Autor Wątek: Obóz bandytów  (Przeczytany 16951 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« dnia: 17 Styczeń 2007, 11:20:56 »
Zawsze grając w G1 zastanawiam się w jakim celu został stworzony obóz bandytów (obok trola)?

Może nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że herszt bandytów ma imię, a w związku z tym powinien pełnić jakąs rolę w grze, ale ja z niczym takim się nie spotkałem. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że goście z bimbrowni koło Nowego Obozu, po nastraszeniu ich strażnikami świątynnymi, uciekają właśnie do tego obozu...

Może to jest jakiś nie rozwinięty wątek przez twórców gry, a może jest jakiś wątek, tylko ja o tym nie wiem...?

Piszcie, proszę, co o tym sądziecie. Pozdr.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2007, 11:42:28 »
To raczej tylko taka ciekawostka niż jakiś wątek fabularny. Przeszedłem jedynkę 5x i nigdzie nie ma takiego questa który miałby z tym powiązanie, oprócz tego że ci którzy sami chcą tworzyć bagienne ziele tam uciekają.

Forum Tawerny Gothic

Obóz bandytów
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2007, 11:42:28 »

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Obóz bandytów
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2007, 14:02:11 »
Hm... ja tez sie nadtym sie zastanawiałem i muszę przyznać, że to jest taka rzecz bo:
- na początku gry oni ciebie chca zabic
-a potem jak masz silniejszą postać to oni wszyscy uciekają jak ciebie zobaczą no i jest to dla mnie dziwne.
Nie wiem może jak sie zostaje szkodnikiem to moze mozna z nimi gadac. A moze sa oni myśliwymi i chcą zabić trolla ale nie mogą bo tam jest dużo goblinów.
Takie mam zdanie na ten temat.


Pozdro

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Obóz bandytów
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2007, 14:12:50 »
Dla mnie PB wymyśliło sobie grupkę ludzi którzy nie chcieli zostać w żadnym obozie i założyli nowy który był malutki więc PB dała go jako ciekawostkę  i niech tak zostanie  

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2007, 20:36:18 »
Dawno temu (z 3 lata) znalazłem taki opis jak iść do obozu bandytów ale sam nigdy nie próbowałem tego zrobić jaktoś chce to niech spoawdzi czy na prawdę to działa:
A więc, Zabijasz/bijesz Mordraga  i karzesz uciekać.
Idziesz do Thorusa, od strony, gdzie jest Fisk, ten Cie zaczepia, że poszukuje pasera.
Idziesz do nowego obozu, sprzedajesz Sharkiemu zbroje (spodnie kopacza można dostać u Fiska,
przepaske u strażnika w SO, strój kreta od jednego gościa w Nowej Kopalni.
SPrzedajesz mu te zbroje i odkupujesz od niego wszystko. Mówi, że skończył mu sie towar,
więc proponujesz mu robote pasera. On Cie zaprowadza do Jacka (chyba tak ma na imie?)
i wraz z nim i dwoma szkodnkami idziesz do obozy bandytów.

Osobiście wydaje mi się ze to lipa ale zawsze można spróbować.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Obóz bandytów
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2007, 20:55:17 »
A ja kiedyś spotkałem się z takim opisem, że gdy wykonujesz zadanie dla Jednego z Ballów i zdobywasz ziło dla Ciphera (chyba) to później ktoś ci zleca jakieś zadanie właśnie związane z tym obozem bandytów. Ciekawe, nie wiedziałem, że ci nastraszeni alchemicy tam uciekają. Może to być także jakiś  niedorobiony element, tak jak np. fajka, którą można znaleść na drodze do obozu bractwa, czy rtęć, który ma jakiś koleś w NO. Wiele jest takich rzeczy, możliwe że i to także jest tym

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Obóz bandytów
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2007, 11:59:30 »
We wszystkich częściach gry możemy natknąć się na tego typu obozy więc dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Możliwe że z bandytami mógł wiązać się jakieś zadanie do wykonania skoro ich przywódca ma imię ale skoro w całej grze jest tylko o nich jedna wzmianka to można twierdzić że twórcy wycięli ten wątek. Moim zdaniem z samymi bandytami mogłoby się łączyć parę fajnych zadań do wykonania które mogłyby urozmaicić nieco rozgrywkę lecz ich funkcję przejęli niejako szkodnicy z Nowego Obozu których też śmiało można nazwać zbirami lub wręcz bandytami.

