Autor Wątek: Co słychać na Zuesh?  (Przeczytany 3385 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Co słychać na Zuesh?
« dnia: 10 Marzec 2015, 21:32:40 »
Nazwa wyprawy: Co słychać na Zuesh?
Prowadzący wyprawę: Melkior
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zezwolenie prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Melkior, Silvaster, Thoran, Ukah, Xvier aep Deler,  Progan, Durshlak, Orgug, Borug, Shuzug, Xepug, Ginug, Grug, Trilug, Lucas Paladin, Themo



Dhampir nie skomentował całej sprawy z Aragornem, bo na razie nie widział takiej potrzeby. Dlatego słysząc orka, który powiedział, że mamy iść w stronę statku tak też uczynił. Silvaster idąc prosto na statek przyglądał się do tak wszystkiemu, co robili wówczas mieszkańcy portowego miasta. Większość siedziała już w domach bądź w karczmach pijąc i opowiadając o swoich przygodach dlatego ulice były już prawie puste i nieliczni mieszkańcy spacerowali sobie, po okolicy. Dziecko świtu dochodząc już do statku pomyślało z kim przyjdzie mu płynąć? Czyżby cała stara kompania miałaby się teraz zebrać, tyle wspomnień mu wróciło do głowy. Większość okrutnych, ale były i takie bardziej lub mniej weselsze. Tak, oto Silvaster czekał koło okrętu oczekując przyjścia pozostałych żeglarzy.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2015, 10:24:49 wysłana przez Silvaster »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2015, 22:03:12 »
- Silvaster?! Kogo jak kogo ale ciebie to się nie spodziewałem. - przyznał szczerze Melkior opierający się o burtę "Miecza Boleści".
- Wchodź śmiało.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2015, 22:03:12 »

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2015, 22:04:44 »
W czasie oczekiwania wampira na horyzoncie pojawił się Ukah. Człowiek ostro zmęczony życiem. Doskwierał mu brak pieniędzy toteż musiał udać się na tę daleką podróż. Sam nie wiedział gdzie jest Zuesh ale wydało mu się że daleko. Po kilku minutach wolnego spacerku doszedł do Wampira. O witaj jestem Ukah i najwyraźniej będziemy razem pracować wyciągnął rękę do wampira w geście powitania. Sam Ukah znał wampira ale jakoś o nim zapomniał.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2015, 22:39:00 »
Dhampir usłyszał znajomy głos elfa, który brzmiał jakby był zaskoczony wizytą Silvastera i tak właśnie było. Jednak podszedł do tej całej miłej atmosfery z nutą podejrzliwości wszak pamiętał, co mu powiedział na odchodne. Jednakże nie zamierzał wychodzić od razu z wrogością ani pogardą, tylko normalnie po ludzku się przywitał. - Witaj, Melkiorze słyszałem, że zbierasz ludzi. Dlatego przybyłem. Oznajmił krótko i bez niczego miał skorzystać z miłego zaproszenia kapitana, by wejść na pokład kiedy to zjawił się Ukah, którego Silvaster również dobrze zapamiętał, bo jakby nie miał zapamiętać takiego ignoranta, który nazwał go wampirem. Dlatego nie darzył go sympatią ani niczym takim, lecz traktował jak każdego nowego. Dziecię świtu nie podało mu dłoni, ale obrzuciło go lodowatym spojrzeniem mówiąc krótki. - Witaj. Skończywszy powitania wszedł na pokład, "Miecza Boleści". Teraz będąc na pokładzie musiał się chwilę przyzwyczaić do kołysania, po czym podszedł do Melkiora i zapytał. - Jak się sprawy mają?

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2015, 22:45:19 »
Progan mający wiedzę i pytanie przybył do portu. Kto wie, może uda mu się dowiedzieć czegoś podczas tej wyprawy?
- Witajcie - rzekł do wszystkich i uśmiechnął się poczciwie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2015, 23:29:55 »
Gordian pojawił się na nadbrzeżu z całą załogą.
- Witajcie. - rzekł krótko. -Tak jak się umawialiśmy, ja i moi ludzie jesteśmy do usług.

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2015, 06:39:18 »
Ukah przywitał się ze wszystkimi oczywiście przedstawiając się wszystkim, wszystkim oprócz Melkiora gdyż tego akurat znał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2015, 10:23:20 »
- Witajcie wszyscy. Powiedział krótko i gestem zaprosił wszystkich na pokład, kończono właśnie załadunek na długi rejs. Co prawda Melkior kazał zabrać mniej żywności - tę uzupełnią na Zuesh - a załadować dodatkową amunicję i konie. Elf zabrał wszystkie 3 i jeszcze swe taru które spało w kajucie.
- Sprawy? Sprawy mają się chujowo Silva.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2015, 12:06:18 »
Tak sobie stojąc obok Melkiora i wysłuchując go, pod okrętem zjawił się Progan, Gordian wraz z całą załogą i pewnie jeszcze kilku innych członków eskapady dojdzie, ale nim weszli na pokład Silvaster się przywitał. - Witajcie - po czym wrócił do młodego Tacticusa - Słyszałem ostatnio różne rzeczy, ale się w nie zbytnio, nie zagłębiałem. Ostatnio miałem sporo roboty. Następnie zmienił temat na bardziej przyjemniejszy. - Rozumiem, że ten morski zwiad nie będzie dotyczył naszej linii brzegowej i popłyniemy dalej, co nie? Jeżeli mogę zapytać to gdzie dokładniej. Silva od tak chciał się dowiedzieć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2015, 13:16:24 »
- Na Zuesh, dawno tam nas nie było. Potem zaś na Feros i w pewne miejsce zwane Dor Darim, ponoć krasnoludy zbudowały czy też budują nadmorską osadę na zachodzie Valfden, plotka warta sprawdzenia.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2015, 13:18:02 »
Marszałek dowiedział się, że z portu wypływa do Zuesh jakiś wielki statek, nie znał dokładnych motywów rejsu, ani czasu. Potrzebował jednak rozrywki i pieniędzy. Udał się więc na brzeg, gdzie już na starcie rzucił mu się w oczy ogromny okręt należący do Melkiora Tacticusa, syna Aragorna, niedawno pozbawionego praw szlacheckich. Cóż, nie znał młodszego Tacticusa, także nie wiedział czego się spodziewać, niemniej uznał, że obecność paladyna na statku zawsze się przyda. Cała ekipa znajdowała się już na pokładzie, Lucas podszedł więc do belki i udał się na pokład szukając najbliższej osoby.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2015, 13:27:35 »
I znalazł tam Melkiora gawędzącego z Silvasterem. Elf oczywiście nie znał Lucasa (albo nie pamiętał że zna).

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2015, 13:28:58 »
- Na Zuesh! Fajnie będzie odwiedzić tę wyspę ponownie. Jestem ciekaw jak się mają, po wyzwoleniu. Na Feros jeszcze nie byłem, ale słyszałem o tamtejszej siedzibie założonej, przez taurenów i raanaarów. Natomiast pierwsze słyszę o krasnoludach, którzy budują swoje osady na naszej wyspie. To nie są czasem uciekinierzy z kontynentu?    Zapytał z nieukrytym zaciekawieniem. Wtedy też podszedł na pokład wszedł Lucas, którego dhampir ledwie znał.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2015, 13:29:54 »
Lucas podszedł więc do elfa (Silvastera już miał okazję poznać), ten wydawał się być przywódcą tego okrętu i był zapewne młodszym Tacticusem. Ukłonił się więc jak na rycerza przystało i przedstawił się:
- Lucas Paladin, Marszałek Koronny i święty mściciel Bractwa ÂŚwitu, a Ty zapewne jesteś Melkior Tacticus, pierworodny Aragorna. Dowodzisz tutaj, prawda? Chciałbym dołączyć do waszego rejsu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec 2015, 13:39:03 »
- Owszem, miło mi Cię widzieć Lucasie i witam w załodze. - odpowiedział rycerzowi - Proszę tylko byś nie wspominał więcej imienia mego ojca. Przyprawia mnie o mdłości od pewnego czasu... a jako Marszałek z całą pewnością wiesz o tej sprawie więcej niż ja. Dokończył i zwrócił się do Silvy.
- To pewnie Ekkerund coś knuje, chcą mieć może dostęp do morza?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Marzec 2015, 13:56:38 »
Silvaster również się przywitał z marszałkiem, który również dołączył do naszej załogi. - Witaj Lucasie. Przywitał się krótko wszak nie miał żadnych tytułów ani chociażby nazwiska, po czym wrócił do elfa. - To tutejsze krasnoludy kombinują a to szkoda, że nie są to uciekinierzy z kontynentu mielibyśmy dużo ważnych informacji dla króla i nawet sami wiedzielibyśmy jak się sprawy tam mają. Na moment się zamyślił nad tematem dostępu do morza, przez wolne miasto Ekkerund. - Ciekawe, na co brodaczom dostęp do morza? Chyba znaleźli sobie nowych partnerów do handlu i taniej im wyjdzie mając swój port albo znaleźli coś cennego w tamtym rejonie. Pytań i gdybań mogło być oczywiście wiele, ale skoro wszyscy tam płyniemy to zobaczymy na własne oczy, co tam się wyprawia. - Teraz nie ma, co gdybać. Wszystko każe się gdy dopłyniemy.

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2015, 14:05:42 »
Ukah przez pewien czas stał jak debil przed statkiem po czym wszedł na pokład i zaczął rozglądać się po tym pięknym okręcie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marzec 2015, 14:26:33 »
- Nawet przy handlu z Zuesh wyjdzie im taniej i szybciej niż tachanie wszystkiego do Verrańskich portów Silva. A po drugie, Valfden i Ekkerund łączy tylko ustna umowa zawarta na festynie, przy wódce... Owszem, Aggromor wspomoże Isentora w walce z Meanebem bo tak trzeba. A co potem?

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2015, 15:02:58 »
Po krótkiej wizycie w Bastardo, Xvier stwierdził że nie ma tam nic do roboty, wyruszył więc do Atusel kierowany pogłoskami, iż melkior przygotowuje kolejny rejs na Zuesh. Krasnolud był naprawdę ciekawy jak kotki poradziły sobie po wypędzeniu demonów przy którym sam pomagał. Co prawda nie przepadał on za bujaniem statków, ale pływać nawet potrafił więc, właściwie czemu nie? A i może troche rumu na pokładzie się znajdzie...
Po zabraniu się z transportem miodu pitnego do miasta i o dziwo nie skonsumowaniu połowy, krępy wojownik znalazł się w mieście portowym, szybkim krokiem udał się do portu licząc, że zdąży. W samym porcie dopytał się przechodniów czy coś wiedzą, jeden z nich wskazał mu miecz boleści. Krasnolud czym prędzej wdrapał się na pokład.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marzec 2015, 15:55:45 »
- Wiesz może chcą się jeszcze bardziej uniezależnić? Kto może wiedzieć, co obecnie planują, a co będzie potem się okaże o ile przeżyjemy wyzwolenie. To będzie duża batalia i pewien jestem, że niejeden z naszych towarzyszy polegnie. Dlatego tak bardzo w przyszłość nie ma co uciekać. Najpierw skupmy się na teraźniejszości i obecnym zadaniu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marzec 2015, 15:55:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top