Autor Wątek: Uwolnić krucze skrzydła  (Przeczytany 25282 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Lipiec 2019, 08:09:34 »
- Piękni jesteście, zaiste - mruknął pod nosem Samir, komentując po swojemu odsłaniających swe krasne oblicza. Sam miał typowe dla jego pochodzenia ciemnobrązowe oczy, w mroku wyglądające niemal jak dwa kawałki węgla osadzone w oczodołach. Odłożył kuszę, z której zdążył już usunąć napis z nazwiskiem krasnoludzkiego rzemieślnika i wyciągnął sakwę z solą, podając ją Imago - O ile mnie Welissa nie orżnęła jest tutaj kilogram soli. Dla siebie też oczywiście wziąłem. Mam też srebro, niedużo co prawda, bo udało mi się zamówić tylko nóż, ale mam nadzieję że to wystarczy. Co do moich ludzi zaś... - tutaj zwrócił się już czysto w kierunku Dragosaniego - Wysłałem kilku szpiegów w okolice Fortu, mają obserwować okolicę i zapisywać wszystko co podejrzane. Jeden z nich powinien na nas czekać na trasie z pełnym meldunkiem. Imienia, ma się rozumieć, nie zdradzę - uśmiechnął się lekko, błyskając w mroku białymi zębami, odcinającymi się wyraźnie od ciemnej skóry - Ma jednak mieć wszystkie informacje o obecnych ruchach z i do Fortu, a także o tym co się dzieje w okolicy.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lipiec 2019, 16:32:51 »
Imago przyjął od maurena "podarek". Na wyczucie zważył sakwę. Chyba go nie orżnęła. Wampir schował sól tak, żeby przypadkiem jej gdzieś nie zgubić.
- Przydałoby się w sumie zaplanować wszystko - zauważył Imago. - Nasz przyjazd do fortu nie zwróci zbyt dużo uwagi?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lipiec 2019, 16:32:51 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Lipiec 2019, 16:44:14 »
- Czyż to nie wpisuje się do mitów o wampirach? - zapytał Drago. - Tak starannie podtrzymywanych przez Gunsesa w czasie świetności jego Sabatu. - Wampir pokierował konia w stronę brzegu rzeki, który był nieopodal. Uznał, że warto będzie tutaj dać odpocząć koniom. Zatrzymał wóz na skraju niewielkiej przestrzeni wolnej od drzew, o łagodnym brzegu prowadzącym do rzeki. Ni to plażyczka, ni to polanka, ot placyk ziemi graniczący z rzeką i otoczony drzewami. Nie wjeżdżał wozem daleko, aby go nie zakopać. Zatrzymał go na skraju placu ziemi i zeskoczył z wozu, aby uwolnić konie od zaprzęgu.
- Zostaniemy tu jakiś czas - powiedział. - Konie niestety nie są zwierzętami nocnymi, a ja wolę nie ryzykować, że zaczną się nam potykać o kamienie. A i wykorzystamy ten czas na sformuowanie jakiegoś planu. - Odpiął od pasa biegnącego w poprzek piersi niewielka butelkę owiniętą cienka skórą. Rzucił ją Imago.
- Napij się, bo coś blado wyglądasz.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lipiec 2019, 16:50:51 »
Imago ziewnął, słysząc krótki monolog Drago. Coś o jakimś Gunsesie i Sabacie. Młody wampir nie bardzo rozumiał, co o tym sądzić. Nie wiedział o co chodzi. Na razie nie zaprzątał sobie tym głowy. Przyjął butelkę od wampira i zgrabnie złapał ją w powietrzu. Przyjrzał się jej chwilę. Odkorkował ją, powąchał przy szyjce, po czym wypił, raczej spodziewając się, czym jest zawartość.
Badał kubkami smakowymi pochodzenie i smak. Otarł usta.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lipiec 2019, 18:31:47 »
Tymczasem w innym miejscu na wyspie, miejscu, do którego zbliżała się Krucjata złożona z dwóch wampirów i skrytobójcy, pojawił się czarnoskóry Kruk. Powoli, acz nieubłaganie zbliżał się do majaczącej w niedalekiej odległości twierdzy. Fort Harad, twierdza utworzona na początku dawnej wojny domowej z Sado Kherem. Od jakiegoś czasu służąca mu za gród rodzinny, miejsce, w którym mógł odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi wyprawami w cztery strony świata. Usłyszał już dala krzyk strażnika z jednej z kilku wież strażniczych, a kilka chwil później dojrzał niewielki oddział konny wyjeżdżający w jego stronę. Na czele zauważył zaufanego doradce, mędrca i przyjaciela. Muhmed się zbliżał.
W końcu był w domu.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipiec 2019, 20:10:46 »
Zaraz po zatrzymaniu wozu Samir zeskoczył na ziemię i pomógł wampirowi zająć się końmi, zawsze to dodatkowa para rąk, zwłaszcza że pojazd ciągnęły dwa wierzchowce. We dwóch sprawnie sobie poradzili, a chwilę później uwolnione i zadowolone konie szczypały trawę nieopodal.
