Autor Wątek: Xardas... czyim wybrańcem?  (Przeczytany 21622 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kgdaro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sierpień 2007, 22:07:27 »
Xardas jest wybrańcem Adanosa, bynajmniej w trzeciej części gry.
Wnioskuję to z tego, że tak jak Adanos, Xardas pragnął pokoju pomiędzy Orkami, a ludźmi. I Rzeczywiście, gdy graliśmy w Gothicu 3 ścieżką Adanosa, to zakończenie opowiadało się za równowagą.

Bezimienny: "Po jakimś czasie Orkowie i ludzie nauczyli się żyć ze sobą w zgodzie".

Można by także przyjąć teorie, że Xardas podobnie jak Bezimienny, był wybrańcem Trójcy Jedynej. Na początku Xardas był potężnym wysoko postawionym Magiem kręgu Ognia. Później zaś, gdy nie pykło mu i 12 innym magom przy tworzeniu bariery, odszedł do krain orków, aby przestudiować,  co mogło pójść nie tak. Postanowił, że poświęci się Beliarowi i w ten sam sposób, dowiedzieć się dlaczego zaklęcie tworzenie bariery było, aż tak nie stabilne. Później zaś Xardas opowiada się za równowagą wśród Trójcy, więc wybiera drogę Adanosa.

A jak jest naprawdę, oto należy się pytać autorów scenariusza. Chyba, że sami nie mogli się zdecydować i mamy to co mamy.

Offline Vacuum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Październik 2007, 22:16:18 »
Ja uważam (jak Marik z Montery   ), że Xardas to geniusz. On jest takim trochę sofistą, który uważa, że cel uświęca środki. W imię równowagi między Innosem a Beliarem decyduje się na sporzymierzenie się z orkami, wystawia się na oskarżenia o zdradę ze strony Rhobara i innych. Bardzo podoba mi sie ta postać. Chociaż rzeczywiście rozczarowała mnie rozmowa z nim - tu twórcy gry mogli się bardziej postarać. Po tym, jak szukamy tyle czasu tej jego cholernej wieży, on nie ma nam prawie nic do powiedzenia. A nasz bohater nie jest praktycznie w ogóle zdziwiony jego postawą, jakby to było zupełnie normalne, że Xardas pomaga orkom.
I jeszcze powiem, że postawa Xardasa była do przewidzenia. Najpierw mag ognia. Potem odszczepieniec, który zgłębia tajniki nekromancji. Można się było spodziewać, że w III części stanie po stronie Magów Wody i Adanosa. Zrozumie, iż najważniejsza jest równowaga w świecie bogów i to Adanos jest jej strażnikiem.
Xardas to spryciaż.  

Forum Tawerny Gothic

Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Październik 2007, 22:16:18 »

Offline kamil^

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Luty 2008, 12:25:39 »
Moim zdaniem xardas nie jest niczyim wybrancem. Słuzyl innosowi jako mag ognia, pozniej jako nekromanta beliarowi. Ale tak naprawde to nie byl wierny ani posluszy zadnemu bogu. Swiadczy o tym fakt ze sluzac innosowi potem się od niego odwrocil, a jakko nakromanta pomagal bezzimiennemu pokonywac slugow beliara i przy okazji chcial byc potezniejszy. ''Zdradzil'' zarowno innosa jak beliara. Moim zdaniem od magow ognia odwrocil się poniewaz nie mogl znies ze ci magowie nie robia nic w kierunku wydostania się z bariery. Uwazal ze studiujac czarna magie uda się jakos zniszczyc bariere. Wiedzial ze narazil się bogom poniewaz nie byl im posluszny... moe dlatego postanowil zakonczyc wojne miedzy nimi i dal nam do wyboru sciezke adanosa...? Moze postanowil odejsc do niezbadanych krain z bezimiennym poniewaz znowu chcial się nim posluzyc w celu zdobycia wiekszej mocy...? Moze poprostu uwazal ze zakonczenie wojny bedzie najlepszym rozwiazaniem...? Niewiadomo... ale prawda jest taka ze nie jest niczyim wybrancem, a nienarazil się tylko jednemu bogu - Adanosowi. Mozemy zadac wiele innych pytan... no. czy skoro nie chcial sluzyc innosowi ani beliarowi postanowil sluzyc adanosowi ?! Tego takze niewiadomo i mysle ze 4 czesc gothica rozwiaze wszystkie nasze problemy i odpowie na wszystkie pytania zwiazane z ta tajemnicza postacia.

Offline Dennis Guilder

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Luty 2008, 22:35:47 »
Zawsze lubiłem słuchać Xardasa. Mówi dużo o rzeczach, o których nic nie usłyszymy od innych. Jest ważnym elementem w każdej części. Dla mnie jednak nie jest to zagadką, po czyjej jest stronie, gdyż Xardas po prostu nam to wyjawia. Był sługą Innosa przed rozpadem magów na frakcje wody i ognia (pamiętacie historyjkę Vatrasa z dwójki? Bestie były Beliara, a wszyscy ludzie Innosa, dopiero potem się to zmieniło), potem Beliar złożył mu propozycję chcąc trafić Innosa w czuły punkt przeciągając na swoja stronę najpotężniejszego z jego sług, głównego maga. Xardas udaje, że się godzi, ale opracowuje własny plan. A decyzję, który Bóg ma wygrać Xardas pozostawia Bezimiennemu. To my w trzeciej części decydujemy, czy wygra Innos czy Beliar, czy znów zapanuje harmonia.
Duet Bezimienny-Xardas nazwałbym Towarzystwem Pilnującym aby ÂŚwiat się nie Zawalił, w skrócie TPaÂŚsnZ :P

Offline Tak Ogrodnik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Luty 2008, 06:56:25 »
Cytat: Smoke
Witam.
Po pewnym czasie grania w Gothic 3 i zebrania artefaktów, usłyszałem od Xardasa przedziwne słowa. Zabić króla, Zubena i zniszczyć artefakty? A potem samemu odejść w nieznane? Po za tym, Xardas wspomina nam coś o Adanosie. Ale nie uważacie że to śmieszne? Najpierw sługa Innosa, potem Nekromanta, a na koniec Mag Wody. To co mi się najbardziej w tym wszystkim podoba, jest to, że Xardas jest właściwie niezależny.
Sam wybrał sobie boga, jakiemu chce służyć. Uważa swoje decyzje za słuszne i postępuje tak, jak chce. Dlatego właśnie motyw Xardasa w Gothic 3 jest jednym z fajniejszych wątków.

A co wy sądzicie o naszym starym " szakalu ", jak to go nazwał Pyrokar... pozdro!
Nie wiem czy na tych dwoch stronach było już to mowione, ale odpowiedź jest oczywista: rozpoczął swoją "przygode" z magią jako mag ognia. Pragnął wiekszej potegi, zaczął wiec studiować czarną magie. Czego jeszcze do szcześcia brakuje poteżnemu magowi ognia, ktory przejął moc wybranca Beliara? Mocy Adanosa rzecz jasna! Dlatego tak się zachowywał w Gothic 3.

P.S. Sorry za brak niektorych znakow, ale klawiatura mi się zapsuła.

Offline piotros1991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Marzec 2008, 23:12:00 »
Mysle ze Xardas jest kimś w rodzaju wybrańca tak jak Bezimienny. Tylko oni dwaj nie podlegają boskim wyrokom. Uwazam ze Xardas był wybrańcem przed Bezimiennym tylko jemu misja się nie powiodła i dla tego on jest naszym mentorem a nie kto inny. Xardas chcial sobie przyswoic umiejetnosci od wszystkich bogow, tak więc napierw słuzyl Innosowi i stał się najpotęzniejszym z jego wyznawcow, nastepnie przezucił się na Beliara(ale czy na pewno?) i skradł mu jego moc, a w ostatniej kolejności spotykamy go na drodze Adanosa co dowodi jego potęgi i ogromnej wiedzy.

Myśle ze tylko on zna prawdziwe powody powołania Bezimiennego do rozstrzygnięcia odwiecznego sporu.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2008, 23:12:52 wysłana przez piotros1991 »

Offline Pr0c3n7

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Marzec 2008, 15:02:00 »
Moim zdaniem Xardas tak naprawdę jest jednak po stronie Beliara. Wnioskuje to z tego ze kazał zabić nam tylko RobaraII i Zubena. A co z Hersztem orków(nie pamiętam imienia  )?. W sumie Xardas od samego początku cały czas coś kręci. Jest po prostu tajemniczy i bardzo klimatyczny.
Osobiście nie wiedziałem co zrobić gdy kazał mi zabić Króla. Od pierwszej części tłukłem dla niego orków i sługusów Beliara ale robiłem to tez dla króla.Nie żebym go jakoś specjalnie ubóstwiał ale już się przyzwyczaiłem że nie zabijam tych "dobrych" tylko "złych".
Ale kiedy wróciłem z artefaktami Adanosa do Xardasa a on powiedział mi że mam je zniszczyć to już mnie szlag trafił  Tyle godzin zapierdzielałem żeby zdobyć te artefakty a on mi mówi żebym je tak po prostu zniszczył... nie podobało mi się to dlatego wybrałem drogę Inosa.
Postać Xardasa w Gothic 3 na pewno mnie nie zawiodła ale przez to gadanie wszystkich że Xardas jest "zły" jakoś mniej go lubię

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marzec 2008, 20:51:38 »
Plan xardasa był jasny: jako mag ognia tworzył bariere. Pewnie próbował przejąć moc kamieni i dlatego bariera tak się rozrosła. W GD zapoznał się z beliarem żeby przejąc moc śniącego. Gdy to się nie udało dowiedział się o smoku ożywieńcu. Wtedy się udało. Gdy innos był osłabiony a beliar mocny ten zdradził go i wten sposób osłabił beliara. Poxniej kazał zdobyc artefakty adanosa by beliar ani innos ich nie zdobyły ani nie odzyskały mocy. Gdy artefakty wróciły postanowił zabrać berło wieznego wedrowca i berło Varantu zabijając ich właścicieli. Gdy tylko on pozostał (z mocą beliara) i bohater gry (z moca innosa) musieli tez się poświęcic. W wojnie nikt nie wygrał bo orkowie zawarli pokój z ludzmi i żyli długo i szczęsliwie ;]. Jakby wygrał innos to by beliar przegrał i nie byłoby śmierci. Wiele ludzi by popełniło samobójstwo bo by nie było ich boga. Tak samo w przypadku innosa, dlatego on postanowił że wojna będzie bez rostrzygnięcia. Osłąbił innosa i beliara żeby wojna zbyt predko nie powstała na nowo.

Offline Najemnik Bogów

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Marzec 2008, 21:55:19 »
Moim zdaniem xsardas jest najgorszym zdracą. Zdradził Innosa,Beriala i nagle zaczyna być za Adanosem.Zakończenie wojny bogów to kolejna częśsć jego planu.Na tych niezbadanych wyspach znowu będzie nam kozał czegoś szukac.Potem znajdzie jakieś miejsce i wykorzysta moc artefaktów które znależliśmy żeby podporządkować sobie cały świat.
Dzięki zakączenia wojny bogów nikt by mu nie przeszkodził.

No może prócz bohatera gry któremu pojednani bogowie karzą postrzymać Xsardasa.

Do Quentin Arcymaga Wody;
To jest propozycja do dodatku Gothic 3 a nie do  G4
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2008, 22:34:55 wysłana przez Najemnik Bogów »

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Marzec 2008, 23:08:21 »
Cytat: Najemnik Bogów
Moim zdaniem xsardas jest najgorszym zdracą. Zdradził Innosa,Beriala i nagle zaczyna być za Adanosem.Zakończenie wojny bogów to kolejna częśsć jego planu.Na tych niezbadanych wyspach znowu będzie nam kozał czegoś szukac.Potem znajdzie jakieś miejsce i wykorzysta moc artefaktów które znależliśmy żeby podporządkować sobie cały świat.
Dzięki zakączenia wojny bogów nikt by mu nie przeszkodził.

No może prócz bohatera gry któremu pojednani bogowie karzą postrzymać Xsardasa.

przecież w g4 nie będzie bezigo i będzie to "Genesis" czyli "poczatek". Jak nazwa wskazuje będzie to najprawdopodobniej przed barierą albo poczatek wojny bogów.

Offline Umbrak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Maj 2008, 19:03:49 »
Według mnie Xardas idzie własną drogą przez życie za co pożałuje. A szczególnie wściekły na niego powinien być BELIAR. Xardas zabrał mu część mocy na Dworze Irdorath.

Offline RetenLee

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Czerwiec 2008, 21:25:46 »
Heh.Odpowiem na temat i na to co wy mówicie.Xardas jest "wybrańcem" bogów, ale nie tak jak Zuben czy Rhobar.Dlatego nakłania Bezimiennego do zabicia innych wybrańców czyli Zubena i Rhobara oraz zniszczyć artefakty Adanosa.Po czym zamierzają przejść przez portal i zakończyć tym samym wojny bogów.Xardas jest spoko.Nie jest jakimś napaleńcem, który szaleje za bogami.Był za Innosem,Beliarem, a teraz tak jakby Adanosem.Zdrajcą nie jest bo robi to dla dobra ludzkości.Co do pytania w temacie to jak już wybrańcem Beliara jest.

Offline Demites

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: -2
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Czerwiec 2008, 12:24:17 »
Według mnie Xardas po prostu jest tak potężny i twórcy gry chcieli to podkreślić. Pobożny Mag Ognia, wysoki w hierarhii Kręgu, zdobył szacunek Magów Ognia, potem wygnany z ich siedziby, zamieszkał na terenach orkowych w swej wieży, jako jedyny znał sposób zniszczenia Bariery. W Gothic 2 prowadził Bezimiennego jak chciał, a on podążał jego rozkazami, myśląc, że postępuje dla dobra świata, kiedy postępował dla zysku Xardasa. A na koniec Xardas zrobił coś najbardziej intrygującego - potocznie mówiąc, "zrobił w konia" Beliara, potężnego boga ciemności i służył Adanosowi. Dlaczego to zrobił, to pozostaje pod znakiem zapytania. Może tak ma być? Ja zawsze lubiłem tę postać za aurę tajemnicy, która ją otacza.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:16:01 »
Przed utworzeniem bariey w Górniczej Dolinie, Xardas był wybrańcem Innosa. Po stworzeniu bariery, Beliar przemówił do Xardasa, że wie jaki jest sposób na przełamanie bariery i przeciągną go tym samym na swoją stronę, więc Xardas zdradził Innosa i zaczą służyć Beliarowi. Ale Beliarowi tak naprawdę zależało na tym, by Xardas pozwolił mu zwyciężyć nad pozostałymi bogami (ale Xardas juz wtedy wiedział, komu pomoże zwyciężyć w wojnie bogów), jednak do tego celu była potrzebna potęga ÂŚniącego. Niestety, ta sztuka się nie udała i Xardas musiał przejąć potęgę Smoka-Ożywieńca z Irdorath. Dzięki swej mocy, udało mu się przekonać do siebie orków na Kontynencie, którzy zaczeli dla niego poszukiwać boskie artefakty.  Oczywiście, Xardas zdradził Beliara, tak jak Innosa i zamiast Beliarowi pomóc wygrać, chciał pomóc zwyciężyć Adanosowi (jeśli ukończyliśmy grę ścieżką Adanosa, wypełniliśmy plan Xardasa). Moim zdaniem, Xardas jest wybrańcem Innosa, później Beliara, a następnie Adanosa.

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:39:40 »
Ale wydaje mi się, że Xardas nie jest NICZYIM wybrańcem :)
To Bezimienny jest Wybrańcem Bogów a nie jego "przyjaciel" Xardas.
Xardas, służył najpierw Innosowi, Beliarowi a w G3 nikomu xD Nie Adanosowi, bo po prostu wybrał nieżależność, czyli równowagę ;)

Offline Mag Wody Kamil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Czerwiec 2008, 10:56:00 »
Xaerdas jest jedną z ciekawszych postaci Gothica.W G1 był magiem ognia potem nekromantą.W G2 dalej studiuje magie ciemności.W G3 służy Adanosowi chcąc zakończyć wojne Dobro : Zło.Więc nie wiadomo którego boga jest wybrańcem.  ???

Offline Tensho

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Getsuga...Tensho!
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Czerwiec 2009, 12:57:21 »
Xardas podobnie jak Bezi sam wybiera sobie boga któremu służy i bezpośrednio nie podlega żadnemu z nich.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Czerwiec 2009, 14:50:37 »
Powiedz mi Proglan, czemu twój post wygląda słowo w słowo jak post Robbena ?

Był Magiem Ognia: Innos
Przekonał go Beliar: Beliar
Wyzwolił go Adanos: Adanos

Swoją drogą Xardas jest nieźle pokichany, skoro tak igrał z bóstwami Myrtany :P


Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Sierpień 2010, 22:21:56 »
Wiedziałem, od początku, że Xardas jest najpotężniejszym i najmądrzejszym magiem w całej Seri Gothic, dlatego, że dysponuję mocą w sumie każdego boga, nie ogranicza się do jednego rodzaju magi, tylko studiuje wszystkie rodzaje mocy i zdobył moc bogów, a wykorzystał ją w najodpowiedniejszy sposób.     Koniec   :angry: z wtrącaniem się bogów w nasze sprawy i wojny!!! Dlatego wybrałem drogę Adanosa. Ale zaufałem Xardasowi całkowicie dopiero na sam koniec gry Gothic3 gdy rozmawiał ze mną w swojej wieży i mówił o portalu. 
Chociaż, w realu powiedział bym przed portalem,  :lol: Xardas ty wchodzisz pierwszy! No i trochę szkoda, że Bezimienny nie zobaczy już Diego, Gorna, Lee, Miltena, Lestera i innych fajnych postaci   :'(. Ale ta droga jest najlepsza.  ;)

Offline Kaazmir1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Dopiero zaczynamy doceniać to , co straciliśmy"
Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Styczeń 2013, 19:27:24 »
Ja tam Xardasa nie lubię , taki cham co dba o własną du** , myśli o sobie itp. Z magów to jedynie Milltena i Corristo (Tych najważniejszych)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Xardas... czyim wybrańcem?
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Styczeń 2013, 19:27:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top