Autor Wątek: Idziemy po swoje!  (Przeczytany 9032 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Listopad 2014, 09:13:04 »
Jaszczur zszedł ze starej łajby handlowej i wszedł na okręt Gordiana.
- Cześć Gordian. - powiedział do kapitana - Nieźle sie urządziłeś

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Listopad 2014, 11:53:12 »
- Same koszule i zaostrzony kamień na patyku - dodałem wskazując na swój toporek nie wracając już do sprawy ostatniej morskiej wycieczki.
- Fantazji w tym nie ma za grosz po prostu czasem trzeba wypić piwo, które się nawarzyło. W dodatku jak chcą jeszcze płacić za to. Z drugiej strony, gdy przeciwnicy zobaczą tak wystrojoną bandę to może zanim podniosą się z ziemi po chwilowym ataku śmiechu będzie już po wszystkim.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Listopad 2014, 11:53:12 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Listopad 2014, 12:04:13 »
- Dzień dobry panie kapitanie... - odpowiedział jaszczurowi dziwiąc się, że ten wybryk arogancji nie skończył się reakcją pierwszego oficera, który to był dość uczulony na wszelkie uchybienia tej swoistej morskiej etykiety.
- Możliwe, ale gdybyś zgłosił się do mnie, to może znalazłbym dla Ciebie jakiś stary, wysłużony pancerz a może i jakaś płyta by się znalazła. Nie mniej, teraz niezbyt mam Ci jak pomóc, musicie liczyć na zaskoczenie, a ja mam pomysł jak wam w tym pomóc. Nie mniej przydałoby się gdybyś poszukał Melkiora, bo zszedł na działowy sprawdzać proch.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Listopad 2014, 12:09:03 »
Wchodząc na pokład okrętu Gordiana i powiedziałem.-Cześć Gordziu.[/]-a następnie rzuciłem pytanie, głównie w kierunku Melkiora który teoretycznie dowodził-Pytanie natury technicznej, powiedz mi jak już zrobimy te rzeźnie i odbijemy ten statek, to kto nim będzie dowodził? Bo jakoś chyba musimy wracać, a Gordian nas na hol raczej nie weźmie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Listopad 2014, 12:10:46 »
Dhampir oddychał sobie spokojnie i miarowo aż w końcu się uspokoił. Teraz rozglądał się na bezkres morza wypatrując, czegokolwiek ale nie odszukawszy nic postanowił zejść na dół. Wspinacza w dół była jeszcze szybsza, po linach młody dhampir zjeżdżał, jakby to był dla niego spacer po prostej drodze. Podszedł do kompanów rozmawiających z kapitanem okrętu. - Na morzu cisza jak makiem zasiał.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Listopad 2014, 12:24:46 »
- Cholera, chyba treść mej wypowiedzi została źle odebrana. - mruknąłem sobie pod nosem.
- Dzięki za propozycję tę dotycząca ekwipunku. Już pędze po Melkiora, nie ma co tracić czasu. - dodałem i ruszyłem na poszukiwania naszego dowódcy, który miał znajdować się na pokładzie działowym. I jak się okazało rzeczywiście czymś się tam zajmował, więc nie czekając zagadałem.
- Melkiorze, kapitan Gordian chce zamienić z tobą słówko w sprawie "naszych" piratów i całej tej wyprawy. Ponoć ma pomysł jak nam pomóc. - powiedziałem i ruszyłem ponownie na pokład. W sumie kłopotliwa sytuacja, kapitan to chyba on rządni na okręcie z drugiej strony dowódca Melkior, który tak jakby zarządza nami...
- Ech...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Listopad 2014, 12:33:31 »
- Nawet spokojnie - odpowiedział Silvie
- Czym moge się zająć kapitanie? - zapytał stojącego obok Gordiana

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Listopad 2014, 12:36:37 »
- Dokładnie Szeklanie. Odpowiedział mu. - Teraz poczekajmy aż Melkior wróci z pokładu działowego, bo słyszałem że kapitan ma jakiś plan dotyczący odbicia statku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Listopad 2014, 12:55:08 »
- Ide ide, proch sprawdzałem... - mówił wychodząc na pokład - Chcieliście mnie widzieć sir. Podobno macie plan. Wyraźnie podkreślił słowo "sir" by pierwszy oficer się cieszył.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Listopad 2014, 13:01:08 »
- Nie koniecznie nazwałbym to planem. - odparł mu Morii. - Zastanawiam się jak pięć osób chcecie dostać się do pirackiego gniazda i odbić ten okręt. Tym bardziej, że piraci z natury bywają czujnymi skuczybykami. Macie jakieś pomysły co zrobić aby dostać się tam niepostrzeżenie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Listopad 2014, 13:18:46 »
- Wciągnąć ich w dżunglę, zastawiając pułapki i tak dalej. A przynajmniej taki był pierwotny plan. Zaatakować ich od strony lasu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Listopad 2014, 14:25:29 »
- Yhm... - zamyślił się kapitan, lecz po chwili dodał. - Czyli wysadzić was na brzegu z drugiej strony wyspy, tak? - zapytał.

- Myślałem jednak, żeby zaatakować ich od morza, wyleźliby z ukrycia a Wy moglibyście przeprowadzać dywersję od tej tak zwanej dupy strony, ale... Ale jednak ten Wasz plan też jest bardzo dobry, więc chyba nie będziemy narażać okrętu na niepotrzebny ostrzał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Listopad 2014, 14:32:58 »
- No, mógłbyś nas wysadzić na południowo wschodnim brzegu wyspy. Tylko skąd byś wiedział że dotarliśmy na pozycję. Masz może jakąś piracką flage? Tak dla "kamuflażu".

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Listopad 2014, 15:00:50 »
Dhampir przysłuchiwał się rozmowie. Plan był dosyć ciekawy choć znając naszą ekipę nawet taki, plan mógł nie wypalić z wielu czynników. - Jakbyśmy wzięli go w dwa ognie. To bez problemu byśmy odzyskali łódkę. Wątpię, żeby spodziewali się ataku z morza, a my byśmy jedynie wykończyli resztę załogi. Choć jak wspomniał Melkior sami moglibyśmy, przy tym zginąć a nawet zatopić łódź.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Listopad 2014, 15:06:53 »
//Obserwator na bocianim gnieździe coś widzi.

- Panie kapitanie! Okłęt na pławej bułcie! Na łazie malutki!

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Listopad 2014, 15:13:50 »
Themo nie widział potrzeby wtrącania się przez długi czas. Podróżował z kompanami. Ucieszył się, gdy zobaczył "ÂŁowcę burz" a kapitan nakazał zmiany okrętu. Na znajomym statku i z zaprzyjaźnionym kapitanem pływa się o wiele lepiej. Przywitał się salutując, zgodnie z obyczajami morskimi. Potem zajmował się standardową pracą marynarza. Dopóki ktoś z bocianiego gniazda nie zaalarmował załogi. Podbiegł do kapitanów, bo już się pogubił kto teraz rządzi.
-Mam ładować armaty?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Listopad 2014, 15:16:02 »
- - Baba a ile jest tych statków?! - odkrzyknął pierwszy oficer.

- No widzicie i już się coś dzieje. Niestety nie mamy nawet po co udawać piratów. Wszyscy znają mój okręt, bo już niejeden psi syn poszedł z jego pomocą na dno. Będziecie musieli działać szybko. Ruszycie przez dżunglę, a ja zaatakuję gdy tylko osiągnę cel.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Listopad 2014, 15:27:34 »
//Jesteśmy w 3/4 drogi, jest ranek.

- Jeden sir! Bryg, idzie prosto na nas!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Listopad 2014, 15:30:10 »
Dhampir słysząc dobrze o statku chwycił z automatu kuszę i zaczął ją szybko ładować żelaznym bełtem. Wolał być ubezpieczony w razie abordażu na wrogą jednostkę. Jednak plan udawania piratów nie ma szans na powodzenie. Dlatego szybko musieli opuścić okręt i udać się w tereny dżungli. - Co robimy?. Powiedział ładując kuszę.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Listopad 2014, 15:43:02 »
Spojrzał się na horyzont. Jedyne co widział to malutki punkcik, który na razie nie przypominał statku.
-Jaką ma banderę? A chrzanić to! Idę ładować działa i czekam na rozkaz strzelania!
Szybko zbiegł na pokład działowy i dorwał się do jednej z armat. Otworzył beczkę z prochem i wsypał odpowiednią ilość do lufy. Upchnął go i włożył kulę po czym przystawił armatę do otworu wylotowego i sprawdził zabezpieczenie, by odrzut nie przestawił sprzętu na drugą stronę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Idziemy po swoje!
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Listopad 2014, 15:43:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top