Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36299 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Listopad 2019, 23:16:20 »
- No po tej ostatniej wymianie zdań i gestów, to myślę, że będziesz noszony na rękach, a Valfden razem z Tobą. Każdy szanuje tradycyjną ochronę czci niewiasty i swojej, aczkolwiek nie każdy przyzna się do tego głośno. - powiedział z uśmiechem Warcisław do Melkiora, gdy weszli do karocy.
- A w ogóle gratuluję dobrych wieści. - dodał po chwili, z jeszcze szerszym uśmiechem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Listopad 2019, 13:12:35 »
- Dziękuję, no przyznam może mnie poniosło. Ale nawet na Valfden takie pytania uchodzą za niegodne. No ale Goniec Valfdeński ma wyższy poziom niż to co oni tu nazywają gazetą. Wiesz, nikt nie musi mnie kochać. Gdy przejąłem gminę Kallar pojechałem do wsi Mirty. Zastałem ją skorumpowaną i opanowaną przez gang Szczurów, skończyło się na egzekucji bo za nic nie chcieli się poddać. Też mnie tam specjalnie nie kochają, ale szanują. A to chyba ważniejsze.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Listopad 2019, 13:12:35 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Listopad 2019, 13:37:48 »
Mauren był zmieszany tym wszystkim, ale nie puścił pary z ust. Wolał się w to nie mieszać zwłaszcza kiedy jeden z pismaków został wrzucony do morza. Plota rozniesie się niczym pożar lasu, że szlachta Valfden to niewychowane gbury albo gorzej, bo to również będzie uderzać w majestat króla, który nadaje tytuły. Nawaar będzie z ciekawością obserwował kolejne poczynania Elfa i jego kompani na tym punkcie. No w każdym razie wsiedli wszyscy do karocy, gdzie przy okazji dowiedzieli się o radosnej nowinie.
- Również masz moje gratulację, ale moim skromnym zdaniem miłość poddanych jak i szacunek są na równym miejscu. Obywatele lub mieszkańcy, którzy kochają swego pana są znacznie bardziej wierniejsi niż może się zdawać na pierwszy rzut oka.
Dodał swoje pięć groszy do rozmowy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Listopad 2019, 14:01:34 »
- Dziękuję, wiecie. Gdy Anna dowie się o zajściu w porcie jestem pewien że karze zamknąć Kuryera, bo jak sama mówiła ma dość tego szmatławca. Głównie za to co wypisywali po śmierci króla Ulricha. Po drugie, Kuryer to kapitał Ilusmirski w 51% więc sami sobie dopowiedzcie reszte. Moja siostra już coś na to poradzi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Listopad 2019, 16:20:30 »
- Rozumiem obcy kapitał, obce siły, ale na nas pewnie też tak mogą patrzeć miejscowi, także też trzeba uważać, żeby na nas nikogo nie nasłali. Tak jak było ostatnio na wizycie tutaj.
Zrobił pewne spostrzeżenia dotyczące tematu, bo jako obserwator z boku mógł dostrzec więcej nie podchodząc do sprawy zbyt emocjonalnie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Listopad 2019, 17:15:10 »
- Ostatnio atakowano Vrih przypominam, nie nas per se. Wykonywaliśmy tu prywatny kontrakt wojskowy. Gdyby nie my, Vrih by dziś nie było. Mieszkańcy Vrihok gdzie toczyliśmy tamtą potyczkę - bo bitwą tego nie nazwę - mają inne podejście. Zresztą machnął ręką - Jesteśmy w stolicy, w dużych miastach zawsze są marudy. Możemy też zrezygnować z pomocy Vrih. A wtedy za dwa miesiące będzie "Valfden pomusz".

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Listopad 2019, 19:09:00 »
Mauren westchnął.
- Teraz i tak zaszło to wszystko za daleko, by się wycofać. Dopiero mięliby nas w poważaniu i wyszlibyśmy na słabych na arenie międzynarodowej i nikt nie chciałby z nami prowadzić interesów, bo bylibyśmy nie słowni.
Mauren miał tutaj zdecydowanie rację w swoim mniemaniu.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Listopad 2019, 01:53:43 »
- Pozwolę sobie jedynie dodać Melkiorze, jeśli mogę, że powinieneś zasugerować małżonce, Umiłowanej Księżnej Vrih, aby nie zamknęła Kuryera. - zaczął delikatnie mówić Warcisław. - Wiem, że to szmatławiec, w którym pracują same kanalie, ale obawiam się, że w tej chwili likwidacja Kuryera nie przyniesie niczego dobrego. Owszem, w obecnym stanie prawnym na Vrih Umiłowana Księżna może zamknąć gazetę. Ale kiedy Vrih stanie się częścią Valfden, mieszkańcy będą korzystać z naszych praw konstytucyjnych. A te nie pozwolą na arbitralne zamknięcie gazety przez żadnego szlachcica ani organ administracji publicznej. To oznacza jednocześnie, że Kuryer będzie można odnowić, będzie korzystał z konstytucyjnej ochrony i będzie mógł ze zdwojoną siła uderzać tak we władze Vrih, jako części Valfden, jak i w samo Valfden. Myślę, że z racji faktu, iż chłopstwo lubi szmatławce, nie można lekceważyć siły tego typu gazet, i jeżeli nie grozi to w bezpieczeństwo lub podstawowe interesy państwa, należy starać się dać im wolność wypowiedzi, jednocześnie wyraźnie przedstawiając sprostowania wszelkich nieprawdziwych informacji w nim zawartych. Inaczej szmatławce będą w sposób istotny wpływać na opinię publiczną w niższych warstwach społecznych, nastawiając ją do nas negatywnie. - dodał, starając się wytłumaczyć wszystko spokojnym, wykładowym tonem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Listopad 2019, 11:14:28 »
- Nie martw się, załatwie ich tak że się nie pozbierają. Szpiegostwo to ciężkie przestępstwo. Uśmiechnął się złowieszczo.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Listopad 2019, 12:35:28 »
- Jesteście niemożliwi. Zaraz zaraz... Melkior, czy aby nie wiesz więcej niż mówisz?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Listopad 2019, 15:18:55 »
- Kazmir to chyba oczywiste, że ma jakieś informację inaczej jego wypowiedź brzmiałaby inaczej.
Odpowiedział na pytanie retoryczne, bo w mniemaniu maurena takie ono było. Teraz to kwestia elfa czy rozwieje wszelakie wątpliwości, bo sprawa zaczyna już nieprzyjemnie pachnieć.   

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Listopad 2019, 19:56:06 »
- Wyjątkowo nie wiem, acz opieram się na moich przypuszczeniach typu "Kuryer to w 51% kapitał Ilusmiru". I tak sobie podejrzewam że skoro właścicielem jest osoba powiązana rodzinnie z członkiem Rady Kupców to dodając obecną sytuację geopolityczną... czemu w to nie może być zaangażowany obcy wywiad? A niestety po utracie wpływów i po śmierci Aragorna utraciliśmy dostęp do siatek wywiadu ojca.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #112 dnia: 09 Listopad 2019, 13:29:47 »
Mauren przeliczył się na korzyść krasnoluda, który zapewne będzie chełpił się jak to mają w zwyczaju.
- Od przypuszczeń to można dostać paranoi, tyle powiem. W takich sytuacjach trzeba mieć pewna informację z dowodami inaczej to składanie fałszywych oskarżeń, także nie ma co się napalać na zamykanie kogokolwiek bez rzeczowych dowodów. Tak przynajmniej mi się zdaje i po drugie jestem za zdaniem pana Warcisława.
Wyjawił swoje zdanie na brak pewnych informacji, którymi elf się podzielił.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #113 dnia: 09 Listopad 2019, 15:12:43 »
W końcu dojechali do pałacu, Melkior zawsze uważał go za paskudny. Postawiony na klifie, zbudowany w stylu Maureńskim, z kapiącymi od złota kopułami i minaretami. No po prostu paskudztwo postawione przez Ilusmirskich kolonizatorów. No i wartości obronnych to to nie miało żadnych. Przywitała ich Anna, kanclerz i Henry, dowódca gwardii. Spod sukni księżnej dało się już dostrzec ciążowy brzuszek. Elf przywitał się czule z małżonką, ta powitała resztę i zaprosiła na obiad pytając przy okazji jak podróż. No to Melkior opowiedział wszystko włącznie z zajściem w porcie. Co u Anny wywołało lekką furię...
