Autor Wątek: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko  (Przeczytany 12169 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #240 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:21:45 »
Krasnolud widząc eksterminację demonów z rąk nietypowych istot poczuł ulgę nawet odetchnął, ale w tym zaistniałym zamieszaniu uśmiechnął się pod nosem. Wszystkie złe byty zostały unicestwione razem, z niektórymi jednostkami z wojsk valfdeńskich cóż widocznie byli złymi ludźmi, bo jak to inaczej wytłumaczyć? Cud się zdarzył podczas bitwy, ale nie wiadome było komu dziękować. Kiellon ruszył się z miejsca po usłyszeniu rozkazu do odwrotu, co też uczynił natychmiast odkładając swój muszkiet a biorąc nogi za pas podziwiał exodus demonicznej armii z nieodpartym tchem. ÂŻołnierze mogli w końcu odpocząć i zająć się rannymi.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #241 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:34:05 »
Wiking zmarszczył się. Nie znał odpowiedzi na pytanie. Nie myślał nad tym. Zaczął się nad tym zastanawiać.
-Miejmy taką nadzieję. Myślisz, że dostaniemy awanse za zasługi?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #241 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:34:05 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #242 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:42:01 »
Marduke, szczęśliwy ze zwycięstwa, odnalazł Kiellona w tłumie. Odłożył tarczę na plecy, miecz - Inkwizytora, schował do pochwy, przy pasie. Był dumny ze swego wysiłku, ilości zabitych przeciwników, szczęśliwy, z tego, co spotkało demony.
-Piękny dzień, przyjacielu. Chwała Zartatowi. Co myślisz?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #243 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:43:46 »
- Co? Ja nawet o tym nie myśle, po tym wszystkim chcę kupić osła czy innego muła i jadę gdzieś daleko. Jest pewna grota... podobno została tam tarcza naszego Komandora.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #244 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:51:52 »
-Już to widzę, Kazmir - twórca kultu Tacticusa.- zaśmiał się. -No nie mów, że zostawisz Bękarty.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #245 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:56:05 »
Myślałem, że wiele już rzeczy w swym pełnym przygód życiu widziałem. Jednak to co wydarzyło się przed chwilą przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Z piekła do nieba, można rzecz. W jednej chwili wisieliśmy na skraju urwiska merdając nogami, aby w ułamku sekundy siedzieć na jego szczycie i spoglądać na wszystko z bezpiecznej odległości.
Dziwne istoty, które pojawiły się nie wiadomo skąd i nie wiedzieć czemu dołączyły się do wojowniczego ludu Valfden uczyniły krwawą rzeź pomiotą z otchłani. Ciekawą jednak rzeczą było ich zachowanie. Mianowicie nie zabili wszystkich wrogów. Oszczędzili rasy wcielone do armii Ardenosu, a także zabijali niektórych Valfdeńczyków. Owe zdarzenia mogły sugerować, że tajemniczy sojusznicy mordowali z zimno krwią wszystkich na których ciążyły jakieś niecne uczynki. Jednak ile w tym było prawdy, wszak są to tylko domysły zwykłego najemnika, który mało co zna się na tak subtelnych sprawach.
Most, a także okoliczne pola zostały skąpane w krwi demonów. Widok ten na zawsze pozostanie w pamięci każdego człowieka, elfa czy też krasnoluda, który przeżył dzisiejszą batalię.
Rozkaz odwrotu i zabrania rannych był w tej sytuacji oczywisty. Założyłem kuszę ponownie na plecy i  zbiegłem do sanitariuszy, którzy poszukiwali rannych. Odrzuciłem kopniakiem ścierwo jednego z jaszczuroludzi oraz odrzuciłem z pomocą innych medyków rękę jednego z behemotów pod którą znajdował się ranny wojak. Położyłem go wraz z sanitariuszami na nosze i odprowadziłem wzorkiem strasznie pokiereszowanego żołnierza. Nie znałem się nadto na medycynie, ale w mojej ocenia nie miał on zbyt duzych szans na pełny powrót do zdrowia. Zgnieciona noga wraz z ręką. Pewnie amputacja i kalectwo do końca życia. Taki los czekał większość rannych, którzy leżeli jeszcze wśród stosu trupów. Pomogłem jeszcze kilku innym oddziałom ratunkowym po czym dołączyłem do reszty wojska, która powoli wykonywała rozkaz dowódcy wracając do stolicy.


Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #246 dnia: 27 Lipiec 2016, 19:57:46 »
- Srultu. To dobra tarcza była, co ma leżeć... nie zostawiam was, po prostu musze odpocząć od świata i tego gówna. No... a po za tym w tej grocie rośnie pewien grzyb. Niezwykle dobra wódka z niego wychodzi jak się go doda.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #247 dnia: 27 Lipiec 2016, 20:13:57 »
Krasnolud poczuł się zadowolony ze swojego wysiłku, tylko milczał i przyglądał się dantejskim sceną z udziałem demonów oraz dziwnej armii powstających z czarnej mgły. Dla niego był to cud, ale który z bogów interweniował? Tego chyba się nie dowiedzą oczywiście rycerze Zartata będą jemu dziękować, lecz Kiellon nie był do końca pewien czy to zasługa boga światła albo jakiegoś innego, a może było to dziełem ludzkich rąk? Jednym słowem obrońcy mięli dużo szczęścia wtedy też zaczepił go Marduke. - Dzień, w którym zakończyło się szaleństwo, więc można go nazwać pięknym a myślałem, że z tego nie wyjdziemy. Co myślę powiadasz? Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że mięliśmy ogromnego farta, bo jeszcze chwila i te statki by nas zmasakrowały a do tu nagle jak za pomocą czarodziejskiej różdżki los bitwy się odmienił. Można to nazwać cudem ktoś musiał nam pomóc, tylko kto bogowie? Czy ktoś inny to już nie ważne grunt, że zwyciężyliśmy. Powiedział co o tym myślał a potem wyjął swoją flaszkę unosząc ją do góry rzekł-za zwycięstwo! Następnie odkorował butlę i pociągnął ostatni łyk prawie opróżniając butlę, którą podał rycerzowi-Pij należy się nam. 

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #248 dnia: 27 Lipiec 2016, 20:18:29 »
Kiedy ostatni demon padł martwy ścieląc morką od krwi ziemię tajemnicza armia, która wyłoniła się z mgły rozpłynęła się w powietrzu.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #249 dnia: 27 Lipiec 2016, 20:23:36 »
Nieświadoma wszystkiego co dzieje się na zewnątrz, Rikka nie przerywała leczenia rannych. Zajęta pracą nie odnotowała nawet kiedy wszystko ucichło. Zorientowała się, że coś jest nie tak, dopiero gdy wiatr przyniósł zza rzeki te przerażające wrzaski. To nie było to, co słyszała do tej pory. Zaniepokojona tą kakofonią wyjrzała przed namiot. To demony umierały na oczach armii Valfden. Tak po prostu. Wszystkie. Ze swojego wzgórza nie widziała dokładnie co jest przyczyną takiego obrotu spraw, ale dostrzegła morze ciemnych kształtów szalejących pomiędzy żołnierzami. Nie była pewna, czy w tej sytuacji może wierzyć swoim oczom. To wszystko wydawało jej się niemożliwe, ale czas na rozmyślanie nie był w ostatnich dniach rzeczą, na której nadmiar wampirzyca mogłaby narzekać. Bez zwłoki wróciła do środka, bo znowu była potrzebna na stanowisku. Jakiś cichy głos podpowiadał jej, że już niedługo napływ nowych rannych może wreszcie ustać. Nawet jednak jeśli bitwa dobiegała końca, przeminąć będą musiały całe godziny nim szpital polowy zostanie ostatecznie usunięty.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #250 dnia: 27 Lipiec 2016, 20:44:21 »
Rycerz wziął od krasnoluda flaszkę i golnął sobie, po czym oddał butelkę właścicielowi. Otarł twarz i zebrał myśli.
-Za prawdę, wielki fart. Ciekaw jestem jednak, czy to tylko tutaj się tak stało? Czy też wszędzie, wszystkie demony szlak trafił?- zapytał, raczej retorycznie. Myśl ta jednak go nie opuszczała.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #251 dnia: 27 Lipiec 2016, 20:54:25 »
Krasnolud otrzymawszy pustą butelkę wyrzucił ją, bo po co mu puste naczynie skoro nic w środku nie ma a taki płyn, by mu się przydał na świętowanie. Następnym widokiem było jak armia mścicieli wyparowuje tak samo szybko jak się pojawiła. - Widzę, że skończyli. Pokazał palcem pobojowisko, które było dosłownie zawalone ciałami demonów a ziemia zbrukana ich krwią. Wszystko zakończyło się spektakularnie szybko! - Wydaje mi się, że wszędzie zrobili porządek- dodał po chwili namysłu.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #252 dnia: 27 Lipiec 2016, 21:07:37 »
-A więc, wygrana jest wojna. Tak przynajmniej myślę.- powiedział, gdyż to nie oni wygrali. Oni tylko tłukli się z demonami. Ktoś inny wygrał.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #253 dnia: 27 Lipiec 2016, 21:35:24 »
- Można powiedzieć, że graliśmy na czas dla kogoś, tylko kogo? Zapytał otoczenie jakie takie. - To może dzięki nam stolica przetrwała a fala demonów nie zalała jej zabijając każdego. Dokonaliśmy poświęcenia, które jak widać się opłaciło. Straciliśmy wielu, ale król został ocalony. Tutaj przez króla miał na myśli młode pokolenie, które właśnie rośnie, by w przyszłości stali się podporą armii valfden oraz mogli swobodnie decydować o swoim losie.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #254 dnia: 27 Lipiec 2016, 21:53:18 »
-Co tutaj się nie działo, udało nam się. Powstrzymaliśmy natarcie demonów na stolicę. Wracamy do domu.
ÂŻołnierze zaczęli się zbierać do powrotu. Rannych zapakowano na wozu, zwinięto wszelkie obozowiska i zwycięska armia szła w stronę Efehidionu.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM
Po naradzie wojennej Themo zebrał część armii ze stolicy i razem z 60 tysiącami żołnierzy ruszył bronić przeprawy przez most na rzece Amertodon. Gdy dotarli na miejsce zajęli się umocnieniami i organizacją. W nocy na zwiad wyruszyło kilku wampirów, niestety wpadli w pułapkę i przeżyło ich zaledwie kilku. Z rana pojawiła się wroga armia, a raczej jej część. Po długiej obronie udało się ich odeprzeć. Niestety, pojawiły się wrogie posiłki i walki trwały dłużej i były znacznie cięższe. Na szczęście stał się cud i z tajemniczej mgły wyszły istoty, które z anihilowały przeciwnika. Skończył w ten sposób bitwę.

Talenty:

TheMo
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: brak

Kiellon aep Kharim
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 2 złote talenty

Marduke
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 złoty, 1 srebrny

Szeklan z Tihios
Brak

Mohamed
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: brak

Rodred
Aktywność: 1 srerby talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 1 srebrny talent

Kazmir aep Groth
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 1 brązowy talent

Rikka z Maer
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: brak

Thoran
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 złoty talent

Torstein
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent

[member=26120]Silion aep Mor[/member]
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2016, 14:35:14 wysłana przez TheMo »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #255 dnia: 01 Sierpień 2016, 15:55:39 »
Wyprawa zaakceptowana!

//TheMo - stan talentów:

Brązowe talenty: 23
Srebrne talenty: 29
Złote talenty:  18

//Kiellon aep Kharim - stan talentów:

Brązowe talenty: 0
Srebrne talenty: 6
Złote talenty: 5

//Marduke - stan talentów:

Brązowe talenty: 1
Srebrne talenty: 5
Złote talenty: 3

//Mohamed - stan talentów:

Brązowe talenty: 2
Srebrne talenty: 11
Złote talenty: 4

//Rodred - stan talentów:

Brązowe talenty: 5
Srebrne talenty: 4
Złote talenty: 2

//Kazmir aep Groth - stan talentów:

Brązowe talenty: 13
Srebrne talenty: 0
Złote talenty: 2

//Rikka z Maer - stan talentów:

Brązowe talenty: 3
Srebrne talenty: 3
Złote talenty: 3

//Thoran - stan talentów:

Brązowe talenty: 6
Srebrne talenty: 15
Złote talenty: 14

//Torstein - stan talentów:

Brązowe talenty: 2
Srebrne talenty: 4



Kiellon aep Kharim zamienił 1 złoty talent na 3 brązowe.

//Kiellon aep Kharim - stan talentów:

Brązowe talenty: 3
Srebrne talenty: 6
Złote talenty: 4



//Edit...


Marduke Draven zamienił 1 złoty talent na 3 brązowe.

//Marduke Draven - stan talentów:

Brązowe talenty: 3
Srebrne talenty: 3
Złote talenty: 2
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2016, 21:20:15 wysłana przez Silion aep Mor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wojna o Valfden: O jeden most za daleko
« Odpowiedź #255 dnia: 01 Sierpień 2016, 15:55:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top