Autor Wątek: Jaką modyfikację wybrać do Gothic 2 NK?  (Przeczytany 3760 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cilithos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: -124
Jaką modyfikację wybrać do Gothic 2 NK?
« dnia: 24 Marzec 2016, 10:20:51 »
Witam!
Przeszedłem Gothica 2 NK wiele razy i za każdym razem dokuczał mi jeden fakt-progi punktowe.
Chodzi o to, że przechodząc na wyższy próg punktowy w statystykach, koszty dalszej nauki wzrastają o 5 Punktów Umiejętności, co przy nauce walki bronią akurat bardzo mi się podoba to przy statystyce siły bardzo mi przeszkadza. Zdecydowana większość broni ma wymagania w stosunku 1:1 z obrażeniami, czyli przykładowo Buława Drzewcowa wymaga 70 punktów siły zadając przy tym 70 obrażeń, Kordelas zadaje 145 obrażeń, ale wymaga...145 punktów siły i w końcu najlepsza broń w grze (nie licząc Szponu Beliara bo jest naprawdę przesadzony, można go nosić przy 10pkt siły a przy odrobinie szczęścia zabija orka za 2-3 ciosy) wymaga tej siły aż 160 co jest niezwykle trudne do osiągnięcia z racji tego, że po jakimś czasie brakuje zwierząt, potworów i zadań do wykonania. Właściwie to wszystko jest nie tyle trudne co nużące bo trzeba spędzić kosmiczną ilość czasu chodząc po całym świecie gry tylko po to, żeby móc założyć lepsze wyposażenie. Zręczność już na przykład jest bardziej przyzwoita, ponieważ posiadając jej 60 mamy już naprawdę dobrą broń (Miecz Mistrzowski, 120 obr, 60 zr, 10 premii do walki bronią jednoręczną) a w łukach naprawdę czuć moc.

O co mi chodzi?

Szukam jakiejś modyfikacji, która nie tyle ułatwi grę poprzez osłabienie przeciwników co przez zniesienie progów punktowych albo zmianę ich, na przykład żeby w następny próg wchodzić co 50 punktów statystyki, ewentualnie zmniejszającej nieco wymagania broni. Najlepiej gdyby obecne progi zostały przy umiejętności walki a zostały zniesione przy sile, zręczności i manie. Czy żeby osiągnąć taki efekt muszę używać kodów czy istnieje jakiś mod?

A dodatkowo, czy ÂŁowca Smoków miał w II lub NK zniesione te progi na siłę czy mi się wydaje?  ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2016, 10:23:50 wysłana przez Cilithos »

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Jaką modyfikację wybrać do Gothic 2 NK?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2016, 10:50:10 »
Te progi są nie bez powodu. W Nk bez problemu osiąga się 50 poziom czyli jakby ich nie było: 200 siły, mistrz walki i jeszcze cała masa innych pierdoł. I jaki sens byłby w grze wtedy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jaką modyfikację wybrać do Gothic 2 NK?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2016, 10:50:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything