Autor Wątek: Uwolnić krucze skrzydła  (Przeczytany 25253 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 28 Czerwiec 2019, 19:14:11 »
Nazwa wyprawy: Uwolnić krucze skrzydła
Prowadzący: Dragosani, Narrator
Wymagania: zgoda prowadzącego
Uczestnicy: Dragosani, Samir, Imago



Dragosani dotarł do polany, którą wskazał na miejsce spotkana z ludźmi, których wynajął. Właściwie to z wampirem i maurenem. Siedział w furgonie i dłubał coś sztyletem w kawałku drewna, dal zabicia czasu. Jego koń, wyzwolony z zaprzęgu, pasł się nieopodal. Furgon wampira okryty był grubym płótnem, które w istocie było kilkoma warstwami tkaniny, co w zasadzie całkowicie odgradzało promienie słoneczne, pogrążając wnętrze w przyjemnym mroku. Sam Drago siedział jednak na zewnątrz, okryty swoimi wiernymi skórami tarlessta i wypatrywał Imago i Samira.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2019, 19:45:29 wysłana przez Dragosani »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2019, 19:37:37 »
Wkrótce potem z zarośli nieopodal rozległo się przyjazne, końskie parskanie. Normalnie Samir nigdy by nie dopuścił by jego koń samowolnie wydawał z siebie dźwięki, teraz jednak zależało mu na tym by zasygnalizować swoją obecność wcześniej. Niby przeczuwał że król rozpozna go swoimi wyostrzonymi zmysłami wcześniej, wolał jednak nie kusić losu. Toteż gniady koń maurena zaparskał sympatycznie, a chwilę później wyjechał z zarośli. Bystre oczy zabójcy szybko odnalazły wampirzy karawan i Samir popędził konia, lekkim kłusem dojeżdżając do króla.
- Wasza wysokość - pozdrowił Dragosaniego i zeskoczył z siodła. Poluzował siodło, dając odsapnąć wierzchowcowi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2019, 19:37:37 »

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2019, 19:56:40 »
Z kolei po Samirze zbliżał się Imago. Wampir nie wyposażony jeszcze w cudowna skórę z tarlessta, osłaniany tylko przez długą szatę, płaszcz, kaptur oraz arafatkę unikał promieni wieczornego słońca. Drzewa okazały się w tych manewrach nie określonym sprzymierzeńcem.  Gorzej będzie potem, na polanie, na którą krótko po tym dotarł, wychodząc z zieleniutkich zarośli. Widząc okrycie, jakim był wóz podszedł z pośpiechem, okrywając się tak szczelnie jak tylko mógł odzieniem. Nie pewnie, bo z chwilą zawahania wszedł pod płachty.
- Witajcie- powitał towarzyszy tuż przed tym. - Cholera, nie mogliśmy się spotkać po zmroku? Nie uśmiecha mi się usmażyć w pierwszym dniu pracy- syknął, widocznie poirytowany. Wychylił się z spod wozu. - I z czego jest te wdzianko, że nic ci się nie dzieje, wasza wysokość?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2019, 20:33:10 »
- Nie mówiłem, że mamy się spotkać za dnia - odpowiedział Dragosani na słowa Imago. Odrzucił kawałek drewna, schował sztylet do pochwy i zeskoczył z wozu. Musiał zaprząc konia do wozu. Zabrał się więc do pracy. Imago w wozie zobaczył dwie beczki oraz trzy zwinięte płachty materiału. Gdy już koń został zaprzęgnięty, wampir wskoczył na wóz. I wtedy odpowiedział Imago.
- Jeżeli nie wiesz co to jest, to musisz się jeszcze wiele nauczyć o tym jak być wampirem - stwierdził. - To skóra zwierzęcia znanego jako tarlesst. Duże bestie, ciężko je znaleźć i ubić. Silne i niegłupie. Do tego zioną ogniem. Ich skóra odbija promienie słoneczne. Idealny materiał na pancerze dla wampirów. Kto cię przemienił, że ci tego nie wytłumaczył i nie załatwił pancerza?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2019, 20:47:02 »
Młody wampir zwrócił uwagę na beczki i płachty materiału. Pociągnął mocniej nosem, chcąc przebić się wyczulonym węchem przez drewno beczek. Wyczuć co było w środku. Choć miał przeczucia, że była to krew.
- Cóż, nie do końca zmienił mnie z mojej własnej woli - mruknąl Imago. Do tej pory czasami dotykał brzucha, w miejscu, gdzie został pchnięty sztyletem. - Stało się to, gdy dołączałem do gromadki ptaszków. Ot, w jakiejś zabitej dechami wsi dał mi do picia swoją krew po czym pchnął sztyletem w brzuch. Obudziłem się potem, zdrowy i co ważniejsze żywy. Dużo mi nie wytłumaczył. Nie wiem jak się nazywał - wyjaśnił. - Ale trochę się sam uczyłem i kształciłem. Wiem, że oczywiście porą wampira jest noc, wiem o konieczności chleptania krwi, o wyczulonych zmysłach i sile kilku dorosłych ludzi. Wiem też o lepszym refleksie. Słyszałem też, że niektóre wampiry potrafią przerazić samym spojrzeniem, odbić bełt z kuszy, czy nawet czytać wspomnienia z krwi. Ale jak posiadły tą wiedzę jest dla mnie tajemnicą. Miałem nadzieję... - przerwał na chwilę. - Że jako doświadczony wampir mnie przyuczysz, albo chociaż nakierujesz. Lepszy jeden "dobry" wampir więcej, niż kolejny dzikus. Nie musisz się obawiać o swoich poddanych. Ich szyje są bezpieczne dopóki nie mordują i nie gwałcą. Ahhh, głupi ze mnie idealista, co?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2019, 21:07:32 »
- To nawet ja wiem więcej o wampiryzmie - powiedział z uśmieszkiem Samir i złapał lejce swojego konia, prowadząc go do furgonu. Sprawnie zaprzęgł rumaka do wozu, stwierdzając że nie będzie męczył się w siodle, skoro wampir zapewnił pojazd. A i jego rumak nie będzie aż tak obciążony - Ale to dobrze, że nasz podły świat nie odarł cie jeszcze z tej niewinności. To urocze w pewien sposób.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec 2019, 10:00:59 »
Imago z beczek wyczuł zapach, który przywodził mu na myśl morze. Zdecydowanie nie była to krew. Dragosani westchnął.
- I właśnie przez takich jak on mamy teraz plagę zdziczałych wampirów na północy - skomentował. - Brak odpowiedzialności, chaotyczne działania i przemienianie ludzi bez przemyślenia tego. Dobrze byłoby go wytropić i... porozmawiać z nim. No ale skoro nie znasz nawet jego imienia, to raczej mało możliwe. - Gdy Samir wskoczył na wóz, Drago szarpnął lekko lejcami, dając swojemu wiernemu rumakowi znak (i tej szkapie Samira), aby ruszył.
- Idealizm czy nie, nie ma to znaczenia. Liczy się tylko porządek. To najlepsza broń przeciwko chaosowi. Więc tak, mogę ci wskazać drogę, abyś nie wpadł pod wpływ ciemności. Umiejętności o których mówisz są prawdą. Chociaż to akurat dość proste sztuczki. Potem w nocy zatrzymamy się na chwilę, aby konie odpoczęły, to wtedy napoimy cię krwią i spróbujemy nieco cię podszkolić. Wziąłeś kuszę, Samir? - na koniec zwrócił się do maurena.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2019, 10:11:48 »
Po wskoczeniu na wóz mauren rozsiadł się wygodnie. zapatrzony w korony drzew gdzieś w oddali. Pozornie oddalony, wydawało się że nie zważa na to co mówią jego kompani, zabójca słuchał jednak uważnie. Przyzwyczaił się do pozorowania wiedzy większej niż posiadał, jednak jego znajomość wampiryzmu nie była tak duża jak sam by tego chciał. Dlatego słuchał z uwagą, choć to co akurat teraz mówił król było raczej podstawami.
- Oczywiście, nawet dwie - powiedział, ściągając z pleców elanoiską kuszę. Pokazał ją Dragosaniemu - Nie ma takiego kopa jak zwykła, ale mogę wystrzelić trzy bełty naraz. Przydaje się. Nie mam niestety srebrnych bełtów, bo okazało się że wszyscy łuczarze nagle wyjechali z miasta. Druga, zwykła valfdeńska jest przy siodle, zakryta kocem - wskazał na swojego rumaka, gdzie istotnie przy siodle widać było juki i przytroczony kołczan pełen strzał. Kusza, zgodnie ze słowami maurena, była zakryta przed oczami postronnych obserwatorów.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec 2019, 10:36:34 »
- Brzmi jak plan- Imago odrzekł królowi na propozycję przeszkolenia. Miał tylko nadzieję, że nie zaczną od razu w niego strzelać z kuszy. Postanowił, że jak już trochę się poduczy, to spróbuje znaleźć wampira, który go przemienił. Sam by z nim chętnie pogadał. Samir ciekawe miał kusze. Na jednej z nich, elanoiskiej dostrzegł jakieś oznaczenia.- Te oznakowania to od łuczarza? - spytał.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwiec 2019, 16:57:07 »
Wóz wyjechał na trakt. Ciągnięty był teraz przez dwa konie, więc Drago musiał bardzo uważać, aby nie przeszarżować z taką mocą pojazdu. Bezpieczeństwo na traktach było drogie jego sercu, więc nie zamierzał narażać innych podróżnych. Nie, żeby ktoś był w tej chwili na trakcie, ale przezorny zawsze zabezpieczony!
- Elanoiska. - Dragosani poznał rodzaj kuszy po specyficznym mechanizmie. I opisie samego Samira. - Wredna rzecz. Szczególnie, gdy kusznik nie jest ofermą.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2019, 12:20:18 »
- Tak, to oznaczenie rzemieślnika który wykonał kuszę. Miałem to zdrapać, ale nie było okazji - odpowiedział Imago i przeniósł wzrok na króla - To prawda. Prywatnie lubię myśleć że strzelam nawet nieźle, chociaż do mistrzostwa nieco mi jeszcze brakuje. Lepiej władam kataną niż strzelam. Ale wszystko z czasem. Swoją drogą... skąd wiesz o naszym małym stowarzyszeniu? To nie jest do końca publiczny sekret.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec 2019, 12:31:14 »
- Ktoś, kto jest królem ma dowolnej ilości zasoby na cokolwiek tylko zachce - wtrącił Imago. - Władza i wpływy dają wiedzę, a wiedza coraz większe wpływy. Strzelam, ze wasza wysokość wie o nas właśnie przez władzę oraz wpływy, z dodatkiem pieniążków, rzecz jasna.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lipiec 2019, 17:45:58 »
- To tylko część odpowiedzi - odparł Dragosani. Istotnie, jego pozycja dawała mu dostęp do wielu źródeł zdobywana informacji. Często takich, które powinny pozostać ukryte. - Ale też możesz zajrzeć do archiwów swojej organizacji. Może znajdziesz tam coś ciekawego - dodał tajemniczo, nie wyjaśniając w zasadzie niczego.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec 2019, 19:09:14 »
- Archiwa są niekompletne - odpowiedział równie tajemniczo Obi-Wan Samir i wyciągnął jeden ze stalowych noży, kładąc jednocześnie kuszę na kolanach i zabrał się do dokładnego zdrapywania napisu z kolby. Robił to powoli i starannie, nie chcąc zostawić koślawego bohomazu na boku swojej pięknej kuszy - To że król wie ma jednak pewien sens. To zamczysko, było nie było, rzuca się w oczy. Skoro jednak znałeś i utrzymywałeś, hmm, relacje z moją poprzedniczką to nie zamierzam tego zmieniać. Może ewentualnie tę relację, że tak powiem, wzmocnić. Bo i podejrzewam królestwu przyda się czasem oportunistyczny patriota.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipiec 2019, 20:10:08 »
Drago mruknął coś pod nosem, gdy usłyszał o niekompletnych archiwach.
- Taka hipotetyczna relacja na pewno byłaby niezmiernie korzystna dla obu stron - odparł wampir. - To jeden z powodów dla których zdecydowałem się na waszą pomoc, nie angażując w to Bractwo. Chcę zobaczyć jak sobie poradzicie z tą, bądź co bądź, dość nietypową misją. I skoro rozmowa tak nam zeszła na nasze zadanie... Jak wasze przygotowania?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lipiec 2019, 12:20:41 »
- Nie wiem jak mój kolega. Ja niezbyt mogę sobie pozwolić na srebro - odparł niechętnie Imago. No bo w sumie, taka była prawda. Będzie musiał sobie jakoś poradzić bez niego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipiec 2019, 10:56:15 »
- Przygotowania nie miały dotyczyć tylko srebra - odparł wampir. - Co z informacjami? Dowiedziałeś się czegoś o forcie i jego okolicach? To nie jest jakaś ukryta wiedza, przynajmniej lokalizacja fortu, co jest w pobliżu. Chcę wiedzieć czy muszę was to wszystko mówić. I, Samir, mówiłeś, że poślesz tam ludzi. Zrobiłeś to?
Gdy tak jechali, zebrały się ciężkie chmury i zaczął padać deszcz. Antares spojrzał w niebo i wciągnął głęboko powietrze w płuca.
- Atunus idzie - stwierdził. - Niedługo Hemis. Widziałeś już Hemis jako wampir, Imago? - zapytał młodego krwiopijcy. 
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2019, 11:43:52 wysłana przez Dragosani »

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Lipiec 2019, 23:58:42 »
Imago chwilę zastanawiał się nad pytaniem starszego wampira. Przypominał sobie jedną z hemisowych nocy, choć w hemis prawie zawsze jest noc. To wtedy puścił z dymem destylarnię Mogora, zabił go, a jego imię zaczęło powoli rozchodzić się po podgrodziu.
- Miałem już tę przyjemność - odparł. - Ładna pora, kiedy ryzyko usmażenia się jest o wiele mniejsze - mruknął. Musiał zaakceptować, że za dnia jego siła i szybkość to był jedynie promil jego maksymalnych możliwości. Siły pozwalającej unieść dorosłego mężczyznę i cisnąć nim w dal. Szybkości pozwalającej dogonić każdego uciekiniera.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2019, 10:34:00 wysłana przez Imago »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lipiec 2019, 19:42:01 »
Zapadała noc. Nad traktem zaczynał panować mrok, czego powodem była zarówno pora dnia, jak i zachmurzone niebo. Deszcz przestał padać, pozostawiając po sobie zapach wilgotnej ziemi.
- Możesz wyjść, Imago - powiedział Drago, gdy promienie słoneczne już nie zagrażały wampirom. Sam zdjął maskę i zsunął kaptur, uwalniając ciemne włosy. Kontrastowały one z jego oczami. Przeraźliwie jasnymi, w przeciwieństwie do czarnych lub czerwonych oczu większości wampirów.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lipiec 2019, 19:48:53 »
Wampir wpierw tylko delikatnie wychylił się, jakby nie ufając słowom króla. Nie ufał nikomu, status społeczny tego nie zmieniał. Młody wampir wyszedł po chwili z wozu. Rozprostował się po paru godzinach jazdy i bezczynnego siedzenia. Jasność oczu Drago mu nie umknęła. Sam miał oczy a barwie krwisto czerwonej. W odpowiednim świetle błyszczały złowrogo.
- No to co teraz? - spytał, w sumie ciekawy następujących rzeczy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lipiec 2019, 19:48:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything