Autor Wątek: Elex nową grą od Piranhy Bytes?  (Przeczytany 4898 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« dnia: 02 Lipiec 2015, 10:30:44 »

W ciągu ostatnich kilku dni wśród fanów serii Gothic i Risen zawrzało po udostępnieniu przez Piranha Bytes tajemniczego obrazu z kodem binarnym, który po przetłumaczeniu oznaczał „3 days left". Jednakże to nie koniec niespodzianek dla wyczekujących nadejścia trzeciego dnia, bowiem wczoraj Nordic Games uruchomiło stronę internetową projektu o nazwie Elex, na której znajduje się zegar odliczający czas do godziny 14 dzisiejszego dnia.  Czyżby Elex było nową grą od piranii?

Spoglądając na tło strony internetowej Elex’u widzimy wojownika, który wyposażony jest w miecz i jakąś zbroją z futrem lub płaszczem, a więc mamy klimat w którym specjalizuje się nasze ukochane studio. Idąc tym tropem możemy spekulować, ze tajemniczy obraz udostępniony przez PB przedstawia te same góry, które widoczne są na wyżej wspomnianym tle strony. Intrygująca sprawą jest zamazane logo twórcy, które może przedstawiać zarówno Piranha Bytes, jak i Vigil Games. Jak niektóre źródła podają w pierwszych godzinach istnienia elexgames.com ewidentnie było zamieszczone, ale zamazane logo piranii, a dopiero potem zmienione na Vigil, ale jak dla Nas i w tym i w tym jest za dużo niebieskiego by można było to jasno stwierdzić.

Również tajemnicze 3 dni są podstawą aby sądzić, że projekt Elex wyszedł spod ręki twórców Gothica. Gdyby liczyć czas łącznie z dniem udostępnienia to faktycznie dzisiaj powinna być kolejna informacja odnośnie tego projektu, więc zgadzało by się zegarem odliczającym czas do uruchomienia projektu Elex.  Jednakże w brew logice jest liczenie 3 dni w taki sposób, ale może miał być to element zaskoczenia dla fanów.
Jednakże dzisiaj o 14 wszystko się wyjaśni, ale do tego czasu co Wy sądzicie na ten temat?


Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:37:48 »
Mam nadzieje, że to nie będzie gra sci-fi. Może sobie Hoge robić inną gre, ale PB powinno zostać przy swoich klimatach. CD RED już odeszło od klimatów fantasy, średniowiecznych, na rzecz przyszłości. Pewnie dużo czasu minie, nim wrócą do korzeni, o ile w ogóle wrócą. Jeśli i PB tak zrobi, bo uznają że w tym gatunku się wypalili, to przez 5 lat nie dostaniemy porządnego RPG na wzór Gothica 1/2 lub Wiedźmina 3. Sama nazwa - niestety - raczej to potwierdza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:37:48 »

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:45:37 »
No nie dostaniemy, ale trzeba czekać do godziny 14 czy aby Elex na pewno jest aby PB. Chociaż po samym tle i tym wojowniku z mieczem na plecach myślę, że będzie to typowy gatunek RPG. Możliwe, że nazwa brzmi futurystycznie, ale do końca trzeba mieć nadzieję, że to po prostu nazwa niezbadanych krain :D

Offline Elrendar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Anu belore dela'na
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:46:25 »
Myślę że nie koniecznie nazwa może coś potwierdzać. Tak dziwnie brzmiące tytuły z X w nazwie również znajdywały się raczej w klimatach fantasy, jak choćby Armies of Exigo. Tytuł bynajmniej nie brzmiał na fantasy a jednak gra trzymała się w jego obrębie. Tak samo Devristus zwrócił uwagę, że bohater ma na plecach miecz. Sama broń wydaje się dość prosta i skromna.

Z drugiej strony niepokoją mnie te cieniste kształty. Z lewej coś wygląda jak pochodna krzyżówki dinozaura z jakimś monstrum, a na środku te pobojowisko przypomina mi albo drewnianą zabudowę albo ruiny takowej. No i najbardziej niepewny jest ten kształt w prawnym górnym rogu. Wygląda nieco jak sterowiec. Więc jak już mogłoby to być coś pomiędzy steampunkową technologią a fantasy.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:53:23 »
Nie przyjrzałem się obrazkowi, ale faktycznie, wygląda na miecz.

Z drugiej strony niepokoją mnie te cieniste kształty. Z lewej coś wygląda jak pochodna krzyżówki dinozaura z jakimś monstrum, a na środku te pobojowisko przypomina mi albo drewnianą zabudowę albo ruiny takowej. No i najbardziej niepewny jest ten kształt w prawnym górnym rogu. Wygląda nieco jak sterowiec. Więc jak już mogłoby to być coś pomiędzy steampunkową technologią a fantasy.

Wydaje mi się, że to z prawej górnej strony to iglasta gałąź drzewa. Po lewej masz konary tych samych drzew. Zdjęcie ewidentnie było robione w okolicy drzew. W oddali są na pewno góry obsypane śniegiem. Z prawej widzę też jakieś chaty. Pod literkę E jakaś wieża? Wiatrak?

Najciekawsze jest jednak nad napisem: nordic games. Kamienny most? a na nim jakieś zwierze? No chyba, że to bela drewna na drewnianych nóżkach przygotowana do cięcia, tak jak to było w Gothicu. :D

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:57:37 »
Wojownik z mieczem a dalej gory i galaz :)
Ale po lewej od napisu nordic games, co to jest? Dinozaur? jakis nowy gothicowy "zebacz" :o

Offline Elrendar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Anu belore dela'na
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:58:09 »
A fakt, to mogą być gałęzie drzewa będącego jakoś z boku bohatera, teraz sobie wyobraziłem jak są podobnie na obrazach. No i też miałem takie skojarzenie że własnie jakaś zagroda drewniana obok, że stoi wielka bala przygotowana do cięcia. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jakiś jaszczur idzie z lewej na czterech łapach :D

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec 2015, 11:01:10 »
Mam podobne wrazenie odnosnie tego zwierza.
A tam pod napisem Elex to nie stoi jakas postac?

Offline Elrendar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Anu belore dela'na
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec 2015, 11:07:30 »
Nie, to chyba jakiś budynek

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:10:32 »


Pełen obrazek już jest! To, co wszyscy brali za stwora, na stwora mi nie wygląda...

Z tekstu, który jest na stronie a który zrozumiałem połowicznie, wynika, że będzie to post-apokaliptyczne sf
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2015, 14:13:39 wysłana przez Mohamed »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:12:24 »
Cos ten obrazek nie chodzi...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:19:24 »
"Elex jest ręcznie robionym doświadczeniem Action RPG od twórców nagradzanej serii Gothic, umiejscowionym w całkowicie nowym post-apokaliptycznym Science Fantasy, który wrzuca graczy do wielkiego, bezszwowego [najprawdopodobniej w znaczeniu: otwartego, smukłego, bez ograniczeń] świata pełnego oryginalnych postaci, zmutowanych stworów, głębokich moralnych wyborów i wielkiej, potężnej akcji".

Tłumaczenie: własne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Elex nową grą od Piranhy Bytes?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:19:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything