Autor Wątek: Na pohybel rekieterom!  (Przeczytany 5865 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Styczeń 2015, 20:40:22 »
- Ależ tu piknie. Jak w domu. Bo ja, co chyba jasne z gór pochodze. Zresztą, który to krasnolud z nich nie pochodzi?No można urodzić się na równinie, ale ród na sto tysiecy grzywien z gór się wywodzi. Dobrze gadam, co nie?
A tyś to gdzie się począł? No, nie, że niby sam, ale tam przez mamusie, to gdzie? Pięknie, tu pięknie... A widziałeś tamte drzewko, Nie te, te obok, wygląda jak chędożona dziewka...A ten kamień, co Ci przypomina?
- I tak od godziny krasnoludowi buzia się nie zamykała, a broda przy tym falowała niczym płomienie w pochodni.

// Jak mawiał klasyk: Te góry to się Nagaz nazywają.
// Szukałem wszędzie i nie znalazłem żadnej informacji gdzie one się znalazły(um.rasowe)...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:02:58 »
- Zdrową poranną kupę robioną o brzasku. Skomentował kamień. Ja i siostra poczęci zostaliśmy poczęci w bibliotece zamku, tu na Valfden. Poród odebrał przyjaciel ojca Zeyfar Navarre.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:02:58 »

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:12:00 »
No i teraz dopiero mówisz, że masz siostrzyczke? Też taka milusia jak Ty? Nie bój żaby, jej bez Twojej zgody nie dotknem- Stisla próbował zabłysnąć i zapewnić Melkiora o swojej lojalności.




Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:16:12 »
- Nie widziałem jej ponad cztery lata - posmutniał - Wiesz, jak u nas wojna domowa była to nie było czasu na spotkania. Ale Ellmor mi świadkiem że was poznam.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:26:01 »
- Mości druhu, normalnie rzekłbym nie ta to inna, ale że w niej płynie Twoja przyjacielska mi krwia, to ja chętnie zaczekam by uścisnąć jej grabę. Znaczy się ten, no... ręczyne - poprawił się - I już się doczkeć nie mogem... A ładna? - drążył dalej temat.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:28:43 »
- Znajdź mi brzydką elfkę a dostaniesz tytuł, ziemię, okręt i konia! Hehehe. Pewno że ładna. Powoli dojeżdżali do wioski.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:36:35 »
- Hmm... - krasnolud długo się zastanawiał - A czy są brzydkie baby? - odpowiedział jak wytrawny polityk.
- Uważaj w w chynchy wjeżdżasz i mi po łbie się dostaje...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:50:15 »
I dojechali. Ron’del jest niewielką rolniczo- przemysłową wsią położoną w górskiej dolinie w Ombros w północnej części tejże prowincji. Leży na szlaku handlowym prowadzącym z dystryktu Kadev do hrabstwa Revar. Jak łatwo się domyślić głównym źródłem dochodów jest tu handel i hodowla zwierząt. Większość tutejszych to właśnie rolnicy i górale. W mieście znajduje się jedna karczma, oraz dwa zakłady kowalskie. W karczmie od czasu do czasu pojawiają się najemnicy. Wioska posiada własną milicję, której zadaniem jest zapewnienie temu miejscu względnego bezpieczeństwa. Wieś jest otoczona niewielką palisadą, choć nieczęsto dochodzi tutaj do jakichkolwiek starć.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Styczeń 2015, 21:59:36 »
- No i jezdymy. - ucieszył się Stisla, aż dłońmi postukał rytmicznie o kolona - Zgłodniałem. Konia bym zjadł, nawet z kopytami! Delicje. - uśmiechnął się i mrugnął do elfa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Styczeń 2015, 22:19:19 »
Koń zarżał jakoby zrozumiał słowa Stisly. - No wiesz! Gucia straszysz.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Styczeń 2015, 22:28:50 »
- Gucio, nie bój się wujcia krasnoluda, jam tylko tak gadam, ale już świniaka jakiego to bym se zjadł. Taką pieczoną goloneczkę w piwie z czosneczkiem,  majera...ny...jkiem, tfu, kurka nioska, a i oliweczki to bym se wciągnął. Oj, Matylda pichciła ją znakomicie. - ryżobrody rozmarzył się a jego brzuch nagle zaburczał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Styczeń 2015, 22:36:25 »
- Hoho! Jagnięcinka albo baranek jaki zara będzie pewnie. Zaparkowali przed oberżą, elf odczepił Gucia i oddał go w ręce stajennego. - Chodź, bo czuję cosik dobrego zza tych drzwi.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Styczeń 2015, 10:12:36 »
Stisla zeskoczył z wozu, machnął ręką do stajennego, jasnowłosego młodzieńca przyciętego na tzw. pazia. Młody chłopaczek usłużnie pomógł elfowi i chwycił za uzdę wierzchowca.
- Ciekaw jezdym za co niby se kupie. Chyba, że druh mój postawi, to nie omieszkuje se podjeść. - zamruczał pod nosem brodacz, tak by kompan podróży nie usłyszał.
- Mówisz, że tam cosik będzie? Jakie zdechłe szczury, czy jakie inne gady? - odpowiedział w końcu radośnie do elfa - Zjem cokolwiutko ino raz-dwa-trzy. - zniecierpliwienie brało górę.
Krasnolud udał się przodem do oberży, gwałtownie otworzył drzwi o mało nie robiąc miazgi z nosa stojącego za drzwiami mężczyzny.
- Moje uszanowanie - rzekł tylko do niego po czym kroczył sprężyście do lady, za którą stał zapewne właściciel tego przybytku.


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Styczeń 2015, 10:44:56 »
- Dobry mości... eee... panowie. - karczmarz nie bardzo wiedział jak ich przywitać, krasnolud wszak nosił aby koszulinę a za nim wszedł odziany w pełny pancerz elf. Widać było że bogaty i pewno ważny.
- Witaj dobrodzieju, my byśmy chcieli po dobrym piwie i tego baranka co to wam dochodzi w kuchni i aż przed drzwiami czuć aromata. - odpowiedział i zasiadł przy stole, rękawice odłożył na bok, kuszę zawiesił na oparciu krzesła a tarcze oparł o stół. Gospodarz zaraz przyniósł piwo.
- Baraanina zaraz dojdzie, życzą sobie panowie czegoś?
- Sołtys jest u siebie? My do niego.
- A! Musita zatem być od Yarpena, sołtys zaraz powinien tu być na śniadanie.
- Tedy dziękuje. Macie tu 30 grzywien. Starczy?
- Starczy, miłego dnia waszmościowie.

Kilka minut później doniesiono baranine ze wszystkimi dodatkami.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Styczeń 2015, 11:50:13 »
Podrózni zasiadłszy przy stole ze zniecierpliwieniem czekali na mięsiwo. Przynajmniej krasnolud, tupał i stukał w ławę jak tylko zobaczył jedzenie.
- Oddam, Mości Druhu,  jak tyko wrócimy do Efehidonu, niech mi Ellmor bedzie świadkiem. - powiedział do Melkiora - Tymczasem dzięki za pożywne jedzenie - ledwo kończył zdanie, a już zajadał się kawałkiem upieczonego barana.
Oj, smakowało mu bardzo, mlaskał, sapał a i w rękaw wycierał co jakiś czas jak mu się tłuszczyk na nosie czy brodzie osadzał.
- Te, Mości Druhu, to tera czekać byndziemy na tego sołtysine, ta? Znacie go? - zapytał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Styczeń 2015, 15:01:05 »
- Nie, robote od Yarpena mam.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Styczeń 2015, 17:25:48 »
- Nie ma probema, tak tylko zapytałym... Uważej no druhu, żeby ci się zbroja nie upaćkałą od tej baraninki.  A ten, no... kawałeczek jeszcze obgryzać będzieta? Nie? To dej za go wciągne. Tak zgłodniałem podczas podróży, że ho, ho! A co to za robota, hę? - mlaskał i jad dalej... 

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Styczeń 2015, 18:16:20 »
Melkior już chciał tłumaczyć co i jak gdy w końcu do oberży przylazł sołtys. Dosiadł się do nas.
- Witojcie, pan Melkior jak mniemam? Janek jestem. - odparł rudy mężczyzna w średnim wieku - Cieszy mnie fakt iż szybko przybyliśta.
- Bękarty Rashera to solidna firma, zależy nam na jakości "usług" i zadowoleniu klienta. Rozumiem że ci bandyci ustąpić nie chcą i niszczą Wasz układ z... wiadomo kim... Ilu?
- 4 czy 5. Siedzą w takiej jaskini na przełęczy.
Wiem gdzie, Stisla idziemy.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Styczeń 2015, 20:49:29 »
Elf już wstał od stołu, gdy Stisla próbował ugryść jeszcze kawałek baraniego mięsa.
- Już, (mlask...) już... Idę, idę (mlask) - kończył jeść na stojąco, nogi już szły do wyjścia, a głowa wciąż nad stołem obgryzała kość. - Pyszności... - wytarł resztki w rękaw i pośpiesznie udał się za elfem.
- To gdzie to było? Do jaskini idziem? Mości druhu, a daleko to? Dobra, dobra nie odpowiadej idziemy. Przyda się troche zaczerptnąć świeżego powietrza.



Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Styczeń 2015, 22:10:46 »
//Sorry, EA dało Sims 4 za darmo na 48H i trzeba było pograć

Elf oblizał palce, założył rękawice i hełm oraz zabrał resztę ekwipunku. W tedy też opuścili gospodę i skierowali drogą ku górskiej przełęczy. Melkior rychtował kusze.
- Z 6 kilometrów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Styczeń 2015, 22:10:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top