Autor Wątek: W głąb Zapomnienia  (Przeczytany 32472 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #580 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:21:48 »
- Klinga? - zapytał tauren. Takie pytanie z ust rycerza trochę go zaskoczyło. Bo jakże to tak, paladyn bez miecza? - Em... będziesz musiał zapytać w naszej zbrojowni. Ja mogę ci powiedzieć ile worków zboża żeśmy zebrali w tym sezonie.
- Ze stolicy wziąłem pewien swój... wynalazek - powiedział Dragosani. -Nie miałem jednak okazji jeszcze tego wypróbować. To te kawałki materiału, które miałem na wozie i potem na statku. Jest na nich wyszyty wzór kręgu spętania. Zakładam, ze to zadziała jak krąg wyrysowany na podłożu, ale nie sprawdzałem jeszcze tego w praktyce. Ponad to przydałyby się srebrne łańcuchy. Albo mocne sznury namoczone w solance. Albo z opiłkami srebra. Nimi można by go związać. Ciężko będzie to wszystko zabrać przez mury. Dlatego je weźmiecie statkiem. Mogą się przydać... Tak czy inaczej priorytetem i tak byłoby wciągnięcie go w krąg. Ostatecznie ten mogę wyrysować kredą już na miejscu. Będąc w kręgu już nic nie zrobi.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #581 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:32:43 »
- Przenośny krąg spętania? A to dobre. Ciekawe czy się sprawdzi. Natomiast jeśli chodzi o tunele czy inne podziemia to wiemy jedynie, że takowe są, ale jak się do nich dostać, gdzie zaprowadzą to już inna sprawa.
Odrzekł przy okazji Mardukowi na pytanie o alternatywne dostanie się do środka.
- Czy to już wszystko? Wypadałoby się zająć tymi piratami. Dość już się bezczynnie nasiedziałem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #581 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:32:43 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #582 dnia: 20 Wrzesień 2017, 23:37:03 »
- Nie patrz tak na mnie.- odrzekł taurenowi.- Nie jestem chodzącą zbrojownią.- dodał z lekkim żartem.- Zatem gdzie ta zbrojownia?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #583 dnia: 21 Wrzesień 2017, 08:31:51 »
Królewski kanclerz spojrzał na przełożonego z lekkim politowaniem, bo jak to rycerz nie miał swego miecza? Krasnoludowi głupio było za przełożonego, ale potem oprzytomniał, bo to jego wstyd! Jednak tutaj autokrytycyzmu ze strony Marduke nie było, więc brodacz wzruszył ramionami. Wszystko się powoli kończyło i nastała pora na zadanie pytania dotyczących podziemi, o których wspomniał duch zmarłej. - Mam jeszcze jedno pytanie. Znaleźliśmy notatki Medarona, w których szukał jakiś podziemi chyba na terenie opactwa. Ponoć są głęboko schowane i to właśnie dlatego zginęła siostra Nereidy oraz ten no zjawa nie pamięta gdzie one są i czego mają dotyczyć. Może wie ktoś, coś z was? Pytam, bo normalne istoty nie poszukują podziemi. Lepszej okazji nie będzie na zadanie takiego pytania, bo wszyscy zainteresowani już są na miejscu, ale brodacz coś czuł, że ta sprawa jest poważniejsza niż się może na pierwszy raz wydawać, bo czego może szukać opętany tauren w podziemiach? 

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #584 dnia: 21 Wrzesień 2017, 12:34:16 »
- Możecie ruszać, jeśli jesteście gotowi - Drago powiedział do Emericka. - Upolujcie ten statek i powiadomcie nas o tym. Wtedy zaczniemy druga fazę operacji. Będziemy musieli potem działać szybko.
- Jaghatai wskaże ci drogę, paladynie - Geardo kiwnął głową na drugiego taurena obecnego w pomieszczeniu. - Ale nie gwarantuję, że znajdziesz tam coś, co spełni twoje oczekiwania. - Potem spojrzał na Emericka, fdy usłyszał pytanie krasnoluda. 
- Chodzą pogłoski o jakiś podziemiach pod fortem Zapomnienie - rzekł. - Ale niewiele o nich wiadomo. Przez lata były zapomniane...

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #585 dnia: 21 Wrzesień 2017, 12:47:26 »
- Zatem chodźmy.- rzekł do rzeczonego Jaghatai.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #586 dnia: 21 Wrzesień 2017, 13:04:49 »
- Nadal nikt ni nie odpowiedział jak blisko fortu można podpłynąć by ostrzał był skuteczny.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #587 dnia: 21 Wrzesień 2017, 13:32:43 »
Dziwne urwanie rozmowy, nakazywało, pociągnięcie jej dalej!- Zapomniane tak? Widocznie opętany, nie demon musi coś o nich wiedzieć i dlatego się tam udał, i założył bazę. Czemu mi się wydaję, że to będzie katastrofa, którą zakończymy w tej ostatniej sekundzie. Mów zatem co wiesz, bo tutaj chodzi o twojego niewinnego synusia, gdyż może i on stracić życie jeśli nie dacie jakiś zapisków czy coś, i że tak powiem bujajcie się, nie mamy całego dnia. Widocznie jeno brodacz się zainteresował rozlegle tym tematem, który jakoś trzeba rozwiązać, ale by to zrobić to trzeba coś wiedzieć!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #588 dnia: 21 Wrzesień 2017, 13:45:41 »
- Której części zdania "Niewiele o nich wiadomo" nie zrozumiałeś? - burknął urażony tauren, gdy już rozszyfrował co Kiellon właściwie powiedział. - Wiemy o ich istnieniu. Wiemy, że znajdują się pod fortem. Nie wiemy jak są rozległe, ani co się w nich kryje.
- I skąd przypuszczenie, że to Madaron a nie demon coś o nich wiedział? - wtrącił się Drago. Ciekaw był jak krasnolud doszedł do takich wniosków. Potem jeszcze odpowiedział na szybko Kazmirowi.
- Działa brygów mają z reguły zasięg dwustu metrów. Więc ostrzał będzie względnie skuteczny właśnie właśnie z takiej odległości.

Jaghatai tymczasem kiwnął głową na Marduka.
- No chodźmy - powiedział i wyprowadził paladyna z sali. Poprowadził go korytarzami do zbrojowni. Znaleźli tam starego taurena. Naprawdę starego. Był też chyba odrobinę ślepy.
- Co? Kto idzie? - zawołał, gdy otworzyły się drzwi. - Jaghatai! Jak miło. Dawnośmy się nie widzieli...
- Ten człowiek ma pewną sprawę - przerwał mu Jaghatai, wskazując na Marduka.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #589 dnia: 21 Wrzesień 2017, 14:14:16 »
- No dobra, nic nie jest pewne, idę przygotować okręt.
Gdy to powiedział, wyszedł z pokoju i ruszył w kierunku portu, a dokładniej do Szachraja, gdzie po wejściu na pokład zaczął szukać jakiegoś oficera. Akurat przechodził obok niego. Zastąpił mu drogę wyciągając rękę aby go zatrzymać.
- Weź przygotuj ludzi, niech ubiorą się w jakieś szmaciane rzeczy, żagle zamieńcie w jakieś załatane dziadostwo. Mamy pozorować wielorybników, no już! Pozbądzcie się też wszystkiego co mogłoby nas zdradzić. Załatwcie mi jakiś płaszcz i kapelusz.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #590 dnia: 21 Wrzesień 2017, 15:26:59 »
Tauren, którego zastali razem z Jaghatai był stary. Bardzo. Młodszy by przerwał mu powitanie.
- Witaj. Nazywam się Draven, Marduke Draven. Kanclerz Bractwa ÂŚwitu i Marszałek Koronny. Sprawa moja jest taka, że potrzeba mi broni ze srebra. Miecza, młota, bądź szabli. Byłbyś w stanie podarować mi takowy? To pilne łamane przez ważne.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #591 dnia: 21 Wrzesień 2017, 17:14:18 »
- Jakie to ma znaczenie kto wiedział? Demon mógł przecież, zajrzeć w umysł taurena, ale wielce prawdopodobne, że to akurat demon wraz z tajemniczym jegomościem coś odkryli i widocznie Medaron, miał pecha lub potrzebowali kogoś z charyzmą, żeby zebrał im armie, ale jak widać demony nie lubią działać po cichu i zrobili bum jak to zawsze bywa, także trzeba działać, bo po coś te dzieci porywają, oby nie do rytuału. Odsapnął od tego tłumaczenia, ba nawet się zmęczył, wyciągając dziwne wnioski, ale czy prawdziwie to się okaże podczas nalotu na fort. - Królu mamy ruszać, czy czekać na Marduke? Skończył już wątek demonów, lecz odpowiedzi jakieś poza "aha" oczekiwał.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #592 dnia: 21 Wrzesień 2017, 17:48:04 »
Drago tylko pokręcił głową w rezygnacji. Sposób wypowiedzi Kiellona był... unikalny.
- Ehm... - odchrząknął. - Celem naszej małej grupki będzie dywersja fortu w czasie desantu z morza. Więc nie bardzo jest sens robienia tej dywersji gdy oddział morski jeszcze upolował statku piratów. Jeżeli chcesz, możesz do nich dołączyć. Najwyżej weźmiesz udział w desancie, jeżeli nie wrócą oni najpierw tutaj. Chociaż i tak będą musieli przekazać wieści.

- Hę? - zapytał zbrojmistrz. - Srebrny oręż, tak? Ale dlaczego miałbym ci go podarować? Mogę co najwyżej wypożyczyć. I to jeżeli zostawisz coś w zastaw. Jesteś tu obcy, nie ufam ci. Ileż ja już miałem kradzieży broni!

- Ta jest! - zawołał oficer i poszedł wykonać rozkaz. W międzyczasie ktoś przyniósł Emerickowi płaszcz i kapelusz. Brudne, wystrzępione i nie nadające się do niczego, poza czekającym ich zadaniem.

Nazwa odzienia: brudny kapelusz
Rodzaj: kapelusz
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,05kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: brudny płaszcz
Rodzaj: płaszcz
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,03kg bawełny.


Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #593 dnia: 21 Wrzesień 2017, 19:16:51 »
- Podarować, wypożyczyć, cokolwiek. Czemu?- spytał retorycznie.- Bo jako Marszałek Koronny tak Ci nakazuję. Oraz jest mi potrzebna, bardzo. W kwestii Madarona.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #594 dnia: 21 Wrzesień 2017, 20:00:04 »
- Zatem przerwa i dobrze. Skończył i usiadł sobie, bo pamiętał, że za niedługo będzie musiał walczyć! Będzie zabawa w cholerę, ale tak na głodnego i nienapitego to troszkę słabo. - Słuchajcie, zjadłbym coś i napił się kilku procentów. Macie coś na stanie? Sprawy wagi państwowej minęły to nadeszła, na sprawy żołądkowe.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #595 dnia: 21 Wrzesień 2017, 20:18:20 »
- Oj, błąd... - mruknął do siebie Jaghatai. Zaś Marduke zaraz się przekonał dlaczego.
- Choć byś był samym czcigodnym Zartatem i święta panienką Ventepi w jednym, nie masz tutaj władzy! - warknął zbrojmistrz. - W tym pomieszczeniu JA jestem absolutnym władcą, JA za wszystko odpowiadam, to JA będę ponosił odpowiedzialność za nielegalne wydanie broni i nie wydam jej komuś ot tak, tylko dlatego, że w stolicy zajmuje wysokie stanowisko! - Pogrzebał gdzieś w szufladzie i wyciągnął plik dokumentów. Duży.
- A teraz wypełni. W to pole... - Wskazał. - Wpisać co zostawia. Potem znajdziemy jakaś broń. Ale nie wiem, czy będzie coś odpowiedniego dla człowieka. Wy macie takie śmiesznie małe rączki.

// :D



- Polecam naszą tawernę, "Pod Młotem" - odparł Geardo. - Nawet sam osobiście czasem tam zaglądam! Powiedź, że jesteś ode mnie, to wpiszą was na mój rachunek. Zresztą król raczej i tak nie miałby z tym problemów...

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #596 dnia: 21 Wrzesień 2017, 20:30:34 »
Emerick narzucił na siebie płaszcz i nałożył kapelusz.
- Dzięki.
Odpowiedział krótko komuś tam kto mu to przyniósł i wszedł na mostek. Splótł ręce za plecami i przyglądał się przygotowaniom.
- Wypływamy! I pamiętajcie, udajemy wielorybników. Macie sterować żaglami jak ostatnie łajzy, nie mogą się dowiedzieć kim jesteśmy! Przygotować jakąś broń i ją schować, ale żeby była później pod ręką!
Przypomniał sobie jeszcze o komandosach, ale ci to pewnie już pod okrętem sobie pływają. Wystarczyło teraz wypłynąć, i wystawić swoją cierpliwość na próbę.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #597 dnia: 21 Wrzesień 2017, 22:27:23 »
Marduke westchnął. Przystąpił do wypełniania dokumentów. A tym co zapisał do zastawu była runa Aresh. Następnie zaś czekał aż tauren wróci z czymś użytecznym dla niego.

//Zostawiam:

Nazwa: Aresh
Rodzaj: runa ziemi
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg wywołania 4 stalagmitów wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Obszar na którym wyłaniają się stalagmity obejmuje okrąg o średnicy 1 metra. Cztery ostre jak brzytwa stalagmity są w stanie przebić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Wytrzymałość stalagmitów wynosi 15. Runy można użyć raz na 24h.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #598 dnia: 22 Wrzesień 2017, 11:55:49 »
- Się wie, panie majster - odparł ktoś tam Emerickowi. I tak Hetman, wraz z ochotnikami* i załogą, wypłynęli statek ma "połów wielorybów". Galahad podszedł do Hetmana. W płaszczu, bez zbroi. Wyglądał jak uososbienie wielorybnika.
- Jaki jest konkretny plan działania? - zapytał.

// * czyli kto tam jeszcze chce, a nie napisał, może płynąć.



- A co to, co mje tu dajesz? - zapytał zbrojmistrz. - Mam ci wydać miecz za kamień? Co ja z tym zrobię, jak coś zawalisz? Runy to możesz wciskać magom albo alchemikom! Broń za broń, taka jest zasada! - narzekał.
Jaghatai mruknął szeptem do Marduka.
- Naprawdę nie powinieneś tak szczycić się stanowiskiem. On tego bardzo nie lubi... - Stary tauren usłyszał jednak jakieś szepty.
- A ty nie gadaj mu, tylko pójdziesz ze mną poszukać jakiejś broni! Za stary jestem, aby targać samemu sprzęt! Ja nie wiem, co tam współczesna młodzież sobie myśli...

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #599 dnia: 22 Wrzesień 2017, 12:46:30 »
- Będę miał nauczkę...- odszeptał do taurena, który go upomniał, tego młodszego i przewrócił oczyma. Odpiął pochwę z żelaznym sztyletem.- Sztylet z żelaza Ci pasuje?- spytał. Zabrał też runę.

//Zabieram:
Nazwa: Aresh
Rodzaj: runa ziemi
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg wywołania 4 stalagmitów wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Obszar na którym wyłaniają się stalagmity obejmuje okrąg o średnicy 1 metra. Cztery ostre jak brzytwa stalagmity są w stanie przebić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Wytrzymałość stalagmitów wynosi 15. Runy można użyć raz na 24h.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #599 dnia: 22 Wrzesień 2017, 12:46:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top