Autor Wątek: Skrzydła i szpon  (Przeczytany 22527 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Marzec 2018, 18:59:44 »
- Moja piękna towarzyszka, Evening Antarii, pragnie spróbować najlepszej zueskiej kuchni. Możemy na was liczyć, dobrodzieju? - zagadnął do niziołka Funeris.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Marzec 2018, 16:39:50 »
- Oczywiście. - Niziołek skłonił się. - Za chwile podam listę dań, ale... - Spojrzał na aniołów. No i na krasnoluda. - ÂŻyczą sobie państwo stolik w środku czy na zewnątrz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Marzec 2018, 16:39:50 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Marzec 2018, 16:40:57 »
Funeris spojrzał na zewnątrz, oceniając pogodę...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Marzec 2018, 16:43:56 »
Pogoda była chujowa nie najlepsza. Ciężkie chmury przetaczały się po niebie, grożąc deszczem. Było późne Atunus, więc to też nie powinno dziwić. Ale cóż, decyzja należała do gości lokalu!

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Marzec 2018, 16:48:32 »
- W środku, zdecydowanie...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Marzec 2018, 16:29:07 »
Zaprowadzono ich więc do stolika. Był przy oknie, na tyle duży, aby wygodnie siedzieć mogły przy nim trzy osoby. Dla krasnoluda przyniesiono wyższe krzesło, nic nie mówiąc i nie komentując. To się nazywa obsługa! Potem podano spisy dań. Większość z nich składała się z darów morza. ryb, skorupiaków, mięczaków i innych stworzeń, których istnienie przeczy logice. Była tez oczywiście zupa z wodorostów. Część dań nosiła dziwaczne nazwy, które nie mówiły aniołom nic. Piwo nie było tutaj podawane, jedynie wino.

Za oknem zaś zaczęło padać. Funeris miał więc nosa. Albo szczęście. I gdzieś tam, w mieście, pośród jego uliczek, był Drago. Sam. Szukający informacji, załatwiający uzupełnienia zapasów. Jedyny pracujący. Ciężko pracujący! No a na pewno będzie tak twierdził, gdy tylko zobaczy, że anioły się lenią w wygodnej knajpie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Marzec 2018, 17:06:44 »
Funeris z uprzejmością ukłonił się do niziołka, który zaprowadził ich do stolika. Odsunął krzesło Evening, pozwalając jej podejść do stołu i przysunął na powrót stołek, jak już zajęła odpowiednią pozycję. Sam przeszedł wtedy na drugą stronę, również zajmując miejsce. Dotknął blatu stołu, niewielkiego, zupełnie nieprzypominającego typową ławową karczmę. Był dobrze ociosany, zabejcowany i przykryty białym obrusem z jakimiś fantazyjnymi wzorami. Nieźle.
Kartę dań podano wypisaną równym pismem na pergaminie przytwierdzonym do jasnych deseczek związanych w trzech miejscach rzemieniem. Sprytne, wygodnie się czytało i wertowało tych kilka stron. A było na nich coś, o czym nigdy w swoim życiu nie słyszał. Wyławiał jakieś znajome nazwy, lecz łączone w dziwnych kombinacjach, budziły jego strach i niezrozumienie. Dlaczego ktoś chciałby podać "okonia morskiego w sosie musztardowym z zielonym pieprzem i smażonymi przegrzebkami", przeszło mu zapewne przez myśl, czytając jedną z pozycji na liście. Potem zatrzymał się na moment przy "fermentujące kałamarniczki w occie, z mulami i aferbegnio", czymkolwiek by to ostatnie nie było.
- Evening, skusiłabyś się na butelkę Marlborough Chenin Blanc z tutejszych winnic? - zapytał wreszcie, szybko skacząc na napoje i widząc już rzeczy, które przynajmniej potrafił przeczytać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:11:20 »
Skrzydlaci zamówili więc wino i jakieś danie, w którego nazwie były dwa znane im słowa. Czyli szpinak i małże. W końcu jak szaleć, to szaleć. Wypili, zjedli i okazało się to całkiem niezłe, gdy już się człowiek anioł przemógł. Siedzieli sobie, a za oknem powoli zapadał zmrok. Kończył się ostatni dzień roku. Nadchodziła długa noc, która miała potrwać przez cały miesiąc. I dokładnie w tym momencie te spokojna posiadówkę przerwał im Drago. Zjawił się przy stole nie wiadomo skąd. Podszedł, niespostrzeżenie, jak to przystało na wampira, i z sobie właściwym taktem wcisnął się pomiędzy nich podstawiając sobie krzesło.
- Co jecie? - Spojrzał na puste już talerze. - Fuj - skomentował. - Dowiedzieliście się czegoś? - zapytał. Całkowicie ignorował Karla, który przecież też siedział przy stole. Krasnolud wybałuszył oczy i chyba próbował coś wydukać, widząc tak bezczelne zachowanie wampira wobec pary anielskich istot.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:33:08 »
- ... a ja na to, że to moja siostra! - rzucił, a wszyscy wokół wybuchli śmiechem. Funeris wytarł twarz w chusteczkę, łapiąc się nieco teatralnie za brzuch i kręcąc głową. Wtedy też wpadł wampir. Karl mało nie spadł ze swojego stołka, widząc postać Dragosaniego.
- A, ten, właśnie... - przypomniał sobie cel swojej wizyty. - Mości Karlu, jako się rzekło wcześniej, opowiesz po krótce co miałeś do powiedzenia na temat wulkanu i tego, co się tam teraz dzieje? Te historie, wiesz, co wcześniej mówiłeś.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:43:29 »
- Ee... - bąknął Karl, jakby nie bardzo wiedząc o co chodzi. Albo też nie bardzo podobało mu się spojrzenie wampira, który to wbił w niego wzrok swoich bladych oczu w których ewidentnie było coś wybitnie nieludzkiego.
- No mówiłem, że on może wybuchnąć... dymi, trzęsie, grzmi - powiedział w końcu. - I nikt nie wie dlaczego. Bo to wygasły wulkan był, a tu nagle nie wiadomo czy nie tryśnie ogniem. O, żeby bogi nie dali. - wykonał święty gest odpędzania złych mocy. Dragosani, jako doświadczony egzorcysta i znawca zwyczajów owych złych mocy wiedział doskonale, że taki gest jest całkowicie bezużyteczny. Ale tak tylko dla swojego wewnętrznego śmiechu syknął cicho, lecz słyszalnie, i odsunął się od krasnoluda, siedząc na krześle. Karl wybałuszył oczy i spojrzał na swoją dłoń.
- O czym to ja... - zaczął znów. - A, że wulkan. No grzmi. Ludzie mówio, że tak też jakieś duchy po nim chodzą. I jeden taki gejolog mówił, że gdzieś tam w pobliżu krateru żyje jakiś nawiedzony ślepy kunanin. Ja bym się nie zdziwił, gdyby to on rozsiewał plotki o duchach i przepędzał podróżnych.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:47:11 »
- Nawiedzony, ślepy kunanin - powiedział dobitnie Funeris, patrząc wymownie na Dragosaniego.
- A ludzie mówio gdzie dokładnie go znaleźć?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:54:29 »
- No na wulkanie mieszka - odparł krasnolud. - Znaczy... na stoku. Znaczy... no ten gejolog mówił, że w takiej norze sobie żyje nieco poniżej... takiego słowa użył... kaldery? Tak chyba tak. No na wulkanie. - Chyba sam nie znał szczegółów.
- Da radę go wytropić - powiedział Drago, zwracając się do aniołów. - Szczególnie, jeżeli naprawdę tam pojawiają się duchy. Poza tym jak narobimy hałasu, to może sam wyjdzie?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #112 dnia: 03 Kwiecień 2018, 17:02:56 »
- Na to bym nawet mocno liczył - odparł. Sprawdził czy butelka była już pusta. Była. Zobaczył jak tam poszło Wieczorkowi z obiadem - wyjadła wszystko, zupełnie jak on. No naprawdę dobre było, nie ma co ukrywać.
- To co, na nas czas? - zapytał po chwili wampira.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #113 dnia: 03 Kwiecień 2018, 21:06:26 »
Anielica była zadowolona, że wreszcie trafiła na porządną karczmę, serwującą specjały morza dla prawdziwych smakoszy. Na całym Valfden takiej się nie spotka, nawet w Atusel. Choć Eve zamówiła krewetki w cieście z sosem, to musiało zajść jakieś nieporozumienie i podano jej szpinak z małżami. Na szczęście nie była długo zła, gdyż danie jej zasmakowało. Słony smak małży idealnie współgrał ze świeżym szpinakiem i Evening delektowała się tymi owocami morza, popijając je winem wybranym przez Funerisa. Choć za oknem było nieprzyjemnie, to tu panowała idealna atmosfera.
Aż do czasu aż zjawił się Drago oczywiście.
Słuchając wymiany zdań, Eve kończyła ostatnią porcję szpinaku. -Drago, a jeśli te duchy to tylko kształty tworzone przez dym, który wydobywa się z wulkanu? No i kto mieszkałby w tak niegościnnej okolicy, na dodatek ślepiec?...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Kwiecień 2018, 21:13:05 »
- Masz coś na zębach - powiedział Drago, spoglądając na Eve. Na jej zęby. Oczywiście nic tam nie miała (prócz zębów (znaczy nie na zębach, tylko w ustach)), no ale pożartować sobie nie można?
- Ale i tak może być. - Wzruszył ramionami. - Zobaczymy. Myślę, że akurat my odróżnimy ducha od dymnej iluzji. Ale chyba naprawdę trzeba się zbierać. Załatwiłem co trzeba, a i mam pewne wieści. Ale to nie tutaj.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #115 dnia: 03 Kwiecień 2018, 21:15:03 »
Funeris spojrzał na Karla.
- Zapłacisz? Sakiewkę zostawiłem w niebie...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #116 dnia: 05 Kwiecień 2018, 10:21:57 »
Dragosani zaczął się śmiać. Karl spojrzał na niego niepewnie. Wciąż nie wiedział co myśleć o tym wampirze.
- Umm... - mruknął. - Jakby to... No nie stać mnie. Nie mam przy sobie za dużo grzywien. Ledwie na mój rachunek starczy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #117 dnia: 05 Kwiecień 2018, 11:05:24 »
- Dobra, ile wyszło łącznie?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Kwiecień 2018, 16:31:40 »
Karl skinął na kelnera i poprosił go o rachunek. Po krótkiej chwili sługa wrócił, kładąc na stole lśniący talerzyk, na którym to leżał zwitek papieru. To się nazywa styl! Nie to co w Obieżyświecie, gdzie karczmarz potrafił wydzierać się przez całą salę mówiąc kwotę należności. Kwota na rachunku wynosiła pięćdziesiąt grzywien. Jak na standardy gastronomiczne całkiem sporo. Jak na zarobki zebranych przy stole osób, prawie nic nie znacząca kwota.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Kwiecień 2018, 17:30:16 »
Funeris wyjął niewielki woreczek ze srebrnymi grzywnami zza pasa, położył go na stole. Wiedział dokładnie, że w środku jest odliczone sto sztuk.

4 915 - 100 = 4 815

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Kwiecień 2018, 17:30:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top