Autor Wątek: Przesyłka  (Przeczytany 5108 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #80 dnia: 17 Styczeń 2015, 00:39:31 »
Uprzejmie mu podziękowałem i wkroczyłem do środka pewnym krokiem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Styczeń 2015, 11:11:20 »
Gdy Rodred wszedł do środka rozległ się odgłos dzwonka, zawieszonego nad drzwiami. Wnętrze było pogrążone w półmroku i.pachnące drewnem. Na półkach wokół leżały różne drewniane figurki, skrzyneczki, przyciski do papieru i tym podobne drewniane pierdoły. Za ladą było wyjście na zaplecze. Słysząc dzwonek wyszedł z niego jakiś człowiek. Był to już starszy łysy mężczyzna, niższy niego od Rodreda. Na ubranie miał narzucony roboczy fartuch, z którego kieszeni wystawał cały zestaw nożyków, dłut i tym podobnych narzędzi. Olaf, gdyż nim zapewne był mężczyzna, spojrzał na przybysza marszcząc krzaczaste brwi.
- Pan po jakieś zamówienie? - zapytał w ramach powitania.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Styczeń 2015, 11:11:20 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Styczeń 2015, 11:49:54 »
- Ja w sprawie pańskiego zamówienia, tak mniemam. To mówiąc postawiłem przed nim paczkę. - Od Drago. Dodałem. Wziął paczę do rąk. A co mi szkodzi. - Drago obiecał, że zapłaci pan za mój trud dostarczenia tego. A i jeszcze mówił co do paczki, że będzie pan wiedział o co chodzi. To mówiąc odsunąłem się dwa kroki od paczki dając mu w spokoju ją rozpakować.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Styczeń 2015, 12:17:34 »
Olaf uniósł w zdziwieniu brwi. Istotnie wziął paczkę do rąk i obejrzał ją nieco podejrzliwie. Chyba wbrew słowom Draga nie bardzo wiedział o co chodzi. W końcu wyciągnął mały nożyk i porozcinał sznurki owijające pakunek, po czym odwinął płótno. Ukazała się drewniana skrzyneczka. Nic wyszukanego, ot proste pudełeczko z drewna. Olaf coś tam mruknął, po czym otworzył skrzyneczkę, zaglądając do środka. I zbladł. Nożyk wypadł mu z dłoni. Szybko zamknął skrzyneczkę. Spojrzał na Rodreda.
- Drago, tak? - zaczął. - Wiem o co chodzi... Możesz mu przekazać, że odciąłem się od reszty. - Pogrzebał gdzieś pod ladą. - Trzymaj. On i tak pewnie coś ci dorzuci. - Położył na ladzie sakiewkę. Tak na oko było w niem pięćdziesiąt grzywien.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Styczeń 2015, 12:34:23 »
Zabrałem sakiewkę i zapytałem - Można wiedzieć co jest w środku?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Styczeń 2015, 12:43:39 »
- Przeszłość - odpowiedział tylko Olaf. - Teraz wybacz, ale mam dużo pracy. Chyba, że chcesz coś kupić? - zapytał, wskazując gestem ręki na swoje wyroby.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Styczeń 2015, 13:45:48 »
Wzruszylem ramionami i powiedziałem tylko. - Nie dzięki. Zostanę tu jeszcze dwa dni i wracam. Poszedłem do krasnoludów i spędziłem z nimi dwa dni. Potem jeżeli wracali to wracam z nimi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Styczeń 2015, 18:16:16 »
Krasnoludy jechały jednak do Ekkerund, więc Rodred musiał wrócić samotnie. Złapał się na barkę, płynącą rzeką. W ten sposób trafił do stolicy znacznie szybciej, niż trwałą podróż w drugą stronę. Zaszedł tam do Dragosaniego, aby powiadomić go o dostarczeniu przesyłki. Wampir był zadowolony i wypłacił posłańcowi nagrodę.

Majątek Dragosaniego:
4316 g - 50 g = 4266 g


KONIEC

Podsumowanie: Rodred stawił się do Dragosaniego, gdy otrzymał wiadomość, że wampir ma dla niego jakaś pracę. Okazała się ona dostarczeniem przesyłki do osady w gminie Aqtos. Rodred zgodził się i ruszył z pakunkiem w drogę. Ze stolicy wyjechał z kupcem imieniem Erem. W ten sposób minęła mu pierwsza połowa drogi, spokojnie i bez zakłóceń. Pewne problemy zaczęły się w czasie postoju w gospodzie. Erem jechał dalej w innym kierunku, więc Rodred musiał znaleźć inny transport. Poznał dwójkę krasnoludów, którzy zgodzili się zabrać go ze sobą następnego dnia. Noc Rodred spędził w stajni, gdyż nie chciał marnować pieniędzy na nocleg. Okazało się to błędem. Nad ranem, zanim jeszcze wstało słońce, Rodred został rozbudzony przez jakieś tajemnicze odgłosy. Okazało się, że ktoś mu ukradł paczkę. Po kró™ki pościgu człowiek dopadł złodziejaszka, był nim gremlin imieniem Fik. Rodred odzyskał paczkę, jednak gremlin potrzebował pomocy. Coś zajęło jego norę. Człowiek zgodził się pomóc złodziejaszkowi. Wspólnie udali się do nory gremlina. Istotą, która zajęła dom Fika okazał się kretoszczur. Rodred bez problemów rozprawił się ze szkodnikiem. Gdy wrócił do zajazdu krasnoludy przygotowywały się do wyjazdu. W dalszej drodze napadli ich bandyci, lecz grupa poradziła sobie z nimi. Ostatecznie Rodred trafił do celu i z pomocą pewnego niziołka dostarczył paczkę. Będąc sprytnym człowiekiem zażyczył sobie od adresata zapłaty za trud, którą otrzymał. Podobnie jak zapłatę od samego wampira, gdy wrócił do stolicy.   


Hizenhawer (Rodred)

Talenty:
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 brązowy
Walka: 1 brązowy, 1 srebrny
Bonus pieniężny: 200 grzywien
Bonus rasowy: 1 złoty talent

Nagrody:

50 grzywien od Olafa
50 grzywien od Dragosaniego

4x
Nazwa broni: uszkodzony sztylet bandyty
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra. Uszkodzony.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przesyłka
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Styczeń 2015, 18:16:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top