Autor Wątek: Na rozprostowanie kości  (Przeczytany 37622 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Na rozprostowanie kości
« dnia: 01 Grudzień 2018, 15:39:46 »
Nazwa wyprawy: Na rozprostowanie kości
Prowadzący: Marduk Draven
Wymagania: dowolna specjalizacja w walce, aktywność
Uczestnicy: Marduk Draven, Evening Antarii, Nawaar, Egbert, Kazmir, Melkior, Ashog, Mirzak, Dragosani, Torstein, Patty, Samir, Emerick, Armin

Przez długi czas na wyspie Valfden panowała stagnacja. Zło jakby zasnęło, przestając dręczyć wyspę oraz jej mieszkańców. Z kolei wraz ze złem, w hibernację zapadło i dobro. ÂŻycie szło powoli, a wręcz i nudno. Nawet bandyci jakoś mniej napadali karawany kupieckie. Kreshary nie pożerały tak często zbłąkanych dusz, a wywerny gdzieś schowały swe gadzie łby.
Był to kolejny dzień w życiu marszałka koronnego. Kolejna ta sama pobudka. Kolejna pielęgnacja dawno nie używanej broni. I jak każdy przed tym, ten dzień także zapowiadał się nudnym i mętnym. Ale to ten miał jednak wszystko odmienić. Stało się tak za sprawą jednego z codziennych raportów, który okazał się być czymś zupełnie przeciwnym.
Jeszcze w tym samym dniu, po zajazdach i ulicach zaczęto przybijać oznajmienia, o tym, że marszałek koronny poszukuje grupy śmiałków do niebezpiecznej, acz bardzo opłacalnej misji. Mile widziany był każdy, kto potrafił władać bronią, czy magią oraz miał wierzchowca. Miejscem spotkania obwieszczono dom marszałka w dzielnicy obywatelskiej. Dravenowi pozostało czekać.

//Jeśli ktoś się nie zgłosił, a będzie chętny, niech po prostu napisze mi pw.
[member=25802]TheMo[/member]
[member=16647]Nawaar[/member]
[member=25911]Evening Antarii[/member]
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2019, 12:34:30 wysłana przez Marduk Draven »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2018, 16:30:32 »
Mauren zasiedział się w swojej chacie na dobre, tak to niemal cały czas pracował fizycznie albo chadzał na areny. Jego samego opanowała stagnacja jak niemal całe jego otoczenie. Wiadomo jednak to, że człek musi jeść dlatego często odwiedzał targ czasem mimowolnie, spoglądał na tablice ogłoszeń czy dzieje się cokolwiek na terenie królestwa, tak było tym razem, gdzie marszałek koronny poszukiwał chętnych do niebezpiecznej misji, co stokroć warta niż każda walka na arenie. Nawaar po zakupach powrócił do swej siedziby, gdzie rozpoczął sprawdzanie całego ekwipunku, który zdążył już zakurzyć się swego czasu, niektóre ostrza wymagały ostrzałki, ale w końcu po niespełna godzinie, mógł wyruszyć do szlachetnie urodzonego marszałka koronnego na swym "zaganiaczu". Przemierzanie spokojnego miasta na koniu było ostatnio widokiem niecodziennym, spojrzenia mieszkańców nie miały końca, czyżby na nowo zaczynały się wielkie wyprawy? Pytali się między sobą prości ludzie. Ciemnoskóry mijał kolejne zabudowania i ulice, by dotrzeć do tego konkretnego domostwa, gdzie natychmiast zszedł z konia, którego przywiązał do płotu zaś sam zapukał do drzwi.         

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2018, 16:30:32 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2018, 16:47:52 »
Zdziwieni prości ludzie ustępowali z drogi rumakowi maurena. Kilkoro łysawych typów rzucało rasistowskimi tekstami z dystansu. ÂŚmierdziało też kapustą i gównem. Ot, typowe Valfen, typowy Efehidon. Nawaar też w końcu dotarł. Długo nie czekał pod drzwiami. Otworzyła mu śliczna, kruczowłosa elfka.
- Dom marszałka koronnego, w czym mogę pomóc? – spytała dźwięcznym, niemalże melodyjnym głosem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2018, 17:20:30 »
Po chwili otworzyła mu drzwi elfia kobieta. - Dzień dobry. Skłonił się kobiecie. - Szlachetnie urodzony marszałek poszukuje obywateli chcący wziąć udział w jakimś zdarzeniu. Jestem jednym z chętnych, proszę o zaprowadzenie mnie do zleceniodawcy. Skłonił się jeszcze raz.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień 2018, 22:45:58 »
Melkior po niezbyt udanej ekspedycji Kazmira postanowił odpuścić sobie wyprawy i zaszył się w domu Odwieszając broń i zbroje na kołek. Robił swoje jako podskarbi. Jadł, głównie to robił po pracy. Przytył i zarósł. Zebrał się i poszedł ten kawałek dalej do domu Marduka. Zastał tam akiegoś maurena.
- Dobry, ja też do jego marszałkowatości. Powiedział zarośnięty elf.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2018, 00:49:54 »
- Zapraszam więc obu panów – odrzekła elfka. Zaprowadziła obu mężczyzn do salonu. Na ścianach wisiała różnoraka broń. Tarcze, miecze, szable, młoty – wszystko z czarnej rudy, srebra i żelaza. Gdzieś była nawet kusza. Prócz tego, w pomieszczeniu znajdował się stojak na zbroję. Na nim zaś pełna stalowa zbroja. Pełna zdobień, z hełmem, którego przyłbica była wystylizowana na maskę przypominającą ludzką twarz. Zbroja miała też tunikę z herbem Bractwa ÂŚwitu oraz obszerną pelerynę. Obok na wieszaku wisiała też jakaś opończa z kapturem.
W centrum pomieszczenia z kolei znajdował się stolik z winem i paroma kieliszkami. Tylko jeden był napełniony. W niedalekiej odległości znajdowało się również kilka foteli i kanapa.  Na tym ostatnim wylegiwał się ogromny sambir, którego elfka jednak szybko zgoniła klapsem w zad. Kot nie pożarł jej. Wstał posłusznie i ze zrezygnowaniem w oczach podszedł do jednego z foteli. Władował się nań, ignorując fakt, że był na nim ktoś. Tym kimś był blisko trzydziestoletni mężczyzna w długich, kruczoczarnych włosach. Był przystojny i łatwo ogolony. Zgonił sambira.
– Witam, panowie. Siadajcie – odezwał się.– Melkior? Do zimy daleko, a ty już masz sadełko?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2018, 11:15:15 »
Mauren wytarł buty, przed wejściem do posiadłości, żeby nie wyjść na gbura. Następnie przeszedł przez próg lekko schylając się, żeby włócznią nie zawadzić o sufit. Wkrótce razem z elfem przemierzali korytarze, by trafić do tego konkretnego pokoju. Ciemnoskóry ignorował pozawieszane bronie, które były raczej na pokaz a kolekcjonowanie takiej nie było w jego naturze. Jednak nim wszedł do środka, oparł zawiniętą włócznię o ścianę, bo jakoś nie spodziewał się ataku w tym miejscu. Nawaar wchodząc do pomieszczenia usiadł na zwolnionym fotelu, na który chciał usiąść sambir takie podobne koty widział w pałacach swoich krain. Grunt, że fotel został zwolniony i nie było na nim sierści, więc zajął to miejsce będąc lekko pochylony w stronę człowieka, który zorganizował całe przedsięwzięcie. Na razie milczał aż, przywitanie z elfem zakończy się.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2018, 22:43:39 »
- Spier... - mruknął pod nosem - Ta... po tej ostatniej wyprawie Kazmira miałem dość wypraw. Bardzo. No i mase spraw na łbie. Odparł niby kulturalnie, siadłszy na kanapie. - Mam tylko nadzieję że nie idziemy w góry.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2018, 08:38:38 »
Marduk prychnął, po chwili zaś nawet się roześmiał. Następnie westchnął. Jego twarz stała się jakby chłodniejsza, kamienna.
– Nie tylko ty. Ja jestem na przykład człowiekiem lądu. Jeźdźcem, rycerzem. ÂŁatwiej mi walczyć z tym, co sięgnę mieczem, czy pociskiem esencji, a nie strzałem z armaty pokładowej – odrzekł, po czym szybko rozchmurzył się. –Nie, to nie będzie górska przeprawa. Ale troszkę do przejechania będzie – dodał. Zwrócił się do maurena, jednocześnie wstając. Podszedłszy do jego fotela wyciągnął dłoń w stronę Nawaara. – Marduk Draven, witam – przywitał się.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2018, 09:04:49 »
Mauren również wstał, wyciągnął prawicę i uścisnął dłoń człowiekowi. - Nawaar miło poznać. Ciemnoskóry usiadł z powrotem na fotelu. Teraz mógł również dołączyć do rozmowy. - Cieszę się na myśl, że górski klimat nas ominie w takich warunkach jestem mniej efektywny. Rzekł, czując ulgę. - Może rzucisz trochę światła marszałku, po co poszukujesz chętnych? Bo myślę, że jeszcze ktoś raczy dołączyć do tej kompani. W sumie jak mają siedzieć i gadać o niczym to chociaż sprawa ogólnikowo zostanie im przedstawiona.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Grudzień 2018, 09:12:50 »
Marszałek zaś wrócił na fotel.
– Wina? – spytał, wskazując na butelkę i stojące na stoliku kieliszki.[i ]– A co do tej wyprawy, sprawa ma się dziać w dżunglach na zachodzie wyspy. Dostałem niepokojący raport, który wskazuje na aktywność pewnego znanego mi maga. Melkior, pamiętasz K'efir, nieprawdaż?[/i]

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Grudzień 2018, 16:37:02 »
- Niestety pamiętam. Za wino dziękuje.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Grudzień 2018, 07:56:37 »
- Ja z chęcią skosztuje. Słodkie jeśli jest. Dodał, bo skoro była okazja napić się lepszej jakości trunku to nie odmawiał. - Magowie, czarodzieje, czarownicy czemu nie można ich wszystkich trzymać na krótkiej smyczy i obłożyć ich czerwoną rudą. Wyraził swoją opinię na temat istot obdarzonych magią, ale tak to jest, że każdy ma swoją opinię jak i dupę, na której siedzi. - I co ten cały mag wyczarował? Pewnie doprowadził do jakieś katastrofy albo aberracji. Wysnuł wywody zawczasu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudzień 2018, 13:55:54 »
- Abberracji. Usiadł wygodniej zakładając noge na noge. - Stworzył Orksteina, Ich ciała wyglądają jak zszyte kawałki ciał orka i człowieka. Wysokie na 2,5 metra, waży w przybliżeniu 150kg. Zakuty w mieszaninę zbroi skórzanej i stalowej.  Ot, nic wielkiego.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień 2018, 17:16:48 »
- Dokładnie abberracji. Poprawił się, po elfie, po czym wysłuchał wywodów na temat orksteina, który z natury nie mógł powstać ani nawet magii, po prostu wiedza mogła przerosnąć prostego maurena. - Aha. Skwitował wszystko, co usłyszał. - A tak na poważnie to co zrobił?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:08:09 »
 Po wojnie ten spokój, który opanował wyspę, był wręcz dziwny. Wszyscy żyli spokojnie, nie niepokojąc nikogo, mało było jakichkolwiek "dramatów" życia codziennego. Eve odnosiła wrażenie, że życie na Valfden powoli rozpędza się. Długi start po wieloletniej zimie. Ciężko rozprostować kości. Wojna wymagała odpoczynku. Wszyscy korzystali z dnia pozbawionego poważnego strachu o swoje życie. Organizacje również były jakoś mniej aktywne, Bractwo zapewne robiło porządki w kronikach i dokumentach, uzupełniało zapasy, mozolnie uzupełniało poniesione straty na wojnie - zarówno w ludziach jak i sprzęcie. Teraz rekruci nie szli od razu na ciężki fizyczny trening, ale mieli też czas na lekturę. Anielicy wydawało się, że to dobra droga. Powolne acz skuteczne odradzanie.
Eve spędzała dnie na lataniu po różnych zakątkach wyspy. Jeśli miała ochotę na kilka słonecznych dni na plaży w Saint-Eatinne w Afes, to leciała tam, bez żadnych problemów z tyłu głowy. Zrelaksowana, szybowała wysoko nad piaszczystymi plażami, by chwilę potem wylądować i rozkoszować się zanurzaniem stóp w ciepłym piasku. Ze znajomymi spotykała się mniej. Zżyła się może trochę bardziej ze swoimi niewolnikami - po prostu miała na to czas, by z nimi porozmawiać. W ten sposób przypomniała sobie o ich prozie życia. O prozie życia, która dotyczy każdego zwykłego mieszkańca Efehidonu czy innego miasta Valfden. Było to przyjemne doświadczenie: martwienie się o to, co na obiad, było tak inne od planowania walki z demonicznymi siłami. Eve, przy pomocy Krixosa i Safry, podszkoliła się nawet nieco w sztuce gotowania.
Przemierzając ulice Efehidonu, Eve natrafiła na ogłoszenie. Marduk, kompan anielicy z Bractwa, szukał kogoś na misję. Dlatego na następny dzień postanowiła odwiedzić marszałka jak najszybciej, by dowiedzieć się o szczegóły wyprawy. Konno przybyła pod posiadłość Dravena i zapukała w drzwi.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Grudzień 2018, 19:45:01 »
- Na poważne to to.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudzień 2018, 22:26:30 »
Marduk wstał, zaczął przeszukiwać niektóre szuflady. Z jednej wyjął jakiś zwinięty papier. Z drugiej z kolei zapałki i paczkę skrętów.
– Między innymi to. Dochodzą do tego... – odrzekł, czyniąc to, gdy nagle przerwało mu pukanie do drzwi. Cerbin momentalnie udała się do drzwi i otworzyła je. Widok anielicy zdziwił ją, lecz nie dała po sobie tego poznać.
- Dom marszałka koronnego, w czym mogę pomóc? – spytała grzecznie. Marduk, który z pozycji szuflady miał dobry widok na drzwi ujrzał stojącą w nich Antarii.
– Eve? Wchodź! Zapraszam! – zawołał. Cerbin otworzyła szeroko drzwi, tak aby skrzydła anielicy nie haczyły. Orion – sambir – podniósł łeb, wyraźnie zaciekawiony.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:56:34 »
- Szkoda, że to nie był żart, którym chciano mnie przestraszyć. Uśmiechnął się dziwnie na wieść, że to nie jest jedna z tych zabawnych anegdotek. Widocznie przyjdzie maurenowi wziąć udział w czymś znacznie ważniejszym niż polowanie, które swoją drogą było emocjonujące. Na razie, nie miał się czym przejmować i z rozmyślań, wytrąciło go pojawienie się nowej persony, o imieniu Eve?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:01:48 »
Anielica już od progu została mile przywitana. Miło zobaczyć znajomą twarz po tak długim czasie.
Evening poprosiła jeszcze służkę o odprowadzenie jej wierzchowca o do stajni, albo chociaż przywiązanie w odpowiednim miejscu, by nie podgryzł żadnych kwiatów w ogrodzie. Po tym weszła do środka i usłyszała rozmowy przybyłych gości.
-Witaj Marduk. Dzień dobry wszystkim zgromadzonym- odparła odpinając lekki płaszcz i zarzucając go o oparcie wolnego fotela. Blond włosy, dotąd uwięzione pod materiałem narzutki, teraz opadały falami na ramiona. Rozejrzała się po pokoju, próbując przypomnieć sobie twarze gości. Widziała nieznajomego maurena i jeszcze jakiegoś człowieka, który baaaardzo jej kogoś przypominał.
-Jeśli ktoś z was mnie nie kojarzy to jestem Evening Antarii - ...już nikt ważny w Bractwie dodała w myślach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:01:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything