Autor Wątek: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja  (Przeczytany 5971 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:01:04 »
Wiadomość wydała mi się podejrzana, jednak nie miałem zamiaru odrzucić propozycji nieznajomego.
Do wieczora zajmowałem się swoimi sprawami a przed wyjściem zostawiłem w domu zbędę przedmioty, które w przyszłości chciałem naprawić.
Udałem się we wskazane przez obcego miejsce. Skoro wiedział gdzie znajduje się Arivel oraz wiedział że ja też o niej wiem znaczyło to że był krukiem, tak jak ja.
Zmrok już zapadł, a ja dotarłem do uliczki bez większych problemów, mimo że w ciągu dnia słońce mocno prażyło teraz było wilgotno, wydaje mi się że wilgoć ciągła od bruku, jednak nie znałem się na tym.


//Nazwa wyprawy: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
Prowadzący: Narrator/Imago
Wymagania: podstawowe techniki walki, chęć uczestnictwa, członkostwo w KK
Uczestnicy: Watu, Imago

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:11:39 »
Watu dotarł punktualnie. Tak przynajmniej się zdawało. Uliczki były stosunkowo wąskie, budynki niskie, spowite cieniami tych wyższych. Padał deszcz, lecz było całkiem ciepło. Było ciemno, zbyt daleko od jednej z ulicznych latarni. Oczy Watu potrzebowały kilku chwil, by się przyzwyczaić.
- Jesteś już. Dobrze - powiedział jakiś głos, gdzieś w mroku. Odgłos padał gdzieś z góry. Nagle strzelił piorun i zagrzmiało. Na niskim daszku siedział mężczyzna z arafatką na twarzy i kapturem na głowie. Zeskoczył obok Watu z niezwykłą zwinnością. - Zainteresowany opłacalną robotą?
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2019, 13:14:29 wysłana przez Imago »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:11:39 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:20:06 »
Spoglądałem w miejsce w którym dzięki błysku zobaczyłem postać, której dalej nie widziałem.
-Zawsze.
Odpowiedział Watu, szczęśliwie siniaki z walki na arenie się już zagioły.
-Kim jestes ? Zapewne skoro mnie tu zaprosiłeś to wiesz kim ja jestem. Jednak w ramach kultury przedstawię się, Jestem Watu.
Powiedział mężczyzna w taj samej arafatce co rozmówca.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:37:05 »
- Złodzieje i kultura? Nowość. Nie ważne. Jestem Imago  - odpowiedział. - Ostatnio wpadłem na grupę paserów, która operuje tutaj, w mieście. Normalnie bym ich zignorował, ale zawadzili mi, więc postanowiłem się ich pozbyć, a że jest ich dość sporo, to przyda mi się pomoc. Plus ich towary będą pewnie sporo warte.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2019, 18:47:21 »
-Tu ? Na podgrodziu ?
Watu zadziwił fakt że operowali tak blisko wręcz pod jego nosem.
-Więc w czym potrzebujesz mojej pomocy ?
Zapytał chłodno Watu, mimo iż lubił deszcz, szczególnie o tej porze dnia, nie lubił nie widzieć twarzy rozmówcy, być może tak jak powiedziała tajemnicza istota, złodziejstwo i kultura nie idą w parze jednak dla Watu była to swego rodzaju sprawa honoru.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2019, 19:28:22 »
- Tak jak mówiłem, sukinsynów trzeba wybić. Nie wiem, gdzie jest ich kryjówka, ale wiem, gdzie można spotkać ich członków, kurierów. A kiedy ich znajdziemy, to weźmiemy co mają i zrobimy z nimi wiadomo co. Wchodzisz w to?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2019, 19:30:57 »
-Tak, wchodzę. Więc powiem krótko, prowadź zatem

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2019, 19:35:31 »
Wampir skinął rozmówcy, po czym wyruszył z zaułka. Wyszli z rynku, z uliczki niedaleko od tej, gdzie obaj spotkali niegdyś Arivel.
- Tak, są na podgrodziu, z rynku to trochę spaceru - wyjaśnił kompanowi. - Na podgrodziu wszystkie nielegalne zajęcia są łatwiejsze z jednego prostego powodu. Wiesz jakiego? - spytał, dając Watu możliwość odpowiedzi. Szli bez pośpiechu. Deszcz padał coraz gęściej.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2019, 19:49:20 »
Watu przejechał dłonią po brodzie, taki głupi nawyk podczas myślenia.
-Myślę że to przez mniejszą częstotliwość patroli straży oraz przez to że ludzie mają tam obojętne nastawienie.
Rzekł Watu choć nie był pewien swojej odpowiedzi.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2019, 19:52:24 »
- Dokładnie. Ludzie nie mają tam wyboru, nić być obojętnymi. Te ścierwa mordują każdego stawiającego opór. Albo go kaleczą. A co robią elity państwa? Żyją choćby tu... - odrzekł. - Nie nawołuję do redystrybucji dóbr i odbierania majątków, ale słabo to świadczy o straży, jeśli nie ma jej tam, gdzie jej potrzeba. I w takim wypadku wchodzę tam ja. Od jakiegoś czasu czyszczę podgrodzie, żeby dało się tam żyć - opowiadał.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2019, 20:06:46 »
-Czyli taki samozwańczy bohater.
Rzekł Watu starając się by te słowa były nasycone pozytywnymi emocjami.
-Prawdopodobnie to dobrze że ktoś chce ich strzec, jednak zadziwiająco głupio robią owi paserzy, wiele lepiej i prościej było by przekonać mieszkańców do współpracy, zyskali by wsparcie pośród ludu który ich otacza, a tak to napotkają na nas.
Rozwodził się mężczyzna ze szramą na policzku, którą ujawniło zsunięcie arafatki. Rana nie była głęboka, widocznie była zrobiona by pamiętać jakąś lekcje.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2019, 22:48:54 »
- Bohater dokonuje heroicznych czynów. Ja tylko sprzątam śmieci, co też mi się podoba - odpowiedział mętnie. Był wieloma rzeczami, ale na pewno nie bohaterem. Był wampirem, który miał zamiłowanie do tłuczenia gołymi rękoma różnych ścierw. - To zwierzęta. Chcą jak najwięcej zagarnąć dla siebie. Nie podzielą się swoimi pieniędzmi, wolą zastraszyć, bądź zabić słabszych od siebie - wyjaśnił. W ciągu parunastu następnych minut dotarli na podgrodzie. Wampir prowadził do jakiejś speluny, oznaczonej szyldem z czymś, co miało przypominać kufel piwa. Wampir zatrzymał się w cieniu innego budynku. Przyjrzał się Watu. - Hmm, bliznę masz, ale i tak wyglądasz jakoś tak... zbyt miło - zwrócił uwagę. - Rozluźnij się i zaufaj mi - powiedział enigmatycznie.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:31:51 »
Watu rozluźnił się jednak zaufać Imago, na dobrą sprawę wcale go nie znałem.
-Wygląd zbyt miłego gościa często może pomóc, Jednak masz rację raczej nie w tym przypadku. Dobrze więc, od czego zaczynamy ?
Powiedział pewniejszym tonem, dobrze było móc manipulować głosem, do zmiany tonu oraz barwy głosu nie trzeba było wiele a i akcent dało się podmienić na właściwy do sytuacji, mogło to wskazać rozmówcy że jest się kimś innym niż w rzeczywistości bo w końcu co da przebranie za wieśniaka z północy skoro barwę głosu i akcent wskazują na mieszczucha z południa, problem stanowiła jedynie wiedza kiedy i w jaki sposób tego używać, tego jeszcze Watu nie opanował.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:40:28 »
- Hm... uderzysz się sam, czy ja to mam zrobić? Jakiś ślad bitki by wszystko uwiarygodnił.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:46:01 »
-Naprawdę sądzisz że to konieczne ? Nie wydaje mi się żebym chciał skończyć poobijany czy to przez nieznajomego czy przeze mnie samego, jednak mam pomysł jak można wykorzystać mój uroczy wygląd. Stwierdził Watu z naciskiem na uroczy.
-Może by tak jakaś scenka ? Ofiara i oprawca ?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:52:08 »
- Szkoda, bo chciałbym komuś przypierodolić. Co masz na myśli z tą scenką?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:58:15 »
-hmm... odegralibyśmy scenkę, w której ja rzecz jasna będę ofiarą, Ty się do tego nie nadajesz, w której groził byśmy nożem czy czymś innym ostrym. W tym przypadku musieli byśmy liczyć na to że ktoś z karczmy ewentualnie jakiś przechodzień się tym zainteresuje, dalej myślę że sprawę dasz rady pokierować, racja ?
Mimo że to pierwszy taki plan jaki Watu wymyślił był z niego zadowolony, być może był chaotyczny i wiele w nim brakowało co w tamtej chwili zwalał na brak doświadczenia.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Czerwiec 2019, 00:04:22 »
- Albo po prostu tam wejdźmy, sprawdźmy, czy tam są ci paserzy i jeśli tak to ich śledźmy. Co ty na to? - zaśmiał się. - Za bardzo kombinujemy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Czerwiec 2019, 00:11:04 »
-Tak też można, jednak będzie nudniej.
Zaśmiał się pod nosem Watu i poprowadził przez drzwi karczmy, po przekroczeniu progu sprawiał wrażenie osoby która cały dzień pracowała i miała ochotę wychlać parę kufli piwa dla odprężenia. Dla sprawnego oka mogło wydawać się to podejrzane jednak dla obserwatora którego w sumie nie obchodziło to kto właśnie wszedł było to zupełnie normalne zjawisko, tacy ludzie do knajp wchodzą bez przerwy.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2019, 12:03:40 »
Za Watu, do karczmy wszedł Imago. Trzasnął potężnie drzwiami, zamykając je.
Zebrani łypnęli tylko chwilę na przybyłych, po czym wrócili do swoich zajęć. Karczma wyglądała w miarę schludnie. Stoły, przynajmniej niektóre były przykryte czymś, co miało imitować chyba obrus, ale były to jednak nieliczne przypadki. Było tłocznie. Większość stolików było zajęta. Grano tam w kości, karty, czy też zwyczajnie chlano na umór. Gdzieś w tyle, blisko szynkwasu były schody, prowadzące do pokoi noclegowych, zaś przy nich tańczyła jakaś tancerka w egzotycznym stroju. W pomieszczeniu unosiła się mieszanka różnych zapachów. Alkohole, dym tytoniowy, pieczone mięso, czy po prostu wymiociny. Jeden stolik był zarzygany. W wymiocinach leżał jakiś mężczyzna. Ale nikt się nie przejmował. Wampir zajął jedno z wolnych miejsc. Delikatnym skinieniem głowy wskazał Watu stolik naprzeciwko nich. Było przy nim czterech mężczyzn, grających w kości i popijających coś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemniczy nieznajomy i jego propozycja
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2019, 12:03:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything