Autor Wątek: Spotkanie kumpli  (Przeczytany 2219 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:10:28 »
Kiedy tak płynęli Dwalin patrzał na statek, oraz zachwycał się krajobrazem.

// Spoko.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2015, 12:14:27 »
Kilka ładnych godzin później "Czarna Perła" cumowała już w portowym miasteczku Ombros. Melkior czuł się niepewnie, niby to ziemie Funerisa, a jednocześnie teren Kruków których nie cierpiał. Ile można siedzieć okrakiem na płocie? Widocznie długo, i na dodatek można postawić mur wzdłuż całego płotu... Jednakże Ombros nie było takie złe, karczma "Pijany Smok" była jednym z tych miejsc które zawsze były bezpieczną przystanią dla tych którzy byli lojalni Tacticusom. Pytanie czy Aragorn był lojalny wobec przyjaciół i rodziny czy też - wedle plotek i oskarżeń i całej masy dziwnych rzekomych zdarzeń - zwykłym zdrajcą i manipulantem. To się zaraz okaże, w karczmie czekał na nich Vernon i Yarpen, obaj od lat służyli i walczyli dla Aragorna. Ten pierwszy, "szef wywiadu" i ochrony "Czarnego Barona", zawsze wiedzący więcej niż mówił. Weteran wojny domowej o czym świadczyła paskudna blizna ciągnąca się przez całą lewą stronę twarzy. Typ patrioty, świetny strzelec i dowódca... Yarpen, rudy rubaszny krasnolud o którym Melkior wiedział w sumie tyle. Ponoć nieprzyzwoicie bogaty i powiązany z starym Kruczym Bractwem. Ponoć... Elf i człowiek zasiedli przy stole, przywitali i na dzień dobry pierdolnęli kielicha czystej siwuchy.
- Popierdoliło się co nie? - Zaczął Vernon.
- Obudziłem się z ręką w nocniku, bez tytułu, ziemi i jasnej przyszłości. Powiedz mi kurwa co tu się wyprawia?
- Po kolei, Aragorn pojechał do Mor Andor. Ale to wiesz. Gdy twój stary był w kolonii ktoś napadał na kupców handlujących ziołami. Oskarżono Aragorna, dowody są niby przytłaczające, ba! Pojmano nawet odpowiedzialnego za to zajście Turdnaszana... Vernon sięgnął po teczkę, "pachniała" leciutko mokrym psem. Maria... - Kermos, nazywa się Kermos. Jest niestety pod ochroną Bractwa... a że Funeris to szef Bractwa i przyjaciel Aragorna, który NIE BYÂŁ zdrajcą ani nikim takim to... ochrona może iść na siku gdy ty porozmawiasz z tą żabą. Najwyżej sam się pobije i udusi by na końcu się powiesić. Odparł z uśmiechem na twarzy.
- Dobre! Także no, Aragurn był skurwiolem to fakt niezaprzeczalny. Po przemianie to już w ogóle... Ale nigdy nie był zdrajcą. Fakt, po trupach do celu szedł, działał ćwierć a czasem nielegalnie byleby w kraju był spokój. Wielu ludziom podpadł, wpływowym kupcom i drobnej szlachcie. Odezwał się Yarpen. Melkiorowi spadł kamień z serca.
- Ulżyło mi, czyli co? Ktoś podjudził żabę i ta rzuciła nazwiskiem?
- Tak, przesłuchanie prowadził Drago. Nie mam kopii. Sam wiesz, Maria jest jednym z kapitanów straży w Atusel i nie ma aż takich dojść by żądać wglądu do akt zakonu... Mam nadzieje że twój kumpel z Bractwa nie piśnie słowa o czym tu mówimy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2015, 12:14:27 »

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień 2015, 17:22:11 »
Gorn wysłuchał w skupieniu rozmowy pozostałej 3. Kiedy Yarpen wyraził  wątpliwość  że Paladyn mógł coś komuś powiedzieć rzekł.- Nie mam zamiaru nikomu nic mówić. Poza tym znałem Aragorna, słyszałem o tej sprawie i też nie  uważam że Aragorn zdradził.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwiecień 2015, 17:38:56 »
//To Vernon ma wątpliwości.

- To dobrze, mam też inne wieści. Aragorn nie żyje, umarł na śmierć. Tym razem na dobre. Vernon powiedział to tonem dającym jasno do zrozumienia że to smutna prawda. - Zabity razem z tuzinem moich ludzi, robota profesjonalistów.
Podejrzewamy że to robota jednej osoby. Naszprycowanej chemią i chuj wie czym.
- Ojciec szukał Filarów Valfden...
- I to go zabiło, pilnuj się Melkior. Aragorn nie mówił mi wszystkiego, tajemnice Filarów i całej tej afery zabrał do grobu.
Niekoniecznie, pod Crack de Tacticu są piwnice, skitraliśmy tam z Vernonem to czego nie zdążyliśmy spalić w archiwum...
- Paliliście papiery Aragorna?!
- Jego rozkaz, zaraz po tym jak gruchło że odebrano mu tytuły i ziemie... Obecnie wiemy że nic nie wiemy.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień 2015, 17:44:36 »
- Aha, czyli naszą jedyną informacją jest brak informacji?, głębokie. Czym dokładnie są Filary Valfden?.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2015, 18:05:28 »
- To legenda. Zacznijmy od tego że ta "legenda" powstała z ust jakiegoś wierszoklety który nasłuchał się opowieści o rzekomo boskich mocach Valfdeńskich herosów, zaczęto powtarzać ją po wsiach jakieś 12 - 14 lat temu. Wtedy też, jeszcze jako elf i dowódca XVI Komturii Kruczego Bractwa Aragorn kończył walczyć z sektą zwaną Zgromadzeniem Angelosa. Wtedy też zaczęto nazywać bohaterów tamtych dni Filarami Valfden, Strażnikami Przeznaczenia i tak dalej. Do grona tych osób zaliczał się Aragorn, Gunses Cadacus, Elrond Noldor, Zeleris Flamel czy Devristus Morri a to tylko kilka nazwisk z długiej listy mniej lub bardziej znanych osób. Robili sporo dobrego dla bezpieczeństwa kraju i zapewne w oczach prostych ludzi byli kimś więcej niż np. zwykłym wąpierzem co to po nocach szcza do mleka i dupcy krowy by potem spijać krew dziewic. Jednak 7 lat temu wszystko pieprzło, choroba i śmierć Mistrza Gordiana arcymaga żywiołów, zabito mego ojca, usiłowano zabić Cadacusa. Ponoć były też incydenty z innymi. Do tego jeszcze pogrom Gildii Magów. No a potem była 3 letnia wojna domowa. W jej środku Aragorn został wskrzeszony przez... tego właśnie Yarpen usiłuje się między innymi dowiedzieć. Vernon z Yarpenem uważają że ktoś, jakaś sekta czy organizacja wzięła na serio opowieści o Filarach ÂŚwiata i usiłuje strzec balansu sił podczas gdy druga podobna grupa usiłuje zniszczyć świat czy coś w tym stylu.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień 2015, 19:14:24 »
- hm... chyba znam tożsamość tego gościa. Został wskrzeszony jako czarny Drackon?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień 2015, 19:36:26 »
- Tak.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwiecień 2015, 20:31:16 »
- No to wiem kto to. Znam tego skurwiela.  nazywa się Iorveth. Jest przywódcą Bober Commando. Mieli fort w Revar[dobrze napisałem?] ale oczyściliśmy go, niestety gnój nam uciekł.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:37:47 »
- Iorveth nie żyje. Zabił go osobiście Aragorn, Bober Commando też nie ma od kilku lat...
Zadbaliśmy o to Gorn, bardzo dokładnie. - dodał Yarpen - Nikt nie wie kto to, a jedyny świadek odgryzł se język w celi w Ekkerund...

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Kwiecień 2015, 15:46:40 »
- Cholera. Z tego co pamiętam udało im się zrobić tylko 3 mikstury przemiany, 1 była chyba dla Aragorna, druga dla Iorvetha, trzeciej osoby nie znam. Przeglądaliście te akta skitrane w Crack te Tacticu?. Ciężka sprawa. Tak naprawdę mieli tyle informacji, że aż żal.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Kwiecień 2015, 17:35:37 »
- Nie było okazji, sprawy spierdoliły się zbyt szybko. - odparł Vernon - Trzeba wyprawić mu pogrzeb Melkior, ludzie muszą wiedzieć. To raz, a dwa... nie zrzekaj się nazwiska mimo namów tego kretyna Yarpena.
- Sam jesteś kretynem Vernon! Co mu po nazwisku.
- A to imbecylu że ono nadal budzi szacunek i strach u co niektórych, owszem Melkior jest mało znany. Ale to zaleta, na razie. Nikt nie wie jak zareaguje syn tak wpływowej i znanej persony.
- Zaangażuje się w sprawy Zuesh, doprowadze to do końca i...
- - Dobrze kombinujesz, Aragorn miał polityke w dupie i skończyło się to dla niego tak a nie inaczej. To tyle. Masz tu teczki, przejrzyj i powiadom Archonta. Non dimiseritis meminimus Melkiorze. Dodał na koniec pochylając głowę.
- Non dimiseritis meminimus. Chodź Gorn, wracamy.

Zadanie zakończone.


//Jutro znowu ide na zabieg, minie z tydzień nim dojde do siebie a nie chcę Cię tu trzymać przez 100 lat  ;)


Wszyscy wrócili do stolicy

Melkior
Nazwa: Teczka pachnąca czymś między mokrym psem i perfumami
Opis: Zawiera wiele istotnych informacji dotyczących intryg politycznych
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2015, 17:37:58 wysłana przez Melkior Tacticus »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Spotkanie kumpli
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Kwiecień 2015, 17:35:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything