Autor Wątek: W nieznane  (Przeczytany 5462 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

W nieznane
« dnia: 02 Październik 2017, 20:51:23 »
Nazwa wyprawy: W nieznane
Prowadzący wyprawę: Melkior/Narrator
Wymagania do uczestnictwa: Zgoda prowadzącego
Uczestnicy: Melkior, Silion, Ashog, Mirzak

Melkior spędzał czas po morskich wojażach u Tomiego, tym razem jednak pił za czyjeś. On i połowa karczmy słuchała kupca Abdula o ekspedycji na Marant. TEN Marant, Ignis Terra, elf bez wahania sie zapisał, on i sporo innych "Bękartów". Marant był kolebką tego narodu, mimo iż to zapewne spalona skała stercząca z wody to... nadal ma złoża surowców. Tak? Zapewne.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2017, 20:04:52 »
Brodacz spędzał czas wolny w karczmie Tomiego, nie wzruszony i posępny jak sama śmierć opróżniał kielich za kielichem. Nie był jakoś specjalnie szczęśliwy.
Znudzony słuchał historii o mitycznym Marancie, miejscu z którego według historii i podań "ludy teraźniejszego Valfden" uciekały ratując swe życia.
Po upadku demonów, ziemie te mogły być ciekawym kąskiem dla poszukiwaczy przygód i Sil był taką przygodą zainteresowany. Zapisał się.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2017, 20:04:52 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2017, 20:33:43 »
Silion zwrócił uwagę na nowe zwłoki Melkiora, które sam mu przecież wybrał. Abdul skończył opowiadać, czy raczej zachęcać. Melkior odprowadził go wzrokiem i wtedy zauważył Siliona.
- Witaj, widzę że również chcesz zmarnować kilka miesięcy na podróż do kupy piachu? Spytał wcale nie zachęcająco - No, ale chociaż nieźle płacą.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Październik 2017, 16:37:30 »
Spojrzał na kogoś kto właśnie zwrócił się do niego. Długi czas odosobnienia sprawił, że zapomniał twarzy nawet dobrych znajomych, zaś ten wydawał mu się jakoś obcy...
- Umm... Witaj... - spojrzał jeszcze raz, tym razem w oczy. Olśniło go gdy skojarzył to ciało z najemnikiem którego wykupił w pewnym celu - Melkiorze? - dłonią wskazał miejsce obok siebie.
- Zmarnować kilka miesięcy? I tak już dosyć życia zmarnowałem, tak więc to nie będzie niczym nowym, a może będzie chociaż trochę ciekawie. Kto wie.
Brodacz wziął drewniany kieliszek między palce i energicznym ruchem wlał ognistą wodę w usta. Skrzywił się, wytarł usta rękawem.
- Dawno mnie tutaj nie było. Co słychać w świecie? - zwrócił się do elfa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik 2017, 19:00:08 »
- Od waszej wyprawy do Omas to nic, ja spędziłem sporo czasu na morzu więc sam nie wiem zbyt wiele. Co do wyprawy, to nie podchodzę zbyt entuzjastycznie. Wiem po prostu że trafimy na w większości jałową ziemię. A w miejscu dawnego Ombros jest pewnie jezioro kraterowe.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik 2017, 19:17:49 »
Krasnolud wzruszył wąsem i ponownie wypił kieliszek alkoholu.
- Wiesz co? Ja myślę, że skoro to wyjałowione ziemie po uderzeniu meteoru, to spotkamy tam jakieś mutanty bo na demony nie ma co liczyć. Muszę rozprostować kości, naprawdę, nie mogę dalej tak żyć w stagnacji, walczyć z emocjami. Tak... Siostra Kazmira gdzieś zniknęła i po tym wydarzeniu przez długi czas nie udzielałem się w świecie... - mówił choć sam nie wiedział po co to mówi, może musiał się komuś wygadać, nie wiadomo. - Dobra bijatyka nie zaszkodziła jeszcze nikomu, znaczy poza tymi którzy będą ofiarami.
- Cóż, co będzie to będzie staruszku, nie czarnowidz. - uśmiechnął się krzywo, na więcej nie był się w stanie zdobyć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Październik 2017, 19:31:23 »
- Kazmir też nie wie co z Kami. Cóż, nie moja sprawa. I nie czarnowidze, stwierdzam fakty. Moja siostra wyłożyła sporo grzywien na tę ekspedycję, Bank Ekkerund też. Więc bardzo mi zależy by Abdul ibn Mohamed zdołał wrócić. Flota liczy sobie fregatę i dwa brygi. Fregata należy do Starego Nelsona, korsarza. Odparł dopijając piwo.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Październik 2017, 20:12:18 »
- Stary Nelson? Nie kojarzę coś za bardzo. - zmarszczył czoło zamyślony - Wiesz co? Nie damy mu zginąć. No chyba, że nas rozbije o skały. - zaśmiał się.
Nalał kolejny kieliszek i chwytając go w palce wypił jego zawartość.
- Słuchaj, a ktoś jeszcze ma się pojawić? Nie masz jakichś przecieków? - zapytał zaciekawiony.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2017, 20:27:52 »
- Większość ludzi pomaga przy załadunku, Mirzak i Ashog zakwaterowują kompanię Bękartów na "Mokrą Anielice". Ogólnie to ekspedycja liczy ponad 700 osób licząc marynarzy i najemników.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2017, 20:40:41 »
Mężczyzna zacisnął pod stołem pięść, czuł, w sumie sam nie wiedział co, nie chciał o tym zbytnio myśleć.
- "Mokra anielica"? Jakoś dziwnie mi się to kojarzy, nie powiedziałbym, że specjalnie pozytywnie, ale to nie ważne. - mówił spokojnie - To czeka nas nie lada wyprawa, sporo tych osób.
- Barman! Piwo poproszę! - krzyknął unosząc palec wskazujący ku górze.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Październik 2017, 20:50:39 »
Tomi po chwili postawił przed krasnoludem kufel tutejszego piwa, wystawiając rękę oczekując 2 grzywien.
- Mnie też. Ale Nelson to Myrtańczyk więc...

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Październik 2017, 21:01:02 »
Krasnolud sięgnął do sakiewki i wyjął trochę grzywien. Nie chciało mu się liczyć, po prostu podał je karczmarzowi.
- Tomi, stawiaj za to piwo dopóki grzywny się nie będą zgadzać. - rzekł chwytając kufel piwa i zanurzając w kremowej piance swoje wąsy, mmm, kochał ten napój.
- Myrtańczyk? Czyli z kontynentu? Nieźle. W ogóle, jak wygląda sytuacja polityczna na kontynencie, nie obiło Ci się o uszy pływając po morzach i oceanach? - pytał zaciekawiony.

26268 - 20 = 26248 grzywien

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2017, 21:33:59 »
-  Po wyzwoleniu się spod jarzma okupanta wielka kapłanka powróciła na tron Ghuruk powiększając jego tereny o prowincje Ignis Terra, wyzwalając niewolników wśród których przyszło jej żyć podczas lat spędzonych w niewoli u demonów. Elanoi Elanoi też poszerzyło swoje terytoria o dawne Ignis Terra, które były już wolne od hordy demonów. Królestwo elfów ponownie wolne było od ucisku i zmierzało ku dniom pełnym dobrobytu i pokoju. Acz wojna z Ghuruk wydaje sie prawdopodobna, jaszczury są fanatyczne i ekspansywne. Ilsumir... kupcy liczą hajsy i nic nie robią. Moczary się też rozrosły o Ignis Terra. W Myrtanie Hoven, młody, butny król przypuścił kontratak na wojska nieprzyjaciela, zaraz po wydarzeniach z 26.03.24, eIII. Cesarstwo zdołało jednak odeprzeć militarne zapędy Hovena. Dureń niezrezygnowany powędrował ze swoimi armiami na południe wcielając do królestwa Myrtany ziemie niegdyś odebrane im przez demony z Ignis Terra. Po powrocie do stolicy radość ze zwycięstwa nie trwała długo, ponieważ kraj nadal trapił głód i bieda. Możnowładcy dobili targu z królem dzieląc władze na odpowiednie urzędy, które zajmą się administrowaniem państwa odciążając monarchę zajętego ciągłymi podbojami. Ogólnie to chujowo jest w Myrtanie. Orkowie z Varrok... tu się moja wiedza kończy. Pływałem na trasie Valfden - Vrih. Wiem tyle co mówią po tawernach.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik 2017, 19:04:36 »
- Hmm.... Czyli ogółem to ciekawie się porobiło trzeba przyznać... - mówił opróżniając kolejny kufel z piwem. Rozsiadł się wygodniej po czym podrapał się po policzku.
- Wiesz co? Nie chce mi się już tu przesiadywać, ciekawe kiedy wyruszamy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik 2017, 19:10:03 »
- Jutro po południu, możemy iść się zaokrętować i iść spać. Chyba że masz inne propozycje, na przeciwko jest zamtuz...

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Październik 2017, 16:59:08 »
- Niee, nie mam ochoty spędzać czasu z osobami które mają jeszcze bardziej spieprzone życie niż ja, no nie. Chodźmy spać. - rzekł dopijając piwo i wstając z ławki.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Październik 2017, 17:14:44 »
- No jak chcesz. Dopił piwo. Wyszli z karczmy w stronę nabrzeża gdzie cumowała Anielica. Mimo późnej pory wciąż było tu tłoczno,  załadunek trwał w najlepsze. Wgramolili się po trapie. Melkior nawet nie silił się na szukanie kapitana czy Pierwszego, skierował się z Silem na drugi pokład gdzie były kajuty młodszych "oficerów". Elf wskazał jedną z kajut.
- ÂŚniadanie o 7, odprawa o 10. A to twoja kajuta.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Październik 2017, 16:30:25 »
- Zrozumiałem. Dziękuje. Dobrej nocy Melkiorze. - otworzył drzwi do kajuty po czym wszedł do środka, popychając je by się zamknęły.
Rozejrzał się, wygląd pomieszczenia nie przykuł jego uwagi.
Rozebrał się, swoje uzbrojenie cisnął w kąt, rzucił się na łóżko i zasnął.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2017, 17:49:21 »
Melkior też poszedł spać. Noc minęła bez zakłóceń, elf wstał obudzony piskiem mew i kurwami rzucanymi przez marynarzy. Nałożył spodnie, buty i koszulę i wyszedł na śniadanie.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Październik 2017, 21:59:50 »
Krasnolud otworzył oczy i spojrzał na sufit, nie spieszył się, trochę jeszcze się polenił zanim całkiem wstał z łóżka.
Nałożył ubranie, zbroje, płaszcz, noże, kusze i tym podobne klamoty.
Leniwie wytoczył się z kajuty, dźwięk kurew rzucanych na lewo i prawo sprawił, że czuł się jak w domu.
Skierował się do kambuzu by coś zjeść.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W nieznane
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Październik 2017, 21:59:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything