Autor Wątek: Tajemnicza tajemniczość  (Przeczytany 7417 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Tajemnicza tajemniczość
« dnia: 31 Maj 2016, 17:40:55 »
Nazwa wyprawy: Tajemnicza tajemniczość
Prowadzący wyprawę: Silion aep Mor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: zgoda prowadzącego.
Uczestnicy wyprawy: Kiellon aep Kharim


Kiellon jako ciekawski świata Valfden postanowił przechadzać się traktem na północ koło jednej ze wsi, by iść w stronę miasta portowego Atusel. Droga jakoś mu się nie dłużyła widocznie trakt był często odwiedzany przez kupców i dlatego wszelakie napaście zostały tłumione w zarodku przez straż miejską, więc brodacz po drodze nie został napadnięty na nikogo a otaczający las wydawał się jakoś cichy, jakby wszystko wokół było martwe choć zapuszczając się w jego głąb pewnie, by na coś w końcu natrafił.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2016, 19:49:16 wysłana przez Kiellon aep Kharim »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2016, 17:54:11 »
Mężczyzna tak więc zmierzał w stronę wsi która leżała naprawdę blisko północnej bramy miasta Atusel, można by rzec że było to swoiste podgrodzie. Do samej osady nie miał daleko a chcąc wejść do miasta musiał przejść przez nią.
Widziałeś doskonale niewielkie domki oraz budynki gospodarcze przy których krzątali się ludzie i nieludzie pracując w pocie czoła. Dojrzałeś kaczuszki spacerujące traktem w rządku, jedna za drugą, oraz krowy skubiące trawę a za tym sielankowym obrazem majaczyło miasto portowe.
Było południe, słońce świeciło mocno w twarz, temperatura sięgała naprawdę zawrotnych 20°C w cieniu. Duchota w powietrzu nie sprzyjała podróżom a jednak po drodze minąłeś dwa wozy kupieckie oraz jakiegoś przystojnego młodzieńca w lśniącej zbroi, galopującego w stronę lasu na białym koniu. Na szczęście co jakiś czas zawiewał rześki wiatr znad morza który dawał wytchnienie płucom brodacza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2016, 17:54:11 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2016, 18:23:32 »
Krasnolud tak spacerował traktem przechodząc przez wieś okalające miasto od północy. Wszystko wydawało mu się takie spokojne, jakby czas stanął w miejscu ludzie nie przejmowali się niczym robili swoje jak to wieśniacy nie przejmujący się losami świata, tylko swoją pracą, gdzieniegdzie pasły się mućki w pełnym słońcu a obok chodziły sobie kaczuszki, po prostu typowa malownicza wieś. Kiellon szedł dalej a upał powodował nadmierne pocenie co rusz ocierał swoje czoło o koszulę nawet trochę się zasapał jego owłosione ciało było skaraniem boskim na tą chwilę, bo tylko w zimie mu ono służyło, także wędrując po praktycznie czystym traktem napawał się podmuchami morskiego powietrza, które dawały mu ukojenie, a jednak kupcy nie mięli problemów, by przejechać po drodze w takie duchoty pewnie myśl o grzywnach wygrywała z duchotą oraz rycerz pędzący na koniu jakiś młodzieniaszek jadący na złamanie karku pewnie z ważnymi wieściami, bo niby czemu tak mu zależało na czasie, także tak czy inaczej krasnolud podziwiał obraz miasta będącego w oddali gdy ten przemierzał drogę idąc dalej na północ. 

