Autor Wątek: Poza granicami  (Przeczytany 3402 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Poza granicami
« dnia: 29 Październik 2014, 18:53:37 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: Poza granicami
Prowadzący wyprawę: Anette Du'Monteau
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: przynależność do Krwawych Kruków
Uczestnicy wyprawy: Samir

Lato było już na wykończeniu, gdy mauren postanowił przejść się po ulicach miasteczka Sinliar. Nie było jeszcze późno, jednak nadciągający wieczór był łatwo dostrzegalny, niebo powoli barwiło się szkarłatem. Mauren, gdy tylko zamykał oczy, również tę czerwień widział i czuł się, jakby to krew lała mu się po wewnętrznej stronie powiek. Odetchnął głębiej i wszedł w boczną, węższą uliczkę, nieco dalej od ciżby. Już spokojniejszy ruszył dalej, wzrok miał niemal natarczywy, jak gdyby szukał zwady.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2014, 19:36:12 »
Twój wzrok wtedy trafił na dość zwyczajnego jegomościa. Nie wyróżniał się niczym szczególnym poza tym, że na jego ramieniu siedział jastrząb. Był to rzecz jasna James Scutto, często nazywany po prostu Jim. Po jego prawej szedł dość potężnie zbudowany człowiek dzierżący w rękach wielką kuszę i kopcący w ustach coś podłużnego, a po lewej kroczyła długowłosa dziewczyna z muszkietem i czymś w rodzaju okularów. Jimowi nie umknął karwasz, który miałeś na ręku.
-Ej ty! Nudzisz się może? - spytał Scutto.
-Zostaw go James, to pewnie jakiś żółtodziób... - odezwała się kobieta. Duży kolega jedynie przekręcił w ustach dymiący przedmiot.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2014, 19:36:12 »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2014, 19:53:07 »
- Niezły jastrząb - zauważył Samir, patrząc na ptaka. Po kilku godzinach bez mówienia jego głos był zachrypnięty i nieprzyjemny, odkalsznął i rozłożył bezradnie ręce - ÂŻółtodziób, powiesz, a ja po prostu roboty nie mogę znaleźć, w siedzibie żadnego "pracodawcy" nie widziałem, a pieniądze z nieba nie lecą. Zatem można powiedzieć, że się nudzę.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2014, 19:57:50 »
-No to mam coś dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie wiesz to jestem Jim. Ten duży to Bychus, a ta zadziorna to Trova. Odpowiadam za oddział patrolujący okolice miasta i granice Kruczego Wału. I tylko za to. Problem polega na tym, że zauważyliśmy pewne ruchy na północnym zachodzie. Niestety wykraczają one poza nasz obszar. Musimy siedzieć tutaj. Pojedziesz więc do Toniusa na Wale i dowiesz się czy on też to widział. Jasne?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2014, 20:16:06 »
- Jak słońce - mauren zachował idealny spokój, ale zastanawiało go jeszcze ciągłe traktowanie go jak idioty albo upośledzonego tylko z powodu tego, że jest na tej wyspie stosunkowo niedługo. Mogłoby go to nawet bawić - To ja się będę zbierał.

Po tym wylewnym pożegnaniu Samir ruszył w stronę północno-zachodniej części muru. Nie mógł się nadziwić jednocześnie zmyślności inżynierów, którzy w tak krótkim czasie zdołali postawić tak monumentalne założenia obronne, a także tajemniczemu osobnikowi, który był w stanie wyłożyć taką sumę. Sens istnienia tego muru póki co umykał jego zdolności pojmowania, wszak nie było wyraźniejszej flary sygnałowej dla potencjalnego przeciwnika. Mauren miał nieco inny pogląd na organizację podobnego klanu zabójców, ale póki nie miał zbyt wiele do gadania, nie wychylał się. Spokojnie szedł w swoją stronę.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2014, 20:18:57 wysłana przez Samir »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2014, 20:28:41 »
Dotarcie do muru nie zajęło ci wiele czasu. Z daleka widziałeś strażnice sterczące w równych odstępach. Przed wejściem do jednej z nich stał osiodłany koń. Widać przybył goniec z jakąś wiadomością. Na zewnątrz stał oparty o mur elf. Nosił na sobie typowe odzienie Kruków. Bawełniana szata, na którą narzucony miał skórzany pancerz i resztę ekwipunku. Spojrzał w twoim kierunku.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2014, 20:46:04 »
W samym miasteczku typowe odzienie Kruków nie budziło żadnego zdziwienia, toteż Samira nie zdziwił widok mężczyzny, który jak gdyby nigdy nic stał odziany w pełen strój gildii. Gdy mauren podchodził bliżej, wykonał coś w rodzaju oszczędnego salutu, by elf mógł dostrzec stalowy karwasz na lewym przedramieniu i zagaił rozmowę, wpierw chcąc się upewnić, czy znalazł właściwą osobę.
- Tonius?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2014, 20:55:04 »
-Gdzie tam. Tonius jest na górze. Gada o czymś z wartownikiem. A ty tu po co?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2014, 21:01:51 »
- Przyszedłem w interesach - odpowiedział mauren jedynie i ruszył na górę muru, by znaleźć swojego zleceniodawcę. Nie chciał tracić czasu na zbędną gadaninę z niewłaściwą osobą, zatem bez dalszego słowa minął elfa i zaczął wchodzić na mur.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2014, 21:10:49 »
Na górze trafiłeś akurat w środek rozmowy między dwoma mężczyznami. Jeden wyglądał jak zwyczajny żołnierz. Natomiast drugi nosił coś w rodzaju szaty wykonane z skóry oraz paru innych materiałów. Gdy wyciągnął rękę w stronę żołnierza zauważyłeś karwasz podobny do twojego lecz o nieco innych wzorach. Poza tym gość nosił przy pasie sporo broni białej.
-Informować na bieżąco o wszystkim co tędy przejdzie! - powiedział na koniec.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2014, 15:08:11 »
W osobie zleceniodawcy Samira pierwsze, co rzucało się w oczy, to dziwaczna szata. Mauren zwrócił na to uwagę, ale przestał się dziwić różnorodności odzienia już po kilku dniach spędzonych w kruczym gnieździe. Mnogość kolorów czy krojów mogła oszołomić. Samir nie wyrzekł ani słowa, póki wyglądający jak żołnierz jegomość nie opuścił pomieszczenia. Głównie z szacunku, nie lubił, gdy jemu przerywano dyskusję, zatem i on starał się tego nie robić.
- Tonius? - zagaił - Przysyła mnie Jim, wspominał coś o ruchach na północnym zachodzie. Wiesz coś o tym?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2014, 15:18:20 »
-Jak zwykle ta łazęga przysyła kogoś innego. Tak, jestem Tonius, dowodzę obroną Wału. Niektórzy z wartowników zauważyli ruchy drobnych band czy grupek w ostatnim czasie. Potrzebuję kogoś kto się tam rozejrzy jako, że my musimy pozostać na swych miejscach. Jeśli masz ochotę to wynagrodzę cię za ewentualne odkrycia.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik 2014, 15:20:54 »
- Nie narzekam na nadmiar czasu, myślę, że spokojnie mogę się tam rozejrzeć - mauren zamyślił się na chwilę - Co zrobić z ewentualnymi... "znaleziskami"?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik 2014, 15:23:21 »
-Gdyby się dało przywlecz je tutaj. Ale jeśli nie dasz rady to zadowolę się samym raportem. Gdybyś potrzebował pomocy to wystarczy że wycofasz się w okolicę muru. Jak nie masz więcej pytań to ruszaj.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Październik 2014, 15:40:37 »
- No dobra - mauren potarł wytatuowane dłonie. Znaki na skórze krzyżowały się i przeplatały ze sobą, tworząc dziwaczną, niepokojącą plątaninę. Jej dalszą część przykrywały rękawy koszuli, jednak nawet drobne znaki na twarzy ciemnoskórego świadczyły, że nie tylko dłonie oznaczył tatużami - Bywaj, wrócę niedługo.

Po rozmowie Samir ruszył w stronę bram miasta, by móc szybko wydostać się na nieogrodzony teren i móc zacząć polować na owe bandy, o których wspominał już Tonius.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik 2014, 16:34:41 »
Strażnicy przepuścili cię bez większego problemu. Widać zostali poinformowani odpowiednio szybko przez Toniusa. Przed tobą roztaczał się widok wyciętej części lasu. Pozwalało to zwiększyć widoczność strzelców na murze, a pozostawienie go w pewnej odległości również maskowało i stanowiło element obronny.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Październik 2014, 14:24:41 »
Zaraz po opuszczenia miasta mauren odetchnął, wciągając do płuc chłodne, przedjesienne powietrze. Lato powoli zmierzało ku końcowi, co było czuć. Samir wypuścił powietrze, mały obłoczek pary uwolnił się z jego ust, mężczyzna potarł jeszcze dłonie i ruszył dalej, dalej trzymając się wyznaczonego kierunku.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik 2014, 16:25:56 »
Zaszedłeś do okolicznego lasu. Widać było pewne ścieżki uczęszczane przez ludzi, jak i takie które dawno zostały porzucone. Drzewa wciąż posiadały swe liście w całej okazałości, więc widoczność było nieco ograniczona. Idąc tak przez te tereny usłyszałeś hałasy.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2014, 16:43:31 »
Słysząc hałas, mauren uniósł głowę niczym pies gończy i zamarł w bezruchu. Gdy już do jego uszu nie docierały żadne niepotrzebne dźwięki, był w stanie skupić się na źródle nowego dźwięku i mniej więcej określić jego źródło. Nie był wampirem, nie posiadał wyostrzonych zmysłów, dzięki którym mógłby prawdopodobnie zlokalizować wydających niepokojące dźwięki ludzi co do metra. Nie można mieć wszystkiego, wzruszył ramionami i ruszył w kierunku hałasu, unosząc prawą rękę i kładąc ją na rękojeści katany.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2014, 22:24:18 »
Dźwięk był teraz wyraźniejszy. Słyszałeś ludzkie głosy oraz trzask łamanych gałęzi. Najprawdopodobniej ktoś przemieszczał się w pobliżu. Ciężko jednak było stwierdzić ile jest to osób. Z tej odległości każdy głos brzmiał niemal identycznie. Gdzieś w oddali mignęły ci ciemne plamy między listowiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2014, 22:24:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top