Autor Wątek: Rodzina Obowiązek Honor  (Przeczytany 9697 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #100 dnia: 12 Kwiecień 2018, 20:13:16 »
Minęło może z 20 minut i oddział piętnastu wojów czekał na dziedzińcu. Wszyscy w kolczugach i z płaszczami w barwach bękartów i z herbem Tacticusa. Był nawet chorąży z chorągwią dla szpanu. Kazmir uznał że przejazd przez Kallar powinien być z pompą.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:54:52 »
- No... powinieneś przynajmniej tam pojechać. Ten dzieciak zasługuje na coś lepszego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:54:52 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #102 dnia: 14 Kwiecień 2018, 13:09:41 »
- Toś mi doradził. Powiedział zdejmując ćwiczebne blachy. W trakcie ich rozmowy przyzwyczajał bowiem mięśnie do noszenia płytowej zbroi, podał pieniądze Jackowi i ruszył na plac gdzie czekał już pluton. - Pojadę tam, ale wpierw do Mirty. Dodał, a potem zwrócił się do oddziału.
- Jedziemy do Mirt, może być ostro bo podobno wsią trzęsą bandyci. A na to pozwolenia nie ma. Kazmir, prowadzisz mój furgon. Dee'mon na kozła obok niego. Dwóch konnych z przodu i z tyłu. Reszta do wozu. Ruchy!

Używanie zbrój płytowych - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój płytowych | Koszt: 3500 grzywien

6775-3500=3275grz.

1-1=0ZT


Melkior nauczony: Używanie zbrój płytowych, tracisz jeden złoty talent

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Kwiecień 2018, 18:49:05 »
- Tak jest. Krasnolud kiwnął ręką na ludzi i zajął miejsce na wozie.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Kwiecień 2018, 13:02:03 »
Mauren podekscytowany przyglądał się, ostatnim przygotowaniom do wymarszu, kiedy usłyszał rozkaz.
-Ta jest. Odpowiedział, po czym w paru zwinnych ruchach znalazł się na wozie.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Kwiecień 2018, 17:16:57 »
Themo ledwo co wjechał do Bastardo, a już ujrzał cała zgromadzenie boże. Klepnął swojego sambira, by ten zeskoczył z konia. Po chwili obaj byli już na ziemi. Dowódca wzrokiem ogarnął całą sytuację. Ewidentnie szykuje się wypad zbrojny. Oj będzie jatka. Oby. Podszedł powoli do nieznanego rekruta na wozie. Na razie nie zdradzał swojej pozycji, chciał podejść świeżaka z zaskoczenia. Po drodze zasalutował Melkiorowi.
- No witam kolego. Gdzie się wybieracie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Kwiecień 2018, 17:24:25 »
Melkior równierz zasalutował, poprawił włosy które wiatr usiłował wepchnąć mu w oczy. - Do Mirty, to ziemie które odebrałem Devristusowi. Ale przecież wiesz co tam jest. Jedziemy zrobić tam porządek. Może zabierzesz się z nami?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Kwiecień 2018, 14:17:01 »
- Przyda się trochę rozróby.
Gwizdnął na kociaka, a ten wskoczył na wóz i usadowił się obok Dee'mona. Spojrzał na rekruta swoimi sambirskimi oczami.
- Tylko nie drap mi tu nowych.
Rzekł po czym wrócił na swojego wierzchowca i usadowił się w siodle. Podreptał trochę po dziedzińcu i zajął pozycję obok wozu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Kwiecień 2018, 15:10:48 »
Melkior zaś, z racji iż jego koń ciągnął furgon, usadowił się wewnątrz furgonu, siadając między najemnikami. - Wymarsz! Wydał krótki i jasny rozkaz po czym ruszyli.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #109 dnia: 16 Kwiecień 2018, 15:24:40 »
Właściwie w ostatniej chwili do kompanii dołączył Ashog. Trochę zaspał, ale po jego ostatniej misji miał prawo być rozkojarzony. Zajął miejsce z tyłu konwoju.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #110 dnia: 19 Kwiecień 2018, 21:21:22 »
Dee'mon jadąc na wozie, przyglądał się maszerującej kompanii. Zdarzyło mu się, nie raz podróżować liczną grupą, jednak były to tylko karawany. Tyle chłopa pod bronią... Momentalnie przypomniały mu się czasy, kiedy spieprzał razem z towarzyszami przed takimi kompaniami. Spotkanie takie oznaczało w najlepszym wypadku rekwizycja towarów za lewym poręczeniem, w najgorszym powolną śmierć. Ale dziś sam należał do kompanii i z tego, co zdążył zauważyć nie przypominali oni żołdaków których zwykł spotykać. Obrócił się do tyłu i spytał.
- Nie sądziłem, że będzie nas aż tylu komandorze. To demonstracja czy spodziewasz że czegoś naprawdę dużego?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #111 dnia: 20 Kwiecień 2018, 18:25:15 »
- Demonstracja że się nie pierdolę z bandytami. Tylko wjeżdżam na pełnej kurwie z ogniem i mieczem. Odpowiedział. - Ale spodziewam się też że myejscowi rozbójnicy ustąpią. Szkoda że moi szpiedzy nie zdążyli z raportem, i nie wiem kogo mam powiesić, a kogo nabić na pal.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #112 dnia: 21 Kwiecień 2018, 14:59:35 »
- Demonstracja naszej siły, bo dawno nasza ekipa nic nie narozbrajała.
Tyrpnął konia ostrogami, a ten ruszył i utrzymywał jednostajne tempo obok wozu. Kopyta obok kół. Dzięki temu mógł nie tylko mieć oko na towarzyszy, ale też zamienić z nimi kilka słów. Tym bardziej, że jeszcze nie było potrzeby formować szyku bojowego.
- Coś słabych masz tych szpiegów. To ja ci powiem kogo. Jak już skapitulują to ustawić w rządku. Ci co byli z przymusu krok naprzód i pełna spowiedź. Im pokute, reszte na szubienice. Jak wydadzą prowodylów to będziesz wiedział ile pali naostrzyć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Kwiecień 2018, 15:54:22 »
- Oj, dobrze wiesz że moi szpiedzy spriwadzają się do Vernona, który robi co może by na nowo rozpostrzeć wpływy mego rodu tam gdzie trzeba. Powiedział siadając wygodniej.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #114 dnia: 21 Kwiecień 2018, 19:08:26 »
- Bo robi to źle. I wydaje mi się że on tak naprawdę ma swoje własne plany. Wtrącił kapral. - Acz mogę się mylić.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Kwiecień 2018, 23:44:36 »
- Bo się mylisz, on jest po prostu stary. Starzy ludzie, i inne stare istoty, bardzo cenią sobie honor, patriotyzm i tym podobne... - zawiesił się  na sekundę - rzeczy. Mam rację?

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #116 dnia: 22 Kwiecień 2018, 11:22:47 »
Mauren spojrzał na jeźdźca, który zrównał się z wozem i szybko wyprostował się na koźle.
-Ooo, sam lord generał. Jestem Dee'mon, nowy. Zamyślił się na chwilę, po czym dodał.
-Cóź, starzy ludzie, jak wszyscy najbardziej cenią pełną miskę i święty spokój. A demonstracja, jeśli ma być skuteczna, musi być zapamiętana na długo. Szanowni Panowie, za przeproszeniem pierdolicie się jak matki z dziećmi. Przywiązać jednego skurwysyna z drugim do koni i rwać. Nic nie zostaję tak dobrze w pamięci gawiedzi, jak upieprzony juchą trakt i wszechobecne strzępy ciał.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #117 dnia: 22 Kwiecień 2018, 14:29:27 »
- O! Bardzo mądrze szeregowy gada. Tylko widzisz, tu masz pana hrabiego - wskazał ręką na Lorda Alkoholika Generała - A tu syna byłego hrabiego - wskazał na Melkiora - I panowie nie chcą robić tego jak bydło. Ale trzeba. Dojeżdżamy! Powiedział.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Kwiecień 2018, 18:59:09 »
-Ale za to gawiedź była by bardzo rozradowana. Zresztą zastanowiłbym się, czy wbijanie komuś pala w rzyć jest bardziej cywilizowane, ale ja to prosty chłop jestem gdzie mi do pomyślunku panów hrabiów, baronów i im podobnym. Mauren rzucił okiem na jadących konnych. -To hulankę czas zacząć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Kwiecień 2018, 19:24:19 »


Melkior się nie odezwał, konwój wjechał do Mirt główną drogą, zatrzymując się w jej centrum pod karczmą. Z furgonu wylała się piątka najemników i komandor. Mieszkańcy wioski byli tym widokiem zadziwieni, bo wojska tu nigdy nie było.
- Zabezpieczyć teren. Dee'mon za mną. Wydał rozkazy, sam udał się do karczmy. Na jego drodze stanęło dwóch krasnoludzkich ochroniarzy, którzy szybko zwiali. Elf wszedł z maurenem do środka. Ach ta woń... odetchnij teraz pełną piersią, ale weź takiego macha do pięt... Co ci to przypomina? Bo nos przeciętnego człowieka wyczuwa tutaj nutę brutala walczącą z mocarnym bukietem samczej pachy. Gdyby zapachy miały kolory to na tej sali dominował by brąz. Co kolejny element w karczmie to jeszcze lepszy. Jest wśród nich człowiek z amputowaną dłonią, a w miejscu dłoni nakładka ze stalowym hakiem. W kącie karczmy siedział okropny niziołek, a na jego plecach stało kilka szczurów. Uderzające podobieństwo tego człowieka do twarzyczek szczurów, tylko mniej owłosione. Po chwili podszedł do was karczmarz, a był nim człowiek z hakiem. Przystawił Melkiorowi hak do piersi i gburowatym tonem, lecz starającym się brzmieć dosyć gustownie, na siłę starał się być miły, lecz dobrej etykiety nauczonym nie był.

- - A ty cego tu Panocku?
- ÂŁapy precz. Jestem nowym panem tych ziem, przyjechałem z inspekcją. Podaj mi piwa. Karczmarz lekko wystraszony zabrał ręke.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rodzina Obowiązek Honor
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Kwiecień 2018, 19:24:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top