Offline Zuben

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec 2007, 21:45:24 »
Przecież jest to Kolonia Górnicza gdzie wrzucano skazańców czyli inaczej bandytów.
Kiedyś się zastanawiałem i doszyłem do wniosku że twórcy gry mogli nie dokończyć tego wątku ale to tylko przypuszczenie.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Obóz bandytów
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2007, 23:32:46 »
_Snopek_ zakłada bardzo możliwą teorię, że wątek z bandytami mógłby zostać wycięty. I ja to popieram. Przykładem podobnego wycięcia jest grupa muzyczna ze Starego Obozu In Extermo która dawała koncerty w Gothic I właśnie w SO na poddaszu obok wejścia do wewnętrznego pierścienia ;].

Gothic 1 przeszedłem wiele razy, jednak wcześniej nie przykułem uwagi, gdzie ci alchemicy po zapowiedzi przyjścia Strażników ÂŚwiątynnych się udali. Uważam, że ten wątek został nie dokończony przez PB, a żeby pójść na łatwiznę, to twórcy jeden, jedyny raz posłużyli się tą grupką, bowiem kiedy zostawaliśmy szkodnikami, dostawaliśmy łup z konwoju z SO i właśnie to była sprawka tejże grupki z małą pomocą najemników na czele z Gornem.

A wielka szkoda, że taki pomysł został zmarnowany, bowiem mogło wyjść z tego całkiem ciekawa koncepcja, a może to kolejne pole do działania dla twórców modów?

Osobiście nie wierzę w żadne takie "bajki" związane z kupnem całego eqwipunku Sharkiego, bądź z

Cytuj
że gdy wykonujesz zadanie dla Jednego z Ballów i zdobywasz ziło dla Ciphera (chyba) to później ktoś ci zleca jakieś zadanie właśnie związane z tym obozem bandytów.

Gdyby tak rzeczywiście było, już dawno temu by o tym fani trąbili na forach.

Pozdrawiam.

Offline Cadar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: -2
Obóz bandytów
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwiecień 2007, 14:50:44 »
to pewnie jakiś obóz wyrzutków znależli ustronne miejsce albo PB pochłonięta qstami głównymi zapomniało o małym oboziku bandytów

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Obóz bandytów
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień 2007, 18:29:26 »
Z NPC w obozie bandytów nie da się nawiązać żadnego dialogu, i jak już mówili moi poprzednicy chyba miał to być jakiś dodatek i myślę, że była z tymi panami misja w starej wersji Gothica (demo na worldofgothic.com).

Jeśli chodzi o bandytów w jaskini nieopodal Nowego Obozu, to są oni ,,dodatkowymi dostawcami" dla obozu na bagnie, jest z nimi pewna poboczna misja, którą wydziela jeden z baalów (cor Kalom bodajże) misja jest oczywiście poboczna, a my musimy przekonać pseudo alchemików, komu powinni oddawać swoje ziele  

Offline Slomek.16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień 2007, 19:38:41 »
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Zawsze kiedy się tam zbliżałem atakował mnie z łuku strażnik na wieży strażniczej.
Mogłem się tam zbliżyć dopiero wtedy kiedy miałem zbroję z magicznej rudy i URIZIEL.
Wtedy nikt mnie nie atakował ale z ich przywódcą też nie mogłem porozmawiać.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2007, 19:43:28 wysłana przez Rajca »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Obóz bandytów
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj 2007, 12:11:37 »
Według mnie obóz bandytów to niedokończony wątek PB.Być może dostałoby się tam parę questów,znaleść jakiś nauczycieli.Ten obóz jest tematem na mod lub patch.A to że Jacko i jego dwaj kumple idą do tego obozu to po prostu przypadek i nie ma co gdybać.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Obóz bandytów
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2007, 13:47:07 »
Każda część Gothic'a wiąże się z bandytami. Myślę, że PB, dla urozmaicenia stworzyło taki obóz. Jednak uważam, tak jak BF, z również słyszałem, że do pierwszej części gry, miał powstać dodatek, na który szczerze mówiąc czekałem, no ale wiadomo jak się zakończyło...

