Autor Wątek: Poza granicami  (Przeczytany 3397 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2014, 12:00:15 »
Nie mając szerszego pola do popisu, mauren ruszył dalej. Nie miał co prawda umiejętności pozwalających mu na bezszelestne podejście do nieznanej mu grupy ludzi, ale jeśli mógł, starał się nie robić zbędnego hałasu, omijał miejsca, gdzie położenie stopy mogło wyzwolić głośny i niepożądany dźwięk. Szedł dalej, wciąż zbliżając się do grupki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2014, 12:31:07 »
Twoja uwaga opłaciła się gdyż zauważyłeś, że ludzie przemierzający las nie należeli raczej do przyjemnych. Wyglądali jak typowa banda rabusiów polujących na drogach i ścieżkach na gorzej uzbrojonych podróżnych czy kupców. Rozmawiali między sobą o czymś. Widziałeś w sumie trójkę mężczyzn. Ogółem nie wydawali się zadowoleni z tej przechadzki. Znajdowali się w odległości około 15 metrów.

3x Bandyta
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2014, 14:02:06 wysłana przez Anette Du'Monteau »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2014, 12:31:07 »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Listopad 2014, 10:33:49 »
Przez chwilę mauren przysłuchiwał się rozmowom, jakie toczyli zażywający spaceru jegomoście, ale nie słyszał nic ciekawego, głównie narzekania i wyrazy powszechnie uznane za wulgarne lub obraźliwie. Moment później Samir ściągał już z pleców małą, jednoręczną kuszę, oparł kolbę o brzuch i napiął mięśnie, by nie uszkodzić sobie czegoś, po czym zaczął naciągać cięciwę, ciągnąć jednostajnie sznur cięciwy. Odetchnął, gdy broń była gotowa do użycia i nałożył bełt na łoże, po czym ruchem amanta, ukrywającego za sobą bukiet z kwiatami, schował kuszę za plecami. Tak przygotowany, wyszedł na ścieżkę, jednocześnie wykonując zamaszysty ukłon.
- Witam panów, mogę w czymś pomóc? - mauren błysnął białymi zębami i oczekiwał reakcji.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Listopad 2014, 11:32:10 »
Mężczyźni dziwnie po sobie popatrzyli. Dwójka trzymała dłonie przy mieczach, a trzeci wyszedł nieco bardziej naprzód.
-Byliśmy tutaj umówieni na wymianę. To ty jesteś z bandy Górskich Węży? Wtedy zauważyłeś że jeden z mężczyzn miał przy sobie spory mieszek, a drugi worek. Worek jednak był pusty i widocznie miał służyć do przeniesienia czegoś.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Listopad 2014, 13:56:08 »
- Można tak powiedzieć - odparł mauren i szybkim ruchem wyciagnął kuszę zza pleców, posyłając bełt w brzuch mężczyzny z mieszkiem. ÂŻelazny grot zatopił się głęboko w ciele bandziora, czyniąc poważne szkody jego narządom wewnętrznym. Jednocześnie Samir uwolnił ukryte ostrze jednym, krótkim ruchem nadgarstka i doskoczył do najbliżej stojącego mężczyzny, wbijając je prosto w jego szyję, drugą ręką przytrzymując głowę. Szybko wyszarpnął broń z rany, z przeciętej tętnicy buchnęła krew, tryskając rytmicznie z rany. Mauren odepchnął zwłoki i spojrzał na ostatniego bandytę. Odrzucił kuszę i siegnął za plecy, do rękojeści katany.

29 - 1 = 28 bełtów

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Listopad 2014, 14:04:01 »
Ostatni z bandziorów sięgnął po swój miecz i sztylet. Mierzył cię chwilę gniewnym wzrokiem, a następnie zaatakował klingą tnąc z prawej, by natychmiast potem dźgnąć sztyletem.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Listopad 2014, 14:20:31 »
Dobyta ze świstem klinga zamigotała w delikatnym świetle lasu, mauren momentalnie odskoczył do tyłu, gałązki leżące na ściółce złamały się z trzaskiem. Zacisnął dłonie na rękojeści, natarł wściekle, zadźwięczały skrzyżowane ostrza, mauren musiał już wirować w piruecie, unikając pchnięcia sztyletem, poszedł bokiem, tnąc od dołu, przeciwnik zasłonił się rozpaczliwie. Samir gładko odciął ponad połowę miecza oponenta, doskonałej jakości stal przeszła przez mosiądz jak przez masło. Wyszczerzył się odruchowo, szedł dalej, odskoczył w bok, unikając kolejnego, zdradliwego sztychu i ciął znad ramienia, prosto w nadgarstek, odrąbana dłoń opadła na ziemię, wlokąc za sobą warkocz krwi. W zaciśniętych palcach ciągle tkwił sztylet. Upojony krwią urodzony morderca już był przy nim, szerokim cięciem w brzuch otworzył szeroką ranę, wypuszczając jelita. ÂŚmiertelnie okaleczony bandzior padł na kolana, kikiut rany krwawił obficie, drugą ręką próbował zatrzymać wypływające wnętrzności. Mauren spokojnym ruchem odchylił jego głowę, po czym wbił ostrze katany prosto w gardło.
Gdy już bandyta był martwy, Samir podszedł do ostatniego bandyty, leżącego na ziemi z bełtem w brzuchu. Zabójca nie wiedział, ile dokładnie może pożyć, dlatego dla pewności przeciął mu gardło. Wyszarpnął z rany bełt, sprawdzając, czy nadaje się jeszcze do użytku, znalazł kuszę, po czym zabrał się za przeszukiwanie ciał i zaciąganie ich w krzaki, by ściągnąć je z widocznej ścieżki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Listopad 2014, 14:55:16 »
Przy bandytach nie znalazłeś wiele. Nic ponad ich rynsztunek. Za to w mieszku, który miał jeden z nich było 100 grzywien. Po walce cała okolica wyciszyła się. Można było jedynie usłyszeć skrzeczenie ptaków. Gdzieś nad drzewie nad Tobą wylądował jastrząb. Przyjrzał ci się, wydał z siebie charakterystyczny pisk i odleciał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Listopad 2014, 15:00:37 »
//nie to konto :/

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Listopad 2014, 15:01:20 »
Mauren schował wszystkie zdobyczne sztylety i spojrzał na ściółkę, przypominając sobie o ostatnim. Odcięta dłoń wciąż leżała na liściach, w zaciśniętych palcach lśniła stal sztyletu. Samir podszedł, wyciągnął broń i zamaszystym kopniakiem posłał kończynę w krzaki. Zamaskował swoje miejsce zbrodni, zabrał złoto i wrócił do swojej poprzedniej kryjówki. Nie mając odpowiedniej wiedzy, zamaskował się tak, jak potrafił i patrzył po okolicy, czekając na kolejnych przybyszów. Wszak zamordowani przed chwilą bandyci na kogoś czekali, a Samir chciał wiedzieć, na kogo.

//Zabieram 6 sztyletów, prosiłbym o poprawne statystyki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Listopad 2014, 15:24:34 »
//: Sztylety:

6x Nazwa broni: Uszkodzony sztylet bandyty
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra, uszkodzony.

Wtem znów w oddali dało się słyszeć kroki i rozmowy. Nie trzeba było długo czekać żeby z zarośli wyłoniła się kolejna grupa bandytów. Ci jednak byli lepiej uzbrojeni oraz przybyli w większej liczbie. Dokładniej było ich 5. Dwójka słabszych niosła coś razem. Widocznie było ciężkie.

2x Ochroniarz
2x Bandyta
1x Przywódca bandytów
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2014, 15:26:57 wysłana przez Anette Du'Monteau »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Listopad 2014, 15:38:41 »
Widząc nadciągających bandytów mauren zawahał się. Mógł wyjść do nich i zacząć z nimi pertraktować, wszak pamiętał, że poprzednia grupka czekała na inną, o wdzięcznej nazwie Górskie Węże. Nie był jeszcze pewien, co zrobi, miał w ręku naładowaną kuszę i bandytów na celowniku. Ale miał też mieszek z grzywnami, które zabrał z rąk martwego bandyty.
Raz się żyje, stwierdził jedynie Samir i posłał bełt prosto w pierś przywódcy szajki. ÂŻelazny grot zgruchotał mostek, wbijając się w serce. Mężczyzna padł jak rażony gromem. Zabójca schował się za drzewem i zaczął naciągać kuszę jeszcze raz.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Listopad 2014, 16:15:09 »
Przywódca padł niemal od razu. Ochroniarze po krótkiej chwili dezorientacji chwycili za swoje kusze rozglądając się bacznie. Słabsi bandyci odłożyli swój ładunek i również złapali za broń. Nerwy zaczęły Tobą targać. Widziałeś jak celowniki kusz przesuwają się po otoczeniu. Nagle usłyszałeś świst i jęk...Jeden ochroniarz miał sterczącą z gardła lotkę. Drugi chwilę potem dołączył do niego z pociskiem w sercu. Zostali jedynie słabsi mężczyźni. Nie wiedzieli czy mają porzucić ładunek i uciec czy zostać i pilnować.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Listopad 2014, 17:00:46 »
Zdziwiony mauren obserwował, jak reszta grupy bandytów umiera od obcych strzał. Uśmiechnął się pod nosem, załadował kuszę i wystrzelił w stronę jednego z pozostałych bandziorów, trafiając idealnie w skroń, czaszka rozpadła się niczym dojrzały arbuz. Wtedy mauren dobył katany i wyszedł z zarośli, zastanawiając się, czy jego też nie dosięgnie strzała. Na to jednak nie miał wpływu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Listopad 2014, 17:11:13 »
Strzały nie pomknęły w twoją stronę. Miast tego zrobił to ostatni z ocalałych. Rozumiał że nie ma szans wydostać się stąd żywy więc postanowił zabrać kogoś z sobą. Trzymając oba sztylety rzucił się do ataku.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Listopad 2014, 19:47:14 »
Bandyta musiał być chyba głupi, by dwa, krótkie sztylety przeciwstawiać umiarkowanie długiej katanie. Mauren niemal mu współczuł, pewnie żywiłby to uczucie, gdyby mógł. Również skoczył do przodu, w ostatniej chwili inaczej stawiając stopę, przeszedł bokiem, zawirował w piruecie, tnąc przez gardło. Wytłumił bieg, po ostrzu katany ściekała krew, powoli kapiąc na ziemię. Bandyta upuścił sztylety i przyłożył w agonalnym geście dłonie do rozciętego od ucha do ucha gardła.
Samir rozejrzał się, szukając wzrokiem nieznanych mu jeszcze sojuszników.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Listopad 2014, 20:36:03 »
Z leśnej gęstwiny wyszedł wysoki mężczyzna ubrany w skóry i zielony materiał. Na twarzy nosił maskę wyrzeźbioną chyba z drzewnej kory. Na głowę miał założony kaptur ale i tak było widać wystające uszy. Przy sobie miał długi łuk, a przy pasie dwa paskudnie zakrzywione sztylety. Widziałeś też czerwone wstęgi przepasujące elementy jego odzienia.
-Niezbyt bezpiecznie tak samemu stawać naprzeciw dobrze uzbrojonym bandytom. - odezwał się dźwięczny głos.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2014, 20:39:48 wysłana przez Anette Du'Monteau »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Listopad 2014, 20:44:24 »
- Masz rację, poniosło mnie. Dzięki za pomoc.
Po tych słowach mauren podszedł ładunku, który nieśli bandyci, oglądając go uważnie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Listopad 2014, 20:50:59 »
-Nie ma za co. Powiedzmy, że kręciłem się w okolicy i odwiedził mnie ten kolega. Elf wskazał na jastrzębia, który znów zasiadł na drzewie ponad waszymi głowami. -Będziesz musiał też podziękować Jimowi. Pomóc ci z tym? Wygląda na ciężkie. I co to u diabła jest? A pytanie najważniejsze co ty tu robisz?
ÂŁadunek okazał się skrzynią wyposażoną w zwyczajny zamek. Widocznie w środku było coś za co poprzednia grupa miała zapłacić i czego bardzo potrzebowała. Prawdopodobnie potrzeba było to kryć lub izolować od niechcianych rąk.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Listopad 2014, 20:58:15 »
- Jim mnie przysłał. A może Tonius? W zasadzie obaj. Miałem sprawdzić te tereny, dostrzeżono tutaj niepożądane ruchy. No i trafiłem na tych łebków - Samir wskazał zwłoki walające się na drodze, litościwie dla elfa odpuścił sobie wspomianie o poprzednich - A ta skrzynia? Nie mam pojęcia, co to jest. Ale pomoc chętnie przyjmę, nie wygląda na lekkie. Tylko wezmę sobie parę rzeczy, im już nie będą potrzebne.
Mauren podszedł do zwłok i zabrał dwa pistolety przywódcy, a ochroniarzom dwa mithrilowe miecze. Dobrej jakości metal był cenny. Zabrał też sakiewkę z amunicją i sprawdził, czy nie mają złota.
- To co, idziemy? Pewnie Tonius będzie chciał zobaczyć tę skrzynię.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Listopad 2014, 20:58:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top