Autor Wątek: Śladami Bestii  (Przeczytany 6735 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Marzec 2019, 12:04:29 »
- Bestia i truposze, które przed kilkoma chwilami zmartwychwstały i zaatakowały mnie i mojego znajomego - odparł posępnie. - Sprawa robi się coraz poważniejsza. Musimy obmówić wszystkie plany, szczegóły i informacje jakie mamy bym mógł jak najszybciej wytropić stwora

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #101 dnia: 31 Marzec 2019, 12:48:13 »
- No tak było, nie ma co ukrywać - burmistrz podrapał się w zamyśleniu po głowie - Większość zapewne słyszałeś, to co ja ci będę opowiadał. Zaczęło się to wszystko może dwa, trzy tygodnie temu? Niedawno w każdym razie. Ludzie znajdują ślady jakichś potworów po lasach, łowcy tak jak i ty. Część mówiła że może to przez nawiedzony dom, tutaj w Golinogu, ale nie mam pojęcia czy to prawda. Po mojemu to Bestia kryje się gdzieś w lasach i czasem przełazi przez palisadę by kogoś zamordować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #101 dnia: 31 Marzec 2019, 12:48:13 »

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #102 dnia: 31 Marzec 2019, 13:22:55 »
- Pierwsze słyszę o nawiedzonym domu. Nikt nie raczył mnie szybciej o tym poinformować. Jakaś legenda dotycząca domu? Być może bestia nie jest żadnym znanym Stworem. To może być konsekwencja tego, co zdarzyło się w tym domu...

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #103 dnia: 31 Marzec 2019, 13:29:11 »
- A wie pan, panie Khaled, że tu nie ma żadnej legendy. Ot, mieszkała tam sobie kiedyś kupiecka para, chyba jakieś dzieci mieli. Normalni ludzie, podatki płacili, na handlu nie oszukiwali, nie znałem ich nawet. Potem jednak przestali się pokazywać. Potem zamieszkał tam jakiś odludek, dziwny to człowiek był. Elf chyba, chociaż zbudowany zupełnie nie jak jeden z nich, bo potężnie był zbudowany, wysoki. Co tam robił nie wiadomo, wychodził raczej nocami. No i potem zniknął, domek wydał się strażnikom podejrzany to weszli. A co tam zobaczyli... - burmistrz przymknął oczy i wychylił kielich wina. Drugi podsunął tobie - Ta kupiecka parka była nawet nie zarąbana, tylko wybebeszona. Krew, flaki, wszystko. Porozwieszane jak ozdoby na święto Zewoli. Jakieś zwłoki tam jeszcze były, podgniłe dość, zakładamy że to ów jegomość co się po nich wprowadził. Pierwsze ofiary Bestii... A nawiedzony to pewno nie jest, ale ludzie na dziesięć metrów bez kapłana Zartata nie podejdą. No i stoi tak i niszczeje.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #104 dnia: 31 Marzec 2019, 13:33:56 »
- Czy ktoś mnie tam zaprowadzi? Chcę się rozeznać, może znajdę jakiekolwiek poszlaki. Wszystko może być ważne.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #105 dnia: 31 Marzec 2019, 13:36:51 »
- Mój strażnik, Muhamad - wskazał na maureńskiego strażnika, który stał przy wejściu do gabinetu - W sumie zabawny zbieg okoliczności... No nic, to wszystko?

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Marzec 2019, 13:47:00 »
- Tak. Dziękuję za poświęcony czas. Możemy iść. ostatnie słowa skierował do czarnoskórego strażnika.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #107 dnia: 31 Marzec 2019, 13:50:36 »
- To idziemy - odpowiedział dziwnie mechanicznie strażnik i tak też ruszyliście w dalszą wędrówkę. Uliczki miasta były ci już znane, ale Muhamad prowadził cię w nie do końca znajome rejony Golinoga. W końcu skręcił na ubocze, w ślepą uliczkę i wskazał na dom przed wami, na rogu skrzyżowania przy którym się znajdowaliście - To tutaj. Ale ja nie wchodzę.


Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Marzec 2019, 15:00:57 »
Kiwnął mu głową na znak, że rozumie po czym sam ruszył w stronę domu. Faktycznie wyglądał upiornie i nie dziwił go fakt, że ludzie omijają go szerokim łukiem. On jednak swoje już w życiu widział. Swoje przeżył. Dlatego tylko spiął nieznacznie mięśnie i ruszył wolnym krokiem w stronę domostwa, będąc przygotowanym na każdą ewentualność. Kto wie co go może czekać?
Myślał też o Aidenie. Jak na kogoś, kto od lat tropił Różnorakie stwory, panicznie bał się nieumarłych. Jak w takim razie chciał walczyć z bestią? Skoro najprawdopodobniej to ona była odpowiedzialna za zmartwychwstania?
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2019, 15:05:03 wysłana przez Mohamed Khaled »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #109 dnia: 31 Marzec 2019, 17:32:16 »
Dom był, jak można było przypuszczać, niezwykle cichy. Najwyraźniej od dawna już nikt do niego nie zachodził. Drzwi nie były zamknięte, wystarczyło je pchnąć i wkroczyć do środka. Za oknami, które nierówno zabił ktoś deskami, widać było jedynie ciemność. Innymi słowy, pustostan.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #110 dnia: 31 Marzec 2019, 18:31:48 »
Podszedł do drzwi i pchnął je lekko otwierając na oścież. Instynktownie wysunął katane z pochwy umieszczonej na plecach i chwycił ją pewnie w dłoń. Coś mu podpowiadało by mieć się na baczności w tym domostwie. Choć wyglądał na pusty, historia nie raz pokazywała, że takie meliny są najlepsze dla ciemnych typów i złych Bytów. Cała ta historia z Bestią śmierdziała na kilometr.
Miej się na baczności, A'abiel. Coś mi tu śmierdzi...

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #111 dnia: 31 Marzec 2019, 23:16:40 »
Wszedłeś do domu. W środku było ciemno i nieco upiornie, nawet zaś twoje zwyczajne, ludzkie zmysły czuły przedziwną mieszaninę zapachów, coś na pograniczu stęchlizny zapomnianej szafy i krwawej, niewysprzątanej rzeźni. Przed sobą widziałeś schody wiodące na piętro, po lewej i prawej miałeś przejścia do pomieszczeń.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Kwiecień 2019, 10:29:13 »
Skierował swoje kroki do pomieszczenia na lewo. Postanowił sprawdzić pierwsze parter. A nuż to tutaj trafi też na coś ciekawego?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Kwiecień 2019, 18:52:36 »
W pokoju na lewo był kiedyś zapewne salon lub inny pokój jadalno-gościnny. Na podłodze znalazłeś szczątki stołu oraz resztki krzeseł czy innych siedzisk. Poza tym niewiele tutaj było. Pomieszczenie na prawo przypominało coś w stylu pokoju na podwieczorek, pod ścianą zniszczone meble i mała, szklana niegdyś ława. Tutaj za to na ścianach były smugi krwi, obecnie poczerniałej już ze starości. Całość była szara, ciemna i ponura, zabite dechami okna dodatkowo pogłębiały to smutne wrażenie.
Nagle usłyszałeś coś w stylu powtarzalnego stukotu. Coś jak niedomknięte drzwi? Dochodziło z głębi domu, na parterze.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Kwiecień 2019, 18:58:20 »
Jego zmysły, choć zwykłe, ludzkie, wychwyciły ten powtarzalny stukot. Na prędcę obrócił się na pięcie i najciszej jak potrafił, ale też jak najszybciej, skierował swoje kroki do źródła dźwięku.
A'abiel, który w nim siedział i oglądał zainstniałą sytuację spod ślepego oka, także pozostawał czujny i gotowy przejąć kontrolę by ochronić swojego nosiciela.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Kwiecień 2019, 19:00:02 »
Nieopodal schodów, za stertą zniszczonych desek i pod starym dywanem znalazłeś nieszczelną klapę w podłodze. Prawdopodobnie do piwnicy. Mimo iż przykryta dywanem zapadała się lekko, a przeciąg sprawiał że co rusz uderzała o ramę.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Kwiecień 2019, 19:04:39 »
Spojrzał na klapę i zamyślił się na krótki moment. Choć niedomknięta klapa w opuszczonym domostwie, targana przez przewiewy nie wydawałaby się na pierwszy rzut oka podejrzana, on jakoś zwrócił na to uwagę. Kto wie, może lata praktyki? Albo po prostu przewrażliwienie, kto to wiedział?
Odkrył dywan z klapy i otworzył na oścież. Spojrzał w dół i, przełykając ślinę z głośnym gulgotem, zaczął schodzić na dół.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Kwiecień 2019, 19:20:17 »
Znalazłeś się w małej, zacienionej piwniczce. Ciemno jak to w piwnicy, nie było nic widać. Po znalezieniu przy ścianie jakiejś zapomnianej pochodni i rozpaleniu jej twoim oczom ukazała się taka oto salka:



Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Kwiecień 2019, 19:23:43 »
- O kurwa - stwierdził cicho i podrapał się po krótkim zaroście. - Ktoś sobie odjebał tutaj piękną salę tortur.
- Oj tak, aż kusi by z niej skorzystać.
- Zamknij się i daj mi się skupić. Coś tutaj śmierdzi. Na co komu w takim małym wypizdowie sala tortur? Do kogo należy? Do tego elfa, czy pary kupieckiej, której flaki porozrzucano po całym domu?
Rozglądał się uważnie po całym pomieszczeniu.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Kwiecień 2019, 20:44:36 »
Pod jedną ze ścian dostrzegłeś umazane krwią i innymi dziwnymi substancjami trumny. Dwie były uchylone, trzy pozostałe zamknięte, miały też założone kłódki. Miejsce czuć bylo śmiercią i cierpieniem, trudno bylo powiedzieć kto był właścicielem i dlaczego. Nie dostrzegałeś żadnych innych szczegółów. Może poza podejrzanym kawałkiem drewna przylegającym do ściany.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Śladami Bestii
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Kwiecień 2019, 20:44:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top