Autor Wątek: Co słychać na Zuesh?  (Przeczytany 3401 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Marzec 2015, 16:41:19 »
Po zakończeniu rozmowy z Melkiorowym rekruterem oraz Silvą opuściłem portową tawernę i udałem się prosto w stronę statku zwanego Mieczem Boleści, który cumował w porcie. Jak się okazało zgromadziła się tam już całkiem pokaźna gromadka ochotników rządnych przygód i zwiedzania kociej wyspy, która jeszcze sięgając niedaleko w przeszłość była opanowana przez armię demonów.
Nie ociągając się wszedłem na pokład i zająłem miejsce na jednej z wolnych beczek, żeby nie marnować cennej energii, która niewątpliwie przyda się w późniejszym okresie wycieczki.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marzec 2015, 17:12:14 »
Progan usiadł gdzieś na linach i zaczął medytować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marzec 2015, 17:12:14 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Marzec 2015, 18:45:23 »
- Ekkerund jest samowystarczalne, nie potrzebują nas więc kombinują... zobaczymy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Marzec 2015, 19:15:27 »
- Dokładnie a teraz skoro już, co nieco wiem dam tobie spokój. Potwierdził słowa elfa i poszedł usiąść sobie na beczułce. Siedząc tak patrzył się w morze a wiatr rozwiewał jego włosy. Dhampir zadumał się chwilę myśląc.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marzec 2015, 22:35:30 »
Słońce chowało się już za horyzontem, kiedy Themo przybył do portu. Wśród kilku zacumowanych statków na jednym panował tłok. Była to fregata należąca do rodziny Tacticus, z której ostał się tylko Melkior. Bękart stanął chwilę przed kładką. Ta wyprawa to będzie sprawdzian jego umiejętności dowódczych. Oraz trening przed wojną, na którą został powołany do marynarki. Kończąc przemyślenia zrobił krok naprzód, by nie stać jak debil przed statkiem. Przeszedł po kładce i po chwili znalazł się na pokładzie razem z resztą załogi. Pierwsze co zrobił to podszedł do Melkiora.
-Witaj. Jakie plany?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2015, 01:45:40 »
//: Wiecie co to bez sensu, bo ja przez najbliższe 2 tygodnie mam 2 zmiany od 14 do 22:30 więc od 13 do 23:30 jestem poza komputerem (wyjątek sobota i niedziela) ale mnie wtedy nie ma w Rzeszowie. Wykreślcie mnie z listy.



Gordian nie wsiadł jednak na okręt razem ze swoją załogą przeszedł na ÂŁowcę i wynajął jeszcze kilku ludzi, którzy pomogli mu ruszyć okręt. Tak jak obiecał wyruszył jako pierwszy, by utorować drogę fregacie Melkiora.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2015, 11:06:51 »
Lucas rozejrzał się po pokładzie szukając dla siebie jakiegoś miejsca. Potrzebował chwili samotności na modlitwę i rozważania. Czasem tak bywa, że mężczyzna musi zostać sam ze swoimi myślami, wątpliwościami. Dla rycerza właśnie był taki czas. Znalazł więc ławkę i usiadł pogrążając się we własnym świecie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec 2015, 14:34:29 »
- Wpierw na Zuesh. - odpowiedział Themowi - Potem na Feros i w pewne miejsce na Valfden o którym nic nie wiemy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2015, 00:18:41 »
-Czyli odwiedzamy kotków. Myślę, że cały czas zajmują się odbudową. Trzeba jakoś ruszyć tam handel. Statki mamy. Potem Feros mówisz. Proponuję płynąć od północnej strony wyspy, by prądy nas niosły. I to tajemnicze miejsce. Plan podróży znam, mogę poznać jakieś konkretne cele?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec 2015, 18:05:32 »
- Nie mam konkretnego celu po za ciekawością Themo, no... czas na nas. Stisla już dość się spóźnił a ja czekać dłużej nie zamierzam. Elf wszedł na rufowy kasztel i zajął miejsce przy sterze.
- Wciągać trap, zamknąć luki, kotwica i cumy w górę, zrzucić żagle. Odpływamy!

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marzec 2015, 18:08:00 »
Po trzech dniach... a może to tylko kilka minut minęło. Było to bez znaczenia. Progan wstał i podszedł na dziób okrętu. Miał nadzieję, że to co go spotka, będzie dla niego wskazówką od Ventepi, w którą stronę mają podążać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2015, 18:28:51 »
Dhampir został wyrwany ze swojej zadumy i spoglądania w morze dzięki rozkazom, które padły z ust elfiego kapitana. Statek miał zaraz ruszyć dlatego też, Silvaster wstał i rozprostował kości, które trochę zesztywniały i podczas prostowania zdało się usłyszeć lekkie strzelanie oraz jeden głębszy oddech. Dziecko świtu odetchnęło z ulgą i zaczęło maszerować, po statku a widząc znajome twarze bękartów nie odzywało się pierwsze czekając na ich ruch. Pewnikiem już było, że każdy z nich wiedział o odłączeniu się dhampira od kompani, ale początek rozmowy z Thoranem oraz Melkiorem nie wskazywał, że mają coś do niego przynajmniej na razie. Jednakże nie wiedział jak zareaguje na niego reszta towarzystwa, która się pokazała na okręcie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Marzec 2015, 08:40:09 »
"Miecz Boleści" opuścił port w Atsuel i gnany południowo-wschodnim wiatrem szedł z pełną prędkością ku Zuesh, dwanaście godzin później dopływali dopiero do wybrzeży Hrabstwa Maer.

//Jest 8:30 4*C i pizga zuem

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Marzec 2015, 12:02:25 »
Orkowie uwijali się jak w ukropie, by łódź mogła opuścić port w Atusel tak się właśnie stało, a po chwili czasu wypłynęli na pełne wody żegnając się z portowym miastem Valfdeńskim. Dhampir na sekundę spojrzał na miasto zanikające za horyzontem i pomachał mu od tak, by móc teraz spojrzeć w przyszłość czyli wprost na dziób statku. "Miecz Boleści" przecinał morskie fale niczym dobry nóż masło pchany, przez południowo-wschodni wiatr prosto w stronę kunańskiej wyspy Zuesh. Wtedy właśnie Silvaster poszedł również w stronę dzioba. Tam poczuł nagły spadek temperatury na tyle niski, że zaczął odczuwać chłód, co nastawiło go negatywnie do tej części podróży. Dhampir cały czas przyglądając się kierunkowi do, którego zmierzali czuł w sobie, że statek się unosił i opadał a on wraz z nim na zburzoną taflę wody. Doprawdy gdyby nie nauka o morzu mógłby już teraz puścić nie jednego pawia, poza burtę statku a tak stał niewzruszony spoglądając w dal i od czasu do czasu pocierając swoje dłonie, by je lekko ogrzać wyczuwał jakby wewnętrzny niepokój, który gnieździ się w jego ciele i czeka aby mógł okazać się w pełni i eksplodować w najmniej odpowiednim momencie. Całą tę sytuacje skomentował w głowie. Dziwne, nie wyglądała jakby coś miało się dziać, ale ten wiatr wydaje się nad wyraz podejrzany. Coś tu nie gra, tylko co? Zapytał sam siebie głaszcząc swoje blond włosy i dokładniej przypatrując się morskiej okolicy porannej okolicy.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2015, 12:08:41 wysłana przez Silvaster »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Marzec 2015, 18:49:02 »
Wszystko grało, minęli Chatal i wpłynęli na cieplejsze wody Morza Orathu.


//Warunki podobne, 14*c i nieźle kołysze.

//Co z wami?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2015, 19:14:31 »
Dhampira dziwne uczucie nie opuszczało, ale chociaż poczuł znacznie lepiej a to z powodu tego, że wpłynęli na cieplejsze wody gdzie temperatura był znacznie wyższa niż ta, przy której opuszczali port. Jednak nie zmieniało to faktu, że statek nadal mocno kołysał się na pełnym morzu. Wiatr tutaj musiał znacznie bardziej napierać na żagle, ale żadnych znaków o pojawiającym się sztormie nie było widać ani tym bardziej słychać. Jednak to kołysanie spowodowało, że Silvaster złapał się mocniej za burtę, bo czuł że się lekko zsuwa, po pokładzie. Morska woda od czasu do czasu wpadała na pokład zmywając z niego wszystko, co ruchome kilka fal nawet uderzyło w dziób statku mocząc całego dhampira od stup do głów. Ten jednak wytrwale choć przemoczony trzymał się i patrzył w dal z pod mokrych włosów. Chciał w ten sposób wyłapać szczegóły, które mu umknęły i liczył w głębi na uspokojenie się morza.

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Marzec 2015, 19:22:49 »
Ukah opalał sie dla niego 14 stopnie to ciepło .

//jestem jestem nie wiem co z reszta

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Marzec 2015, 19:26:14 »
- Co ty kurwa odpierdalasz Ukah? - ryknął na opalającego się(!!) na pokładzie człowieka. - Marsz do kambuza i nadaj się do czegoś.

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Marzec 2015, 20:04:01 »
Ukah szybko stał i ruszył w wskazane miejsce. Był zdenerwowany na Melkiora bo ten śmiał mu przeszkodzić.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2015, 20:04:45 »
Dhampir usłyszał krzyk elfa na leżącego i opalającego się Ukaha!! Idiota! opala się na bujającym statku i to prawie, przy sztormowej pogodzie. Teraz nawet śladów słońca nie było. Silvaster spojrzał w górę, by się upewnić, że śladów słońca i nie było, po uczynieniu tego tak sobie pomyślał uśmiechając się lekko, po czym powiedział cicho tak, że jedynie ktoś o wyczulonych zmysłach mógł to wyłapać i ten sposób ocenił sytuacje. - Wariat a do tego widać, że się nic nie nauczył. Dziecko świtu zastanawiało się jakim cudem tacy ludzie dołączyli do tej organizacji gdzie współpraca była drogą do zwycięstwa. Wystarczy dwóch takich i cała misja może paść nim się zaczęła, ale na szczęście to już go nie dotyczyło i mógł nadal spokojnie obserwować horyzont. 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co słychać na Zuesh?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2015, 20:04:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top