- Ciekawa zmiana swoją drogą. Pamiętam Sabat i całą tę arystokratyczną otoczkę jaką tworzyły wokół siebie wówczas wampiry. Dzisiaj wampir kojarzy się raczej z bestią z północy, potworem chcącym pożreć dzieci - powiedział i spojrzał przeciągle po obu królu i świeżaku z jego organizacji - Bez urazy oczywiście. Nie powtarzam bezmyślnie mitów prostactwa. Plan zaś... Mogę dostać się do środka, spenetrować fort, przy okazji wykorzystując pozostałych kruków do tego zadania. Jak już będziemy mieli potwierdzone informacje gdzie dokładnie przebywa nasz opętany przyjaciel będziemy mogli rozplanować pułapkę. Z solą i wszystkimi kręgami które możesz narysować.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Lipiec 2019, 16:42:18 »
Po smaku krwi Imago rozpoznał, że pochodziła z wilka. Raczej nie kosmicznego, co może byłoby nawet lepsze. Stary wampir przysiadł na pniaku. W pogłębiającej się ciemności był niemalże niewidoczny. A przynajmniej dla śmiertelnych oczu.
- Tak było od zamierzchłych czasów - powiedział. - Wampiry zawsze albo były arystokracją na szczytach zamkowych wież, albo potworami w mrokach jaskiń. Tak zawsze były przedstawiane. I nie bez powodu. Zarówno zdziczali, jak i wielkie i dumne rody, zawsze popełniały te same błędy. Popadanie w skrajność. - Westchnął. - Sam wpadłem kiedyś w tę pułapkę. Wpadł w nią Gunses i wielu innych. Teraz jednak rozumiem. Podczas gdy ucywilizowanie jest niezbędne we współczesnym społeczeństwie, wampir nie może lekceważyć swoich instynktów. Musi znaleźć równowagę pomiędzy rozsądkiem a dzikością. Perfekcyjny balans, jaki powinno mieć wszystko. - Zamilkł na chwilę.
- Zatem z planem powinniśmy zaczekać, aż zbierzemy więcej informacji. Teraz to byłoby gdybanie. Zbierzcie może trochę drewna. Rozpalimy ognisko. I nie jesteś głodny, Samirze? Krwi ci raczej nie dam, ale może coś by się złapało w lesie.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Lipiec 2019, 16:52:51 »
- Równowaga jest ważna. Jak i w moim fachu, bycie bezmyślnym mordercą źle się skończy, ale też bycie nadmiernie, hm, wstrzemięźliwym również do niczego nie prowadzi. - zgodził się Samir i przysiadł - No mógłbym coś zjeść. Mam co prawda suchary, tak na zaś, ale jak kręci się w pobliżu coś sympatycznego to mogę to ustrzelić. Nie umiem oprawiać zwierzyny, ale słyszałem że nasz miłościwy król jest biegły w tej sztuce. Imago może w tym czasie pozbierać drewno i rozpalić ognisko.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Lipiec 2019, 17:10:37 »
Imago nie miał nic do dodania w sprawie równowagi. Obaj, zarówno Samir jak i Drago mieli całkowitą rację. Z resztą, Imago też zachowywał taki balans. A przynajmniej też się starał.
- Tak się składa, że znam się co nieco na polowaniu - wtrącił młody wampir. - Dzika, czy sarnę oskóruję bez problemu - dodał. - W dodatku wyczuję z dalszej odległości, ale zależy od was. Musiałbym tylko kuszę i kilka bełtów dostać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Lipiec 2019, 20:37:00 »
Drago wzniósł lekko ręce.
- Na mnie nie patrz - odparł. - Mógłbym ci co najwyżej pistolet pożyczyć, ale pewnie nie masz pojęcia jak się go używa. - Poklepał swój wierny pistolet, spoczywający w kaburze u pasa. - Ale masz rację, Samirze, dawniej spędziłem nieco czasu w łowczych chatach i nauczyłem się kilku sztuczek. Dziwny to był okres. - Zaśmiał się.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Lipiec 2019, 20:51:28 »
- I tak bym go nie chciał - odrzekł Dragosaniemu. Nie przepadał za bronią palną. - Jest głośny. Trudno z nim o precyzję. Moja broń jest cicha i precyzyjna. Elegancka, na bardziej... cywilizowane czasy - wyjaśnił. - No dobra Samir, ty poluj, ja pozbieram drewno.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Lipiec 2019, 18:45:31 »
- Jak ręka ci lata od marszczenia nietoperza, to serio może byc trudno o precyzję - burknął Drago. Od lat używał broni palnej i mimo jej wad, był jej zwolennikiem. Tego typu broń była przyszłością. Jeszcze długa droga zanim zastąpi łuki i kusze, ale wampir miał czas. Mógł poczekać i obserwować rozwój tej technologii. - No to idźcie sobie do lasku. Ja posiedzę tutaj i pomyślę.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Lipiec 2019, 19:13:25 »
- Pomyśleć mówisz... jasne - odpowiedział Samir i mrugnął porozumiewawczo do króla i wstał, gestem przywołując do siebie Imago - To chodź świeżak. Mam drugą kuszę przy siodle, zobaczymy jak tropisz i strzelasz. 

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Lipiec 2019, 19:25:23 »
- No to chodźmy - odrzekł Imago, wyłapując mrugnięcie maurena. - To... miłego pucowania berła, wasza wysokość! - dodał jeszcze.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lipiec 2019, 11:43:20 »
I tak oto dwójka zabójców poszła sobie do lasku, aby pobawić się swoimi bełtami. Dragosani zaś został przy wozie, w ciemności, aby w samotności robić to, co Dragosanie robią same w ciemności. Pewnie rozmawiał z głosami, które słyszał tylko on, czy coś.

Las był żywy i niespokojny, jak to lasy nocą. Po zaroślach biegały zwierzęta, ponad głowami maurena i wampira zahuczała sowa. Gdzieś tam w oddali słychać było jak coś większego biegnie przez krzaki, łamiąc gałęzie. Las dla Imago był pełen szarych kształtów, niezwykle wyraźnych w ciemności. Dla Samira był pełen, cóż... ciemności. Gdzieniegdzie tylko światło gwiazd i księżyców przebijało się przez chmury i drzewa.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Lipiec 2019, 12:07:54 »
- Las nocą... Cudowne miejsce - mruknął Samir - Nie mam mikstur, także muszę bazować na twoich zmysłach. Mów gdzie idziemy i w co strzelać - powiedział cicho do Imago, jednocześnie napinając swoją kuszę elanoiską. Nie obawiał się wędrówki przez pogrążony w ciemności las, co prawda mogło tam czyhać dosłownie wszystko, ale mauren ufał swoim możliwościom.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lipiec 2019, 12:19:08 »
Imago rzecz jasna zabrał z konia Samira kuszę, oraz kołczan z żelaznymi bełtami.
Las był pełen życia, świetnie widocznego dla młodego wampira. Szkoda, że Samir nie mógł widzieć tego, co krwiopijca. Widok był... piękny. Kolejna zaleta bycia wampirem.
- Celów jest pełno - odrzekł. - Zaraz coś znajdę Widział ich sporo. Wampir zaczął pochłaniać zapachy, głębokimi, mocnymi wdechami. Wyłapywał zapachy potencjalnej zwierzyny, a jednocześnie obserwował też różne kształty. Szukał czegoś, co byłoby sarną, bądź dzikiem. Najpopularniejsza wszak zwierzyna. Skupił się na jednym z kształtów. Był on mniej więcej na północny zachód od wampira i jego towarzysza. Przyjrzał się uważnie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Lipiec 2019, 12:29:20 »
Kształt poruszył się i zachrumkał. Jak dzika świnia. Albo dzik. Zwierz podniósł swój łeb i spojrzał prosto w oczy Imago. Jego pysk pomiędzy kłami ruszał się, dzik musiał coś jeść. Jednak gdy dostrzegł wampira zerwał się do ucieczki, szeleszcząc przy tym liśćmi krzaków. Oddalał się szybko na swoich grubych nóżkach.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lipiec 2019, 12:47:53 »
- Dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły. - mruknął Imago i podniósł kuszę do ramienia. Chwila przycelowania, wstrzymanie oddechu. Naciśnięcie spustu. Strzał. Bełt poleciał w stronę dzika, błyskawicznie go doganiając. Trafił dzika w od tyłu, w kark. Zwierze straciło momentalnie równowagę, przekoziołkowało i zaryło głucho o ziemię, by po paru sekundach umrzeć. - Hm... - mruknął wampir.- Myślę, że trafiłem.

//W poprzednim poście z konia Samira wziąłem:

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.


//Zostaje 29 bełtów.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lipiec 2019, 17:12:24 »
Cos zakwiczało z krzaków i odbiegło w dal, łamiąc zarośla po drodze. Czyli Imago trafił, ale nie zabił dzika na miejscu. Zwierze zapewne odbiegło w szoku kilkaset metrów, aby paść gdzieś w rowie. Należało więc je wytropić, zanim coś innego się nim zainteresuje. Do nozdrzy Imago dobiegł ostry zapach krwi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lipiec 2019, 17:12:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything