200 Exp.

4- Posążek dla Eddy- Trzeba odnieść posążek Innosa Eddzie (Tej ktora gotuje nam zupe rybną w dzielnicy portowej) Dostajemy 100 Exp. i Carl uczy nas za darmo siły.

5- Topielce- W GD w 2 rozdziale (w 4 nie da rady tego wypełnić) w jaskini obok wodospadu z zamarznętej rzeki spotyka sie dwóch skazańców ( miejsce to można rozpoznać po dużej ilości topielców i namiotu orków). Jeden z nich o imienu Kervo (chyba tak ma na imie) zleci ich zabicie (topilców). Dostajemy za to prezent i (chyba) 200 Exp.

To wszystko. A i jeszcze coś! Czy ktoś wie po co jest czaszka? (można ją znaleść na plaży piratów)

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Lipiec 2008, 16:50:51 »
Jest sposób na darmowe zwiększenie ilości many. Idziemy do klasztoru, kupujemy od Goraxa Magiczną Różdżkę i ją zakładamy i dostajemy za free chyba 25 many, potem ją zdejmujemy i znów zakładamy i tak w kółko, a mana się powiększa. Ja ją założyłem 40 razy i miałem 1000 many za darmo na stałe, tak samo jest z Pasem Siły oraz niektórymi pierścieniami i amuletami.

Obok farmy Onara jest cmentarz z kryptą, przeczytajcie co tam napisano na nagrobkach... :) np. Uwe - "Na którym pozimie masz tego paladyna?", Sascha - "Postaci brak psychologicznej motywacji...", Hosh - "Ale gó...o" albo Chose - "I co wy na to, ziomki?" itd. xD

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Lipiec 2008, 14:42:05 »
Ja, dosłownie rpzed chwileczką, odkryłem ejszcze ejdną ciekawostkę:

Jak oddajecie miecz Rodowi, w trakcie rozmowy, naciśnijcie "1" - Meicz sie wyciągnie. Oddajcie mu go. meicz, zostanie wam w rękach. możecie go schować. Zniknie on nam co prawda z ekwipunku, ale jak chcecie, to sobie nim powalczcie :P Wydaje mi sie, że ten bug, zadziała w ten sposób na inne bronie, które "oddajemy" :)

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Lipiec 2008, 18:16:48 »
mam pytanie wie ktos moze do czego sluzy przelacznik znajdujacy sie w pokoju w ktorym  pomieszkuja palladyni(gorne miasto) chodzi mi o pomieszczenie w ktorym spia, jest cala masa lozek, do tego jakby domu wchodzimy po schodach w gore, mozna wyroznic dwa pomieszczenia jedno jest zdecydowanie przeznaczone dla odpoczynku dla palladynow do drugiego wchodzimy poprzez wczesniej wspomniana noclegownie palladynow i wlasnie w tym drugim pomieszczeniu obok tak jakby stojaka z ksiazka(zapewne kazdy wie o co chodzi) znajduje sie przelacznik, po wlaczeniu go slysze dosc charakterystyczny dzwiek, mowiacy mi ze cos sie stalo, zmienilo, niestety nie widze zmiany ani w tym gornym pomieszeniu dla palladynow ani nawet w dolnych pokojach tego budynku, dodam tylko ze to nie jest zadem przelacznik potrzebny do odnalezienia 6 krwawych kielichow zeby mi nikt nie pisal ze wystarczy sie rozejrzec i bedzi skrzynia a w niej krwawy puchar:p

O jej jak przyciśniesz ten przełącznik obok niego stoi szafa obok której na ścianie "wyrasta" zwój nie wime jaki ale wyrasta jak masz NK to on się płyszczeć powinien :P
A jeszcze sąprzełączniki w domu Salandrila Valentina Sędziego i w wieży Xsardasa
Do chyba bug ale nie wiem bo zawsze u mnie tak jest i było dziwne bo u kolegi tak nie było a mianowicie kiedy dostaniemy błogosławieństwo zwierzęta nas przez jakiś czas nie atakują
Niewim czy wy wiecie o tym ale podczas gry zawsze żadko zaglądałem do xsardka tylko wtedy kiedy było trzeba no więc pewnego razu kiedy Lester poszeł już do xsardka zachodząc do niego otrzmujemy pierścień
Gdy zabijamy kogoś kodem "kill" gdy nas nie atakuje można zauważyć że czasami "umarlaki" robi to co za życia np siedzi sobie gostek na ławce nie atakujemy  tylko kill a ten dalej se siedzi na ławce i się drapie np tak samo gdy gotują zamiatają czyszczą bawią się kowadłem czasami stoją itp doś ciekawie wygląda umarlak który na 100% nie żyje a wyrabia broń można ich okraść zawsze potem
  • i [F8] :P

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Lipiec 2008, 20:05:37 »
Cytuj
Gdy zabijamy kogoś kodem "kill" gdy nas nie atakuje można zauważyć że czasami "umarlaki" robi to co za życia np siedzi sobie gostek na ławce nie atakujemy  tylko kill a ten dalej se siedzi na ławce i się drapie np tak samo gdy gotują zamiatają czyszczą bawią się kowadłem czasami stoją itp doś ciekawie wygląda umarlak który na 100% nie żyje a wyrabia broń można ich okraść zawsze potem

    * i [F8] Język

To prawda, ale raczej to nie jest przeoczenie PB, tylko ciekawostka(i dlatego jest w tym dziale :P). Postacie, które wykonują czynność stałą aktywna, chyba z pasywną też-robią to dalej, mimo utraty zdrowia-czyli kill'u. Tak samo można dostrzec, gdy zagadamy do paladyna/łowcy/kogoś kto "practice sword", to on, mimo, ze otworzy się okno, bedzie machać mieczem nadal, skończy dopiero, gdy o coś zapytamy, skończymy naszą kwestię, wtedy on przestanie, bo móc odpowiedzieć.

Offline Getar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Lipiec 2008, 16:41:08 »
Ja raz jak grałem w Noc Kruka z kolegą,to przypadkowo coś nacisnąłem,i mi się wyświetlały jakieś napisy(chyba informujące o położeniu,ale nie jestem pewien).Kolega kombinował,żeby one znikły,naciskał różne klawisze,w końcu podszedł do jakiegoś gościa,coś nacisnął i nagle.....znalazłem się w ciele tego gościa obok którego stałem!A Bezimienny zwyczajnie stał obok nowego mnie.Jak to możliwe,czy to tylko przypadek czy jakiś bug?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Lipiec 2008, 16:41:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything