Autor Wątek: Szaman w świątyni śniącego  (Przeczytany 2158 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manti19

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Szaman w świątyni śniącego
« dnia: 07 Styczeń 2018, 17:59:05 »
Cześć,
Postanowiłem ostatnio po latach spróbować przejść Gothica jeszcze raz. Z gry pamiętam niewiele i aktualnie jestem bliski końca, ale jedna rzecz nie pozwala mi ukończyć gry.
W świątyni śniącego zabiłem 4 z 5 szamanów (w tym ostatniego po naładowaniu Uriziela), problem w tym, że nie mogę dostać się do jednego z wcześniejszych. Jest to ten szaman, do którego wchodzi się korytarzem, w którym znajdują się pełzacze. Na jego końcu wskakuje się lekko na górę i tam znajdują się kraty, których nie potrafię otworzyć. Dodam dla lepszego zrozumienia sytuacji, że po drugiej stronie znajdowały się szkielety (zabiłem je czarem przez zamknięte kraty). Nie mogę znaleźć żadnego przełącznika, który je otworzy, a szukałem już chyba wszędzie. Sprawdzałem solucje i wydaje mi się, że chodzi o tego szamana: "Teraz wróć do głównego pomieszczenia. I zeskocz do tunelu. Pozabijaj pełzacze i orki. Wskocz na poziom pomieszczenia. Tu czeka cię walka z szkieletami. W kolejnym pokoju będą trzy przyciski - włącz je. Pokonaj demona. Zmaterializuje się szaman. Zabij go i jak zwykle zabierz wszystkie fanty."
Proszę o dokładną instrukcję w jaki sposób otworzyć te kraty, bo już naprawdę nie mam pomysłu :( Już po pokonaniu apokaliptycznych strażników wbiłem 4 miecze w szczeliny i ten jeden, którego nie mam, blokuje mi ukończenie gry.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edit: oczywiście przemiana w chrząszcza nie pomoga ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2018, 18:01:35 wysłana przez Manti19 »

Offline Manti19

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Odp: Szaman w świątyni śniącego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2018, 02:17:07 »
Znudzony czytaniem kolejnych solucji i oglądaniem let's playów spróbowałem jeszcze raz. Nie udało mi się wprawdzie otworzyć kraty, ale gdy stanąłem wyżej i zamieniłem się w chrząszcza, to jednak się udało. Zadanie wykonane, gra ukończona, a swoje rozwiązanie zostawiam, bo może ktoś kiedyś będzie w takiej sytuacji ;)
No i nadal nie wiem, który przełącznik uruchamiał to wejście :P

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szaman w świątyni śniącego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2018, 02:17:07 »

Offline VectorMental

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1043
Odp: Szaman w świątyni śniącego
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2018, 22:52:54 »
To chyba trzeba w odpowiedniej kolejności przełączyć. Nie pamiętam jak ale chyba gdzieś w świątyni lub pomieszczeniu są wskazówki. Jeśli nie trzeba wypróbować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szaman w świątyni śniącego
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2018, 22:52:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top