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2016, 18:55:16 »
Przechodząc przez niemal idealnie spokojną wioskę, gdzieś po prawej usłyszałeś kobiecy cichy płacz, płacz wyrażający żal, tęsknote, dochodzący spomiędzy dwóch domów.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2016, 19:25:54 »
Krasnolud szedł już dalej w stronę miasta praktycznie był przy bramie północnej, kiedy to usłyszał płacz, płacz kobiety a on jako zatwardziały krasnolud pewnie by to pominął i poszedł dalej, jednakże coś poruszyło jego zatwardziałe serducho i postanowił to sprawdzić pewnie na swoją zgubę, ale jednak nie mógł przejść obojętnie wobec kobiety ryczącej żywymi łzami. Dlatego udał się między dwa domy ocierając pot z czoła i sapiąc sobie trochę.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2016, 20:07:38 »
Między domami, które ze sobą sąsiadowały (stały na przeciwko siebie) stały dwie wieśniaczki z czego jedna płakała i żaliła się tej drugiej. A była to bardzo piękna kobieta, z wyjątkową wiejską urodą. Gdy Cię zobaczyła podniosła głowę i podeszła w Twoją strone.



- Panie, dobrze że jesteś. Może Ty mi pomożesz? Tutaj na wsi taka znieczulica. - pytała proszącym głosem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2016, 21:06:31 »
Krasnolud przemierzając wąską ścieżkę pomiędzy dwoma domami natknął się na kobiety, która jedna z nich płakała i żaliła się drugiej, więc raczej dobrze trafił. Kiellon spoglądając na nią serce zaczęło bić mu znacznie szybciej a do tego jego myśli zeszły z zupełnie innym kierunku a ślinka zaczęła mu z paszczy lecieć, bo cóż tu mówić więcej po prostu brałby ją. Dlatego kiedy podeszła wytarł się, aby nie wyglądać na niedorozwój i nie odstraszyć kobiety, po czym skupił się na porządnej wypowiedzi. - Tak, tak ja nie pomogę pewnie, że pomogę. Powtarzał się będąc zauroczony jej urodą, by w końcu wypowiedzieć te słowa. - Ale w czym mam pomóc panienko? Zapytał już normalnie opanowując swoje emocje, lecz kobieta mogła wyczuć, że ma brodacza jak na widelcu.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2016, 21:38:46 »


- Bo wiesz Panie, mój mąż gdzieś zanikł, nie było by to nic dziwnego bo często znika i nie ma go z dzień ale on już nie wraca od czterech dni. Boje się że uwiodła go jakaś wiła czy inna rusałka lub mnie zdradza menda jedna... Bądź co bądź jaki by nie był, martwię się o niego. - tłumaczyła, przy tym zamaszyście gestykulując rękoma.
- Proszę, panie, pomóż... - otarła łzy z oczu.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2016, 21:45:21 »
Wysłuchał kobietę machając głową ze zrozumieniem a tak naprawdę to zerkał na jej biust, ale tak dyskretnie.
- Dobrze, dobrze tylko spokojnie wszystko rozumiem. Wie pani gdzie podział się mąż, w którą stronę się udał coś co mnie nakieruje na właściwie tory poszukiwań. Spojrzał wtedy w zaczerwienione oczy od płakania.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2016, 22:00:06 »
Krasnolud niezbyt mógł się gapić w biust kobiecie o głowę od niej wyższej ale to już narrator pominie.



- Zwykle zdarzało mu się zabalować w karczmie "Szybki śledź" położonej w mieście przy jego zachodniej bramie ale czasem też przesiadywał na wzgórzu za miastem, podziwiał stamtąd morze. - znów tłumaczyła - Ech... Jak ja bym chciała by mój Janusz znów mi poczytał na dobranoc... - rzekła z tęsknotą.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj 2016, 22:14:20 »
Krasnolud miał dwie możliwości, którą najpierw wybrał najbliższą czyli udania się do karczmy po zaginionego mężusia pięknej wieśniaczki. Dla niego było to dziwne, że opuszczał taką kobietę zamiast robić z nią dzieci ku chwale Ventepi, ale najpierw miał jeszcze jedno zasadnicze pytanie.- Powiedz mi jeszcze jak wyglądał, żebym nie zaczepiał każdego chłopa po drodze z resztą sobie poradzę, bo mam dwa punkty zaczepienia. Brodacz czekał na opis męża gładząc się po brodzie.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2016, 22:23:31 »


Kobieta już wytarła wszystkie łzy z oczu i poprawiła biust na twoich oczach.
- Pierwsze co trzeba zaznaczyć, to to, iż Janusz jest elfem. Jest wysoki na prawie 2 metry, brązowowłosy z zielonymi oczyma. Piękny i szczupły. Ostatnio był ubrany w w zieloną koszulę z kwiatowymi motywami, brązowe skórzane spodnie i buty, czarne buty, tak, one były czarne, napewno. - mówiła szybko mając nadzieję że zaraz ruszysz szukać jej męża.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maj 2016, 22:26:51 »
Krasnolud zakodował sobie wszystko w czaszce, bo każdy szczegół był ważny. - Dobrze już wiem kogo mam szukać i gdzie mam iść oczekuj mnie za niedługo, bo raczej myślę, że odnajdę twojego męża, także miej się ku nadziei. Powiedział gładząc się po bujnej brodzie. - Na mnie już pora. Rzekł pocieszając kobietę i ruszył w stronę miasta udeptanym traktem liczył na to, że trafi do miasta bez niepotrzebnych problemów i innych takich. Budynek karczmy wydawał się dla niego dodatkową zachętą, bo z chęcią napiłby się zimnego piwka podczas poszukiwań.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj 2016, 22:34:54 »
Tak więc wędrowałeś pośród tej duchoty w stronę miasta. Pogoda była jaka była ale nie można było na to nic poradzić.
Wszelakie środki strzegące prawa w Atusel już wiedziały o incydencie z atakiem na Zuesh, wiedziały że szykuje się wojna dlatego zostały postawione w stan gotowości.
Miasto coraz szybciej się zbliżało, zbliżało aż wreszcie dotarłeś do bramy miasta. Stojący tam na warcie strażnicy zatrzymali Cię.
- Ktoś Ty? Po co przybyłeś do miasta Atusel? - zapytał pierwszy ze strażników spoglądając na Ciebie z góry - dosłownie - oraz na swojego znajomego trzymającego wartę wraz z nim.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwiec 2016, 09:07:43 »
Kransolud maszerował równym krokiem w stronę miasta przez chwilę wydawało mu się, że temperatura wzrosła i zrobiło się jeszcze gorzej niż było. Niestety Kiellon nie był bogiem, aby zmienić tą niekorzystną pogodę dlatego nawet nie narzekał a zaakceptował ten okrutny stan. W końcu spocony, zziajany i zmęczony dotarł do północnej bramy miasta do miejsca pełnego karczm i napitków, do których było mu tęskno, lecz zanim przeszedł przez bramę został zaczepiony przez staż, gdzie została postawiona o dziwo w stan pełnej gotowości co dało do myślenia krasnoludowi. Srają się, jakby wojna wybuchła. Kiellon zwiesił wzrok i przemówił do strażników, by ci go przepuścili. - Kiellon aep Kharim- przedstawił się choć pewnie strażnicy i tak nie pamiętają jego ojca, ale zaraz po tym zaczął swoją poważną wypowiedź czemu nawiedza to miasto. - Jestem podróżnikiem z Efehidonu, poszukiwaczem znamienitych trunków tego świata i dlatego chcę odwiedzić tutejsze karczmy, bo w stolicy wszędzie już piłem i chcę skosztować tutejszych specjałów wydając trochę monet z mojej sakiewki. Odpowiedział, jak najbardziej prawdziwie w końcu krasnolud lubił wypić, a że musi iść do karczmy odnaleźć męża wieśniaczki to za bardzo nie minął się z prawdą choć i tak był przygotowany na sto pytań do, gdyż strażnicy pewnie niechętnie będą chcieli go przepuścić, chyba że będzie miał ogromne szczęście.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Czerwiec 2016, 12:17:53 »
- Syn TEGO Kharima? Tego rycerza co się zabił? - spytał spoglądając z niedowierzaniem na swojego kompana.
- Trunki? Ach, napiłbym sie dobrego piwa. - rozmarzył się drugi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwiec 2016, 12:37:34 »
- Tak tego samego. Odpowiedział z żalem w głosie, ale widocznie sława jego ojczulka wyprzedziła go na wiele lat do prozdu, lecz Kiellon nie miał ochoty się z tego cieszyć on, tylko pragnął dostania się do miasta na jego szczęście obyło się bez nużących pytań a słysząc rozmarzony głos drugiego strażnika tęskniącego o piwie postanowił zapytać. - To, jak panowie mogę przejść? Spojrzał na dwóch mężczyzn. 

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Czerwiec 2016, 12:51:30 »
- To co Jachu, przechodzi? - spytał towarzysza.
- Przechodzi Stachu. - odpowiedział mu.
- Dobra, wchodź synku. - rzekł wesoło.
Teraz miasto stało przed tobą otworem.

//Wchodzisz do Atusel od północy, opisz sobie co widzisz. ;)

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Czerwiec 2016, 13:59:15 »
Brodacz po rozmowie dwóch strażników nareszcie mógł wejść do miasta od strony północnej. Krasnolud zrobił kilka kroków do przodu i całe miasto stanęło przed nim otworem! Miasto wydawało mu się znacznie większe niż to co widział na horyzoncie patrząc od strony wioski, ale coś mu się tutaj wydawało podejrzane a skoro jego krasnoludzki móżdżek to dostrzegł to każdy nowo przybyły też mógł zobaczyć na własne oczy jak ludzie i nieludzie szybko łazili, gdzieś słychać było krzyki, wrzaski gdzieniegdzie chodzili strażnicy sprawdzając czy wszystko jest w porządku, można było rzecz, że miasto tętni życiem, ale takim nienaturalnym. Na pierwszy rzut oka wyglądało to na szykowanie się do czegoś, czegoś poważniejszego jak na wojnę albo coś znacznie gorszego, a dopiero co krasnolud opuścił tereny ogarnięte wojną,co za czasy nastały! Jednak tymczasowo wstrzymał się od komentarzy, bo pewny nie był jedynie miał podejrzenia. Dlatego bez oporów szedł dalej rozglądając się i szukając knajpy "Szybki śledź" sama nazwa znaczyła, że podają wszystko szybko, ale Kiellon tak łażąc zgubił się i trafił na jakąś dzielnice biedoty, gdzie wszędzie pełno żebraków proszących o drobne na chleb do tego waliło jak z japy jakiegoś ogra i ogólnie był straszny syf, smród i ubóstwo oczywiście krasnolud nic im nie dał, bo miał węża w kieszeni choć rozumiał, że mają ochotę coś wypić sam z chęcią by to zrobił natomiast tego powrócił on na główną ulicę i zapytał przechodnia o karczmę.
- Przepraszam, ale czy mógłbyś wskazać mi drogę do karczmy "szybki śledź"?   

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Czerwiec 2016, 14:33:03 »
Miasto wbrew pozorom nie wyglądało na podenerwowane, ludzie zachowywali się całkowicie naturalnie i normalnie, może poza tym że mieli już dość tej duchoty i chętnie prosili by o burzę dającą wytchnienie. Ich normalne zachowanie spowodowane było tym iż jedynie straż miejska wiedziała o stanie wzmożonej czujności i to oni mieli specjalne rozkazy.
Po drodze minąłeś koszary oraz plac treningowy który co dziwne o tej porze był wyjątkowo zaludniony, bardzo dużo ludzi i nieludzi ćwiczyło tam walkę, strzelectwo i tym podobne.
Karczma "Szybki śledź" wcale nie zawdzięczała swej nazwy tempie realizowanych tam zamówień, lecz szalenie popularnemu wśród Myrthańskich piratów alkoholowi o tej samej nazwie co przybytek.
Przeszedłeś przez dzielnicę biedoty i dotarłeś na rynek, centralny punkt w mieście.
- Co? Aaa... Proszę iść ulicą Pstrągową, na zachód i pan dotrze pod bramę, tam już pan znajdzie budynek. -odpowiedział.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicza tajemniczość
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Czerwiec 2016, 14:33:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top