Autor Wątek: Kontakty; gdzie ten informator?  (Przeczytany 6181 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Listopad 2016, 15:57:16 »
Wiking zmienił taktykę. Zaczął szukać czegoś bardziej oczywistego. A dokładniej trapu, takiego który byłby opuszczony. Bo w końcu Ryzz i jego kumpel musieli jakoś schodzić i wchodzić na statek.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Listopad 2016, 16:01:57 »
Po krótki rozejrzeniu się po porcie dostrzegłeś tą konkretną rzecz. Teraz wiedziałeś czego szukasz i rzucił ci się w oczy jeden statek, który miał połączenie ze stałym lądem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Listopad 2016, 16:01:57 »

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Listopad 2016, 16:06:04 »
Szybkim krokiem wiking udał się w tamtą stronę. A tak idąc zdjął z pleców kuszę i zarepetował ją. Sprawnie, w około pół minuty, nie przerywając chodu. Doszedł w końcu do łącznika statku z lądem i nałożył bełt na łożysko kuszy. Przyjął postawę celowniczą, opierając kolbę broni o ramię i przycelowując. Wszedł powoli na pokład, uspokajając oddech.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Listopad 2016, 16:40:41 »
Pokład był pusty, na pokładzie cisza. Fregata,o dziwo, wyglądała, jakby miała zaraz odpłynąć. Wystarczyło rozwinąć żagle i podnieść kotwicę. Mimo wszystko wokół nie było nikogo. Przynajmniej na górnym pokładzie.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Listopad 2016, 16:46:06 »
Po dokładnej inspekcji górnego pokładu, w czasie której wywiedział się, że statek może zaraz odpłynąć. Ale mimo wszystko panowała cisza i pustka. Zdjął bełt z łożyska kuszy i schował go do kołczanu, z kolei samą broń dał na swe miejsce na plecach. Dobył z kolei topora, ponieważ jego wyciąganie nie powodowało głośnego syku metalu. Udał się pod pokład.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Listopad 2016, 16:52:04 »
Dolny pokład jak każdy inny. Koje, skrzynie i zejście jeszcze niżej, do magazynów.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Listopad 2016, 16:55:05 »
Po przeszukaniu dolnego pokładu, wiking z dużą ochotą na spuszczenie komuś wpierdolu skierował się do magazynu. Tak cicho, jak tylko mógł skierował się do magazynu. To tam mógł znaleźć gościa, za którym się tak uparcie uganiał.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Listopad 2016, 20:00:04 »
Schodząc na dół zauważyłeś krasnoluda smacznie śpiącego na krześle. Przed nim siedział na ziemi ktoś związany i zakneblowany. Gdy tylko cię zauważył zaczął się energicznie wiercić i bełkotać coś przez szmatkę w ustach. To obudziło strażnika, który otarł oczy, spojrzał na zakładnika i potem spostrzegł ciebie.
- Hej, ty nie od nas! Co ty tu robisz!
Nie miał zamiaru czekać na odpowiedź. Wziął swój topór i ruszył na ciebie.


1x Krasnoludzki wojownik
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2016, 20:13:53 wysłana przez Goris »

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #68 dnia: 08 Listopad 2016, 20:57:39 »
W końcu! Wpierdol!
Wikingowa wolna dłoń powędrowała do spoczywającego na plecach puklerza. Wtedy też krasnoludzki woj zaatakował na raz parą toporów. Metal nieprzyjemnie zabrzmiał, gdy broń niskiego brodacza starła się z tarczą wysokiego brodacza. Krasnolud natychmiast odstąpił od bękarta, wykonał dwa szybkie kroki w prawo po łuku i ciął ponownie. Tym razem tylko jeden topór uderzył o tarczę, przed drugim wiking umknął. Niski przeciwnik wykonał szybki obrót i uderzył raz jeszcze, lecz ku jego zaskoczeniu, Nordunson nie blokował ataku, a odskoczył od niego w tył. Natychmiast po tym zaatakował, zamaszyście tnąc toporem od góry, w głowę krasnoluda. Ten jednak zablokował swoją bronią i ciął drugą, lecz na szczęście Torstein w porę zasłonił się swoim puklerzem. Następnie kopnął w krasnoluda kolanem w szczękę, a ten oszołomiony cofnął się, przypadkiem wyhaczając wikongowi broń z ręki. Ten nie dał się jednak zaskoczyć i natychmiast dobył swego miecza - grabarza. Ciął nim szybko od góry w głowę niskiego wojownika. Ten uskoczył w bok, a wiking mając to na uwadze zaatakował szybko pionowo. Jednak i tym razem wróg uniknął śmierci, odskakując w tył. Torstein w ripoście wykonał piruet i ciął od lewego - górnego skosu w szyję krasnoluda, lecz ten zasłonił się toporem. Ostrze z czarnej rudy przecięło jednak drzewiec topora i sięgnęło szyi brodacza. Chwilę potem z buchnęła krew, zalewając ostrze Nordunsona oraz zbroję i brodę krasnoluda, który padł w konwulsjach na deski. Wiking schował miecz i podniósł swój topór, który także dał na swe miejsce przy pasie.
Podszedł do skrępowanego jegomościa.
- Jak Cię zwą?- zapytał i wyjął szmatkę z ust tego kogoś.

0x krasnoludzki wojownik.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Listopad 2016, 19:12:16 »
Krasnolud był mistrzem we władaniu toporami. Skutecznie wyminął twój puklerz i zahaczył swoim ostrzem o krawędź twojego puklerza, po czym szarpnął nim i wyrwał ci osłonę z dłoni. Gdy tak stanąłeś bez obrony dostałeś toporem po klacie. Rozciął ci napierśnik i lekko drasnął skórę w poprzek.

//Otrzymujesz lekką ranę ciętą na długości całej klatki piersiowej.

Napierśnik zyskuje status: uszkodzony

1x krasnolud wojownik

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Listopad 2016, 19:47:32 »
Sytuacja przerodziła się w nieciekawą i to bardzo. Wiking dotknął wolną ręką rany, lecz szybko wrócił do walki. Minął następny cios, jakim uraczył go krasnolud. Cios miał trafić go pod żebrami, ale wiking miał szczęście, no i refleks. Szybko odzyskał równowagę i przygotował się na kolejny cios. Nie było mowy o blokowaniu ataków krasnoluda. Jego przeciwnik wyprowadził atak, obiema broniami, z zamiarem trafienia go w tors. Wiking odskoczył w tył, ale niski brodacz nie ustępował. Machał swymi bliźniaczymi toporami, zacięcie i wściekle. Przy którymś z tych ciosów, Torstein odskoczył w bok, a po tym szybko się wycofał, na odległość około 5 metrów od swego krępego i niskiego oponenta. Ten obrócił się i zaczął szarżę, chcąc włożyć impet w swój następny cios. Jednak Bękart zrobił coś, czego jego wróg się nie spodziewał. Zrobił zamach ręką dzierżącą topór, zebrał siłę i cisnął nim, z całej siły w stronę biegnącego ku niemu krasnoludowi. Broń poszybowała, obracając się w locie. W końcu doleciała do celu. Topór trafił w głowę krasnoluda.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Listopad 2016, 20:06:54 »
Topór trafił w hełm krasnoluda i odbił się od niego. To jednak wystarczyło, aby zatrzymać atak kurdupelka i dać ci sekundę czasu, nim się otrząśnie i przestanie mu dzwonić w uszach.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Listopad 2016, 20:30:08 »
Wiking uśmiechnął się pod nosem i widząc, że jego otępił na chwilę zmysły wroga dobył miecza i rzucił się do ataku. Wpierw dwa duże kroki, potem obrót połączony z oburęcznym zamachem czarnej klingi w celu nabrania siły i cios. Cięcie paskudne, wredne i bolesne dla krasnoluda, zadane w nieosłoniętą szyję. Próbował się biedak bronić, ale był zbyt otępiały. Z jego szyi trysnęła posoka, tak jakby była fontanną, a on upuścił topory i złapał się za szyję. Po chwili padł, w konwulsjach. W głębi serca Torstein szanował woja, był godnym przeciwnikiem. A gdy ten odszedł do Rashera, schował miecz i przeszukał jego ciało. Od tak. Może coś znajdzie ciekawego, albo kosztownego? Następnie zabrał jego sztylety i bełty. A potem pozbierał swój topór i puklerz i podszedł do jeńca.
- Kim jesteś?- zapytał wyciągając mu z ust szmatkę.

//Zabieram:
Nazwa broni: sztylet wojownika
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,65kg srebra o zasięgu o zasięgu 0,3 metra.

Kołczan: 30 żelaznych bełtów

Kołczan: 30 srebrnych bełtów

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Listopad 2016, 21:32:11 »
Coś ci się bełty wysypały, gdy je próbowałeś wziąć. Chyba miałeś ich nieco za dużo w kołczanie. Na dodatek twój własny kołczan ci się odpiął i po całym magazynie posypały się wszystkie bełty. Krasnolud nie miał przy sobie nic ciekawego. Pozostało ci dowiedzieć się czegoś od przetrzymywanego zakładnika, któremu, niestety włączył się tryb katarynki.
- Dziękuję ci serdecznie wojowniku, widzisz co oni ze mną zrobili? Patrz kolego, najpierw z człowiekiem jak z przyjacielem, potem jak z wrogiem. Ale na szczęście zjawiasz się ty i wykańczasz drania. Rany, jaka to była piękna walka! On tobie puklerz, ty mu toporem w łeb! Co prawda na początku walczyłeś jak jakiś amator, ale potem to akcja konkretna! No kolego, mam nadzieję, że ty nie od tych? Z resztą, co ja za głupoty gadam, skoro byłbyś z nimi to byś go nie zabił. Albo chcesz więcej łupów co? Proszę, oszczędź mnie, nic nie powiem! Widziałem, gdzie ten krasnolud trzyma alkohol! I pije ze srebrnego kubka. Taki bogacz! A to jest trochę warte, nie? Nie mniej niż krasnoludzka przepalanka. Widziałem, jak tamten się krzywił. Ciebie złoży z nóg po jednym łyku. Jak odkorkował to było na całym pokładzie czuć. No normalnie, jakby ktoś z pochodnią wszedł to wszystko wylatuje w piździec na dwa księżyce, za jednym zamachem...

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Listopad 2016, 21:41:04 »
Wiking pozbierał bełty, tak by były w poprzednim stanie - to jest 19 srebrnych, które był jego resztę zostawił. Westchnął.
- Hola. Cichaj.- odrzekł mu.- Jak się nazywasz, czemu Cię tu uwięzili?

//Zostawiam:
Kołczan: 30 żelaznych bełtów
Kołczan: 30 srebrnych bełtów

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Listopad 2016, 22:17:53 »
Zakładnik złapał oddech po długiej przemowie.
- No więc, proszę ja ciebie, zwą mnie Ryzz. Jestem tutaj dość znany. Wiem co w porcie piszczy. I nie tylko. Mówią, że ściany mają uszy. Nieprawda, ściany mają usta. A ja jestem tym, który umie słuchać. Rozmawiać też umiem, a co. Znasz takie powiedzenie gadać jak do ściany? He, he. No więc, proszę ja ciebie, siedzę sobie spokojnie w barze, wymieniam informacje, stosuje różne sztuczki, żeby mi kolejne piwo postawili. A tu przychodzi jakiś wielkolud i klepie mnie w ramie. Myślałem, że mnie wbije w stołek tym swoim klepnięciem. Słowo daje, on w drzwi od tawerny wchodził bokiem. No i stawia mi piwo, jedno, drugie. Gadka się wywiązuje, ja gadam, on słucha i stawia kolejne piwa. No to ja już lekko podchmielony muszę do kibla. A on mnie zatrzymuje. Mówi, że chce się coś spytać na osobności. No to pierwsza moja myśl, żegnaj ciasny odbycie. Ale wiesz, pijany byłem to różne głupoty się łba trzymały. No to wychodzimy. A raczej on mnie wyprowadza. Ja lekko zaniepokojony, on prowadzi za karczmę i mówi mi, że nie ma się czego bać. ÂŻe chce się tylko czegoś dowiedzieć. No to pytam w czym rzecz, tylko szybko, bo lać mi się chce. No to on, proszę ja ciebie, wyjeżdża mi z pytaniem o dobrego znajomego. A to był nie byle jaki znajomy. Można powiedzieć, że znajomy po fachu. No to ja sobie myślę, przypominam sobie, że ten mnie wcześniej uprzedził, że mogą go szukać i musi się ukryć. No to kumpla nie wydam to mówię nie wiem. I tamten rozkłada łapy, spod pazuchy wielki miecz wystaje i pyta, czy wie kim on jest. No to ja otrzeźwiałem ze strachu i mówię mu, że od Zueshczyka. No to ja sobie myślę, Hillman, w coś ty się chłopie wpakował. No, proszę ja ciebie, ja mu mówię, że nie wiem. ÂŻe dawno chłopa nie widziałem. On powiedział, że na pewno wiem i mnie zdzielił przez łeb. No i obudziłem się tutaj, związany. I był ten krasnolud. A ja, od tamtej pory nie byłem się wylać. To go proszę, błagam, ostrzegam, żeby mnie na chwilę wypuścił. Ten tylko beknął i wsadził mi szmatkę w usta. Powiedział, że przegrał w karty i musi się mną zajmować, dopóki reszta nie przyjdzie. I, żebym sobie do tego czasu wszystko przypomniał. O zgrozo, myślałem, że tu zginę. Tym bardziej, że tamten tylko chla i łazi na fajkę. A ja tu głodny i spragniony siedzę. No, raz mi dał jakieś skwaśniałe gówno i wody do popitki. Powiedziałem, że tego nie chcę, to on sam to wszystko wpierdolił. Wyobrażasz sobie, jak można takie coś żreć? No, ale to krasnolud. W każdym razie, wygrzebał gdzieś trochę chleba i solonego mięsa. Bogowie, to było jeszcze gorsze. I mnie tak poił i karmił przez nie wiem ile. I wtedy wchodzisz ty, cały na biało.

//Kołczan możesz uzupełnić. A sztylet:
Nazwa broni: sztylet wojownika
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,65kg srebra o zasięgu o zasięgu 0,3 metra. Uszkodzony.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Listopad 2016, 07:21:18 »
Wiking słuchał człeka imieniem Ryzz, którego to szukał zbierając trochę bełtów. Po tym zaś ostrzem topora rozciął więzy krępujące człeka. Schował broń.
- Wszystko się pięknie składa. Bo to Ciebie i Hillmana szukam.- odrzekł.- Torstein Lothbrok, kapral - najemnik Bękartów Rashera.- wyciągnął do niego dłoń by pomóc mu wstać. - Przysłano mnie by znaleźć Hillmana. Gdzie jest?

//Zabieram 11 bełtów srebrnych.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Listopad 2016, 23:07:10 »
Ryzz wstał z twoją pomocą i rozprostował kości.
- Bękarty! Na bogów, to o was mówił Hillman. Tak, mówił, że wy też będziecie go szukać i żebym się was nie bał. Bo wy ponoć dobre chłopaki jesteście. No jesteście, bo mi pomogłeś. No to ja cię zaprowadzę do Hillama, bo proszę ja ciebie, on teraz nosa nie wyściubia. A ochrona się przyda. Mówił, że na coś grubego trafił i musi się gdzieś skitrać.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Listopad 2016, 23:18:31 »
- Zatem prowadź, a ja pominę to, że miałem Cię zaprowadzić do portowej karczmy, w której podobno wisisz niemałą kasę gospodarzowi.- rzekł i splunął na pokład. Poprawił ułożenie topora i popatrzył na rozcięcie pancerza.
Kurwa, pizgać mi będzie...

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopad 2016, 03:17:35 »
I prowadził cię przez miasto. Przy okazji opowiadając o każdej uliczce, ba o każdej kostce brukowej w tym mieście. W końcu zaszliście w pożądane miejsce. Ryzz wziął głęboki wdech i oznajmił - To tutaj.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kontakty; gdzie ten informator?
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopad 2016, 03:17:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything