Autor Wątek: Stella Artois  (Przeczytany 14476 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Czerwiec 2015, 13:20:02 »
- Opactwie?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Czerwiec 2015, 13:29:49 »
- Nooo, a jak to inaczej nazwać...zakon? - powiedziała zbita z tropu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Czerwiec 2015, 13:29:49 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Czerwiec 2015, 13:54:54 »
- Zakon jest regułą. Jest kodeksem, postępowaniem, zasadą. Opactwo to budynek klasztorny, gdzie mieszkają mnisi. My jesteśmy zakonnikami, tak, ale nie mieszkamy w opactwie. W zamku, cytadeli, Na Wzgórzu, jak mówią niektórzy. Ale na pewno nie w opactwie. Nie jesteśmy mnichami.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Czerwiec 2015, 15:00:21 »
Elizabeth zrobiło się wstyd. Zrozumiała jak mało wiedziała o tym świecie. Może lepiej się już nie odzywać, bo zaraz zacznie na nią krzyczeć albo znów łapać za słówka. Nie zniosła by tego więcej. Czemu on musi być tak okropny? Czemu?

Wpełzła do swojego leżowiska, ponownie gniotąc worki walające się wokoło. Położyła się i próbowała zasnąć, zabić jakoś ten czas podróży. Nie chciała już rozmawiać z tym okropnym jegomościem. Był zbyt inteligentny.

Dziewczynka szybko zasnęła głębokim snem, budząc się dopiero o świcie następnego dnia. Podczas snu przewróciła się na lewy bok, przez co ręka totalnie jej zdrętwiała. Głową zaś miała obolałą od niewygodych worków. Takie już życie. Młoda kobieta przez dalszą drogę leżała nieruchomo rozmyślając o wielu rzeczach. O aniołach, Zartacie... no i również o zwykłych przyziemnych rzeczach. Jej wylegiwanie przerywane tylko na chwilę,kiedy czas miała na wyskoczenie do pobliskiego lasu lub krzaków, aby oddać się czynnościom oddawania żółtego płynu. Wycieczka nie była przednia. Nudny woźnica siedział cicho i nie zabawiał młodej panny, a ona z tyłu zbijała bąki z nudów.

Podróż rzeczywiście trwała dwa dni. Pełne dwa dni. Trafili do Atusel o świcie, kiedy miasto dopiero budziło się do życia. Wóz powolnie omijał miejskie budynki przemierzając brukowe ulice. Elizabeth zakładała, że wpierw jadą do stajni, ale co ona mogła wiedzieć. Usiadła jedynie i czekała na koniec męczącej podróży. Marzyła o karczmie i wygodnym łóżku. Oraz jakimś zimnym, słodkim napoju, choć wątpiła czy takowy znajdzie.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2015, 16:03:25 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Czerwiec 2015, 19:25:14 »
Zatrzymali się tuż przed miejskimi bramami, zajeżdżając na niewielkie gospodarstwo przytulone do miasta. Rycerze robili swoje, a jej polecono, by udała się w stronę północnej bramy i tam spróbowała złapać kogoś na wylocie z miasta. Tam również powinny być jakieś porządne karczmy czy oberże, gdzie mogłaby dobrze zjeść i czegoś się napić.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Czerwiec 2015, 19:46:01 »
Eliabeth skierowała się do najbliższej karczmy w mieście, która w miarę była zadbana. Znała to miasto, więc nawet nie miała problemu tam trafić. Dziarskim krokiem wkroczyła przez pół  otwarte drzwi, próbując nie rzucać się w oczy. Chciała mieć chwile relaksu, tym razem w samotności, a za dwie lub trzy godziny ruszy szukać dalszej drogi. Usiadła przy pustym stole, gdzieś pod ścianą i trzymając rękę w górze zawołała:

- Chłodne piwo poproszę, ale jakieś mało mocne, bo nie chce dzisiaj leżeć pod stołem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Czerwiec 2015, 00:41:26 »
- Dwie grzywny będzie - powiedział karczmarz, wyciągając swoją kościstą rękę po pisiont groszy pieniądze.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Czerwiec 2015, 06:40:49 »
- Proszę - powiedziała uśmiechnięta młoda kobieta wyciągając krótką, delikatną rączke do zapłaty.

Grzywny: 588-2=586

Elizabeth rozsiadła się na krześle  wydający się jej tak wygodny jakby był zrobiony z conajmniej jedwabiu. To była naprawdę dobra odmiana, z porównaniem do twardego, skaczącego wozu. Chwile potem Elizabeth ponownie wskoczyła w rzekę pełną marzeń o pięknych i uroczych rycerach na białych rumakach. Opierając głowę o ręce leżące na blacie stołu czekała na karczmarza, który przyniesie upragnione orzeźwienie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Czerwiec 2015, 10:48:55 »
Piwo było tak zimne, jak tylko mogło być zimne piwo trzymane w beczce, która stała w kuchni, za szynkwasem i całą ta infrastrukturą gospodarczo-sanitarną tegoż przybytku. W każdym razie nie było tragicznie. Samo w sobie było raczej mętne, z nienaturalnie niestabilną pianką, i tak już ledwie widoczną na tym, przynajmniej z definicji, złocistym trunku. Pachniało... mocno nijako.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Czerwiec 2015, 10:54:40 »
Elizabeth siorbiąc piwo oglądała innych jegomościów w karczmie. Jakieś podejrzane typy mogły mieć ciekawe informacje na temat osoby, której poszukiwała. Mimo to chciała się tu bardziej zrelaksować niż szukać dodatkowych kłopotów.

// Wiem, gdzie jest gmina Utamin? W którą stronę i jak daleko, czy muszę o to pytać?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Czerwiec 2015, 11:07:04 »
//Gmina Utamin jest elementem podziału administracyjnego i terytorialnego królestwa Valfden. Jeżeli obejrzałeś mapkę (np. na wiki), to wiesz, że jest to na północ stąd, wzdłuż wybrzeża. Jeżeli to fabularnie napiszesz, że wiesz, podasz ten konkretny kierunek i w ogóle, to ja nie mam podstaw, żeby się przyczepić. Gdybyś miał szukać "jakiejś wioski w górach", to już by było mniej oczywiste.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Czerwiec 2015, 11:13:26 »
//Gmina Utamin to kilka miast, czy jedno? Czy może jakaś wieś?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Czerwiec 2015, 12:02:11 »
//Uznajmy więc, że nic nie wiesz...

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Czerwiec 2015, 13:58:21 »
Gdy Elizabeth wypiła chłodne piwo, przysiadła się do baru i z wyczekiwaniem spojrzała na karczmarza. Bawiła się niewinnie włosami i patrzyła tępo. Wielce zasmucał ją fakt, że musi podróżować sama i nikt nie poprowadzi jej za rączkę. Czasami chciałaby być zwykłą marionetką. Myślenie nie było dla niej. Przynajmniej na razie kiedy nie zna tego świata zbytnio. Tułacze się po świecie i nigdy nie wie, gdzie co jest. Tak już ma bogata kiedyś dama wychowywana samotnie w dużym domu, z którego prawie nigdy się nie wyszło. Ucieczka była jedynym pomysłem, ale nadal żałowała. Tuła się po tym kontynencie i robi jakieś głupie zadania. Poza tym nikt jej nie traktuje z szacunkiem jak damę. Same gbury tutaj są i wieśniaki. Cóż... takie życie. Myślała czy nie chce wypić jeszcze jednego piwa. Bolały ją cztery litery i tak znieczulająco zaprawić się alkoholem. Ale podczas podróży jednak woli być trzeźwa.

Wierzyła, że on powinien wiedzieć, gdzie powinna dalej się udać. Właściciel gospody na pewno wiele wie o świecie, a na pewno o najbliższym otoczeniu. A z wcześniejszych rozkazów wiedziała, że gmina Utamin leży gdzieś niedaleko. Nie wiedziała czego się tam może spodziewać, ale liczyła na miłą i przyjemną wycieczkę. Musiała rozprostować kości, więc pójście z buta nie było złym pomysłem. Jedyne pytanie, które się nasuwało w tej małej główce brzmiało: Dokąd?

- Karczmarzu, którędy teraz do gminy Utamin, bo śpieszy mi się w tamtą stronę. - rzuciła go ciekawskim spojrzeniem - Mów co wiesz, drogi karczmarzu, bo żaden nigdy nie żałował jak spadły na niego wyrazy wdzięczności kobiety.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2015, 14:18:12 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Czerwiec 2015, 16:39:21 »
- Utamin? A to kawałek stąd, będzie z ćwierć długości wyspy pokonać, albo i więcej, z szóstą część. Trza ci ruszyć, panienko, na północ. Jak słońce wstaje i masz je po prawej ręce, to prosto. Tam ci trza ruszyć. Głównym gościńcem, wzdłuż wybrzeża, tak będzie najpewniej, bo... bo tak. Bo tam tam się właśnie idzie. Traficie na pewnie, panienko.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Czerwiec 2015, 16:54:49 »
-A dziękuje bardzo dobrodzieju, twoja pomoc jest dla mnie nie oceniona. - Puściła oczko i odeszła od baru.

Na północ - z tą myślą otworzyła trzeszczące drzwi i wyszła z karczmy. Skocznym krokiem ruszyła tak jak przykazał jej właściciel gospody. Ufała mu, bo czemu niby miał ją okłamać. Szła przez miejskie alejki, czując pod nogami malutkie kamyczki, wbijające się w deliaktne stópki. Buty nie chroniły ich zbytnio, bo kamyki wpadały bezceremonialnie do środka. No, ale pomimo tych nie wygód jakie musiała znosić dalej podróżowała ku celu. Celem zaś była gmina Utamin, która samą swoją nazwą przerażały młodą kobietę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Czerwiec 2015, 20:32:33 »
No i tak szła i szła, aż doszła. Do bramy wychodzącej na północny gościniec. Było tutaj wszystko to, co mogło być jakoś koło południa wokół miejskiej bramy.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Czerwiec 2015, 21:18:26 »
Elizabeth przeciskała się przez tłumy na gościńcu nie wiedząc co ze sobą zrobić. Była zmęczona całkiem długą drogą, a jeszcze musiała gdzieś zaciągnąć języka. Była na miejscu, więc musiała uważać z pytaniami. W pierwszej kolejności zamierzała odwiedzić jakąś instytucję państwową jak strażnica czy budynek burmistrza.

W tym celu zaczepiła przypadkowego przechodnia z zapytaniem:

- Jak trafić do jakiś służb mundurowych?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Czerwiec 2015, 21:44:41 »
Traf chciał, że zaczepiła strażnika miejskiego! Ha ha, co za przypadek!

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Czerwiec 2015, 21:53:01 »
Hehe. I co odpowiedział ?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Czerwiec 2015, 21:53:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything