Autor Wątek: Jak tam na dole?  (Przeczytany 5206 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Luty 2015, 21:57:35 »
- Auu... - krzyknal krasnolud dostajac po glowie
- Koles nigdy wiecej tego nie probuj!
- Czekaj, czekaj spokojnie, po kolei, nawet nie wiem czym jest ten krag a ty mnie chcesz do niego wkrecic! I kto tu jest bezposredni?!
- A ty elfie wybacz zniewage.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Luty 2015, 22:10:29 »
-Taki młody i takie niepojęty...Wewnętrzny Krąg sprawuje piecze nad ciemną stroną interesów "wolnego" miasta Ekkerund. Chyba nie sądzisz, że wszystko na tym świecie odbywa się w świetle majestatu prawa? Mój drogi, nawet pod tymi górami dzieje się więcej niż tylko wydobycie minerałów czy produkcja wszelkiego żelastwa. Każdy kij ma dwa końce, nie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Luty 2015, 22:10:29 »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Luty 2015, 22:16:41 »
Krasnolud wsluchal sie w odpowiedz po czym rzekl:
- Rozumiem, co mam dla ciebie zrobic zebyś mnie wkręcil? A tak miedzy nami dobra kasa z tego bedzie?
- Elfie nie masz moze jakiegoś bestiariusza do pozyczenia? Ostatnio śnią mi się dziwne bestie, Chcialbym je zidentyfikować!

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Luty 2015, 22:58:53 »
Nell bez słowa wskazał na półkę po twojej prawej stronie. Leżało na niej kilka ładnie oprawionych tomiszczy.
-Na razie nic wielkiego. Wybadasz nieco sytuację, bo na głęboko wodę nie ma co cię puszczać. Szkoda by było sobie znów plamić łapy krwią. mam rozumieć, że zainteresowany?

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Luty 2015, 23:41:56 »
Sil podszedl do polki i obejrzal tytuly
- "Tajemnicze stworzenia i bestie" to moze byc to. - rzekl sciagajac ksiege z polki, otworzyl ja akurat na stronie gdzie narysowana byla rycina jednego ze stworzen ktore mu sie snily. Spojrzal na ksiege po czym ja zamknal i rzekl:
- Wulfdanie, moglbym ja pozyczyc i przeczytac pozniej? Teraz jakos nie ma czasu czytac.
- A wracajac do tematu.
- Hmm... raczej jestem zainteresowany, taki juz moj fach przeciez, postaram sie nic nie sknocic. Co mam zrobic?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Luty 2015, 13:22:39 »
-Jasne. - odparł. -Widzisz, król wciąż kopie i pogłębia kopalnie dla rudy oraz kamieni. Więcej tam bogactwa niż krasnolud powinien widzieć w ciągu dziesięciu żyć. Wewnętrzny Krąg ma wartości. Cenimy wartości...Rozumiesz mnie? - spytał. -Sądzimy, że król powinien się dzielić częścią tego bogactwa, ale nie chcemy żeby wiedział o tym dzieleniu się - jeśli wiesz o co mi chodzi. Musisz skontaktować się z Korinem "Młotem" i zdać od niego raport. Cwany krasnal ukrył się gdzieś wśród niziołków i ich wykopów.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Luty 2015, 13:38:26 »
- Dzieki za ksiege!
- Gdzie sa te wykopy i jak tam dojde?
- rzucil krasnolud wypijajac wino duszkiem.
- Ostatnim razem jak mialem isc po raport, skonczylo sie to rozwaleniem drzwi od magazynu, spladrowaniem znajdujacych sie tam skrzyn w poszukiwaniu magicznej mikstury, wypiciem calej znalezionej gorzalki oraz spaleniem chaty drwala. - wyszczerzyl sie krasnolud
- Mimo wszystko jestem skuteczny. - zasmial sie.

//Zabieram ksiege.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Luty 2015, 14:26:47 »
-Musisz wyjść poza obręb zamieszkałej części miasta. W pobliżu głównej bramy będzie wejście do tunelu, który prowadzi wprost do kopalń. Powinno być jakoś opatrzone znakiem. Ale musisz uważać. Nie każdy jest mile widziany przez górników.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Luty 2015, 15:01:24 »
- Dzieki za informacje, bede ostrozny! Bywaj! - rzekl po czym wyszedl
Krasnoluda czekala wedrowka w miejsce gdzie rozstali sie z Jedrkiem, bylo juz ciemno a uliczki byly puste, nic dziwnego bylo juz grubo po polnocy. W domach pogasly juz swiatla a w przydroznej karczmie bylo slychac tylko nieliczych "niedobitkow" ktorzy zalani spiewali sprośne piesni. Przyzwoici mieszkancy miasta juz dawno spali, a krasnolud w szybkim tempie maszerowal w strone bramy miasta. Zakryl swoja twarz kapturem oraz bron przykryl plaszczem tak aby nie rzucac sie w oczy nikomu. Innymi slowy zjednoczyl sie z noca. Podroz byla krotka i przyjemna, krasnolud przybyl pod bramy miasta, nagle zza zakretu niespodziewanie pojawil sie patrol straznikow ktorzy zmeczeni musieli rutynowo sprawdzac ulice, Sil schowal sie za murkiem by nie dac sie zauwazyc. Straznicy zaspani nie zauwazyliby go nawet gdyby stal na srodku ulicy. Gdy patrol minal krasnoluda ten wyszedl z ukrycia i zaczal sie rozgladac w poszukiwaniu wejscia do tunelu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Luty 2015, 22:41:06 »
Po pewnym czasie znalazłeś jakieś przejście oznaczone symbolami które jednoznacznie mogły wskazywać, że prowadziły do kopalń.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Luty 2015, 22:55:10 »
Sil po chwili dostrzegl wejscie do tunelu, podszedl do niego i wszedl. Znalazl sie w tunelu, bylo ciasno i niewygodnie przecietny czlowiek by sie tutaj nie zmiescil, ale on mial ten plus ze byl krasnoludem. Szedl chwile az dotarl do kopalni.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Luty 2015, 11:33:06 »
Wszelkie przejścia oświetlały wszędobylskie pochodnie. ÂŻadnych strażników ani samych górników nie było widać. Ci pierwsi na pewno gdzieś krążyli, natomiast dla drugich była nieco za późna pora.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Luty 2015, 12:06:28 »
Krasnolud szedł chwile przez tunel majac sie na bacznosci aby nie natknac sie na patrol strazy. W razie czego byl gotowy sie bronic, jego ostrze na ramieniu wrecz domagalo sie rozrywki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Luty 2015, 16:59:05 »
Usłyszałeś głośne śmiechy, a po chwili dostrzegłeś ich źródło. Dwóch krasnoludów wędrowało ścieżką obok czegoś co wydawało się jednym z szybów kopalnianych. Jeden z nich pewnie musiał znać dobry żart, bo drugi zanosił się rechotem niemal na całą okolicę. W końcu kogo mógłby obawiać się krasnolud w własnym mieście. Patrol kierował się do prawego korytarza. Z lewej również był jeden lecz z niego dochodziło jedynie światło pochodni. No i na samym środku ten szyb.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Luty 2015, 18:29:56 »
Sil zauwazyl straznikow, nie chcial sie wychylac zeby go nie zauwazyli, widzial ze krasnoludy kieruja sie w prawy tunel, wyciagnal jednak topor i trzymal go nisko na wypadek gdyby jednak zmienili kierunek. Mimo wszystko Sil staral sie pozostac w ukryciu gdyz konfrontacja ze straznikami skonczylaby sie smiercia jednej ze stron jako iz w tunelu nie ma sie gdzie ukryc.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Luty 2015, 19:27:21 »
Patrol zniknął po chwili w tunelu. Z daleka dobiegały cię ich głosy, oddalali się coraz bardziej.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Luty 2015, 19:34:31 »
Gdy krasnolud zauważyl ze patrol go ominal i sie oddala odczekal jeszcze chwile poczym schowal bron. Stal teraz przed dylematem gdyz nie wiedzial w ktora strone isc, chwile pomyslal i doszedl do wniosku ze skoro straznicy wyszli ze srodkowego tunelu to tam cos musi byc. Postanowil isc tunelem z ktorego wyszedl patrol, mial nadzieje spotkac tam "Mlota", jak pomyslal tak zrobil.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Luty 2015, 20:09:28 »
//: To był szyb obok którego przechodzili, ale ok :P

Zejście było dość niskie i niezbyt wygodne, ale też możliwe do skorzystania. Sam szyb zaprowadził cię do wykopu, który był dość stary. Zapewne jeden z pierwszych. Było tutaj sporo wolnej przestrzeni, o ile można tak powiedzieć o miejscu znajdującym się całkowicie pod ziemią i skałami. Z tego miejsca prowadziło wiele odnóg co mogło oznaczać iż pierwsze tunele zaczęto drążyć właśnie tutaj. Było trochę pochodni, lecz nie rozświetlały one całej przestrzeni. Tej było zdecydowanie za dużo.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Luty 2015, 20:40:47 »
Krasnolud dotarl do rozwidlenia, bylo tu duzo przestrzeni, sciagnal ze sciany jedna z pochodni po czym przeszedl sie aby sie rozejrzec,. Ujrzal kilka tuneli ktore prowadzily prawdopodobnie glebiej w ziemie. Nie wiedzial do ktorej odnogi wejsc wiec postanowil sie chwile zastanowic.
// Ile jest tych tuneli/odnog??

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2015, 15:06:00 »
//: 4 są. 2 na wprost ciebie, 1 po prawej i 1 po lewej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak tam na dole?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2015, 15:06:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top