Autor Wątek: Po pierwsze: nie zaczynaj!  (Przeczytany 6553 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:17:16 »
- Eee konno? A to nie mają być takie walki, że będziemy stali w jakimś wyznaczonym miejscu i się trzaskali? - Osgara przerażała myśl walki konnej. Konia w rodzinie nigdy nie mieli, to i nie miał jak nauczyć się jeździć. - Na konia nawet jeśli się jakoś wdrapię, to pewnie zaraz z niego zlecę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:30:48 »
- A to się nie przejmuj, tak tylko pytałem. Bo jeżeli większość by wyraziła chęć walki w strzemionach i na kopie, to mus nam by było przystać. A że i tak większość uczestników woli piechtą się potykać, tedy problem jakoby rozwiązuje się sam. - No i tak sobie jeszcze chwilę rozmawiali, aż rycerzowi skończyła się warta i ruszyli gdzieś tam przed siebie uliczkami miasta.
- W jakiej broni czujesz się najlepiej?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:30:48 »

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sierpień 2015, 09:38:01 »
- Właściwie to jedyna broń jaką potrafię się posługiwać, to ten miecz. - Pokazał na rękojeść broni, wesoło dyndającej u jego lewego boku. - Nawet żadną tarczą nigdy nie operowałem... Poradzę sobie bez niej?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sierpień 2015, 16:03:54 »
- A to już od Ciebie zależy, drogi bracie. Jeśli się okaże, że coś tam w tobie drzemie, to sobie poradzisz. Przeciwnicy raczej nie są zawodowymi szermierzami, to turniej o charakterze raczej amatorskim, w którym my z racji naszej biegłości brać udziału nie powinniśmy. Znalazł się jednak jakiś paniczyk, który wyzywał i pomstował, rzucał rękawicą i pragnął zmierzyć się z kimś z Bractwa. Nie chcąc młodziana pogruchotać, posłaliśmy więc po jakiegoś rekruta, co to, wybacz szczerość, jeszcze zbyt dobrze mieczem czy młotem robić nie potrafi. ÂŻeby sprawiedliwie było.
Idąc uliczkami miasta dotarli wreszcie na rynek, na którym ustawiono już szranki, odgrodzono udeptaną ziemię od reszty placu, ustawiono podwyższenie i kończono klecić niewielką trybunę. Kręciło się tutaj wielu pracowników, głównie krasnoludów i orków, chociaż oczywiście jako mieszkańców nie brakło i rzeszy ludzi.
- Tutaj będziecie się potykać. Ubita ziemia, po rycersku, chociaż tylko ten paniczyk z jakiegoś tam podobno rodu pochodzi. Chyba że i w Tobie krew zacna płynie?

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sierpień 2015, 16:25:09 »
- Rozumiem. Gdzieś te umiejętności w końcu trzeba nabyć. A to jest doskonała okazja, aby spróbować swoich sił i w bezpiecznych warunkach, sprawdzić czego się nauczyłem. - Osgar podążał za bratem, aż do rynku gdzie ujrzał miejsce w którym przyjdzie mu się zmierzyć z przeciwnikami. Przez chwilę przyglądał się, jak pracownicy krzątają się, przygotowując plac na jutrzejsze wydarzenie. Następnie ponownie zwrócił swój wzrok w kierunku rozmówcy, który kontynuował opowieść o najważniejszym przeciwniku. - Niestety nie. Pochodzę z biednej, wiejskiej rodziny, a szlachciców znam jedynie z okradania i gnębienia nas - prostych ludzi. Przyda się takiemu nauczka. Opowiedz mi proszę trochę o tym turnieju.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sierpień 2015, 16:37:36 »
- W drodze eliminacji ostało się czterech zawodników, reszta odpadła w przedbiegach, bo eliminacje o złote pióro, które jest główna nagrodą, trwają od paru dni. Ty wskakujesz od razu do ostatniej czwórki. Jutro będzie losowanie, zobaczymy z kim Ci się przyjdzie potykać. Wygrani z dwóch około południowych potyczek zmierzą się potem w finałowej walce. Będzie trochę widowni, burmistrz, paru rajców, pewnie jakieś niewiasty chcące podziwiać śmiałków...

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Sierpień 2015, 17:18:04 »
- Czyli czekają mnie jedna, albo dwie walki. Mam oczywiście nadzieję, że będą dwie. Jakie będą panować zasady podczas samej walki? Kiedy jeden z uczestników, będzie uznany za pokonanego? No i co się stanie jeżeli nie będę się mierzyć z tym szlachciurem? W końcu może być tak, że trafi do tej drugiej walki i odpadnie przed finałem. Albo tam dojdzie, a ja nie. 

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sierpień 2015, 18:23:15 »
- Nic się nie stanie. Turniej to turniej, jak on przegra, to nie będzie mógł się niczym chełpić, bo przegrał i tak. Jak ty przegrasz w swoim pierwszym pojedynku zanim jeszcze dojdzie do potyczki z nim, to po prostu będzie gadał, żeś i tak nie godzien był, by się z nim potykać. - Następnie rycerz wyjaśnił, że walka toczy się aż do poddania, do pierwszej dużej krwi lub niezdolności do dalszej walki. Nie chodzi o to, żeby się pozabijać, ale jak komuś coś się stanie, to nikt pretensji mieć nie będzie. I jeżeli jeden z uczestników wystąpi na przykład z samym mieczem, to i drugi zobowiązany jest stanąć z takim samym żelastwem, bez tarczy i pełnej płyty. O rozrywkę w końcu chodzi.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Sierpień 2015, 09:35:51 »
- Aha. Czy powinienem wiedzieć o turnieju coś jeszcze? Na przykład coś o pozostałych uczestnikach?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Sierpień 2015, 18:25:43 »
- Miałem gdzieś listę nazwisk, ale to i tak raczej nic Ci nie pomoże. Oglądałem parę walk, tych wcześniejszych, tutaj raczej nikt nie może się równać chociażby z naszymi paladynami, więc nie masz się zbytnio czym przejmować. Chociaż ten paniczyk wydawał się jakiś taki chytrawy, musisz na niego uważać. Nie wiem czy będziesz pierwszy się potykał, czy zaraz po nim, ale daj Zartacie, byś jednak wpierw miał okazję przyjrzeć mu się bliżej.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Sierpień 2015, 14:31:00 »
- Aha. Teraz już chyba wszystko wiem. Czy jest coś, czym mógłbym się teraz zająć? Nie lubię bezczynności.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Sierpień 2015, 17:46:35 »
- Możesz na ten przykład potrenować. Potrzebujesz sparingpartnera? Służę uprzejmie. Poza tym na pewno znajdzie się coś w pracach raczej bardziej porządkowych, patrolach, w kwatermistrzostwie. Akurat tego zawsze pełno.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Sierpień 2015, 09:13:20 »
Osgar stwierdził, że na początek rzeczywiście przyda mu się mały trening, coby troszkę utrwalić sobie przyswojone całkiem niedawno umiejętności.

- W takim razie jak chcesz możemy trochę potrenować. Macie jakieś miejsce, gdzie moglibyśmy uczynić to w spokoju? Tutaj możemy troszkę przeszkadzać, a i ktoś mógłby uznać, że zagrażamy bezpieczeństwu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Sierpień 2015, 11:40:35 »
- Nie tyle ja chcę, to proponuję tobie jedną z opcji spędzenia reszty dnia. - Co do spokojnego miejsca, to szybkim krokiem znaleźli się z powrotem przy budynku straży, na tyłach którego mieścił się mały plac treningowy. Rycerz dobył miecza, stanął w pozycji szermierczej i rozkazał Osgarowi zaatakować. Lewą rękę miał wyciągniętą, żeby móc nią balansować, prawą trzymał miecz przed siebie, w stronę rekruta. Stopy miał rozstawione niezbyt szeroko, z prawą do przodu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Sierpień 2015, 10:59:56 »
//Brak kontaktu z uczestnikiem wyprawy. Jeżeli do 6 września się nie odezwie (1 miesiąc od ostatniego posta), to zakończę wyprawę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Wrzesień 2015, 15:55:46 »
Rycerz zaatakował pierwszy. Szybkim wypadem zbił z nóg bezradnego przeciwnika, walnął go po łbie aż ten stracił przytomność. Uznano, że był niezdolny do stanięcia w szranki następnego dnia.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA NIEPOWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Osgar miał wziąć udział w turnieju, jednak został kontuzjowany na treningu i nie doszło do pojedynków z jego udziałem.

NAGRODY: BRAK

TALENTY: BRAK

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Wrzesień 2015, 15:55:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top