Autor Wątek: Na zachodzie bez zmian III  (Przeczytany 12635 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #220 dnia: 13 Kwiecień 2017, 10:50:26 »
Tymczasem ja znajdowałem się nie opodal barykady. Niestety tłum broniących szczelnie mnie trzymał na dystans. A ślepo się pchać do przodu też nie było sensu. Do strzelania z pistoletu też nie miałem zbytnio możliwości, bo musiałbym być ciut wyżej aby strzelać ponad głowami naszych żołnierzy. Tak więc stałem jak te przysłowiowe widły w gnoju między liniami obrońców powolutku z kroczku na kroczek przesuwając się do przodu w celu uzupełnianiu poległych. Bo cóż innego mogłem zrobić w tej sytuacji?

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #221 dnia: 13 Kwiecień 2017, 18:00:46 »
Nowe posiłki Lothbroka zatrzymały resztę wdzierających się bandytów zamykających ich w przysłowiowym kotle. Wielu ich tam nie było, ale to wyszło także na plus. Po dłuższej walce zamknięci w kocioł ludzie Lotosu zostali wybici co do jednego, a jedyni jacy zostali walczyli teraz w podzamczu przy barykadzie. Nawet na Adamusa przyszedł czas, że drobnymi kroczkami wdarł się na pierwszą linię. Mając tuż przed twarzą bandytę z mieczem nad swoją głową.

//:
304xBandyta kusznik

87xPoborowych
49xKrasnoludzki woj
15xGwardzista
344xElitarny Strażnik
471xStrażnik


Galery miały dość ciężką sytuację, a właściwie przesądzoną. Fregaty wraz z galeonem otoczyły galery, które wpadły w krzyżowy ogień. Walczyły mimo to do końca, zadając duże obrażenia jednej z fregat, zaczęła tonąć, załoga nie nadążała z wypompowywaniem wody. Jedna z nich została zniszczona, natomiast druga jeszcze się trzymała, jednak nie na długo. Dwie fregaty postanowiły rozwiązać to inaczej i przystąpiły do abordażu, zarzucili ktowiczki na pokład Wesołego Jacka i zaczęli przyciągać się do galery. Załoga sojuszniczych sił próbowała jakoś uniknąć abordażu, ale to się zdarza zbyt rzadko. Na pokładzie galery rozgorzała walka.

//:
1x Galera na której toczy się walka

2x Wrogie fregaty
1x Wrogi galeon
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2017, 18:07:53 wysłana przez Emerick »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #221 dnia: 13 Kwiecień 2017, 18:00:46 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #222 dnia: 14 Kwiecień 2017, 19:05:59 »
Z kroczku na kroczek powoli dotarłem ku barykadzie. Kiedy tylko dotarłem na pierwszą linię od razu zamachnął się na mnie jeden z przeciwników. W tym tłumie nie było szans uniknąć takiego ciosu, sparowanie go też by było bardzo trudne. Więc postanowiłem uratować swoje życie pistoletem, który trzymałem w lewej ręce. Bez wahania wypaliłem z niego, prosto w twarz przeciwnika. Efekt był oczywisty, wrogi żołnierz padł jak długi. Ale nie było czasu na świętowanie bo już dziura w szeregu przeciwnika została zapełniona.
Teraz to już była walka o życie, nie było szans na odwrót więc ciąłem i rąbałem, starając się parować ciosy kierowane w moją stronę.


Pozostało mi:
28x ÂŻelazny nabój

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #223 dnia: 15 Kwiecień 2017, 21:07:18 »
//Sorki za przeciąganie...

Bitwa trwała w najlepsze dobre kilka godzin, wiadome bylo że wróg nie wygra. Mimo to walczył dalej, mimo strat i zakleszczenia między dwie armie. Pomimo ostrzału z murów. Dla Kazmira było jasne że ten atak miał odwrócić uwagę od czegoś większego... Kiedy wroga flota rozprawiła sie z galerami... po prostu odpłynęła. A wrogie wojsko? Bitwa trwała aż do zachodu słońca. Kiedy to około półtorej setki ocalałych sie poddało

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #224 dnia: 15 Kwiecień 2017, 21:18:28 »
Całe to 150 bandytów w tej chwili klęczało na dziedzińcu z rękoma na karku, kiedy reszta obrońców zaczęła powoli sprzątać ten bajzel i pomagać rannym, to był teraz priorytet, a nie odpoczynek. Trzeba było być gotowym na ewentualne kolejne ataki. Jedni zaczęli znosić ciała poległych towarzyszy, jak i poległych wrogów. Po mimo zwyciężenia potyczki to może nie być jeszcze koniec oblężenia. Kelaf w tym czasie obserwował morze.
- Gdzie te okręty uciekły... Spodziewasz się, Kazmirze, że ten Torreno może mieć jeszcze więcej ludzi?
Zwrócił się w tym momencie do krasnoluda.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #225 dnia: 15 Kwiecień 2017, 21:54:40 »
Do Kelafa i Kazmira dołączył niespodziewanie Torstein, który ówcześnie rozkazał swoim żołnierzom odpowiednio pomóc przy jeńcach i ogarnięciu tego bajzelu.
- Niezły tu macie bajzel, Kaziu.- rzucił.- Kto to ten Torreno i czego chce?
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2017, 22:05:11 wysłana przez Torstein Lothbrok »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #226 dnia: 16 Kwiecień 2017, 14:49:09 »
- Ten atak miał na celu odwrócić naszą uwagę od czegoś innego... jestem niemal pewien. Bo patrzcie, zaatakował nas byle czym, nie mieli szans... Torreno chce zawartości grobowca pewnego wampira. Jako lisz i pann "księstwa Torreno" może sobie pozwolić na takie... dziwactwa. Dzięki za pomoc Torst.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #227 dnia: 17 Kwiecień 2017, 20:31:38 »
Tymczasem gdy bitwa minęła ja zostałem stać pod samą barykadą, brocząc po kolana między trupami. Jak i niedobitkami nasze jak i wrogiej armii. Na razie skupiłem się na przeciwnikach, których bez skrupułów dobijałem, jak okazywali jakieś resztki życia. Jakby nie było dużych szans na przeżycie nie mieli, a ja im ułatwiałem drogę na drugą stronę.
Tak więc powoli kroczyłem po polu bitwy, od stóp do głów umorusany ludzką krwią, błotem i bogowie wiedzą czym jeszcze - od czasu do czasu wbijając miecz w jakiegoś ledwie dychającego wroga.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #228 dnia: 20 Kwiecień 2017, 12:04:46 »
- Co w takim razie zamierzasz dalej, Komisarzu?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #229 dnia: 20 Kwiecień 2017, 17:25:26 »
- Nie ma za co.- odrzekł kumplowi.- Pewnie masz rację. Jak dla mnie, przydałaby się jeszcze jakaś pomoc,
 bo jak rzuci coś mocniejszego, to i moi chłopcy dupa. No i trzeba coś z tym wyłomem zrobić.
- spostrzegł.- A może ten dziad, znaczy szaman by nam jebnął barierę, jak nad Mor Andor? Byle by nie zjebał tak, że na całą gminę pójdzie...

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #230 dnia: 20 Kwiecień 2017, 18:56:59 »
- Bariere? Do tego trzeba ogromnej ilości niebieskiej rudy i kilkunastu arcymagów. A przynajmniej tak słyszałem. Teraz... przesłucham ich "dowódcę". I dam prosty wybór. "Noś miecz w imię pana bądź zgiń od jego ostrza".

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #231 dnia: 21 Kwiecień 2017, 20:52:10 »
- Nie, nie, nie. ÂŻadnych magicznych barier nad moim zamkiem. Mam dość magów na dziś. A wyłom się naprawi, ale nie w ciągu jednej nocy. Tu nie mamy przyjaznych krasnali.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #232 dnia: 22 Kwiecień 2017, 11:54:19 »
- No to zapędźmy jeńców do roboty z tym wyłomem.- zapronował.- ÂŻeby nie osłabiać naszych sił.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #233 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:07:33 »
- To zapędzajta, ja ide do "pokoju zwierzeń" porozmawiać z ich szefem. Idzie ktoś ze mnom?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #234 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:09:08 »
- Ja. Mam Ci zresztą coś do powiedzenia. Pilnego. Bardzo. Przed duże "p".

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #235 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:14:59 »
- Idźcie, ja się muszę zając swoim zamkiem.
Rzekł i zszedł na dół do swoich ludzi.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #236 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:17:24 »
- Cóż takiego?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #237 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:19:36 »
- Melkior żyje i sobie popierdziela na świecie.- odrzekł z pełną powagą.- Tyle że w nowym ciele.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #238 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:24:51 »
- Pierdolisz! - zawołał - Chociaż... nie robiłbyś se jaj z czegoś takiego. Ale... czemu po dwóch latach? Spytał retorycznie. Zeszli do lochów gdzie w pokoju przesłuchań siedział już dowódca Lotosu.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #239 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:36:03 »
- Pewnie szukał ciała i takich tam podobnych dupereli.- odrzekł i obejrzał sobie dowódcę Lotosu.- Masz jakieś zabaweczki na tego typa?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #239 dnia: 22 Kwiecień 2017, 12:36:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top