Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36226 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Listopad 2019, 10:58:55 »
- Istnieje. Odparł krótko. - Jakbyście zapomnieli jestem podskarbim i wiem takie rzeczy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Listopad 2019, 13:32:52 »
Mauren wiedział już, że nie odwiedzie elfa i krasnoluda od wizyty w Torgonie, ale co mógł poradzić? Z drugiej strony cieszył się, że pan Warcisław dopowiedział pewną kwestię nad, którą chwilę się zawiesili, ale trwało to tylko chwilę.
- To powiedzmy, że Torgon mamy omówiony, co dalej?
Trzeba było jeszcze wiele ustalić, co się odwiedzi i jak to bywało wcześniej przedyskutować każdą wizytę w obcym kraju, żeby potem nie było jakiś dziwnych akcji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Listopad 2019, 13:32:52 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Listopad 2019, 17:42:06 »
- Ketofa. Odparł znad omleta.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Listopad 2019, 17:06:57 »
- Dodam tylko że "monarchia absolutna" u krasnoludów to nie jest aż tak absolutna, bo to w złym guście... Ketofa... Raczej rzekłbym Nowa Ketofa, bo bagien i moczar tam w sumie brak. To będzie ciekawa wizyta, z ogólnodostępnych informacji wiem że chcą odzyskać dawne ziemie. Nie bym coś sugerował Melkior, ale może kontrakcik jakiś by pidpisał...

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Listopad 2019, 00:35:01 »
To wy chcecie iść przez całe Torgon i Ketofę do Elanoi? - zapytał z niedowierzaniem Warcisław, prawie zachłystując się piwem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #145 dnia: 21 Listopad 2019, 12:16:38 »
- Nie nie. W Torgonie odwiedzimy tylko rodzinne strony Kazmira i załatwi on te sprawe z niechcianym spadkiem. Potem płyniemy do Ketofy. I od razu odpowiem ci Kazmir że nie. No nie po prostu. Po za tym... W encyklopedii jest coś źle bo jeśli słuchać turdnaszan to ich dawne ziemie były na terenach dzisiejszej granicy Torgonu i Ilusmiru... No ale stara mapa polityczna przed upadkiem asteroidy... no nie była wyjątkowo dokładna. Ja za żadne pieniądze nie wysłałbym naszych do walki z Torgońską armią. Acz nie powiem, nowy kontrakt by się zdał. Ale o tym potem. Ziewnął, rozmowy trochę im zeszły a przecież mieli tu jeszcze pracować. - Ja ide się kimnąć, służba wskaże wam komnaty. Gdybyście poszli do miasta i zabalowali to za cztery dni wypływamy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Listopad 2019, 15:37:31 »
Dobrze, że okazało się to, iż nie będą musieli przemierzać całe krainy jak, zasugerował Warcisław po słowach Melkiora i Kazimira, bo to buty by sobie zdarł a do tego jeszcze miałby suche pięty jak pewien podróżnik co boso chodził.
- To naprawdę czeka nas przygoda życia, obyśmy szczęśliwie wrócili do na Valfden. Swoją drogą jaki masz interes z turdaszanami jeżeli mogę spytać nim, pójdziesz spać? Bo jakoś chodząc po bagnach można się szybko zgubić.
Jeżeli mu nie odpowie z różnych przyczyn to zabronował innym członkom eskapady.
- To co idziemy w miasto?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #147 dnia: 23 Listopad 2019, 11:00:30 »
- Ile razy jeszcze powtórzę że obecne tereny Ketofy nie mają praktycznie bagien? Chcę poznać Łowców Głów. Odparł. Już miał wyjść z Anną gdy do jadalni przyszedł jeden z Gwardzistów oznajmić że przeszukując Kuryera znaleźli dowody na szpiegostwo. Melkior tylko się uśmiechnął, przeczucie go nie myliło. Pożegnał kompanię i poszedł zająć się prywatnymi sprawami.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #148 dnia: 23 Listopad 2019, 11:14:54 »
Kazik parsknął ze śmiechu na wieści. - Ja mogę iść Nawaar.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #149 dnia: 25 Listopad 2019, 00:50:05 »
- Ja muszę was przeprosić, ale idę popracować nad projektem aktu aneksji Vrih przez Królestwo Valfden. - powiedział Warcisław, wstając od stołu i udając się w kierunku komnat.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #150 dnia: 26 Listopad 2019, 10:57:59 »
Wszyscy powoli się rozchodzili i tylko jeden krasnolud mu odpowiedział na przejście się po mieście.
- Dobrze to miłej nocy i pracy. Na nas spoczywa najmniej obowiązków to zobaczymy jakie nastroje na mieście. Chodź Kazmir.
Mauren wytarł ręce w chustę, która była obok dopił jeszcze wino jakie mu pozostało w kieliszku, po czym wstał od stołu i kierował się do wyjścia z pałacu. Nawaar liczył na to, że uda mu się coś zdobyć albo osiągnąć tutaj. 

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #151 dnia: 26 Listopad 2019, 16:08:37 »
Pytanie co? Kazmir wytarł łapy w brodę, sięgającą mu pasa i wyszedł za Maurenem. Opuścili pałac i po kilkunastu minutach marszu byli pod bramą miasta.
- Właściwie to co chcesz robić? Alkohol i żarcie mamy w pałacu, za darmo. A damy dworu i służki chętnie się oddadzą takim zacnym gościom jak my... Spytał pewny siebie krasnolud.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Listopad 2019, 16:41:28 »
Wyszli razem z pałacu mając, przed sobą całe miasto. Krasnolud zaczął pierwszy rozmowę.
- Nie chce siedzieć całe cztery dni w pałacu. Wolę zobaczyć co się dzieje na mieście, bo zawsze coś się dzieje prawda? Wiesz zawsze możesz wrócić ja tylko, rzuciłem luźną propozycję.
Dodał i zaczął, rozglądać się za karczmą może, bo może znajdzie się jakiś jegomość, który nie będzie zbytnio pilnował sakiewki z powodu, wypicia za dużo trunku.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Listopad 2019, 16:53:15 »
Tacy zawsze są. Nawaar wypatrzył karczmę. Ale Kazmir szarpnął go za rękaw wskazując przybytek okazalszy. Udali się tam i rzeczywiście... Nos nie mylił krasnoluda. Zapachy jakie dochodziły z kuchni miło drażniły nosy, ale to Pieprzne Piwo tak na prawdę go tu sprowadziło. Zaś młody Kruk wypatrzył przynajmniej dwie osoby które można okraść.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Listopad 2019, 19:21:20 »
Krótko po wyjściu z pałacu odnaleźli karczmę, ale zachowanie krasnoluda lekko zbiło z tropu maurena, lecz na krótko, gdy znalazł podobny przybytek. Widocznie wrodzony instynkt nakazał brodaczowi udanie się tam a Nawaar, poszedł za nim.  Znaleźli się w środku budynku Kazmir odszedł na chwile pewnie coś zamówić natomiast czarnoskóry wypatrzył dwa potencjalne cele, które mógł pozbawić sakiewki. Kruk wykorzystując hałas oraz tłum, postanowił przejść obok jednego typa będąc dość blisko, wydobył w mgnieniu oka ukryte ostrze, po czym odciął szybko sznurek trzymający mieszek następnie drugą ręką, chwycił swoją nagrodę i powoli oddalił się od człowieka, ukrywając ostrze. Teraz spokojnie podszedł do brodacza, który pewnie już coś zamówił.

// Ile było grzywien? I nie wiem czy w tym wypadku działa ta umiejętność? Szczęściarz

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Listopad 2019, 19:48:26 »
//To stara umka, z dziwnym zapisem nieco, ja mówię tak. Na koniec i tak Patty musi zatwierdzić.
//40 grzywien

Krasnolud zaś trzymał dwa kufle piwa i właśnie stawiał je na wolnym stole. - To Pieprzne Piwo, w procesie produkcji dodano doń jakiejś ostrej przyprawy. Nie wiem jakiej, tajemnica handlowa kurwa mać. Upił łyka, zaskakująco dobre było.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Listopad 2019, 21:08:43 »
Mauren dosiadł się do krasnoluda bogatszy, o kilkadziesiąt grzywien. Nawaar wysłuchał co ma do powiedzenia brodacz i sam, pociągnął łyka z drugiego kufla.
- Mmmm rzeczywiście dobre i takie inne. Nawet w moich ziemiach takiego nie robią.
Nawaar zamyślił się chwilę i podsunął pomysł Kazmirowi.
- Wiesz, że zawsze możesz zmusić kogoś do mówienia a jeśli istnieje przepis na przykład na kartce to można go wykraść.
Jednakże najważniejszym pytaniem było gdzie szukać skłonnej osoby do mówienia.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #157 dnia: 26 Listopad 2019, 21:24:17 »
- Ha pójde na rynek w Efehidonie i po prostu wynajme Kruka, będzie prościej. Odparł popijając piwo. Nigdy co prawda ich nie wynajmował, ale znał kogoś kto i owszem. Nader często. - Maureńskie piwo? Z czego, piasku?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Listopad 2019, 14:49:09 »
Kruki to jednak wciąż legendy skoro brodacz nie wiedział, że Nawaar jest jednym z nich. Mauren zachował zimną krew na ten temat, że mu nie mal brewka nie pykła, ale ośmielił się na coś wobec krasnoluda.
- Tam będziesz kogoś najmował. Mogę to zrobić za połowę ceny najemnika no i jestem tutaj. Koszty transportu odchodzą.
Mauren wiedział, że Kazmir jak to krasnolud będzie chciał przyoszczędzić, także temat grzywien powinien do niego przemówić. Jeśli zaś nie to inaczej się dorobi. Propozycja nadal była aktualna no i jeszcze temat piwa.
- No właśnie nie robią, bo nie ma z czego wszystko import, ale takiego nawet u mnie nie ma.
Dopowiedział, coby sprawę wyjaśnić nieco.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Listopad 2019, 16:22:21 »
- Dzięki, ale u mnie krucho z forsą. W zasadzie to wisze sporo forsy Mardukowi i Melkiorowi. Cholernej spółki się zachciało, wszedłem w biznes morski. Pomagam kupcom pozbywać się niechci... A chuj, w piractwo weszłem. Jak na razie był to strasznie zły pomysł. Na pierwszej rejzie mnie złupili, kilka godzin po tym jak sami złupiliśmy statek.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Listopad 2019, 16:22:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top