Autor Wątek: Na drodze ku (nie)sławie  (Przeczytany 11881 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Listopad 2019, 17:00:08 »
Kilkanaście kilometrów dalej Hagmar skręcił w ubitą drogę, zjeżdżając z porządnego kamiennego traktu. Wjeżdżając powoli do gminy Sekon przez znaną mu przełęcz. W zasadzie to była tu tylko krasnoludzka twierdza i te nieszczęsne osady trolli. Czy raczej jaskinie. Na razie nic im nie przeszkadzało.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Listopad 2019, 17:05:51 »
- narazie nie jest źle - powiedział Watu analizując w glowie co będzie optymalną decyzją kiedy owe trole spotkamy. Spojrzał na towarzysza który to miał tylko miecz do ewentualnej walki. Wyciągnął wnioski że przypadku spotkania więcej niż jednego trolla lepiej będzie zapłacić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Listopad 2019, 17:05:51 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Listopad 2019, 17:24:18 »
- To bardzo dobrze. Po drodze nie zastali nic. Minąwszy zamek Omas wieczorem dotarli pod Karaz Kazmir.



Kiedy Kazmir MacBrewmann przybył do gminy Omas po raz pierwszy, jeszcze jako Komisarz a nie pan tych ziem, zastał straszny bajzel. Gminę bowiem opanowali bandyci, korumpując dowódzctwo garnizonu w Zamku Omas. Po uporaniu się z problemem krasnolud postanowił wybudować drugą fortecę, zabezpieczającą południową część gminy oraz jedyną przejezdną przełęcz prowadzącą na północ tych ziem. Potężna krasnoludzka twierdza spinająca dwa brzegi Mglistej Przełęczy została wykuta w granitowej skale, jedyne co w zasadzie dobudowano to dwie wieże oraz potężną bramę, wyposażoną w grube, wykonane ze stali wrota i opuszczaną kratę. Twierdza, jak to w przypadku tych krasnoludzkich, jest także miastem. Stolicą gminy oraz siedzibą II Komturii Bękartów Rashera. Hagmar i Watu wjeżdżali od północnej strony. Mimo to hall robił wrażenie.



A potem wjechali do właściwej twierdzy.


- Wow. Mają rozmach skurwysyny...

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Listopad 2019, 17:51:34 »
- No mają, ja jednak cenię sobie minimalizm mimo słów Watu był trochę zafascynowanych że da się coś takiego zbudować.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Listopad 2019, 17:58:26 »
- Zostajemy na noc? Ja mogę jechać aż do Nardeii, ale czy ty wytrzymasz.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Listopad 2019, 18:07:33 »
-Wydaje mi się że dobrze by było jakbyśmy obaji odpoczęli. Ale jednak jadła i trunków wolę tu nie spożywać, poprostu się przespać, ruszyć dalej w drogę i wrócić, możliwie jak najbezpieczniej - Watu myślał jeszcze o zobaczeniu krasnoludzkiego targu, jednak teraz to zadanie było priorytetem. Co prawda był już trochę głodny, jednak przyzwyczajony był głodować nieco dłużej.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Listopad 2019, 19:42:00 »
- A czemu by tu nie jeść? Zatrzymał wóz w kamiennej stajni, czystszej niż niektóre łaźnie. - Kimamy tutaj? Czy szukamy karczmy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Listopad 2019, 20:08:17 »
-A w sumie, może być to dobry pomysł, być może uda się nawet coś "zarobić" na obiad - roześmiał się Watu

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Listopad 2019, 20:24:24 »
- A no fakt. Zsiedli z wozu i ruszyli ku centrum tego poziomu, Hag bowiem zauważył kierunkowskazy na niższe poziomy miasta. O tej porze na na ulicach był nawet tłok, różnych ras co ciekawe. Patrole straży - a raczej najemników z Bękartów Rashera - były widoczne i miejscowym dawały poczucie bezpieczeństwa. Hagmarowi nie przeszkadzało to w skrojeniu pewnego elfa którego minął idąc w stronę "U Uga". Nazwa go zaintrygowała. A elf? No nawet nie poczuł jak stracił skórzany mieszek. Supeł był trudny fakt, ale kruk miał doświadczenie. W środku? 30 grzywien.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Listopad 2019, 21:40:04 »
Watu widział poczynania towarzyszą, sam miał zamiar chwilkę zaczekać ale cóż, skaza czyni złodziejem czy jakoś tak. Rozglądnął się więc za ofiarą, ludzi było od groma co zdecydowanie pomagało, jednak skoro jedna osoba została okradziona to chwilkę poczekał zanim kolejna zostanie okradziona. Chwilkę marszu później dostrzegł mężczyznę który ani przesadnie nie uważał na mieszek a i też go nie eksponował tak jak by chciał złapać zlodzieja, szedł w przeciwnym kierunku do dwóch kruków, Watu zbliżył dłoń do mieszka i w ostatniej chwili wykonał gwałtowny ruch nadgarstkiem który spowodował swoiste wystrzelenie ostrza w stronę wiązania mieszka, a dłoń już podtrzymywała go od spodu. Mieszek był już w dłoni Watu, sięgnął tylko drugą dłonią by schować spowrotem ostrze ale wziął i do niej mieszek po czym skitral go pod ubraniem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Listopad 2019, 21:52:12 »
//30 grzywien



U Uga okazało się przytulną grotą zaaranżowaną na karczmę, była duża. A za szynkwasem stał... troll.
- Ug witać! Witać! Co podać?


Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Listopad 2019, 22:06:08 »
Watu wchodząc nie krył zdziwienia, to wnętrze mu... Odpowiadało, było przytulne i proste w swoim jestestwie. Jednak szczęka mu opadła kiedy po raz pierwszy zobaczył trolla. -P...P... Poproszę... dalej jednak nie mógł wydusić słowa.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Listopad 2019, 22:15:53 »
- Dwa kufle MacBrewmanna XXX i XXXX. A do jedzenia chleb i ser. Dodał za Watu który chyba zaraz popuści. Troll kiwnął głową i zawołał kelnerkę. Krasnoludzice. A kruki zasiadły przy stole. Chwilę potem podano zamówienie, po dwa kufle piwa. Jasnego (MacBrewmann XXX) i ciemnego (XXXX) oraz jadło.
- Ja zapłace.

//Grzywny te ukradzione nie dopisuj. Dopiero po akceptacji questa

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Listopad 2019, 22:21:43 »
-Mysle że nie było by tak trudno jak mówiłeś stwierdził Watu apropo wali z trollem kiedy już wiedział jak wygląda bestia. -szokuje mnie to że taka istotą może pracować za barem, możesz to nazwać rasizmem, jednak nie mogłem złożyć zamówienia bestii. Zgoda ale w drodze powrotnej ja stawiam - kończąc złapał za jeden z kufli nie widząc zbyt dużej różnicy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Listopad 2019, 21:44:12 »
- Nie nazwe tego rasizmem, rasizm to nienawiść. Ty - popił ciemnego - wyglądałeś jakbyś miał się posrać ze strachu. Wiesz, on tu mieszkał. Oni, to jest budowniczowie zabudowali tę przełęcz a Ug z racji swych zdolności bimbrowniczych został i prowadzi knajpe. Ot cała historia. By było śmieszniej to on jest starszym szeregowym w Bękartach.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Listopad 2019, 21:50:36 »
-Raczej nie nazwał bym tego strachem, a bardziej niepokojem, wiwerna z areny wygląda straszniej... No wtedy to faktycznie prawie narobiłem w gacie, prawie pół tuzina wiwern, co prawda nie można powiedzieć że wygrałem, ale przynajmniej się nie poddałem. - opowiedział Watu krótką lecz prawdziwą historię, być może nawet Hag o tym słyszał, gdyż wydarzyło się to nie dawno. - i nie da się ukryć że zdolności budowniczych tylko im pozazdrościć, śliczne miejsce

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Listopad 2019, 21:55:01 »
- Słyszałem o tym, bywam często na widowni. Ja bym nie mógł tu mieszkać, brak gwiazd. A ja lubie patrzeć w nocne niebo. Gdyby nie pogrom waszych magów pewnie byłbym teraz uczonym... Zamyślił się bo znowu naszły go wspomnienia.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Listopad 2019, 21:57:34 »
- Słyszałem nieco o magach i że ich czas już nie co... Jak by to powiedzieć... Przeminął ale skąd słowo "waszych" Hagmar ?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Listopad 2019, 22:18:56 »
- Waszych, Valfdeńskich. Nie jestem Valfdeńczykiem, i nie czuję potrzeby się za takiego mieć.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Listopad 2019, 22:25:05 »
-Chyba nawet nie za bardzo ogarniam co to oznacza, i nie czuję potrzeby aby się za kogokolwiek uważać... Serio Hag nie wiem o czym Ty pierdolisz - powiedział ostrzej Watu nie co zirytowany tym że nie może zrozumieć o co chodzi towarzyszowi z którym do tej pory dogadywał się nieźle

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Listopad 2019, 22:25:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top