- Przecież to obraza majestatu! Za coś takiego należy się najmniej publiczna chłosta! Henry! Zrób nalot na ten szmatławiec, zamknij go i aresztuj tych pisarczyków, tylko porządnie przetrząśnijcie to miejsce. Kapitan tylko skinął przytakująco. Księżna ochłonęła, wszyscy w końcu dotarli do jadalni gdzie zasiedli na miejscach przy długim stole.
- Co was sprowadza? Bo wątpię byś płynął tutaj aż galeonem.
- Płynę do Varrok, po stary miecz ojca. To o czym ci ostatnio opowiadakem. Przy okazji chciałem sprawdzić jak sprawy, reakcje po artykułach.
- A powiem wam że społeczeństwo przyjęło to ze spokojem.
Ulgą nawet. Dodał kanclerz Valhorn Szczególnie ci mieszkający na Vrihok, gdzie dochodziło do Ghuruckich najazdów czy też tych z Ignis Terra. Najbardziej jednak zadowoleni są chłopi, z wiadomych względów.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #114 dnia: 09 Listopad 2019, 18:51:22 »
No, teraz zaczęło się to co Mirzak lubił najbardziej. Jedzenie. Od pierdzielenia o polityce - która go nie obchodziła - zrobił się głodny. Toteż nie szxzędził sobie ziemniaków, mięsiw, krabów i raków. A piwo... no od razu przysposobił sobie antałek miejscowego ale. Starał się żre,c cicho. W miarę.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Listopad 2019, 13:51:39 »
Karoca dojechała do pałacu bez przeszkód. Nawaar będąc już tutaj raz nie zwracał na pałac tak bardzo uwagi jak wcześniej, po prostu przypominał mu o rodzinnych miastach, gdzie takich budynków było pełno i wyglądały równie pięknie. Mauren przywitał się ze wszystkimi jak wypadało pośród takich osobistości wszak z etykietą był w dobrych stosunkach. Wieści, które pochodziły z wyspy były dobre nikt się nie sprzeciwiał przyłączenia ziem do Valfden, także wszystko miałoby się ku dobremu. Teraz przyszła pora na ucztę ciemnoskóry nabierał sobie po trochu jedzenia, które popijał czerwonym winem. Nie chciał po sobie zostawić chlewu i zachowywać nienagannie, ale póki co będąc w gościnie milczał, bo tylko członkiem wyprawy a nie ważną szychą, także mówienie zostawił innym.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Listopad 2019, 23:03:48 »
Warcisław zwrócił się do kanclerza:
- Wybacz, Mości Kanclerzu, że wprowadzę co nieco wątpliwości co do dobrej oceny sytuacji poparcia mieszkańców Vrih włączenia wyspy do Valfden. Cieszy mnie niezmiernie poparcie chłopstwa. Pozostaje jednak pytanie, co ze szlachtą? Jak ona na to patrzy?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #117 dnia: 13 Listopad 2019, 11:38:58 »
Po tym jak Nawaar złapał dwóch spiskowców, którzy okazali się bardzo rozmowni na przesłuchaniu, zaczęto aresztowania opozycji. Nasza szlachta korzystała z usług najemników jeśli chodzi o ochronę. Zdaje się że byli to Samotni Łowcy z Doral. Gdy ci najemnicy wyjechali - za co im zapłaciliśmy - aresztowano i piwieszono wielu zdrajców. Niestety, jeden zdołał zbiec na Doral. Reszta szlachty ma podejście neutralne. A że nikt jeszcze nie widział aktu aneksyjnego to ciężko coś powiedzieć. Trzeba go spusać i przedstawić propozycję Dragosaniemu.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #118 dnia: 13 Listopad 2019, 22:10:22 »
- Kiedy chcielibyście przedstawić projekt? - spytał Warcisław.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Listopad 2019, 22:12:44 »
Jak najszybciej. Jeszcze w tym roku.


//Czyli do końca Hemis(Grudnia)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Listopad 2019, 22:12:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top