Na pewno obóz ten miałby wpływ na dodatek, lecz niestety tak się niestało, i po prostu tak pozostało. Nie możemy nawiązać kontaktu gdyż, osobnicy odrazu nas atakują a to dla tego, żeby nie przekazali nam istotnych informacji, które miały być zawarte w dodatku.

Offline Esgarot

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj 2007, 15:01:07 »
Ja myślę tak.

PB stworzyło owy obóz, bandytów bo(może) miał być w nim jakiś quest bądź coś bardzo podobnego. Myślę też że na początku były plany żeby obóz mógł przyłączyć Bezimiennego w swoje szeregi.
Bandyci mają pancerz szkodnika dlatego że są na równym poziomie, prezentują ten sam brak profesjonalizmu co szkodnicy.
Ale gdy od razu zbliżymy się do obozu to bandyci rzucają się na nas jak na ścierwojady,a przecież nic im nie zrobiliśmy.
Co do dodatku to nie byłem przekonany, dodatek pewnie wyszedł by wtedy kiedy Gothic I wogóle by się nie sprzedawał. Gdy Gothic I okazał się wielkim hitem to dodatku nie wprowadzono i teraz możemy się tylko domyślać co by było w dodatku.
Jest też prawdo podobieństwo że obóz zrobiony jest po to żeby nabić sobie trochę poziomu bądź trochę doświadczenia.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Obóz bandytów
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj 2007, 15:25:38 »
Mi się wydaje że chodzi o dodatkowe doświadczenie i jako ozdobę górniczej doliny, no ale też słyszałem że jest jakaś misja związana z tym miejscem. Sam o takiej misji nic nie wiem, no ale możliwe że jest.


Offline gnom666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2007, 19:37:30 »
A mnie to nie obchodziło o co chodzi z tymi bandytami za pierwszym razem to mi się udało z nimi nawiązać dialog w sposób przedstawiony na poprzedniej stronie tego tematu ale potem jak znowu zacząłem grać od początku to jak nabrałem doświadczenia to zacząłem ich zabijać po kolei.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Obóz bandytów
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Maj 2007, 23:00:15 »
Według mnie ci bandyci już tam mieszkali jeszcze przed zrobieniem Bariery, ale z powodu tego, że powstała założyli sobie taki mini obozik. Ów Bandyci mają znaczenie Questowe po wgraniu moda Mroczne Tajemnice. Zostają wplątani w chandel z przemytnikami, oraz porwanie koleżanki jednego ze skazańców z początku gry (spotykamy go na drodze).

Offline smigiel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Obóz bandytów
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec 2007, 20:51:35 »
W grze Gothic jest kilka rzeczy, które zostały zaczęte podczas tworzenia gry lecz nie dotrwały do końca. Przkładem jest to, że jeśli dobrze poszukamy w skryptach to znajdziemy skrypt mówiący o obstawianiu walk na arenie. Być może tak samo było z tym obozem. Programiści mieli jakieś plany związane z nim jednak zaniechali pracy.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2007, 20:51:54 wysłana przez smigiel »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Obóz bandytów
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2007, 22:28:13 »
Według mnie, jest to kolejny jakiś wątek którego nie dokończyła PB. Możliwe że mieli z tym jakieś większe plany, ale zaniechali robić go do końca i pozostawili żeby gracze nabili sobie exp., i pozbierali wartościowe rzeczy (np. łuki). Szkoda tylko że nie jest to skończony projekt bo musiałby być naprawdę fajny, a atakująca grupa ludzi jakiegoś przechodnia odbiera realizm grze.

Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Obóz bandytów
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2007, 22:28:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything