Autor Wątek: Ostatnie polowanie na demony  (Przeczytany 2660 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Ostatnie polowanie na demony
« dnia: 02 Sierpień 2016, 00:48:42 »
Nazwa wyprawy: Ostatnie polowanie na demony
Prowadzący wyprawę: Izabell Ravlet
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zgoda prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Izabell Ravlet, Gunses Cadacus

Izabell biegiem przemierzała miasto, w myślach przeklinając wino i wszelkie świętowanie. Była poważnie spóźniona i miała nadzieję, że nie urazi tym hrabiego. Zaczynało się hemis, więc wampir powinien być w dobrym humorze, w przeciwieństwie do elfki, która aż tak za mrokami nie przepadała.
Wreszcie dotarła do stajni i rozejrzała się szybko za mężczyzną.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2016, 01:16:25 wysłana przez Izabell Ravlet »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2016, 19:46:18 »
O miejski mur stała postać ubrana w częściową zbroję niepłytową. Na ramionach, rękach i udach zamocowane były solidne elementy Zbroi Smoka. Kiedy wampir zobaczył zbliżającą się dziewczynę odbił się lekko od ściany. Ruszył na spotkanie.
- Witaj, Izabell - powiedział stając przed dziewczyną. Jego napierśnik był rozchełstany, na białej skórze klatki piersiowej ginął pod napierśnikiem medalion wieszczych. Lekki zimowy wiatr rozwiewał białe jak włosy wampira. W zimowym krajobrazie jego czarne jak smoła oczy były jeszcze bardziej upiorne.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2016, 19:46:18 »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2016, 01:48:00 »
- Ach, witaj - odparła beznamiętnie kobieta, w miarę możliwości kryjąc wrażenie (niekoniecznie pozytywne), jakie wywierał wampir. Myśl, że spędzi z nim najbliższy czas, wywoływała nieco mieszane uczucia.
- Wybacz mi moją pomyłkę, której dopuściłam się wcześniej - zaczęła. - W wóz musimy jednak zainwestować, ale nasza wspólna znajoma zobowiązała się pokryć koszty później, chyba że hrabia życzy sobie ów pojazd zachować do własnych celów - dodała z przekąsem. Jedynie głos zdradzał tą drobną złośliwość z jej strony, bo wyglądała na rzeczywiście zmieszaną własnym błędem.

//Zasugerowano mi dość dosadnie, żeby zrobić z tego jednak standardową wyprawę. W takim razie poprowadzę, ale formalności dopełnię w wolnej chwili. Przynajmniej będą z tego talenty...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2016, 17:45:32 »
- Nie będziemy się rozdrabniać - powiedział Gunses - Poczekaj chwilę....

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2016, 19:18:35 »
Po kilkunastu minutach furgon Gunsesa Cadacusa zaprzężony w dwa Maureny był gotów do jazdy. Gunses siedział na koźle. ÂŁaweczka była z boków osłonięta drewnianymi ściankami, a nad głową zwieńczona daszkiem.
- Wchodź - powiedział do Izabell i gdy tylko ta znalazła się obok niego smagnął konie i ruszyli w drogę.



Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień 2016, 01:14:20 »
Elfka sprawnie wskoczyła na wóz i usadowiła się możliwie wygodnie przy mężczyźnie. Samotna myśl, by wtulić się w jego ramię przemknęła jej po umyśle. Szybko odrzuciła ją, uznając za niedorzeczną. Wiedziała, że teraz musi być chłodniejsza i bardziej wyrachowana niż kiedykolwiek. To jednak kłóciło się z częścią jej cech charakteru.
Tymczasem para zdążyła sprawnie dotrzeć do bram miasta i przekroczyć je. To wytrąciło Izabell z rozmyśleń.
- To gdzie właściwie jedziemy? - zapytała. - Twierdziłeś, że masz jakiś pomysł - dodała z zaciekawieniem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2016, 05:18:48 »
- Nie było Cię w sali obrad. Część demonów dostała się na wyspę przez pustą warownię Mealdur Aernh i wąwóz Uvekh. Teraz jest hemis, na północy panują złe warunki pogodowe, co może sprawić, że ocalałe i zdziesiątkowane oddziały będą trzymały się nizin i przełęczy Ando Numenor. Tam chciałbym się udać, ale chętnie wysłucham Twoich sugestii.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień 2016, 13:13:49 »
- Nie, nie było mnie w sali obrad. Nie zostałam tam wezwana, zresztą marny ze mnie strateg. Pojawiłam się tam tylko na chwilę z wiadomością dla Ciebie, ale tak łatwo dostałam się tam tylko dzięki znajomościom. Strach pomyśleć, co by było, gdybym była opętana i mogła namieszać w szykach Valfden. Dopiero teraz miłościwie nam panujący Dragosani nadał mi tytuł szlachecki i ziemie, słyszałeś zresztą, stałeś obok na festynie - mówiła, wstawiając uśmiech w stylu "no po co Ci ja to mówię, przecież wiesz". - Będę musiała także zainteresować się trochę geografią naszej wyspy. Nie wiedziałam nawet, gdzie jest ta cała gmina Polamin. W związku z tym zaufam Twojemu pomysłowi, gdziekolwiek nas on poprowadzi - odparła.
Droga płynęła spokojnie. Elfka i wampir mijali tylko czasami ludzi uciekających przed głodem i chłodem do stolicy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień 2016, 15:01:50 »
Gunses powoził, konie szły raźno do przodu. Było trochę zimno, a furgon był pusty. Maureny miały więc możliwość szybkiego roku co rozgrzewało ich ciała. Wampir spojrzał na dziewczynę. ÂŚmiertelniczki z rzadka go interesowały, a jak już, to w tym przyziemnym, rzekłoby się, instynktownym odbiorze. Dziewczyna jednak był mu bliska z czasów pewnego polowania, toteż miała kilka plusów więcej.
- Nie jest Ci zimno? - zapytał zauważając, że ma na sobie tylko koszulę, spodnie i buty. A była zima. Lejce zapętlił o słupek, wstał z kozła i ściągnął z ramion wilki, bawełniany płaszcz z kapturem. Podał go elfce
- To pamiątka, jeszcze po Zgromadzeniu Cienia...


//: Przekazuję:

Nazwa odzienia: Płaszcz Zgromadzenia Cienia
Rodzaj: płaszcz
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,03kg bawełny.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień 2016, 15:59:10 »
Elfka przyjęła płaszcz z ulgą.
- Troszczysz się o mnie bardziej niż ja sama - odrzekła, dziękując skinieniem głowy. - Znowu... - dodała i mimowolnie się zarumieniła, wspominając to samo polowanie. Założyła płaszcz.
Kilka godzin drogi minęło spokojnie, konie zaczynały po woli się nużyć. Wampir i elfka rozmawiali lub milczeli, każdy przeżywając podróż po swojemu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień 2016, 16:04:32 »
Na północ biegł wielki trakt. Niegdyś był tak samo uczęszczany jak trakt prowadzący do Atusel. Teraz, cóż... Czasy się zmieniają. Wampir zawiercił się na koźle
- Jesteś chyba blisko Mortis - zauważył - Nie wiesz, czy zamierza prowadzić pakt? Nie musimy jechać na północ, jeżeli naszym celem jest zebranie trofeów z poległych. Pod Efehidionem leżą setki tysięcy ciał... 
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2016, 16:55:12 wysłana przez Gunses Cadacus »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień 2016, 00:57:56 »
- No, możemy zatrzymać się gdzieś bliżej. Chodzi przede wszystkim o to, by ludzie nas raczej nie widzieli, bo możemy wyglądać trochę podejrzanie, nieprawdaż? - odparła, ściszając głos. Przejeżdżali właśnie przez niewielką wioskę, do której zdecydowali się jednak wrócić mieszkańcy i próbować przetrwać hemis. Zajęci byli zbieraniem demonich ciał i paleniu ich na stosie za wioską.
- Nieco dalej będzie pewnie nieco nieuprzątniętych - dodała, gdy wyjechali z tej małej miejscowości.
- Ideom trudniej umrzeć niż nieśmiertelnym - rzekła wampirowi, dodając nutę groźby. - Nie mogę już przed tobą ukrywać, że jestem w kontakcie z mistrzynią. Jak widzisz, robię za posłańca. Pewnie zdajesz sobie sprawę, że nawet jeśli coś wiem, to niekoniecznie jest to przeznaczone dla twoich uszu. Mogę jedynie zaznaczyć, że będzie ona raczej wdzięczna za twoją pomoc w zbieraniu trofeów. A kwestie tkanek demonów i twojej osoby nietrudno połączyć. Ja jednak niczego nie mogę obiecać - odrzekła na wcześniej zadane pytanie.

//Jesteśmy gdzieś w dystrykcie Ikhar, zbliża się wieczór drugiego dnia hemis.

//Gwoli ścisłości, przyjmuję:
Nazwa odzienia: Płaszcz Zgromadzenia Cienia
Rodzaj: płaszcz
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,03kg bawełny.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2016, 01:04:10 wysłana przez Izabell Ravlet »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Sierpień 2016, 05:08:59 »
- Na festynie widziałem kilku magów. Ujawnili się po wojnie i dobrze byłoby, gdyby ktoś trzymał nad nimi pieczę. Nie chcemy chyba usłyszeć za dwa lata, że jakieś hrabstwo jest sparaliżowane atakami dzikich czarodziejów - powiedział jako zakończenie wywodu.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień 2016, 14:04:32 »
- Czyżbyś martwił się, że wolni magowie mogą narobić tyle kłopotów co wolne wampiry? - odrzekła, śmiejąc się głośno, by podkreślić, że to był tylko żart i nie obrazić rozmówcy. Chciała dodać coś jeszcze, ale zauważyła inny problem. Gunses również nie miał kłopotu z zauważeniem. Na drodze leżało powalone drzewo, uniemożliwiając przejazd. Na pniu leżały w rządku trzy truchła. Demonie truchła.

3x martwy Garguli demon

//Uznajmy, że skoro ciała demonów są pokiereszowane, nieznaczna część trofeów z każdego będzie nie do odzyskania. Co właściwie - zostawiam Twoim pomysłom.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpień 2016, 21:20:33 »
Wampir zeskoczył z kozła podając lejce Izabell. Wziął niezbędne rzeczy z furgonu i poszedł w stronę leżących trucheł. Aura inteligencji działała w pełnej mocy, wszak było hemis. Cadacus obejrzał dokładnie zwłoki, sprawdził co nadawało się do pozyskania, a za co zupełnie nie warto było się zabierać.
- Będziemy mieli jedną wątrobę - rzucił za siebie nie odwracając się - I jak się uda, to może serce i ze dwie pary oczu. Rogi i języki dość dobrze się zachowały... - ocenił sytuację mentorskim wzrokiem. Zaczął w inny sposób niż na co dzień. Tym razem zajął się trofeami, które mogły się uszkodzić. Ostrożnie obrócił zwłoki na plecy i z precyzją chirurga zabrał się za pozyskiwanie wątróbek demonów. W dwóch przypadkach były one zupełnie zniszczone, w trzecim jedna wątroba zachowała się cała i jędrna. Wampir oddzielił narząd od okalających je błon i wyjął, po czym umieścił w specjalnym worku. Następnie zabrał się za serca, chociaż pogłoski mówiły, że demony ich nie mają. Otóż miały. Pierwszy demon dostał w klatkę piersiową. Nie miał żeber, płuc, serca i kręgosłupa. Wampir minął go i poszedł dalej. Kolejne dostały w szyje i dół korpusu, przez co klata piersiowa była cała. Wampir rozciął nożem skórę na mostku i przebił się przez żebra do środka. Po odcięciu z naczyń i błon, udało mu się pozyskać serce tak z drugiego jak i trzeciego truchła. W komorach nadal był krew, która w niskiej temperaturze zachowała się w dobrym stanie. Wampir ulał z obu serc 0,5 litra krwi. Po spakowaniu serc do worków zabrał się za oczy. Te były w dość kiepskim stanie, ponieważ mocno wysuszyły się na chłodzie, przez co straciły swoje walory. Te jednak, które były zasłonięte powiekami okazały się możliwe do pozyskania. Gunses wbił nóż w czaszkę w okolicy skroni i podwadził. Kości pękły. To samo zrobił z drugiej strony, po czym wystarczyło już rozciąć nos i zmiażdżyć chrząstkę. Zabiegi te pozwoliły na dostanie się do oczodołów i pozyskanie pełnych gałek ocznych, niestety, tylko trzech sztuk. Zostały języki i rogi. Były to najłatwiejsze do pozyskania trofea. Wampir wyciął języki z kawałkami przyczepów mięśniowych i wrzucił do torby. Rogi zaś pozyskał w klasyczny sposób. Wbijał nóż pod rogi, podwadzał, jednocześnie pociągał drugą ręką i wyrywał je z czaszek. Z trzech demonicznych trupów pozyskał komplet ozorów i rogów. Wrócił z tobołkiem i włożył go do furgonu. Wskoczył na kozioł i zapytał
- Objeżdżamy, czy co robimy z tym drzewem?

Pozyskałem:

6 rogi gargulego demona
2 serce gargulego demona
1 wątroba gargulego demona
3 język gargulego demona
0,5 litry krwi gargulego demona
3 oczu gargulego demona

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Sierpień 2016, 03:27:15 »
Izabell nie dołączyła do Gunsesa przy zbieraniu trofeów. Nie rzekła nawet słowa, widząc, jak sprawnie zajmuje się tym wampir. Gdy praktycznie kończył, chciała jednak na coś zwrócić uwagę. Wyczulone zmysły krwiopijcy uchwyciły jednak jedynie głębszy oddech. Jednocześnie aura inteligencji zaczęła szaleć. Gdy tylko się odwrócił, zobaczył elfkę z nożem na gardle, przytrzymywaną przez barczystego mężczyznę. Dwóch kolejnych stało przy koniach, zaś jeszcze jeden na uboczu. Wszyscy w odległości nie większej niż 20m.
- Ty chory pojebie - rzucił ostatni, widząc Cadacusa ubabranego bebechami demonów.

4x Bandyta

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sierpień 2016, 05:15:27 »
- Wiesz czemu to Ty jesteś chorym pojebem, a nie ja? - rzekł Gunses wypuszczając z rąk worki z trofeami i stając oko w oko z napastnikiem.
- Bo śmiałeś wejść w drogę Mi. - powiedział a jego głos zadrżał jak przy warknięciu. Chwilę później, korzystając z dobrodziejstw nocy, tego iż pochodził z rasy wampirów i nosił w sobie cząstkę bestii, chwycił za łuk, wyciągnął strzałę, nałożył, naciągnął. Dryblasy wzdrygnęli się. Nigdy wcześniej nie widzieli tak szybkiego naciągu łuku. O tym, że był to łuk, że była tam strzała i że celuje w nich, bandycie dowiedzieli się po fakcie. Szybkie ruchy umknęły ich oczom.
- Wypuścisz ją, to możemy walczyć na miecze. Ruszysz ręką, to zdejmę Cię strzałem w serce. Tak, byś mógł jeszcze patrzeć, jak wyżynam Twoich kompanów.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2016, 06:30:37 wysłana przez Gunses Cadacus »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2016, 13:41:56 »
Bandyta stojący najdalej, zaraz po krótkim przyjrzeniu się ruchom, a także aparycji Gunsesa, zrobił niepewny krok w tył, potknął się o coś i ledwo utrzymał równowagę, jednocześnie krzycząc:
- To pieprzony wampir!
Reszta słysząc również się zawahała, ale jeden z tych przy wozie ruszył biegiem ku Cadacusowi z mieczem w dłoni. Temu zaś, który trzymał Izabell, nerwowo zadrżała ręka, zbliżając ostrze sztyletu do samej skóry kobiety.

4x Bandyta

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sierpień 2016, 16:55:28 »
Mówią, że dzieje świata toczą się wolno i chociaż pory roku zmieniają się co i rusz, a rok leci za rokiem, to świat z natury zmienia się powoli...
ÂŚwiat wampira podczas nocnego hemis toczy się wolniej niż setki lat, a to dzięki temu, że żywiołem wampira jest noc, kiedy to jego siłą i sprawność jest nienaturalnie wielka. Gunses nie był zwykłym wampirem. Jego lewa ręka została przemieniona w demoniczny szpon, przez co ciało wampira zostało wzmocnione, a jego możliwości zwiększone. Czwórka bandytów podniosła rękę na Izabellę i Gunsesa. Na pech bandytów, Gunses Cadacus był wieszczym i niszczycielem. Pierwszy tytuł nakazywał mu bronić przed potworami tych, który obrony przed potworami wymagali. Drugi, zobowiązywał go do rozwoju i treningu w kierunku niezwyciężonego wojownika.
Sytuacja wyglądała dość spokojnie. Czterech śmiertelników i jeden Gunses.
- Pamiętajcie - wypuścił strzałę - śmierć ma zapach jaśminu - w połowie tego zdania strzałą dotknęła bandytę. Ugodziła go w twarz. Wampir blefował ze strzałem w serce. Izabell musiała być bezpieczna. Zdanie które wypowiedział miało na chwilę rozproszyć bandytę na wozie. Miało jego myśli skupić na tym, co mówił mierzący do niego wampir, odciążyć mięśnie ramienia. Strzała łupnęła, mięśnie puściły, ciało rzucone na kabinę furgonu odbiło się od niego, potoczyło w dół pod koła.
Wampir gwizdnął. Dwie maurenki jak na rozkaz pociągnęły do przodu. Koła podbiły się na truchle bandyty. Biegnący do przodu z mieczem odwrócił się, kiedy nad jego głową przeleciała strzała. Spojrzał na spadającego z wozu kompana. Odwrócił się do wampira z krzykiem na ustach. I zamarł. Jego oczy otwarte w amoku, teraz wyrażały zdziwienia. Gunses zdążył podbiec, w trzech skokach pokonał dystans dzielący go od bandyty. W ręku trzymał miecz cechu wieszczych. Kiedy śmiertelnik krzyknął i odwrócił się, ostrze miecz wsunęło się między żebra i dotknęło serca. Wampir przywarł wyrwał miecz, szybkim ruchem uderzył w rękę bandyty, w której trzymał miecz. Ten wypadł z dłoni na ziemię. Wampir chwycił za ubranie bandytę i przyciągnął do siebie. Szybkim, mocnym uderzeniem wgryzł się w szyję. Kły przecięły skórę i rozerwały tętnicę. Szumiąca jeszcze w człowieku krew uderzyła w usta wampira. Wampir posilił się człowiekiem, ciągnąć go ze sobą i wysysając jego krew kierował się w stronę pozostałej dwójki. Minął wóz, które maurenki przyciągnęły aż pod zwalone drzewo. Teraz pomiędzy furgonem i siedzącą na nim dziewczyną, a dwójką bandytów stał Gunses. Otworzył szczękę, zwłoki bandyty zostały uwolnione z uścisku i upadły na ziemię.


30 - 1 = 29 sr. strzał

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2016, 02:11:29 »
Wszystko działo się tak szybko, że Izabell nie nadążała, dokładnie jak bandyci. Przez chwilę widziała Gunsesa, celującego w jej stronę. Przeszedł ją dreszcz, gdy uświadomiła sobie, że wampir może z łatwością ją zabić, gdyby tylko chciał. A gdy wypuścił strzałę, świat zamarł. Oczy elfki jakimś cudem wychwyciły to delikatne wychylenie toru pocisku, który zmierzał prosto w trzymającego ją mężczyznę. W momencie gwizdu wampira, wszystko wróciło do szaleńczego tempa. Konie ruszyły, Iz się zachwiała, zaś jednocześnie Cadacus wykańczał już drugiego bandytę.
Ten ze zbójów, który chwilę temu próbował się wycofać, odwrócił się i zaczął biec w las, by umknąć łowcy. Podobnie zachował się ten, który był przy wozie, lecz obrał przeciwny kierunek.
Na tego drugiego zwróciła uwagę elfka. Sięgnęła po swój łuk, naciągnęła cięciwę, uprzednio umieszczając tam strzałę. Celowała chwileczkę za długo, najwidoczniej wyszła nieco z wprawy. Zdążyła syknąć z bólu w momencie wypuszczenia potencjalnie śmiercionośnego pocisku. Złapała się za szyję, a następnie spojrzała na swoją dłoń i ujrzała odrobinę ciepłej, szkarłatnej krwi. Tymczasem jej strzała zboczyła z planowanego kursu, ale szczęśliwie trafiła uciekiniera dokładnie w tył kolana, uniemożliwiając mu bieg. Pęd od razu powalił go na ziemię.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ostatnie polowanie na demony
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2016, 02:11:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything