Autor Wątek: W głąb Zapomnienia  (Przeczytany 32724 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #560 dnia: 13 Wrzesień 2017, 22:10:49 »
- Tak. Odparł taurenowi.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #561 dnia: 14 Wrzesień 2017, 16:47:51 »
- Ciekawe...- mruknął paladyn czytając każde kolejne słowo z dziennika. Zwłaszcza ostatnie strony.- Podziemia?Hmm... Galateo, powiedz nam proszę...- zapauzował by sformułować pytanie.- Jakich podziemi szukał Madaron? W dzienniku napisał, że coś podejrzewałaś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #561 dnia: 14 Wrzesień 2017, 16:47:51 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #562 dnia: 14 Wrzesień 2017, 16:58:55 »
- O! Krzyknął, widząc ostatnie urwane zdanie. - Mamy trop a już myślałem, że skończymy z niczym. Rzekł bardziej podekscytowany, bo w podziemiach zawsze coś się czai oraz mogą być ukryte skarby, przejścia, tunele! To co brodacze łaknący złota, przygód i innych takich lubią najbardziej. - Będę zobowiązany jeśli, pokażesz nam te podziemia lub tunele. Trzeba je natychmiast zbadać. Mówił nadal podekscytowany znaleziskiem, ale wszystko zależało od zjawy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #563 dnia: 14 Wrzesień 2017, 18:39:13 »
Zjawa tępo spojrzała na podekscytowanego Kiellona.
- Podziemia ciągną się w mrokach czasów, zapomniane przez większość, Karle-Z-Wodorostami-Na-Twarzy - odpowiedziała mu, na co Drago parsknął śmiechem.
- Lubię ją - mruknął. A zjawa mówiła dalej.
- Mrok je spowija i w dole są... i pod stopami i na mapach. Zapomnienie skrywa ich tajemnice.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #564 dnia: 14 Wrzesień 2017, 21:13:24 »
- Kiellon, ogarnij się.- powiedział marszałek, sam parskając śmiechem- Masz potencjał do bycia Raanaarem!- dodał. Szybko jednak spoważniał.- Coś mniej oczywistego, Galateo? Bo to, że PODziemia są POD stopami jest dosyć no... oczywiste, jak pijany krasnolud. Na przykład... gdzie jest wejście?- spytał. Popatrzył na Drago, Kiellona, potem na zjawę. Mruknął w zamyśleniu.- Chociaż... na mapach?- mruknął do wampira i krasnoluda, ale bardzie do wampira, bo tak.- Może ojciec Madarona będzie coś wiedział? Albo jej siostra?- skinął głową na zjawę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #565 dnia: 14 Wrzesień 2017, 21:52:03 »
-  Aha - odpowiedział tauren Kazmirowi. - To się nie ma go guzdrać! - zawołał. - Trzeba działać! Chyba, że wolicie wpierw się przygotować?

- Morze to nie kałuża, jak to mówił mój ojciec - odparł wymijająco Drago, dzieląc się powiedzeniem, które miało tysiąclecia. Albo też je właśnie wymyślił.
- Ja... - zaczęła zjawa. - Zapomniałam ja, co zaduszona zostałam rekami niewłasnymi, przez plugawą kreaturę.
 

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #566 dnia: 14 Wrzesień 2017, 21:56:41 »
Krasnolud naburmuszony odpowiedział. - No chyba ty. Do kogo to było niech sobie sami ustalają, bo też mi coś karzeł z wodorostami na twarzy! - Drago lubi jak się ocenia ludzi po aparycji, nie gacku o świecącej łapie? Powiem po twojemu raanarko, że im dłuższe wodorosty na szyi tym większy szacunek u mych braci, o! Ale, co mogło to zjawę obchodzić i wytłumaczenie powinno jeszcze bardziej rozbawić całą trójkę, o ile duchy mają poczucie humoru, bo zaniki pamięci jak się okazuje mają! - W takim razie trzeba zapytać żyjących a mamy aż trzech w sali obok z czego dwójka starsza, więc coś muszą wiedzieć. Oryginalne to nie było wiem. Zakończył, rzucają oczywistym rozwiązaniem sytuacji ze stratą pamięci u "wesołego duszka". 

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #567 dnia: 14 Wrzesień 2017, 22:00:23 »
- Nie obwiniaj się. Wycierpiałaś już wystarczająco.- odrzekł paladyn zjawie.- Bardzo nam pomogłaś.- dodał z lekkim uśmiechem.- To co? Szukamy tu czegoś jeszcze?- spytał wampirycznego króla.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #568 dnia: 14 Wrzesień 2017, 22:44:16 »
-Teraz wystarczy tylko podać instrukcję załodze jak mają się zachowywać, czefo wystrzegać bla bla bla. To się tym mogę zająć w dodatku przypilnuje całą akcję na miejscu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #569 dnia: 15 Wrzesień 2017, 13:14:32 »
- Mogę wam udostępnić oddział Morsów - rzekł Geardo. - Na pewno okażą się przydatni w walce na morzu.

- Ech, Kiellon, naprawdę powinieneś nieco się rozluźnić - rzekł gacek o świecącej łapie. - I nie brać do końca na poważnie tego, co ci mówią zjawy. Jak sam zauważyłeś, one mają często... unikalny sposób wysławiania się. - Zjawa tymczasem zaczęła znikać. Przynajmniej dla oczu Marduka i Kiellona. Chociaż cały czas czuli jej obecność.
- Ja dowiedziałem się tego, czego chciałem - odparł Drago. - Pytanie czy wy także? - zwrócił się do paladynów.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #570 dnia: 15 Wrzesień 2017, 14:12:51 »
- Morsów? To jedni z tych morskich komandosów o ile dobrze pamiętam, tak? Każde ostrze się przyda i nie pogardze dodatkowymi siłami, ale ile jesteście w stanie ich udostępnić?

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #571 dnia: 16 Wrzesień 2017, 10:07:00 »
- Też. Po prostu wypytamy resztę.- rzekł mając na myśli ojca Madarona i Raanaarkę, która ich tu przyprowadziła. Popatrzył na Kiellona.- A ty?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #572 dnia: 16 Wrzesień 2017, 13:02:18 »
Zjawa zniknęła i nie miała już więcej, nic do powiedzenia, lecz obecność jej nadal była zauważalna, poprzez intuicję zwaną szóstym zmysłem, które kobity mają od urodzenia podobno! Tak rzecze plotka, ale cóż niedosyt pozostał, bo fajnie takie zjawiska paranormalne są kiedy istota nie z tego świata, nie zamierza zabijać rozmówcy. - Powiedzmy, bo jak stwierdził Marduke reszty, dowiemy się od żywych. Zatem ruszamy? Zapytał wampira i człeka.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #573 dnia: 16 Wrzesień 2017, 13:34:07 »
- Mogę wam udostępnić pięciu - odparł po namyśle tauren. - Do abordażu nie potrzeba większej liczby. Będziecie potrzebowali wsparcia przy samym ataku na Zapomnienie? - zapytał.

- Chodźmy zatem - odparł Dragosani i wyszedł z komnaty. Na zewnątrz czekała już na nich Nereida. Najwyraźniej nie do końca posłuchała polecenia. Zapewne z nerwów, co było całkiem zrozumiałe.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #574 dnia: 16 Wrzesień 2017, 15:42:45 »
- Bywaj zjawo. Pożegnał się jak, wypadało gdy jest się w gościach! Po opuszczeniu pokojów Medarona, Kiellon jak z resztą każdy zauważył Nereide, która w bojaźni oczekiwała na coś? Być może na krzyki rozpaczy ze strony rycerzy i króla albo odgłosy wrzasków zjawy będącą jej siostrą? Nie ważne, bo trzeba było coś odpowiedzieć i to brodacz miał okazję. - Rozmawialiśmy z twoją siostrą i wiemy już, że Medarona opanował demon, a twoja siostra, by odejść z tego łez padołu chce, żeby przepędzić tę istotę z jego ciała. Rzekł, żeby uspokoić raanarkę, aby przejść do meritum. - Mamy również kilka pytań, ale tutaj przemówi Marduke, prawda? Przekazał człowiekowi pałeczkę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #575 dnia: 18 Wrzesień 2017, 10:13:22 »
I tak, gdy Marduke zastanawiał się nad brzmieniem pytań, dwójka paladynów, wampirzy król i raanaarka wrócili do sali obrad.
- Będziemy musieli poradzić sobie z opętanym - powiedział tak na początek Drago, coby rozładować emocje. Chociaż taka wiadomość raczej nie mogła nikogo rozluźnić. Wódź taureński odetchnął wyraźnie z ulgą.
- Więc mój syn jest niewinny... - powiedział cicho, prawie że do siebie.
- Owszem. Jednak należy zaplanować jak właściwie mamy go pojmać... - Spojrzał na swojego królewskiego generała. - Jak plan zdobycia fortu, Hetmanie? - zapytał.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #576 dnia: 18 Wrzesień 2017, 21:34:52 »
I akurat gdy Bękarty skończyły naradzać się co do planu zdobycia fortu, wszedł król z całą ekipą z tym właśnie zapytaniem. Emerick od razu przedstawił plan wąpierzowi.
- A więc tak.. Najpierw powinniśmy się pozbyć okrętu piratów. Postanowiliśmy ich zwabić łakomym kąskiem w postaci wielorybników, lub innych kupców. Gdy ci dopłyną bliżej dokonamy szybkiego abordażu wraz z pomocą Raanarskich Morsów, którzy ułatwią zadanie. Potem, nocą powinniśmy ostrzelać zamek z morza i zniszczyć mury aby ułatwić desant, w międzyczasie Król wraz z na przykład rycerzami Bractwa dokonałby dywersji na tyłach podpalając magazyn lub inną drewnianą zabudowę, robiąc potem z Bractwem zamieszanie. Najlepiej jeśli zrobiłby to Król zważywszy na umiejętności zmieniania się w nietoperza, o ile Król się zgadza.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #577 dnia: 19 Wrzesień 2017, 21:48:42 »
- Brzmi znośnie - ocenił król. Spojrzał na paladynów z Bractwa ÂŚwitu. - Zakonnicy mogliby dostać się na mury dzięki Przemieszczeniu, czyż nie? - zapytał. Znał teorię tej zdolności, lecz sam nie miał okazji poznać jej tajników. Więc wolał upewnić się u źródła. - Dobrze byłoby usłyszeć też wasze zdanie o tym. Ponad to pozostaje kwestia pochwycenia Madarona. To nie będzie łatwe. Tauren sam z siebie to potwornie silna góra mięśni, a jeszcze opętany i żądny krwi... To będzie wyzwanie. Więc jestem otwarty na pomysły.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #578 dnia: 20 Wrzesień 2017, 21:04:52 »
Krasnolud ruszył, kiedy Marduke za długo zbierał myśli dotyczące tajemniczych podziemi, ale wtedy nim paladyn mógł coś powiedzieć, rozpoczęła się narada dotycząca ataku na fort, co go oczywiście musiało zaciekawić! Dlatego na spokojnie wysłuchał planu hetmana co łeb na karku miał. Pasowało, Kiellonowi wszystko poza użyciem przemieszczenia. - Sensownie to wygląda, ale, bo zawsze jest jakieś, ale nieprawdaż? Zapytał retorycznie i kontynuował swój wywód. - Przemieszczenie będzie skuteczne, jednakże po użyciu go paladyn jest wyczerpany fizycznie jak i psychicznie, co skutkowałoby rozstrzeleniem naszych ludzi a pewnie jacyś kusznicy, łucznicy czy inni strzelcy się znajdą, także musi być dobre zamieszanie w samej siedzibie, ale ostrzał i dywersja w postaci wewnętrznych zamieszek czyli podpaleń powinna wystarczyć tak mi się wydaję. Marduke a twoja opinia? Zapytał bądź co bądź głowę Bractwa ÂŚwitu, bo Kiellon był jeno rękami. Czas na inne pytania będzie później, a brodacz będzie na niego niecierpliwie czekał chyba, że królewski marszałek powie to szybciej.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #579 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:08:23 »
Marduke zamyślił się. Niemal zagubił w myślach. Sytuacja z Madaronem pobudziła wspomnienia o jego opętaniu. ÂŻądza krwi Pazuzu, liczne skręcone karki trapiły Dravena do dziś. A wraz z tym wspomnieniem posypała się kaskada przykrych obrazów z przeszłości i każdej z porażek. Z użalania się nad sobą wyrwały go pytania Dragosaniego i Kiellona. Potrząsnął głową i oprzytomniał.
- Przemieszczenie będzie zbyt ryzykowne.- rzucił krótko.- Używamy go tylko w sytuacjach zagrożenia, nie walki.- wyjaśnił skąpo.- Musimy się dostać tam w inny sposób. Jakieś podziemne przejścia? Kanały? Cokolwiek?- spytał Emericka. Zebrał myśli.- Nie wiem jak to zabrzmi, zwłaszcza dla Geardo, ale...- przerwał na moment.- W walce z tym demonem trzeba być szybkim i bezwzględnym. Madaron jest tylko nośnikiem i powłoką, pustą skorupą wypełnioną złem, które nie zawaha się skręcić nam karki mortokinezą.- powiedział.- Król ma sól, my- wskazał na Kiellona i siebie.- srebro. Nie mówię o zabiciu go, ale jeśli trzeba, to będziemy musieli pokiereszować go nimi.- dodał.Zaraza, zostawiłem Inkwizytora z Zireal.- zaklął w myślach.- Stąd mam pytanie, Geardo. Macie może jakąś srebrną klingę? Swoją zostawiłem na Valfden, a sztyletem mało zrobię.- zakończył. Czekał na reakcję taurena.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #579 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:08:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything